Discutam despre: "Dieta Rina (13)"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Azi am fost la ziua de vitamine si am mancat o banana, un compot si o salata dintr-o rosie, un ardei , un castravete mic si ceapa verde. Ziua de azi a trecut repede si usor pt ca am avut multa treaba si nu am stat pe acasa asa ca nu am mai avut timp sa ma gandesc la mancare.
Maine la proteine am in meniu un pui la sticla cu mujdei. O minunatie.
Vreau sa renunt la urmatoarea zi de carbohidrati si sa o inlocuiesc cu o zi de proteine. Scrie in carte ca e ok sa faci asta din cand si cum nu pot sa zic ca ma dau in vant dupa ziua de carbohidrati o voi inlocui acum.


Spor la slabit fetelor

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti




Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Elenada multumesc pentru listaEu una sunt prietena cu carbohidratii cred ca de asta dau jos in ritmul melcului
Ieri am mancat oua cu salata
Azi: orez cu salata
Si maine proba cantarului, cu toate ca nu s asa sigura ca am mai dat ceva, ma simt bine dar nu prea motivata, cred ca nici nu respect cantitatile ca-s purcica.Dar tot inainte 90 de zile

MAMI de CLARA (2008) si RIANA (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella67 spune:

Buna fetelor !

As vrea si eu sa incep dieta, am tot citit despre ea si am incredere ca o sa mearga. Am incercat diverse alte cure si ori n-au mers ori am pus imediat la loc. Sunt constienta ca dupa ce dai jos 8 - 10 kg trebuie sa te apuci iar de indopat si sa te astepti sa nu le pui la loc...si mai grav sa dai vina pe dieta ....ca n-a mers, insa am vazut aici ca voi ati avut rezultate frumoase.
Daca vrea cineva sa-mi dea si mie cartile...., ma gandesc ca daca am si un meniu zilnic " impus " ma tin de el.
Eu am 1,62 m si 70 kg, cam mult. Vreau sa dispara 10 kg.

Va doresc multa rabdare si perseverenta, va tin la curent si cu rezultatele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella67 spune:

Am uitat sa dau adresa : gabbygri@yahoo.com , abia astept sa le primesc si sa ma apuc de "treaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Unde ati disparut?
Azi sunt la amidonuri si am facut tocanita de cartofi cu morcov telina si pastarnac. O bunatate

Azi am dat proba cantarului si am 62.7 kg. Am slabit saptamana asta 1.3 kg. Foarte bine zic eu.





elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti




Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Neatza!!
Azi carbo:pizza la pranz cu sos de rosii si ceapa
la cina praji
Proba cantarului:inca 1kg de la 78.1 (dupa 2saptamani)76kg.Putin zic eu dar bine ca dau si nu pun.
Spor la slabit fetelor!!!!

MAMI de CLARA (2008) si RIANA (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

Neata,
Si eu la raport: SAPTAMANA 2 -1KG (am mai dat pe langa dieta doua zile ), cum zice dana, bine ca e in minus

elenada,multumim de lista, saptamana 1 67kg, saptamana 2 66kg

Azi carbo. Mi-a facut mama spaghete cu varza murata(am auzit de reteta asta dar nu am mancat niciodata) si am gustat si e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Cred ca toate in saptamana 2 dam doar 1 kg
Diseara o sa actualizez si listuta

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti




Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza1988 spune:

Buna fetelor! Cum merge dieta?
Am intrat putin sa dau si eu raportul - 70,6 kg (-2,7 kg in prima saptamana)! Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Vin si eu la raport, dupa o saptamana am dat jos 1,5kg.

Si ptr. prima pagina am inceput dieta pe 10.01.2011 cu 72kg....70,5kg.....terget 60kg.

Azi am vitamine, am mancat o salata cu rosii, castraveti, ceapa, morcov si salata verde.

Multumim Elenada ptr. prima pagina.

Mergi la inceput