FIV in Ungaria 13

FIV in Ungaria 13 | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj


***Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternic, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !





Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiune Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
Lista preturi Budapesta
1 eur = 260 fts (ianuarie 2007)
1ft = 137 rol
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006


Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9 Cap.10Cap.11 Cap.12

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
AdelaCaiusDarius
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia

GRAVIDUTE
AuburnFIV august 2006
AndicuFIV octombrie 2006
Tanyuta FIV decembrie 2006
Daniela76 FIV ianuarie 2007
Liana30 IA ianuarie 2007
pussi FIV martie 2007 cu ajutorul lui DD cu super optimista si increzatoare in sansa ei,chiar daca a mai trebuit sa ii aratdin cand in canda reusit!!

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista!!!

Capitol nou de la pt viitoare !



"Nimic nu-i imposibil!"12

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

legaturilor multumesc din suflet..AICI O SA VA DAU VESTEA CEA MARE SI MULT ASTEPTATA!! DOAMNE AJUTA

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, iti doresc un capitol 13 norocos pentru tine.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

legaturooooo 13 mi'a purtat noroc de cand m'am nascutasa ca tu avand o leg cu mine iti va purta si tie noroc sunt sigura..te pupp si tin pumnii stransii..stransi..ca acu chiar vaz ca te manaca rauacu te las ca numai am ce sa'ti fac

va pupacesc pe toate si vreau sa va spun ca am pus mult suflet aci la cap13 si sper din tot sufletul sa va poarte noroc la toate!!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"12

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocoleta spune:

Buna fetelor sunt o membara incepatoare, sunt verishoara dariei ioana.Am vrut sa va salut si sa va spun ca am facut si eu un fiv la Szeged anul trecut Mai Iunie dar a fost nereusit.AM inceracat din nou in Bucuresti si ieriam facut E.T ...V-as ruga sa imi spuneti si mie ce simptome aveti ca sunt f nelinistita si nu mai pot astepta ...Pe mine ma cam doare burtik si mijlocul,si am o jena la sani oare este ok???sa imi fac probleme????nu stiu ce sa cred..v=as ruga sa ma ajutati ...Ce m-ati sfatui ca am voie sa fac si ce nu...Multumesc anticipat....Sa fie cu noroc Pussi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Pussi vad ca iti faci de acum griji referitoare la , gandestete ca de Craciun ai liber ( eu si Lelia nu am avut voie nimic pana la sfarsit). Sa dea Dumnezeu sa se prinda , se poate si fara .
Va pupam pe toate

Tia si Daria
Poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/doreltia/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Pussi sunt alaturi de tine si ma rog sa fii o graviduta fericita. Doamne ajuta!!!
Te pup

Mirabela 11


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

LA MULTI ANI DOAMNELOR ( SI DOMNILOR) CARE AZI ISI SERBEAZA ONOMASTICA!

Pupici speciali si pentru Mirelus cu parul roz ( rosu ) si pt Gabitu !

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Liana-mersi pt. raspunsul tau, ce fac bebeii?cand afli ce sunt?
Magda-mersi pt.amanuntele despre camin, o sa merg marti si acolo si la pensiune sa vad conditiile, sper sa poata Mirela sa ne insoteasca;
Pussi-sa fie cu noroc pt. tine acest capitol;Azi la biserica de la noi din localitate este Maslu si o sa merg sa ma rog pt.noi toate;maica mea tocmai a plecat la biserica si i am dat indicatii precise sa mi aduca salcie;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

POSTED BY CENUSAREASA: Buna dimineata si we placut!

Nu stiu daca ati vazut aseara pe tvr2 la stiri cumva era despre fiv si ce spune religia ortodoxa,daca e de acord sau nu.A fost dr Moisa si un preot Visarion parca-i zicea.Am ramas cam intristata ...cica sfantul Sinod inca n-a hotarit daca e bine sau rau,dar preotul asta cam o tinea sus si tare ca nu e bine,ca se fac experiente pe embrioni,ca sa fim de acord numa daca se garanteaza producerea unui singur embrion,bla,bla,bla.Ca sa se recurga la adoptie!El nu prea stia bine cum stau lucrurile cu fivul dar era convins ca orice distrugere de produs de conceptie e o crima!
Eu una nu cred ca DD se poate opune sacrificiilor unui cuplu care-si doreste atat de mult 1 copil si mai multi(oriciti s-ar produce si prinde ei),Dumnezeu, darmite un preot!

Tocmai tin post si am de gand sa ma si spovedesc si impartasesc,sper sa nu intalnesc aceeasi obtuzitate si de la duhovnicul meu!

A feather can mould a stone if moved by the hand of love.
Cenusareasa eu am vorbit cu duhovnicul meu, si nu este interzis fiv-ul...pt ca conceptia este binecuvintata de Dumnezeu...este interzis de biserica doar fiv-ul cu donatie de ovule sau sperma...mie asa mi-a zis,plus ca m-a binecuvintat si pentru urmatorul fiv si se va si ruga sa se prinda puiutul mult asteptat...

La Multi Ani de Florii,sa fiti binecuvintate!!!

PS.Floriile ajuta la fertilitate: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=73701

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

PUSSI sper ca de sa imi spui ca ti-a adus De la noi
LIANA voi ce mai faceti? Aurel este in Resita.
CENUSEREASA in legatura cu parerea preotilor despre FIV, daca Bunul Dumnezeu a vrut sa ne ajute ei ar face bine sa-si vada de ale lor.Am un priten de familie preot si stie ca noi am recurs la FIV, dar pana acum nu mi-a spus niciodata ca am facut un pacat.La Timisoara am cunoscut un preot catolic care m-a rugat sa-i dau adresa de la clinica din Szeged ca si el vrea sa mearga cu sotia lui. Asa ca sa ne lasa impace.
MARRY sper ca ai vazut mesajul de la PUSSI.

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput