FIV in Ungaria 18

FIV in Ungaria 18 | Autor: pussi

Link direct la acest mesaj





***Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternic, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !





Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiune Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
Lista preturi Budapesta
1 eur = 260 fts (ianuarie 2007)
1ft = 137 rol
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006


Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9,Cap.10Cap.11 Cap.12Cap.13,Cap.14,Cap.15, Cap.16, Cap.17



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
AdelaCaiusDarius
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia
Auburn
Andicu Filip

GRAVIDUTE

Tanyuta FIV decembrie 2006
Daniela76 FIV ianuarie 2007
pussi FIV martie 2007 cu ajutorul lui DD
Adela natural aprilie 2007 + Caius si Darius (FIV Szeged)
Corina74 FIV mai 2007

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista!!!

Capitol nou de la pt viitoare !

Sa va ajute Dumnezeu!! CAMISV







PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sa fie cu noroc !!! Doamne ajuta!!!

N-am rezistat prea mult departe de voi! N-am terminat nici cu zugravitul..dar dormitorul e gata, PC-ul pus in functiune ..si prin urmare ..eu navighez
Liana ma bucur ca te-ai repratiat, precis ai trecut si prin TM, dar pe mine nu m-ai cautat...daca-i adevarat, esti nasoala..sa sti!

va pupacim pe toate!



PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Pussi multumim pt noul capitol. Sa fie cu noroc pt toate "unguroicele" ! Doamne ajuta!

Liana iubito sunt aici scriu mai rarut dar de citit cetesc tot timpul. Cum a fost in concediu? Si vorba lui Pussi daca ai trecut si prin Tm .......

Am primit rezultatele de la analizele genetice si sunt foarte bune . Mi-a fost cam teama de rezultat avand in vedere cele 2 sarcini oprite, dar se pare ca nu acestea sunt cauza.
Oricum de ieri de cand am primit rezultatele am devenit mai optimista si sunt convinsa voi reusi.

Andicu cum te simti ca proaspata mamica? Vrem vesti de la tine! Un special pt Filip si unul la fel pt tine.

Tuculucu si Chiara tinem pumnii stansi! Doamne ajuta!

Va pe toate

ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Multumim de noul capitol, sa fei numai cu succes !!!
Chiara sa dea DD sa fie de dat aasta bine , o meritati din plin. Tin pumnii strinsi strinsi.
Pussi ma bucur ca ai revenit
Andicu vrem poze cu Filip
Liana
Daria
Cenusareasa
Si toate Fetele va pup si va doresc un wekend placut cu mult soare

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

sunt suparata, frustrata si dezamagita!!! Am venit de la Szeged cu o groaza de nervi, dar mai ales cu dezamagire despre oamenii de acolo. Trebuia sa mergem la dr. Zadori pentru un eco dupa 5 zile de stimulare. Aveam programare pentru ora 8, spre bucuria noastra ca terminam destul de repede si nu trebuie sa ne luam decat jumatate de zi de concediu. Ne trezim de dimineata, mergem 2 ore cu masina si ne prezantam la dr. la 7.45, ca deh sa fim punctuali (dr. a venit la 8.05, dar ce conteaza). Acolo lume multa ca de obicei, asa ca ne-am incarcat cu rabdare si am stat ... si am stat ... si am stat 3 ore sa asteptam un eco. Sotul a fost de 3 ori sa schimbe tichetele de parcare si inca ne puneam problema daca nu mai trebuie sa cumparam inca unul. Sotul trebuia sa ajunga la servici asa ca s-a dus politicos sa intrebe cand ne vine randul si ni s-a spus ca in 10 min, care s-au dovedit a fi 45min. In timpul acesta toata lumea care s-a perindat pe acolo a intrat, a iesit. Erau persoane care n-au stat nici 10 minute si au intrat (ce mult imi seamana fazele cu cabinetekle de la noi, unde fraierii stau la rand, restul nu). Bineinteles ca ne-am suparat si i-am spus la dr si stiti ce ne-a raspuns: ca el nu doarme in cabinet, ca lucreaza si daca nu ne convine suntem liberi sa plecam. Nu ne-a venit sa credem ca gasim acolo aceeasi atitudine ca la medicii nostri. Sotul i-a si spus asta, ca de stat la usa medicilor puteam sa facem si in Romania. Chiar asa greu era sa ne spuna, cand am venit si apoi cand a mai intrebat sotul, ca sunt in intarziere cu programarile (care banuiesc ca erau noaptea facute de au intrat inainte) si ca putem sa ne ducem linistiti sa ne bem o cafea, sa mancam ceva... chiar asa greu este sa te porti uman cu niste oameni? M-a durut indiferenta medicului si atitudinea lui (nu si-a cerut scuze pentru neplacerea provocata). Nu-i vina mea ca el isi pune 30 de persoane la aceeasi ora. Eu nu am avut pretentii de data, ora, el a fost cel care ne-a programat in iulie si consider ca atitudinea si replicile lui au depasit limita elementara a bunului simt.
Nu am putut sa nu scriu patania noastra, poate ca sunt fete pe care o sa le ajute. Mie mi-ar fi placut sa stiu ca ma pot lovi si de situatii de genul asta, poate ca aveam alta atitudine, ca deh eu am zis ca ma duc " in strainataturi" si acolo-i civilizatia.
A trecut, dar gustul amar ramane: suntem niste cifre in statisticile lor medicale, ca oameni cu nevoi si dorinte nu contam. Daca ne convine bine, daca nu nu-i obligatoriu dupa cum spunea marele medic. Pentru noi nu v-a mai exista o a doua oara le ei ! si vorba proverbului: "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul"

