Ingineri fosti, viitori...(36)

Ingineri fosti, viitori...(36) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(35), (34), (33), (32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.
- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005
- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996
- glimmer - Facultatea De Industrii Alimentare, Galati - 1994

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare, salutare!

Voi ati inteles de ce s-a numit asta cu 1 mai "minivacanta"? Ca mie mi s-a parut exact cat un week-end. Cred ca am eu o problema, ha? Adica, eu chiar am o problema cu "sarbatorile" astea, dar iubesc in schimb timpul liber, in care sa pot sa fac exact ceea ce imi doresc. Asa sunt eu, plina de contradictii.
Deci, Pisi, invidiaza-ma, dar nu exagerat, ca sigur imi scapa mie ceva. Si eu le invidiez pe cele carora le ies atat de bine prajiturelele, cozonacii si alte minunatii gastronomice. Dar nu exagerat si doar ocazional.
Eu trebuie sa ma documentez serios despre gradinarit. Mi s-a pus pata sa fac gradinarit ecologic in curticica de curand achizitionata. Sa vedem daca imi si iese.
In rest... ma bucur cand citesc vesti bune. Copiii sa fie cu totii foarte bine si sa le facem pe toate pe rand si fara stres. Eu functionez pe principiul "Mai bine sa fie bine, decat sa fie rau".

Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Salutare, salutare din Uk din nou. A mers schimbul la Amsterdam doar cu trei sferturi de ora intre avionea si la 10 eram si la servici deci acum dor4m pe mine.

Nico la tine toate vad ca merg struna si ma bucur tare pentru tine. Moama ce as manca si eu o varza cu ciolan....

Glimmer nici eu nu inteleg de ce in Romania au numit-o minivacanta. In uk a fost si vineri si luni liber si tot minivacanta s-a numit. LOL

Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Am pus poze cu fata la semnatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui xerxe2005

Am pus poze cu fata la semnatura.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si a Dariei Georgiana - 07.04.2011


Ce copii frumosi! Sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!

Elena am vazut printesa. Nu este mica deloc. Nu iti mai face probleme ca arata foarte bine. Si Razvanel ce mare a crescut.pe toti.

Cat despre mine: azi vine o prietena de-am mea de la Belfast pe la mine pentru weekend. Aseara am facut un pic de ordine si am gatit ceva ceea ce ii place ei: chiftelute si varza.

Va pupic pe toate si sa aveti un weekend super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata!

Ce faceti fetelor? Nimeni nu mai vrea sa mai zica nimic...

Eu am avut un weekend foarte bun cu prietena mea din Belfast. Deci sunt toatal relaxata.

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu sunt bine, merci de intrebare . Ceea ce va doresc tuturor.
Io n-am intrat, ca n-am cu ce ma lauda. Ultima data m-am laudat cu ce n-am facut de sarbatori. Acum, ca s-au dus sarbatorile, cu ce sa ma mai laud?
Uichendul a trecut tiptil si rapid, ca in majoritatea cazurilor, n-am inteles nimic din el. Compatimesc si eu cu fiica-mea, vreau sa treaca tezele mai repede si sa vina vacanta.
Multa sanatate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Am pregatit si ceiut fierbinte. La mine in birou nu cred ca sunt mai mult de 15 grade .
Elena ce dor mi s-a facut de smotocit bb mic . E frumoasa foc si nu pare mica. Sunteti o familie frumoasa si fericita. Tu radiezi toata in poze.
glimmer in ce clasa e domnisorica ta?
Asteptam si noi vacanta. Azi strumfita mea ma rugat sa stam acasa toata ziua. La cat sunt de adormita tare asi mai fi stat in pat .
Alex a fericit, a luat excelent la concursul Cangurasul . Se pare ca totusi ii pasa de note, deci suntem pe drumul cel bun.
Ieri mi-au venit corpurile de iluminat, parca nu mai am rabdare pana le montam. Mi-a fost tare greu sa le aleg.
cam astea ar fi noutatile. Maine sunt in delegatie, sper sa fie vreme buna.
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!

Nico sarut mana de ceiut. tare bun. Aici vremea nu este rea deloc. Chiar binisor. Te cred ca nu mai ai rabdare. Si eu as fi la fel. sa le vad puse, sa vad cum vin in camera mea.

Glimmer nici eu nu aveam cu ce ma lauda dar eu intru in fiecare dimineata sa vad ce fac fetele.

Eu ce sa va zic: aseara am fost cu soata pe Skype o gramada ca s-a dus saracul sa depunatoate hartoagele pentru sustinerea tezei din romania. In final: pe 27 mai...

Azi la sala si de dimineata am fost cu o amica de aici la o cafea.#

Pupici fetele si sa aveti o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Va salut si eu!
Sper ca toata lumea e bine.
Nico, fetita mea e in clasa a - V -a (are 11 ani). Ii plac mult programul de voie, vacantele si calatoriile
Nimic deosebit la mine... La serviciu, acasa... unde incerc sa imi mai gasesc timp si de-ale mele.

Mergi la inceput