Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(2)

Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(2) | Autor: galliciana

Link direct la acest mesaj



Doamnelor, va invit in gradina cu pitici,am intins deja covorul rosu, eu va astept!!
va invit sa scrieti ce va pofteste inima, va invit la discutiile zilnice, daca doriti; temeri, nelamuriri, si tot ce vrea sufletelul vostru!!!
Scopul, este acelasi!!!!!
Primul nostru capitol.

Aici au intrare cei sau cele cu inima mare, cu suflet bun, aspirante la bb1,sau bb 2, sau bb 3, cum vrea inima noastra!!!!
Deci, sa ne protejam inima, si sa ne ferim de oamenii rai!!!!


Si va rog, dorim cel putin doua , si cat mai multi

pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Uuuuuuaaaaau, ce rapida esti, Galliciana!
Eu am iesit la ..... agatat. I-am indicat ac sub lui Micomac (de pe "Stimulare cu closti...) sa o caute pe Lyly_mar pt niste info suplim ref la stimulare cu combinatia Closty+Puregon. Sper sa nu te superi nici tu, nici Lyly, dar vroiam s-o ajut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Mona, iata ce am gasit si despre PUREGON (cred ca iti vei explica inca din primele randuri de ce ti l-a prescris dr, chiar daca aveai chistulet):

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2232

Eu am folosit Puregon gata preparat in niste fiole ce se introduceau intr-un dispozitiv special, ca un stilou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Daca am farmacisti in familie .....

MENOGON (MENOPUR) contine un amestec de FSH recombinat (hormonul foliculo-stimulant) si LH (hormonul luteinizant).
PUREGON contine doar FSH.
Ambele stimuleaza producerea de ovule dar Menogon, datorita prezentei LH, ajuta si la eliberarea ovulului matur din folicul. Asadar, se poate face inlocuirea numai daca medicul isi da acceptul.

Mona, ma hranesc din optimismul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

soricico,
tocmai ramasesem fara baterii la ...stii tu ce
ia, d-aci ; m-am zapacit de tot- oare am pus sucul pe masa?? Oaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanaaaaaaaaaaaaaaa??
ne vedem mai tz, pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Uuuuuuaaaaau, ce rapida esti, Galliciana!
Eu am iesit la ..... agatat. I-am indicat ac sub lui Micomac (de pe "Stimulare cu closti...) sa o caute pe Lyly_mar pt niste info suplim ref la stimulare cu combinatia Closty+Puregon. Sper sa nu te superi nici tu, nici Lyly, dar vroiam s-o ajut.



draguto, eu facut stimulare cu clostilbegit pt 3 stimulari si pt 2 stimulari cu puregon si orgalutran.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Lylysor, eu am luat de bun ce ai scris tu. Mi-ai pus capcaaaannaaaa....

Si eu am facut la FIV 2 Orgalutran+Puregon pt stimulare si Ovitrelle pt spargerea foliculilor.
Am inteles eu de la fete ca acel Clostybegit este pt stimulare (pastile, nu injectii) dar unde nu stiu, nu ma bag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Simonia, asta e pt tine:


Pentru femeile active sexual, care folosesc contraceptive orale, sepoate produce amanarea sangerarii astfel:
1. Daca folia contine 21 de comprimate (dupa care ar fi trebuit sa faceti pauza 7 zile) nu mai faceti aceasta pauza, si luati in continuare comprimatele dintr-o noua folie.
2. Daca folia contine 28 de comprimate, doar 21 au substanta activa si restul 7 sunt inactive. Atunci nu mai folositi ultimele 7 comprimate si treceti direct la o noua folie.

Sunt si medicamente speciale, care au ca efect oprirea sangerarii. Dar acestea pot avea efecte sistemice care pentru majoritatea femeilor pot agrava o afectiune preexistenta, sau pot determina, in timp, o afectiune nedorita.

Parerea mea: daca ai CM regulat nu-l deregla cu fel de fel de tratam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Multumesc Guze, draga....
Uf sunt in ceata, dar fff optimista....
pana am terminat randul de scris m-a apucat deja melancolia...
Hormonii

Mona
:)
3 IUI nereusite, ma pregatesc de trat cu menogon , pt IUI nr 4
Morfologie sp sot : normala in procent de 2- 9%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

dragele mele, sunt ffff ocupta, dar am intrat repejor sa va , asta ca sa stiti ca ma gandesc la voi.


pana atunci va urez spor la pitici .

mayan ce ne pregatesti bun azi?

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

dragele mele, am sosit, si va invit la o salata de spanac cu telemea de oaie! soricico, vezi, daca te calcai eu pe codita.....
mayanule, ne ignori total azi??
simo, da, asa citisem si eu, dar, nu mai stiam exact formularile, de aceea m-am abtinut! logic e, ca, oricum il dereglezi..nu?
lylyshor, noutati,ceva??
mai, m-a apucat o durere, ca niciodata, pe sub burtica... ce o fi?? nu va ganditi la prostii, va rog...
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput