Tinere senioare cu greutate>50kg(61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

bravo,bebita,bine zici,asa imi place de tine!!
nu ne-ai spus ce ti-a dat naturistul!

nico, s-au scos vizele pt turcia,
e obligatorie asigurarea med,insa!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

buna, fetele! Intru pe fuga sa va spun ca nu am facut nika la eco. am 5 foliculi pe ovarul drept si atat. dintre cei cinci 3 sunt dominanti! minunata colectie! nimic pe cel stang. mai vedem luna viitoare. continuam tratamentul luna viitoare cu ovamit si menopur. schimbam closty cu ovamitul. tot 2 pe zi si 1/injectie menopur. Gata fug la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Buna seara, fete scriicioase si vesele!

In Istanbul ninge (dar nu ca in Buc/RO), fapt pt care soacra-mea-plimbareata e "obligata" sa ramana aici. Asta inseamna ca, zilele acestea, luam Istanbulul "la pas" cu masina. Chiar nu stiu de unde are atata energie, ca-i o bucatica de femeie.

Stau ca pe ace pana ma suna sotu' sa stiu ca a ajuns cu bine in Buc. Din clipa in clipa trebuie sa ma sune. Probabil ca, din cauza vremii, avionul are intarziere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Seara buna de sub zapezi!

N-am nimic de povestit, stau si astept sa treaca timpul ca sa implinesc 12 saptamani, la serviciu am de lucru "ca la vadu' lat". Nu mi-a trecut gandul nebun cu oprirea in evolutie. :(
Intre timp sunt cu ochii pe voi, astept cu emotie ecografiile si incerc sa ma feresc de pozele cu prajituri si de povestile cu semilune.

PUP!

_
made in Romania, '73 http://lbdf.lilypie.com/ckYrp2.png?OXtS3VM0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Lumi, in zilele in care stii ca vine gunoiera, arunca de cu seara o mana de cuie, pe sosea, in fata casei. Sigur te va astepta masina.

Saaaaaau, de cu seara, coafeaza-te si dormi cu o pernuta sub ceafa, sa nu-ti deranjezi buclele. Asa vei fi gata sa iei startul la fix, cand auzi gunoiera.

P.S. Da' io nu inteleg de ce nu scoti tomberonu' in strada. Si acolo se fura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra

Seara buna de sub zapezi!

N-am nimic de povestit, stau si astept sa treaca timpul ca sa implinesc 12 saptamani, la serviciu am de lucru "ca la vadu' lat". Nu mi-a trecut gandul nebun cu oprirea in evolutie. :(
Intre timp sunt cu ochii pe voi, astept cu emotie ecografiile si incerc sa ma feresc de pozele cu prajituri si de povestile cu semilune.

PUP!

_
made in Romania, '73 http://lbdf.lilypie.com/ckYrp2.png?OXtS3VM0


Librutza-gravidutza gandul ala te bantuie degeaba..dar ce sa faci, cred ca asa-s toate gravidele, pline de temeri..sora mea gravida (alta decat aia cu divortul) , aud ca nici nu se misca de frica. Sta in pat si e indispusa, cica aude cum i se intind pieile si tendoanele pe si prin burta... asta-i ocupatia ei de baza.! Macar tu iti mai schimbi gandurile pe la serviciu!
Eu -in vremurile stravechi- cand am fost si eu gravida aveam cosmarurile mele, nu ti le zic, ca-ti dau idei!
Asa ca ia gandurile negre ca o parte a procesului de graviditate, ca sa zic asa. Dar sa stii ca astia mici cand se lipesc, se lipesc si gata!...Nu renunta ei asa usor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Lumi, in zilele in care stii ca vine gunoiera, arunca de cu seara o mana de cuie, pe sosea, in fata casei. Sigur te va astepta masina.

Saaaaaau, de cu seara, coafeaza-te si dormi cu o pernuta sub ceafa, sa nu-ti deranjezi buclele. Asa vei fi gata sa iei startul la fix, cand auzi gunoiera.

P.S. Da' io nu inteleg de ce nu scoti tomberonu' in strada. Si acolo se fura?

_
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte. NAPOLEON HILL




Nico
Ajunse sotu' la Romania? Stai linistita ca razbate el prin nameti!

Cu tomberonul am hotarat asa: se duce H. dimineata inainte de serviciu, ca el are bucle mai scurte si distribuite egal pe corp.



P.S.Tot eu sunt: nu am vazut pe nimeni ca-l duce de cu seara! Furtul de tomberoane e la mare cinste, cred! Strada pe care stam e necirculata, asa ca toata lumea plimba tomberonul la coltul cu strada mare. azi am vazut unii cu geanta pe o mana si tomberonul pe cealalta. cred ca asta e alt sport de-al lor: sa vina de la serviciu cu tomberonul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Seara buna!!!

incep prin a pt ca am inceput sa va trimit mailuri fara sa ma semnez.aia e adresa mea de la munca, cum la yahoo si nu numai am accesul restrictionat

apoi, azi am fost la eco morfofetala 4D, bebii sunt in parametrii normali, cu toate cele la locul lor, ca doar am facut inventarul .
am lasat si sange pt triplu test...sa vedem ce balarii mai ies de data asta..

asa...s-a confirmat ca unul din bebei e si are cam 180 gr si e o , iar cel de-al 2-lea bebel, are 202 gr, mai lenes, ne-a aratatdeci.......nu stim ce este , tati spera ca poate poate e .......asa ca ramane pe eco urmatoare.

Lasand gluma la o parte, cel mai important e sa fie sanatosi.



17+

crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Lumi, felicitari!
ce frumoooos!
Sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

buna, fetele! Intru pe fuga sa va spun ca nu am facut nika la eco. am 5 foliculi pe ovarul drept si atat. dintre cei cinci 3 sunt dominanti! minunata colectie! nimic pe cel stang. mai vedem luna viitoare. continuam tratamentul luna viitoare cu ovamit si menopur. schimbam closty cu ovamitul. tot 2 pe zi si 1/injectie menopur. Gata fug la treaba!


http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/


Maaai sorinake, ce veste ...imi pare rau.
clostylbegyt si ovamit eu stiu ca-s acelasi lucru, nu cred ca ti-a schimbat ceva in medicatie :-(

Mergi la inceput