pentru voi ... pentru mine nu stiu ce sa mai imi doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina74 spune:

pupici unguroaicele
camisv , la tine ne gindim noi si iti dorim sa se indeplineasca dorinta de a deveni graviduta si sa nu mai fie nevoie sa mai mergi si a doua oara
lasa partea urita de o parte
se pare ca obiceiuri urite exista peste tot
eu iti doresc sa te calmezi si sa ne dai o veste buna peste o luna
multi pupici la toata lumea


corina74 8+(oare ce va fi?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Buna dimineata,

Zori ma bucur enorm pt. analizele voastre, si eu aveam emotiiiii pt. voi! O sa va ajute DD sa va vedeti visul implinit! si spor la treaba
magduta10
camisv imi pare rau pt. cele intamplate, stiu cum e...si eu la ultimul eco am stat de dimineata de la 8 ..ora programarii pana la ora 15 cand am intrat in cabinet si mai eram si cu burta umflata si dureroasa de la stimulare! Dar ca regula daca ai programare dimineata cam asa se intampla, au prioritate fetele care au punctia si ET in ziua respectiva + cele care isi fac estradiolul de dimineata! Bafta!
andicuuuuuuuuu cu a zis soi Zori vrem vesti si poze!!!!!

Noi suntem bine..am dormit in patul nostru ..si incerc sa nu bag nimic in seama, nici praf, nici dezornine...nimic

weekend frumos la toata lumea!



PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

buna dimineta!!!

pussi multumesc pt ca m-ai pus acolo, pe lista de sus pt cele care asteapta a fost o bucurie sa ma vad acolo dimineta asta cu ditamai orchestra pe langa noi :))

eu sunt bine, voioasa. nici la mine nici un semn de menstruatie for now. s-au mai rarit durerile prin burta si nici sanii nu mai sunt chiar asa de umflati si durerosi cum au fost dupa stimulare. am gasit laborator care face analiza de sange luni si abia astept sa-mi dea rezultatul. ei au spus ca doar marti dar poate se indura de mine si reusesc sa o faca pana la sfarsitul programului. dr-ul mi-a cerut sa-mi fac analiza si la progesteron. nu stiu de ce... whatever facem ce zice el.

camis: imi pare rau ca ai patit asa, e nasol sa te enervezi ca la noi. eu vreau sa va spun ca in budapesta tot timpul totul a descurs dupa programare. cel mai mult am asteptat o data o ora (noi am fost de vina ca am intarziat). astan e acolo sunt multi doctori si poate ca nu sunt asa de aglomerati ca cei din szeged, unde vin si o multime de romani.

chiara: ma bucur ca esti bine, abia astept ziua de luni..

pupici

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

camisv imi pare tare rau pentru experienta prin care ati trecut....cat despre atitudinea dr....chiar nu-mi vine sa cred... si pentru noi prima vizita a fost cu cantec,am asteptat o gramada,pentru ca asistentele (care nu vorbesc engleza!!!) nu au stiut sa ne explice ca intai intra punctiile,ET-urile,cele care fac analiza estradiolului...insa in momentul in care am intrat la doctor si-a cerut scuze in numele lor,ne-a explicat ce se intampla.....
cred ca pana la urma este doar un om de la care asteptam prea mult...
ai sa vezi ca lucrurile nu vor decurge la fel in continuare...incearca sa te linistesti si spune-ne cum ai reactionat la stimulare?cati foliculi ai?
fetele care asteapta rezultatul luni:multa multa bafta sa dea DD sa aveti bebei in burtica
pussi
week-end placut in continuare

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Camisv e de necrezut ce t-i s-a intimplat. Intradevar si noi am asteptat mult prima data pt ca cum spun fetle au prioritate cei care sunt programati pt punctie si Et. Si la mine a fost al fel, dimineata recoltare pt estradiol apoiasteptarea de rezultat in max doau ore apoi cind am revenit pt rezultat cind s-a eliberat cabinetul am si intrat. ASta fiind la d-na dr. La prima intilnire cu szeged mai ales cu patania de parcare si eu am fost dezamagita dar am vazut ca totusi interesul de reusita este mai mare decit in Cluj.De aceea incerc sa uit raul si sa reusesc al cap bb, ceea ce iti doresc si tie sa o ai cit mai repede posibil. Doamne ajuta.

Va pup pe toate si un wekend placut.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:



Intru in fuga sa va multumesc din suflet pt urari si felicitari! pana acum n-am apucat nici sa respir si nici acum nu ma pot lauda ca am timp de altceva, dar totusi...

Noi suntem bine, eu deja nu mai simt nimic aproape in legatura cu taietura mea de cezariana, bebe e bine si sanatos si mancacios.

Am pus www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/detail/" target="_blank">aici poze cu Filip cel mic.


Multa bafta fetelor in tratamente!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput