Discutam despre: "Dieta Rina (13)"

Discutam despre: "Dieta Rina (13)" | Autor: elenada

Link direct la acest mesaj

Dieta Rina:
cap.1,cap.2,cap.3,cap.4,cap.5,cap.6,cap.7,cap.8,cap.9,cap.10,cap.11,cap 12

Acum suntem dupa 90 de zile vom fi

ZIUA 1 - PROTEINE
ZIUA 2 - AMIDONURI
ZIUA 3 - CARBOHIDRATI
ZIUA 4 - VITAMINE



Elenada(04.01.2011):66,1kg..64,1kg..62.7kg..62kg..61kg..60kg(target atins)
Korri(03.01.2011):69,0kg..67kg..66kg..66kg......59kg(target)
Ginutza1988:73.3 kg..70.6kg..68.5kg..64.6kg...........63kg(target)
Giovana(03.01.2011):78,0 kg..76.0kg..74,5kg..73.6kg..72.3kg..71.3kg..60kg(target)
Sara Amira09(11.01.2011):73.8 kg..71kg..69.8kg.......63kg(target)
Gabriella67(18.01.2011):70kg.......................60kg(target)
Doris71(10.01.2011):72kg..70.5kg..69kg.............60kg(target)
Laura(01.01.2011):74,0kg..72kg..70kg..69kg...........59kg(target)
Adrianafedorca(20.01.2011):56.3kg..55.8kg.............53kg(target)
Alecsia(24.01.2011):60.0kg...59kg......................55kg(target)
Annamar(24.01.2011):78.0kg.........................60kg(target)
Pufulet74(25.01.2011):62.5kg..61.8kg....................53kg(target)
Giova(24.01.2011):66,7kg..65.4kg...................60kg(target)
Luana(07.02.2011):80kg..77.6kg...................65kg(target)
Ancadragoman(10.02.2011):80.5kg...................80kg(target)
Amelia05(14.02.2011):57 kg........................47kg(target)
Myha91(15.02.2011):77kg.....................60kg(target)
Mirella2011(06.01.2011):80kg...........72,8kg..........??kg(target)
Ralualexandrei(16.02.2011):70kg.................60kg(target)

Pazea kilogramelor

Bafta multa fetelor!Mai asteptam si alte optimiste sa ni se alature.

PROTEINE
- piept de pui, somon, vita, salam, carnaciori, pulpe de pui, pastrav, cotlet de porc, hamburger de pui, conserva ton, scoici, ciocanele pui, conserva sardele, coaste slabe de porc, curcan
- vinete, rosii, usturoi, conopida, varza verde si rosie, praz, andive, broccoli, varza de bruxelles, morcovi, castravete, ardei gras, masline, gulie, dovlecei, telina, spanac, hrean, sfecla, castraveti murati, rucolla, ridichi rosii
- oregano, rozmarin, patrunjel frunze, ulei masline, mustar, ghimbir, sare, piper
- branza degresata, parmezan, branza feta, iaurt dietetic, mozzarella

AMIDONURI
- varza acra, ceapa, cartofi, porumb boabe, usturoi, rosii, morcovi, ardei, ciuperci, mazare, praz, conopida, broccoli, fasole verde, castraveti murati, telina, frunze papadie, varza create, dovlecei, vinete, ardei iuti
- boia, pasta rosii, chimen, dafin, piper, nucsoara, maghiran, sofran, pudra de chilli, germeni(nu zice de care), sos tabasco, patrunjel verde, tarhon
- soia, orez, linte, fasole uscata, fulgi de soia, naut, mei, migdale

CARBOHIDRATI
- faina alba, faina integrala, faina de hrisca, faina de porumb, spaghete, lasagna, cus-cus, foietaj, paste integrale, taitei, graham, paste cu spanac, tortilla
- drojdie, sare, zahar, ulei, masline, sos pesto, menta, zeama lamaie, praf de copt
- rosii, ciuperci, ceapa, usturoi, patrunjel verde, morcovi, capere, vinete, sparanghel, nuci
- marmelada dietetica
- se mananca prajiturele, ciocolata neagra ....

VITAMINE- doar fructe si legume crude




Cine doreste sa apara in lista sa scrie cu rosu in mesajul lor kg care le aveau cand au inceput cura data la care au incepot dieta si la ce greutate vor sa ajunga si in fiecare luni vom scrie ce progrese am facut. Va rog progresele tot cu rosu sa le scrieti

Spor la sabit fetelor

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti



***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korri spune:


Buna dimineata,
Multumim de capitol nou, elenada
start 69kg targhet 59kg

Ieri la carbo am cam exagerat cu dulcele. Asa e omul, i se da un deget si el ia mana toata . La mine e mai usor sa nu mananc deloc ca daca am inceput cu dulcele mai greu ma opresc
Promit sa nu mai fac

Azi vitamine, fructe si legume

Spor la slabit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza1988 spune:

Buna dimineata...eu am inceput dieta un pic mai tarziu decat voi (09.01.2011) cu 73,3 kg - target 63 kg Spor la slabit in continuare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:


Nu stiu ce e cu mine dar nu mai pot de foame
Am mancat pana acum doua portocale si un compot de mere. Mai stau putin si imi fac o salata de varza cu morcov poate ma mai potolesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bune fetelor

Korri, Ginutza v-am trecut pe listuta. daca stiti cat cantareazi dupa prima saptamana de cura si vreti sa trecem in listuta sa spuneti.

eu azi sunt la carbohidrati si am in meniu pizza si diseara am luat o rulada cu vanilie.

ma apuca groaza cand ma gandesc la ziua de maine


ieri mi-am luat ceai de la fares silueta perfecta si e bun si-a facut efectul de laxativ. sper sa scap de probleme cu el.


spor la slabit fetelor

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti



***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Buna!!
Ieri nu mi-a mers netul...vreau si eu pe listutza!!!!
3.01.2011-78.1kg target 63kg
Si mie mi-e foame azi dupa 2 banane la micul dejun.Cred ca vremea asta moharata ne provoaca la "mancat"

MAMI de CLARA (2008) si RIANA (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza1988 spune:

Buna elenada...multumesc mult ca m-ai treut pe listuta...eu nu am inca o saptamana de cura ca am inceput mai tarziu un pic (dupa primele 4 zile aveam 70,9)...dau luni raportul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giovana spune:

Buna fetelor,
Eu am inceput cura pe 03.01.2011 cu 80 kg, pe 10.01.2011 78 kg, azi m-am cantarit si am 74.9 kg. Target-ul meu e 60 kg.
Azi am zi de vitamine...Nu imi place deloc. Dar mergem mai departe nu renuntam asa usor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

DanaGiovana v-am trecut in listuta.

Azi am facut pizza si ma mancat undeva sa fac un altfel de blat de pizza si nu mi-a iesit deloc. asa ca acum ma chinui sa mananc o tabla pe post de blat cu niste legume insipide rau.
Ma mai chinui sa mai ighit doua guri de pizza si gata renunt

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti



***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ooof, cand va vad cum va chinuiti facand foamea si strangand din dinti in zilele de vitamine, ma gandesc, iarasi, cate patimesc femeile pe lumea asta doar ca sa se simta si ele si sa arate mai bine in pielea lor:(

va admir motivatia si hotararea si va felicit pt fiecare succes, stiu ca nu se obtine usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_amira09 spune:

Buna fetele!Eu la oras asta bantui pe net.Am fost in club, fata e la socrela.Elenada pot sa ma treci si pe mine in listuta:am inceput pe 11.01.2010 cu 73.8kg azi dimineata aveam 72.2 iar targhetul este 60-62kg.Sper... sa ajung la 62 parca e doar un vis...
Azi am fost la ziua de vitamine, am cam calcat stramb.De dim o banana peste doua ore un mar si doua clementine, dupa ceva timp doua mere coapte cu nuca si scortioara+un ceai...pana aici toate bune si frumoase, dar spre seara cand am iesit cu prietenii la restaurant...o salata de puiAm zis eu hai sa nu fiu nesuferita sa iau ceva de mancare iar salata asta m-a ispitit maxim, plus ca stiu ca e super buna la restaurantul respectiv, deci am papat legume dar alaturi de alte chestii interzise(piept de pui fiert, putin cascaval si maioneza light(+o limonada cu putina miere si un ceai ffff bun.Dupa ce am halit am fost in club si pt ca m-a mustrat constiinta am baut apa plata.E prima data cand ies in club si beau apa plata(nu ca as bea alcool dar un green appel mergea perfect).Sa vedem maine cantaru ce zice ca azi iar m-am certat cu buda.
Pana la urma cand dam raportu?Luni?
va pooop, spor la slabit


Mergi la inceput