MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA | Autor: brindusik

Link direct la acest mesaj


CAPITOLE MAI VECHI

(160) , (161), (162), (163), (164), (165), (166), (167), (168),(169), (170), (172), (173),(174),(175), (176)(177),(178), (179), (180), (182)


Prima carte a lui Montignac,Montignac pe scurt

Retete Montignac (1),(2),(3)
Creatiile culinare ale membrilor clubului Monti-in imagini
www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=7279" target="_blank">Retete monti cu imagini si explicatii pas cu pas
Alte informatii pe www.4shared.com: emailul si parola pe PM


RAPORT : FEBRUARIE 2013
- -- floricele pentru kilograme scazute
- -- cusca pentru stagnare
- -- porc pentru adaugat kilograme
- -- nu mai avem vesti deloc

Nume---------------Data_______H____G.I ___G.T___G.A___KG____kg(-)__kg(+)

andanii---------01.05.2012___1.60___70.0___60___66.0___10.0___4.0 ___6.0
ariel-----------25.05.2012___1.64___75.0___57.0___62.0___18___14.0___4.0
Brindusik-------21.01.2013___1.68___72.2___64___72.2___6.2 ___0.0___6.2
carmen_m------05.01.2012___1.65___80.0___65___71.0___15.0 ___9.0 ___6.0
cge-------------03.01.2010___1.56___66.6___56___58.3___10.6___9.0 ___1.6
Child------------11.10.2010___1.62___60.0___52___56.0___8.0 ___4.0 ___4.0
Cryssa------------07.01.2013___1.64___62.0___56___62.0___6.0 ___0.0 ___6.0
daena----------01.10.2012___1.62___81.0___60___79.0___21.0 ___2.0 ___19.0
lorelei----------10.09.2012____1.65___70.5___55___66.7___15.5___3.8 ___11.7
ninha-----------01.10.2011___1.60___71.0___58___60.0___13.0___11.0 ___2.0
puisorul--------27.08.2012___1.60___57.0___52___55.0___5.00___2.0 ___3.0
somleac--------01.06.2009___1.61___72.0___60___68.0___12.0___4.0 ___8.0


finalistele noastre .... ne mandrim cu ele
maya--------05.05.2009___1.65___113.0___70.00___113.0___43.00___43.00___0
andanii--------01.06.2008___1.60___95.00___70.00___70.00___25.00___25.00 ___0
puisorul-------23.10.2008___1.60___62.00___52.00___52.00___10.00___10.00____0
monnvas ------01.12.2009___1.57___56.00___49.00___49.00___7.00_____7.00____0



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

na ca nu m-a mai lasat sa pun link!

dulcetica lunea e zi de raport...dar sincer daca tu o sa ai meniuri din astea super hipocalorice...o sa iti arate la cantar bine da intr-o zi si dupa o sa pui dublu

meniul meu azi
md: lapte cu fulgi
G: lapte cu nes
P: iepure cu mix thailanez
G: banana , para
C: o sa incerc sa fac supa crema de ciuperci

azi incerc sa ma duc la sala...sa vedem cum imi iese incercarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Hei, dau la toata lumea un rand
Surioara mea tocmai a nascut acum o ora, am un nepotel frumos foc pe nume Matteo (tati e italian). Sa-mi traiasca

In alta ordine de idei: vineri seara am fost la restaurant cu o prietena si-am avut foaaarte mare grija sa mananc conform. Numai ca la urma am baut un pahar de vin rosu care vin mi-a creat asa, o aciditate mare in organism. Dupa ne-am dus la cinema si nu m-am abtinut, asa ca am balotat m&m's si .. popcorn. Brindu, astept biciu'!
Sambata:
MD: omleta
P: fructe
C: sarmale, friptura si un mic desert (am fost invitati la masa)

Urmarea? 1Kg mai mult la cantar!!!

Duminica:
MD: 2 oua fierte
P: 2 pere
C: carne la cuptor si legume, totul conform.
Mai tarziu mi s-a facut iarasi foame si-am rontait legume crude.

Nu m-am cantarit azi dimineata, ca ma deprim. Mi-am propus insa sa astept o saptamana, timp in care sunt foarte foarte cuminte si apoi sa vad mai departe.

Revin, am putina treaba.
O saptamana minunata va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelei sa-ti traiasca sa-ti traiasca nepotelul

cu biciu ies numai la M&M ..ca popcorn am balotat si io sapt trecuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi maninc numai proteine ca m-am speriat cit mi-a arata cintarul.Am avut numai petreceri ,joi simbata ,restaurante,etc.
De azi m-am cumintit!
Lorelei_19,sa-ti traiasca! Ce dai de baut?
O sa fac si eu supele care le recomandati.Incerc sa gasesc in urma supa aia de telina.Nu mai stiu pe unde -o fi.
O saptamina cumpatata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Heeey, era sa ma pierd de voi! pana la urma am vazut si eu ca era subiectul inchis si v-am cautat pe aici.

Lorelei, sa-ti traiasca nepotelul! sa va bucurati de el, si sa fie fericit!
dulcetico, are dreptate Brindu, nu incerca sa te infometezi, ca e de rau dupa aia. poti incerca sa reduci portiile, dar nu de tot
andanii, ce mai faci? cum te mai distrezi?
Vreau si eu sa incerc supa de telina. pe unde era reteta aia?

In we am tinut-o tot intr-o sarbatoare, sper sa nu platesc prea cu varf si indesat.
Azi am mancat asa:
MD: paine vitastar cu somon si rosii
P: scoici cu zucchini si ardei rosu la tigaie + linte rosie cu condimente uscate chinezesti (de la Lidl)
G (la vreo juma de ora dupa):o gogoasa cu fineti
C: am doua pere si un mar la mine
Si atat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

va puppp .... is in priza rau de tot

lorelei sa-ti traiasca nepotelul santos si voios ... si parintii la fel ... si matusa si toata familia

puisorule pai in ultima vreme tare cuminte am fost ... si cantarul meu tot stagneaza dr traiesc cu speranta ca o va lua in jos

dulcetica si eu sustin cu meniurile astea hipocalorice .... de fiecare data cand am mancat foarte putin si am dat jos rapid imediat le-am pus inapoi , cand le dau incet jos e mult mai bine ... e buna vorba " incet dar sigur "

meniul meu de ieri
md. salata de vinete pe felii de telemea proaspata de vacuta
g. iaurt
pr. gratar de pulpe de pui cu ceapa rosie, ridichi si iaurt
g. iaurt
ci. branza, rosii, ardei, castravete

brandusik iar a fost copilul la olimpiada de fizica ... e de-al tau, clar ... de data asta a luat locul 5 (mentiune) la faza judeteana ... subiecte de optica si lentile uratzele tare ....

ninha cum ma distrez ? hmmmm .... am pus ciuperca in cantitate mai mica de lapte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Mai, fetelor! Am o dilema si m-am gandit ca poate ma ajutati voi.
Am vrea sa mergem o saptamana intr-un mic concediu, undeva in Romania, si nu stim unde. Ziceti-mi, va rog frumos, daca stiti vreun loc care sa fie frumos, sa aiba pensiune/-i, nu prea scump, frumusel si relaxant, potrivit ptr familisti, dar nu pensionari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Multumesc tuturor frumos de urari. Intr-adevar, Matteo e un dulce, exact ca matusa-sa aia mai mare (suntem trei surori, toate trei in Elvetia)

Brindu, pentru urari.
Am sarit urat de tot calul vineri seara, recunosc. Si-am mai fost si la shopping si-am cheltuit o gramada de bani. Ce bine ca nu trebuie sa spun la nimeni ce fac cu banii

Dulcetica, si eu la fel speriata rau de tot de cantar, bata-l vina. Si azi incerc sa fiu cuminte, dar am o foame.... Cu supele nu o scot la capat, mi-am propus sa imi cumpar multe legume proaspete-morcovi and co de rontait, cand ma apuca foamea in pat.

Ninha, multumesc frumos de urari.
M-ai terminat cu scoicile cu zucchini si ardei rosu la tigaie. Cum faci asta? sincera sa fiu scoici n-am gatit niciodata acasa din motive- jumatatii nu-i place si doar pentru mine nu fac... Poate ma inviti la tine?
Acum referitor la intrebarea ta: cand vrei sa mergi? iarna sau vara?

Andanii multumesc frumos de urari, mi-ai incalzit inima
Copilul tau a luat locul 5 la olimpiada de fizica? wow, felicitari din toata inima. Asta da performanta!

Liviu, cum colectezi tu polenul? noi nu l-am colectat niciodata pana acum. Stiu ca la intrarea albinelor in stup se pune nu stiu ce chestie ca albinele sa nu poata trece cu intreg polenul in stup, dar nu stiu cum arata si cum sa procedez. As fi tare incantata daca mi-ai da o idee. Macar sa-mi spui cum se cheama chestia aia sa caut pe google.

Meniul meu de azi:
MD: 2 oua prajite si o rosie
G: 2 patratele de cioco 70%
G dupa 2 ore: 2 pere
P: diferite legume fierte
G - C: inca nu stiu ce e, dar am mancat resturi de la masa de aseara ca mi-era o foame de lup, adica niste carne si legume la cuptor. Ma duc la scoala si sper sa nu mai mananc nimic azi. Daca nu, imi cumpar pe drum spre casa legume crude.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

loreli, felicitari pentru nepotel! sa aiba o viata lina si senina!

eu tot cu 62 kg la bord, dar dupa pastele alea de alataieri am avut emotii. bine ca doar am stagnat si nu am depus. aseara am fost cuminte, am iesit la restaurant cu prietenele si am mancat o salata italiana maaaareeee si buna rau si am baut o cola zero. nu e chiar monti cea din urma, dar era singura bautura fara zahar de acolo... in afara de apa plata, pe care nu o consum niciodata la restaurant.

azi:
MD: 2 pere si 2 mere si boabele mele cu omegi
pranz: supa de legume si dovlecei umpluti doar cu carne si bambus, ceai negru si boabele mele.
cina: urmeaza, kefir cu cascaval si prosciuto, imi fac rulouri din ele si boabele ramase. + bonus un pahar de vin rose.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani felicitari la cupil...chiar nu suntem in aceeasi categorie crede-ma EL STIE MULT MAI MULTA FIZICA ca mine...eu cu doctoratul asta m-am prostit de tot sincer

ninha nu e mare spil cu supa de telina...bagi telina curatata si taiata bucati mai mari la fiert..poti pune si morcov, eu puneam si ceapa taiata in jumate...cand is aproape fierte le scoti le pasezi...separat fierbi carnea(eu puneam si fasole verde subtire in loc de taitei)...si cand astea is fiertele scoti si le pui peste radacinoasele pasate si le mai dai intr-un fiert si gata


azi la cina nu am mancat supa(desi o am pe aragaz..) am mancat cartofi in coaja in punga si cu ceva verdeata deasupra...calorii :210...IG: NICI NU VREAU SA MA GANDESC

am vrut sa ma duc la sala...de fapt am fost...m-am chinuit sa termin worku mai repede si dupa am mers la un curs si dupa sala..cand ajung acolo..surpriza..nici un vestiar nu era liber...si asta in 2 sali de vestiarm-am ofticat de numa...ca abea imi facusem curaj/chef sa merg..o sa mai incerc si maine..da dupa 6 (ca pana atunci au studentii abonamente mai ieftine)


Mergi la inceput