Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(7)

Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(7) | Autor: galliciana

Link direct la acest mesaj





Doamnelor, va invit in gradina cu pitici,am intins deja covorul rosu, eu va astept!!
va invit sa scrieti ce va pofteste inima, va invit la discutiile zilnice, daca doriti;temeri, nelamuriri, si tot ce vrea sufletelul vostru!!!


Scopul, este acelasi!!!!!

Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6


Aici au intrare cei sau cele cu inima mare, cu suflet bun, aspirante la bb1,sau bb 2, sau bb 3, cum vrea inima noastra!!!!
Deci, sa ne protejam inima, si sa ne ferim de oamenii rai!!

Si va rog, dorim cel putin doua-trei , si cat mai multi



Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:1. Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2. Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a paginii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior. Asta e tot!!!

PS: pentru avansati ... dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.

Pt a posta link-urile cu capitolele precedente se scrie (tot ce e bolduit): [url = " copy/paste la adresa primei pagini a capitolului " ] Cap. X [ / url ]. Spatiile trebuie eliminate.

A dori sa va fac cunoscute portretele robot ale inimoaselor gradinii cu pitici si doritoare de bebici:
menics - blonda, ochi verzi ,varsator,surprinzatoare prin decizii, chiar pt propria persoana isi doreste atat de mult sa devina mamica, ]zi de nastere 01 februarie
Lumy clt- zapacita noastra iubita, zi de nastere 04.06
MayanMistica-o femeie adevarata,doritoare de bb2,o gospodina in adevaratul sens al cuvantului, care ne serveste toata ziua ...torturi, nascuta de fapt, pe 29 iunie, dar, trecuta in acte pe 1 iulie, dezbaterile continua
Soricica
- se declara dependenta de noi, de acest topic,1,65 cm,ochi caprui, 63 kg,parul gri,4 labute si codita la purtator,f incantata de idee si de titlu, zi de nastere 11 iulie
Mona40-satena verzuie la ochi, tunsa scurt, cu tendinte de ....lung, de vreo 35 de ani, fericita posesoare a unui bbica de vreo ...14 ani,-frumoasa foc,ce mai!!!, zi de nastere - 10 sept, ziua sotului 1 iulie
guzelnico - 1,64,cm, ochi caprui, par saten, cu ghiocei in par, - dar asta e semn de intelepciune, stim noi , zi de nastere 27 august
Simonia-40 ani,deocamdata 50,3 kg,cu laparo si histero la activ, mare doritoare de bblus numai al ei,fara a-si pierde speranta[
red]Lyly mar-1,65 cm, 55 kg,ochi albastri, par saten deschis, se declara cam...dusa, dar noi nu o credem, bineinteles
uratica - 1,65 cm,bruneta cu ochi verzi, cu kg in scadere din cauza piticilor care zbarnaie prea des,maaaare amatoare de capsuni si inghetata
micomic - o tauroaica incapatanata, blonda si mititica (1,57) si asteapta cu ardoare un bebe in viata ei, incearca primul IA in luna iunie

Libra - Bucovineanca satena cu ochi albastri,zi de nastere 05 octombrie
amy2007 - bruneta, ochi caprui, 1,67 inaltimea, 62 kg (a avut si mai putin dar...e indopata cu tratamente hormonale pt bebe), divortata, cu speranta ca odata si odata se va prinde si la dumneaei bebele. unul frumos-frumos si mancacios, zi nastere 13.10
ancamac - blonda cu ochi verzi, in prezent matusa, in viitorul apropiat mamica, zi de nastere 29 octombrie

blueflower - 32 de ani, blonda vopsita, cu ochi albastri, sagetatoare dusa cu sorcova si incapatanata, momentan sta closca...speram sa iasa pui,zi de nastere 23 noiembrie
galliciana-40 ani,sagetatoare cu ascendent in leu, cu histero la activ,dar fara rezultat deocamdata, zi de nastere 26 noiembrie


Apoi urmeaza frumoasele si dragele noastre
M Oana
ada29
claudia79
ellanik
mioara
bebenov
cinezee
shuzi
asteptam datele voastre de nastere, descrierea voastra.

Gheata s-a spart!!!
Prima noastra - blueflower - noi am aflat in data de 2 iunie 2009. Ii dorim sarcina usoara, multa-multa sanatate si un nazdravan frumos si mancacios!!!

