Tinere senioare cu greutate>50kg(61)

Tinere senioare cu greutate>50kg(61) | Autor: galliciana

Link direct la acest mesaj





O rugaciune intru indeplinirea visului nostru:
Rugaciune catre Nascatoarea de Dumnezeu:

Imparateasa mea preabuna si nadejdea mea,
Nascatoare de Dumnezeu,primitoarea strainilor si
ajutatoarea saracilor,bucuria celor mahniti,acoperitoarea
necajitilor,vezi-mi nevoia,vezi-mi necazul;ajuta-ma ca
pe un neputincios,hraneste-ma ca pe un strain.
Necazul meu il stii: dezleaga-l precum vrei,ca nu am alt
ajutor in afara de tine,nici alta folositoare grabnica,
nici alta mangaietoare buna in afara de tine.
Maica lui Dumnezeu,ca sa ma pazesti si sa ma
acoperi in vecii vecilor.
Amin

Rugaciunea sotilor care nu au copii

"Binecuvantat esti Tu, Dumnezeul parintilor nostri, si binecuvantat este numele Tau cel sfant si slavit intru toti vecii! Sa Te binecuvanteze pe Tine cerurile si toate fapturile Tale! Tu ai facut pe Adam si Tu ai facut pe Eva, femeia lui, pentru a-i fi ajutor si sprijin, si din ei s-a nascut neamul omenesc. Tu ai zis: "Nu este bine sa fie omul singur; sa-i facem un ajutor asemenea lui". Si acum, Doamne, nu placerea o caut, luand pe femeia mea, ci o fac cu inima curata. Binevoieste de a avea mila de ea si de mine si a ne duce impreuna pana la batranete!", s-a rugat Tie Tobie, iar Tu i-ai umplut casa de binecuvantare si i-ai daruit copii ca raspuns la cererile sale.

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care nu au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor, care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta cea nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimilor noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi intareste-ne ca sa ii crestem pe ei cu dragoste si intelepciune in dreapta credinta, spre slava Numelui Tau si a Sfintei Tale Biserici. Amin !


Rugaciune facatoare de minuni catre Fecioara Maria
Preasfinta Stapina de Dumnezeu Nascatoare spre tie imi indrept gindul,inima si toate simturile si te rog cu lacrimi:
Pina cind Maicuta a milostivirii va fi aceasta durere necontenita pe pamint?
Pina cind vrajmasii nevazuti ai neamului omenesc vor da lovituri atit de puternice bietilor oameni?
Pina cind vor pingari si vor necinsti trupurile,sufletele si vietile lor?Inselindu-i ca sa nu cunoasca adevarul,sa nu indeplineacsa poruncile divine si sa nu dea slava si cinste pururi maritului Dumnezeu Cel in Treime inchinat:Tatal,Fiul si Duhul Sfint?
Ridica-te Stapina Atotbuna si zdrobeste pe vrajmasii nostri si ai Fiului tau iubit Isus Hristos ingrozindu-i cu nebiruita-ti sfintenie indreptindu-ne pe cararile mintuirii,ca sa dam mereu marire lui Dumnezue.Roaga-te Fecioara pentru Sfinta Biserica pentru propavaduirea evangheliei pe intreg pamintul,pentru poporul acesta,conducatorii lui,rudele mele,pentru vaduve,pentru orfani,bogati,saraci, necajiti, bolnavi,pentru cei prigoniti,pentru credinta,pentru salvarea celor care au ratacit la secte,pentru cei raposati.Ajuta-ne sa ne pocaim toti oamenii de pacatele noastre,sa iubim Biserica,sa ne spovedim adesea,sa renuntam la pacate,vicii si necredinta.Ajuta-ne sa nu fim insensibili la chemarea divina a blindului tau Fiu care a venit sa sufere chinuri barbare pentru bietele ite ranite atit de mult de vrajmas.
Roaga-te Maicuta Sfinta si pentru aceste nevoi ale mele(rostesti necazurile care le ai dorintele pe care sa ti le implineasca Maica Domnului)
Slava Tatului si Fiului si Sfintului Duh in vecii vecilor.Amin.



L-am asteptat pe Mos Craciun


http://www.trilulilu.ro/NELUBADEA/3f035d11e33da4
http://www.trilulilu.ro/moldovan29/a43f820c3c15eb
http://www.trilulilu.ro/lucianreut/f6df5cbaf3d1c2
http://www.trilulilu.ro/go_go111/4363fab05c6a97
http://www.trilulilu.ro/riza/e24b0c0dac9340
http://www.trilulilu.ro/august65/29d6a87da8393b


Pt a pregati anumite ,,, trageti cu ochiul aici
http://www.culinar.ro/retete/imagini/0
http:/.../,http://adihadean.ro/

http://reteteculinarepentruincepatori-vio.blogspot.com/2009/12/carti-de-bucate-in-format-electronic.html#comments

Aniversarile lunii ianuarie

7 ianuarie - Sf Ioan-Ellyshor

husband de guzelnico - 16 ianuarie


si ne dorim cat mai repede

cu -e si -i



Doamnelor, va invit in gradina cu pitici,am intins deja covorul rosu, eu va astept!!
va invit sa scrieti ce va pofteste inima, va invit la discutiile zilnice, daca doriti;temeri, nelamuriri, si tot ce vrea sufletelul vostru!!!



Scopul, este acelasi!!!!!


cap.1, cap.2, cap.3, cap.4, cap.5, cap.6, cap.7, cap.8 , cap.9 ,cap.10 , cap.11, cap.12, cap.13, cap.14, cap 15., cap.16, cap.17, cap.18, cap.19 , cap.20, cap.21, cap.22, cap.23, cap.24, cap.25, cap.26, cap.27, cap.28, cap.29, cap.30, cap.31, cap.32, cap.33, cap.34,cap.35, cap.36,cap.37, cap. 38,cap.39, cap.40,cap.41,cap. 42, cap.43, cap. 44, cap.45, cap.46, cap.47, cap.48, cap.49, cap.50, cap.51,cap.52, ,cap.53,,cap.54,
,cap.55,
,cap.56,,cap.57,
,cap.58,
,cap.59,
,cap.60,



Aici au intrare cei sau cele cu inima mare, cu suflet bun, aspirante la bb1,
sau bb 2, sau bb 3, cum vrea inima noastra!!!!
Deci, sa ne protejam inima, si sa ne ferim de oamenii rai!

Si va rog, dorim cel putin doua-trei , si cat mai multi


As dori sa va fac cunoscute portretele robot ale inimoaselor gradinii cu pitici si doritoare de bebici:
menics - blonda, ochi verzi ,varsator,surprinzatoare prin decizii, chiar pt propria persoana isi doreste atat de mult sa devina mamica, zi de nastere 01 februarie
luminita42 - 42 ani,zodie berbec, satena, 1,65 si 56 kg, rezerva ovariana pe duca (AMH si inhibina sub limita), cu o fetita de 20 de ani (:-)) din prima casatorie, recasatorita acu' 3 ani, sot balanta, fara copii :-(( cu normospermie!:-)).,cica, in curand pleaca prin strainataturi si ne lasa ai nimanui, zi de nastere - 30 martie.
ada29 - viitoare mamica,32 ani,56kg,optimista si incapatanata, data nasterii 12.04.1977
brunadria - o berbeaca incapatanata cu un berbec la fel de incapatanat!! oufff!!!pasiuni- masinile !! ea-cele noi de lux, el retro (de epoca),mereu pe drumuri-spun ei,(calatorind mult, cateodata separat),cu alti pitici si alte pasarici ascunse toate bine de tot!zile de nastere-ea 18 april , el 23 martie...
Cinezee - asadar Mihaela,tauroaica,38 de ani,s-a casatorit in data de 5 sept a.c.,spune ca e cam slabanoaga la 52 kg ,ochii caprui,devenita intre timp roscata, foarte independenta, incapatanata, iubeste caii la nebunie si se implica in acte de voluntariat ...zi de nastere - 3 mai
mami_vreau- Laura, o tauroaica de anii '78 (anul nasterii, nu varsta, cel putin nu deocamdata ) care nu se dezice de la trasaturile generale ale zodiei... ambitioasa, hotarata, perseverenta si... incapatanata, of course! Se lupta pentru bebe al ei, dar din pacate drumul e plin de piedici... 2 trompe infundate, aderente la greu, ovarele pozitionate in spatele uterului, raspuns slab la stimulare, etc, etc... Acu' invatza sa faca slalom printre aceste piedici ... A facut un FIV la Giulesti cu Marinescu si acum se pregateste de FIV 2 la Budapesta, cu Peter Kovacs, in martie care va fi cu succes - data nasterii - 07 mai
Ellyshor-floricica de Mai, cu intocmai caracteristicile zodiacale....o tauroaica mica si afurisita, dar dragutza si plina de dragoste atunci cand e tratata cum vrea ea.
A inflorit pe 9 mai....are acum 26 de anisori.Pe Babyboom il asteapta de....hmmm...s-a facut deja 1 an si jumatate. E convinsa ca trebuie sa fie un bb tare special daca lucreaza Doamne Doamne atat la el! zi de nastere-9 mai

micomic - o tauroaica incapatanata, blonda si mititica (1,57) si asteapta cu ardoare un bebe in viata ei, a incercat primul IA in luna iunie, si insista, pana isi va vedea visul realizat, data nasterii - 14 mai 1979
Lumy clt- zapacita noastra iubita,satena cu ochi verzi,inaltime 1,60 si kg in scadere, zi de nastere 04.06

MayanMistica-o femeie adevarata,doritoare de bb2,o gospodina in adevaratul sens al cuvantului, care ne serveste toata ziua ...torturi, nascuta de fapt, pe 29 iunie, dar, trecuta in acte pe 1 iulie, dezbaterile continua

Soricica
- se declara dependenta de noi, de acest topic,1,65 cm,ochi caprui, 63 kg,parul gri,4 labute si codita la purtator,f incantata de idee si de titlu, zi de nastere 11 iulie, ziua soricelului - 13 aug

guzelnico - 1,64, ochi caprui, par saten, cu ghiocei in par, - dar asta e semn de intelepciune, stim noi , zi de nastere 27 august, ziua sotului - 16 ianuarie
Mona40-satena verzuie la ochi, tunsa scurt, cu tendinte de ....lung, de vreo 35 de ani, fericita posesoare a unui bbica de vreo ...14 ani,-frumoasa foc,ce mai!!!, zi de nastere - 10 sept, ziua sotului 1 iulie

Simonia
-40 ani,deocamdata 50,3 kg,cu laparo si histero la activ, mare doritoare de bblus numai al ei,fara a-si pierde speranta

uratica - 1,65 cm,bruneta cu ochi verzi, cu kg in scadere din cauza piticilor care zbarnaie prea des,maaaare amatoare de capsuni si inghetata[/size=3]

babyblue - in general o balanta razgaiata, 162 cm, 49 kg, ochi negri, 28 de ani, posesoare a 2 pisici, 1 caine si cam 38 de pesti intr-un acvariu...vrea un bebita si are ambitii mari pt un singur ovar si o singura trompa. speram sa o ajute Dzeu., zi de nastere 04.10

Libra - Bucovineanca satena cu ochi albastri,zi de nastere 05 octombrie,ziua sotului - 10 sept.

amy2007 - bruneta, ochi caprui, 1,67 inaltimea, 62 kg (a avut si mai putin dar...e indopata cu tratamente hormonale pt bebe), divortata, cu speranta ca odata si odata se va prinde si la dumneaei bebele, unul frumos-frumos si mancacios, zi nastere 13.10

sorinake - moldoveanca, 30 de ani, parul negru, ochii verzi, 1.67m si 56 de kg. doua hsg la activ, o laparo si doua fivuri, matusa de prichindel blond si ochios si spera curand mamica! zi de nastere- 19 octombrie (in 1978).

Lyly mar-1,65 cm, 55 kg,ochi albastri, par saten deschis, se declara cam...dusa, dar noi nu o credem, bineinteles-21oct zi de nastere

ancamac - blonda cu ochi verzi, in prezent matusa, in viitorul apropiat mamica, zi de nastere 29 octombrie

blueflower - 32 de ani, blonda vopsita, cu ochi albastri, sagetatoare dusa cu sorcova si incapatanata, momentan sta closca...speram sa iasa pui,zi de nastere 23 noiembrie

galliciana-sagetatoare cu ascendent in leu, histero la activ,dar fara rezultat deocamdata.IA1-3 aug 09,IA2-28 oct 09, zi de nastere 26 noiembrie
danny1 - blonda cu ochi albastri,actualmente,schimba culoarea parului regulat datorita piticilor,cam 60kg,inaltime 1,60m,zapacita si uituca,posesoare de bb 1- o fetitza ce implineste-6 ani in 18 nov.09,in cautare de bebe 2-3,cu 3 sarcini pierdute, in fine,data nasterii - 22 dec.1974
adria42 - o capricoarna roscata (de la mama natura!), cu ochii caprui,h= 1.67m si (din pacate!!)70kg, ultimele 7 kg castigate in ultimul an, incapatanata si ambitioasa, care vrea sa faca totul perfect
bebenov - Niciodata nu e prea tarziu sa trecem pe listuta de inceput!!! Se gandeste ca poate trece barza pe acolo si ii da si ei o aripa peste cap...
O scurta descriere: Mihaela, 37 ani pe 30 decembrie, o persoana cu destula greutate (ma refer la kg), cu o prima si unica sarcina extrauterina operata pe 25 martie 2009, care isi isterizeaza sotul in perioada fertila si apoi, dupa presupusa conceptie, ca nu cumva sa fie din nou extrauterina. NU e isterica si NICI o mare plangacioasa.
dandana69 - o fire linistita,nascuta in 1969,ii plac mult confuziile.cica a innebunit la batranete, a luat viata de la capat si vrea copil.capricoarna incapatanata si faptul ca are doar un ovar si o trompa viabile nu o descurajeaza. noi marturisim ca nu e singura nebuna la....batranete!!!



asteptam pt completarea listei datele voastre de nastere, descrierea voastra.

Gheata s-a spart!!!
Calendarul gravidelor:
Prima noastra - blueflower noi am aflat in data de 2 iunie 2009.
Ii dorim sarcina usoara, multa-multa sanatate si un nazdravan frumos si mancacios!!!
E un baietel-ALEX de care parintii lui sunt f. mandri!!!

O alta veste buna am primit-o in 25 oct:
2 liniute la sora noastra: Lumy
lumy - sarcina gemelara,deci dintr-un foc!!!

Meritam o recompensa de la sora noastra Libra: un betaaaaaaaaa
mare de tot,in 15 dec-209,6!!Sa ii dea DD multa sanatate!
yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!

Multa sanatate noastre!

Va doresc un alt nou capitol plin de impliniri!!! Pasii mici duc la
victorii mari!!! Toate cele bune!!!
felicitarile, masa si dansul, continua!!!!


pt informatii suplimentare privind FIV, va rugam sa cititi aici: http://www.advancedfertility.com/ivfstim.htm
material ajutator:
http://www.fertilitylifelines.com/resources/gonal-fmulti-dose.jsp
http://ivfherbalsupport.com/index.php?cName=embryo-implantation-support
se pregatesc pt FIV-uri norocoase, in ordine :
guzelnico FIV 3,cel norocos
Mona40,FIV 2

mami vreau FIV 2
brunadria FIV 2
Asteptam teste pozitive de la toate fetele, sa dea D-zeu:



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:



Ada29- Z19 CM, stimulare cu Vitex
Amy2007- Z29 CM, laparoscopie pe 12.11.09
Ancamac- Z? CM
AniG- Z36 CM
Babyblue- Z5 CM, HSG pe 12.11.09, se preg de laparo pe 19.01
Bebenov- Z7 CM
BlueFlower-+37; DPN- 02.02.2010
Brunadria- Z16 CM
Camy1002- Z? CM
Cinezee- Z? CM
Danny1- Z23 CM, stimulare cu Vitex
Ellyshor- Z26 CM, instilatii pe 01.09.09, stimulare cu Vitex
Galliciana- Z20 CM
Guzelnico- Z7 CM, laparoscopie pe 7.11.09, incepe FIV3-cel norocos
Libra-+9
Lumy_Clt-+17
Luminita42- Z26 CM;
Lyly_mar- Z27 CM
Mami_vreau- Z5 CM
MayanMistica- Z2 CM
Menics- Z? CM
Micomic- Z15 CM
Mona40- Z4 CM, incepe FIV2- norocos
Simonia- Z? CM
Sorinake- Z13 CM, HSG pe 29.09.09; se pregateste de IA in ian.
Soricica- Z5; incepe stimularea pt. IA3-norocoasa

*Spor la treaba fetelor care "se misca" natural!
*Mult succes celor care se pregatesc pentru diverse consultatii/interventii/IA/FIV!
*DD ajuta tuturor sa-si indeplineasca visul numit BB!


O ruga puternica si fierbinte catre Doamne-Doamne: sa-i dea curaj si putere surioarei noastre dragi, BABYBLUE, sa vegheze asupra reusitei operatiei sale din 19 ian ca sa-i ramana maxim de ovar sanatos si productiv!


www.advancedfertility.com/ivfstim.htm" target="_blank">IVF (postat de Mona)

IVF Herbal Support (postat de Mona)

www.fertilitylifelines.com/resources/gonal-fmulti-dose.jsp" target="_blank">GONAL (postat de Mona)

www.vitamix.ro/Suplimente-alimentare/Conditii-specifice/Vitex-Fruit.html" target="_blank">VITEX FRUIT (incercat de Ada si Ellyshor)

BILE (recom. de Sorinake, postat de AniG)

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:


bine ati venit!!!


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Multumim fata frumoasa.
Baftalion tuturor suratelor.
scoatem fitoasele la interval


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

ani,imi pare rau,poate ai facut test prea devreme!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:



Ani, mai asteapta 6 zile cel putin si mai fa un test.
daca ai ovulat in z28 a cm si acu e z36, e cam devreme, mai ales pentru un surecheck. Eu zic ca nu e speranta pierduta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

luminita,ce faceti cu cainele,pana la urma?
de ce nu l-ai luat cu tine,apropo?

multumim,fete pt voturi!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

asteptam vesti de la
sorinake,
laura,
soricica
danny,
cinezee
ancamac
manics
dandana



si restul!
astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

luminita,ce faceti cu cainele,pana la urma?
de ce nu l-ai luat cu tine,apropo?

multumim,fete pt voturi!

astept inca o minune in viata mea!!!



Galli, cu cainele va sta mamica, dar de scos afara il scoate o prietena de-a fiica-mi. Mamica s-a hotarat sa vina tocma' din provincie, sa stea cu dogul in urma unui vis, pe care l-a avut chiar ea (nu cainele)
Visul este: se facea ca, cainosu' o latra!
In urma acestui vis extrem de elaborat, pe care l-a interpretat "nu ma duceti bre la pensiunea de caini!" , mami a sunat si si-a exprimat disponibilitatea.

La olandica nu l-am luat :
1) ca-i e frica fetii in casa fara el
2) ca proprietarul casei inchiriate aici a zis "No pets"
3) ca, dogul nu vorbeste curent limba olandeza

acu ma intorc la preparat de piureee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

cainosu e de vis!

eu zic ca nu i strica o excursie prin olanda...parerea mea.
ati interpretat voi gresit visul cainelui...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

cainosu e de vis!

eu zic ca nu i strica o excursie prin olanda...parerea mea.
ati interpretat voi gresit visul cainelui...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....






Mergi la inceput