Va doresc un nou capitol plin de impliniri!!! Pasii mici duc la victorii mari!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Haideti sa va povestesc cum a fost la mine cu M.
M e zburator.
Ma vad cu M in Romanika , septembrie 2004.Toate bune si frumoase , 4 zile de vis , rasfat total , imaginatii ..fantezii ..
Stiam ca e insurat , da ce imi pasa mie?!Daca lui nu ii pasa ca o inseala , eu dece mi-as fi facut procese de constiinta?
Buunnn...trece si asta ..la inceputul lui ianuarie 2005 cunosc un englez pe un site matrimonial.Eu eram indragostita de M pana peste cap , dar stiind ca omul e cu veriga pe deget , am zis ca n-am multe sanse .Si asa a fost...
Vine englezul in Romania la sfarsitul lui ianuarie ..dragoste mare pe capul lui ...ma cere si de nevasta , io in loc sa zic da , am zis : cand?
Bineinteles ca am acceptat , in ideea ca daca M nu isi schimba pctul de vedere macar raman cu englezul .Pleaca asta fericit acasa in Anglia lui , io raman singura .Intre timp ii zic lu M de englez , ca m-a cerut , bla bla bla ..si M ma intreaba : vrei sa ne mai vedem inca o data?
Da , zic eu ..in ideea ca poate cine stie s-o suci , iar eu la o adica ii trimiteam mail aluia ca m-am razgandit si ca imi pare rau .Nu s-a sucit fetelor , a venit in februarie ..a stat 4 zile si ne-am luat cu adio.
Mi se rupea sufletul , da nici asa nu-mi convenea : el cu nevasta , sarbatorile cu ea , vacantele , zile de nastere si ce-o mai fi ...iar cu mine doar cand avea timp si chef.
In fine , m-am maritat cu englezul si dusa am fost in Anglia.In Anglia , dezastru total ...englezul ce sa zic ? cam puturosel.
Scandal sa se duca la munca , sa se rada , sa se tunda , sa arate a om.
Mai stateam si cu masa , o sora , amantul aleia si doi plozi la 30 de ani fiecare.
Dupa cateva luni i-am trimis mail lui M: vino si ia-ma daca vrei si poti.
Ei , n-a venit normal ..adica n-a fost in stare sa ia o hotarare cat am fost libera si lua acum cand raul era deja facut?
Inca 3 ani am dus-o cu mailurile , telefoane , promisiuni ca se desparte ..ca si-a dat seama ce greseala a facut in 2005 cand m-a lasat sa ma marit.Ca eu sunt femeia cu care vrea sa stea toata viata ...dar , al dreacu dar...nu stie cum sa faca acolo.
De fiecare data intervenea cate ceva : ba pleca in concediu , ba pleca cu barca lu tata socru , ba era Cosanzeana bolnava si constiinta lui de om serios nu-l lasa sa o paraseasca in momentele alea...Am inghitit o data , de doua ori ..pe urma am trecut la presiuni .N-a mers..
In nov 2007 ma intreaba inainte cu cateva zile sa plec in Romania : la intoarcere vrei sa stai cu mine la Paris 3 zile?
Daaaaaa , normal ca vreau .Si atunci s-a decis soarta noastra.Ne-am vazut in aeroport , dupa 2 ani si 9 luni ..tremuram amandoi de emotie .
Cand am plecat inapoi in UK , am stiut ca s-a hotarat ..da nu stia cand
In decembrie i-am zis clar si raspicat la telefon: ai termen data de 27 dec.Sa nu zici ca sunt a dracu si iti stric craciunul .Da pe 27 vreau sa aud ca esti liber.Daca nu aud asta , ai sa auzi tu altceva.
Ce anume ? ma intreaba el
-Un du-te naibii si lasa-ma in pace.Nu vreau sa fiu a 5 a roata la caruta , vreau sa ies in lume cu tine fara sa ne ferim ca ne vede x sau y ..Nu esti in stare , foarte bine ...inseamna ca iti place unde esti , iti place in culcusul ala putred si confortabil.Si in ochii mei esti un las.Scurt!
Fetelor , ce sa zic ..pe 26 seara intra pe mess si zice : am hotarat , maine ii spun.Foarte bine , atunci ramane sa vorbim maine seara sa imi spui cum s-a soldat pana la urma.
Pe 27 i-a spus , pe 29, 30 si 31 a dormit la ai lui ...iar incepand cu 1 ianuarie 2008 si-a cautat apartament cu chirie.Imi trimitea ofertele de inchiriere pe mail , sa alegem amandoi ..
Ma duc la pipi si vin sa termin povestea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

bun venit in nou capitol!!! pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Cand am postat la capitolul 6 am vazut ca se facuse link catre nr 7 si am zis : hai sa pun si aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui MayanMistica

Cand am postat la capitolul 6 am vazut ca se facuse link catre nr 7 si am zis : hai sa pun si aici..


Mayan, bine ai facut! Sa inceapa capitolul nou in forta!

Galliciana, multumim de casuta noua! Mandru cartier avem! Te alegem Ministrul Locuintelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

dragele mele,
azi am facut pauza la cafeluta.
am trecut pe ceai.ma simt f slabita,ma dor mainile si picioarele si transpir non stop.azi stau acasa in pat cu prietnele mele medicamentele si ma delectez cu voi.
mayan f interesanta povestea ta,imi place mult si astept continuarea.

referitor la votul pentru mayan eu sunt pt 29,doar atunci a venit pe lume, nu?
dar pot sa mananc o feliuta de tort si pe 1 , ca pana acum le-am mancat doar virtual.

cred ca o sa stau cumintica azi si osa va urmaresc din umbra.

va trmit o raza de soare si cate o la toate,ca nu vrea sa va transmit gripa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Heeei, Soricica, ce sa-ti aducem? Ceai cald, suc natural, sa-ti taiem un grapefruit?
Maa, tu te-ai dus prin Politehnica!
Ai fost la M. Bals? Le-ai spus de simptomele tale?

Insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Mona, Mayan, Galliciana, dupa sfaturile voastre venite din experiente traite pe propria piele , parca o si vad pe Menics cum isi cauta rochita si se moteaza pt sambata!

Va respect si va iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

nico, merci mult de tot....n-am ajuns nicaieri .de ieri de la 7 , nu cred ca m-am mai dat jos din pat,decat pt urgente.
soricelul a fost pe post de dr: medicamente, frectie,masaj...toate cele.
ma deranjeaza f tare spatele.nu prea pot sa stau pe el.dar nu o sa mor din asta

azi mi-am propus zi de lectura din romanul gradina cu pitici.

pentru toate.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Asa ....cand m-am mutat aici definitiv , adica in august pe 22 ..domnul a plecat ptr o saptamana pe mare cu tatal ei.Ca vezi doamne ii promisese ..si ca eu nu eram programata sa vin atunci.Ci in septembrie pe 5.Deci ca atare omul si-a facut planul cum a vrut el.Intre timp la mine se imputise rau situatia , ne certam zilnic ..si chiar imi era teama sa nu ma trezesc in strada cu toate lucrurile.
Aveam toate alea impachetate in cutii , asteptam doar sa vina firma de transport sa le ia .Am stat cu ele in mijlocul sufrageriei cam o saptamana , timp in care englezul ..atat si masa puteau sa ma zboare bine mersi.
In zilele in care am stat singura aici , mi-am facut o groaza de ganduri negre , mai ales ca ei nu erau divortati inca.Ma gandeam ca poate e si ea acolo , ma suparam ca dece cand vb cu mine la telefon inchidea daca aparea socrusu pe punte.
Intr-o seara mi-am luat inima in dinti si am sunat-o pe mandra.Vroiam sa vad daca este acasa , numai in felul asta ma puteam convinge daca sunt impreuna sau nu.
A raspuns ...si cum banuiam ca are telefon cu afisaj nu ar fi fost cazul sa inchid ea stiind ca M e pe mare cu tatal ei..
I-am zis ca imi pare rau de despartirea lor ( trebuia sa incep discutia cumva ..) si ca bine ar fi sa nu imi faca probleme ptr ca eu n-am venit sa fiu amanta ..am venit sa fiu sotia si mama copiilor lui.Daca n-am vrut sa fiu amanta in anii trecuti , cu atat mai mult nu vreau sa fiu acuma cand am lasat in UK un job si un drept de munca.
Sotul nu l-am mai pus la socoteala ptr ca era iesit din peisaj de mult timp.Asa ca sa faca bine sa stea tranchila , e de ajuns ca ne vom vedea la club ...
" Sa stii ca daca M o sa vrea sa danseze cu mine , eu nu voi refuza" Da, cred si eu ca nu vei refuza , cred ca nici o partida de sex n-ai refuza daca M , ti-ar cere , ce ti-ar mai tremura madularele in tine .Da ma tem ca nu iti va cere nici una , nici alta asa ca nu iti fa vise umede.
Daca M va face greseala asta , va fi ultima lui greseala ..pentru ca in secunda urmatoare eu voi fi in avion iar el va fi mai scurt cu 20 cm
Si de dansat cu tine , n-avea grija ..voi invata si eu .Si chiar daca nu voi fi la nivelul tau in primii ani ..voi avea grija ca el sa se bucure de fiecare minut pe care il danseaza cu mine , de fiecare calcatura pe picior...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Citat:
citat din mesajul lui soricica

nico, merci mult de tot....n-am ajuns nicaieri .de ieri de la 7 , nu cred ca m-am mai dat jos din pat,decat pt urgente.
soricelul a fost pe post de dr: medicamente, frectie,masaj...toate cele.
ma deranjeaza f tare spatele.nu prea pot sa stau pe el.dar nu o sa mor din asta

azi mi-am propus zi de lectura din romanul gradina cu pitici.

pentru toate.


uka


Soricica mica iti dorim multa sanatate si sa te faci bine cat mai repede .Da-o naibii de gripa , ca nu e buna ..e cahh..tu nu vezi ce rea e?
Aplauze furtunoase si la scena deschisa pentru soricelul doftor care te iubeste si are grija de tine.
Din partea mea o roata de branzica olandeza , multi

Mergi la inceput