PRIETENE FARA TITLU (8)

PRIETENE FARA TITLU (8) | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA lasa ca gasesti tu pana la urma jobul mult visat,numai sa nu gasesti vreo baba d-aia p-acolo,mai stii?

Eu merg sa o pun pe Diana la culcare,pana atunci URSULINA sper sa mai ne zici si tu doua vorbe de ce mai face Raisa macar! Mi-am amintit ca si Anda si George vor bebe doi si nici la ei nu prea iese ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Deci cand sa zic si eu mai multe se inchise PC-ul.

Despre sarcina, nu merge. Fac tratament, este a 2-a luna.

Raisa este bine, sa nu o deochi.
Papa relativ bine
Ne intelegem cu ea,
Nu sa imbolnavit deloc pana acum, dar nici noi nu am fost raciti sau chestii dintrastea.
A crescut este o lunganca, are 13,5 kg.
Este o super sportiva la varsta ei.
Ii este frica de copii mai mici decat ea de inaltime ... a imbrancit-o una odata si de atunci... striga la ei: "pleaca, pleaca nu veni langa mine"
Este la perioada NU, dar tot face ce zicem noi.
A inceput sa faca la oala singura, pt ca o lasam in fundul gol prin casa. daca ii pun chiloti scapa pe ea. A facut de 2 ori pe ea, azi si-a tras pantaloni pe ea si cand ii veni sa faca pipi si ia dat jos si sa pus pe oala.





www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Nu stiu ce sa mai zic.
Am avut internationalele la atletism zilele astea, si pozitia in care eram eu pica camera mereu pe mine, am fugit tot concursul de camera dar ce faceam ca tot apaream si eu pe acolo.
Asa ca daca ati vazut o umflata pe ecran (caci acopeream juma de ecran) eu eram aia, nu am reusit deloc sa fentez camerele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Noapte buna!




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA ma bucur ca e ok Raisa , sper sa iti iasa si tie socotelile … Nu te-am vazut la TV ca nu ma prea uit , n-am timp. Poze noi,nimic ?
INGRID apropo de Maraki , am invatat-o pe Diana si de “mos si baba” ,asa ca intr-o zi s-a tot chinuit sa inchida sutiene,a si reusit dar numai o pereche din doua … Nu cred ca mai citeste Maraki p-aci,asa ca eu am folosit PM si am fost punctuala – aveam o alerta in mail
Aci s-a luat curentul de doua ori,e furtuna ...


MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA la faza cu NU,Diana procedeaza altfel: sau se face ca nu ne aude,sau face fix pe dos de cum ii zicem si ne ranjeste in bot,i se pare taaare amuzant sa ne enervam pe ea

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Io scriu pe bucati,in caz ca se mai ia curentul,ca mi-a fost lene sa montez sursa neintreruptibila
URSULINA felicitari pentru progresul cu olitza,o sa vezi ca mai un pic si nu mai se scapa deloc pe ea! Ce faci la toamna,o dai pe Raisa la gradi?

Noi cu scutecul de noapte batem pasul pe loc,n-am avut timp sa merg sa caut d-alea impermeabile de pus sub ea si in pluis Ghita zicea ca e plin pampersul dimineata,dar habar nu am daca face noaptea sau ii da drumul in el cand se trezeste.Pana nu voi face cum zicea Irinel,nu cred sa mearga treaba.Poate in iulie o sa reusesc sa stau ceva timp acasa cu Diana si sa rezolvam problema.
Aoleu,atat e ceasul? Merg la nani ca maine la prima ora am interviu pentru un post de "manager ...",mor de ras Cine stie peste ce moshulica mai dau,dupa voce parea mai uzat Aaaa si ieri am nimerit intr-un loc pentru un post de economist si cand apare directorul economic - un tinerel,ma ia ca "am fost colegi de faculta" si imi insira cativa tipi cu care am fost eu in grupa Io una nu-l stiam,ma mir cum de m-a remarcat,eu la FF,el la zi ... numai la examene am mai nimerit impreuna ... in plus am absolvit in 1998 ,a trecut ceva vreme.Numa' te miri cine ma cunoaste fie si din vedere Apoi lu' astia le trebuia una care stie de toate,adica eu sa lucru (cu inca doua),el sa fie numa' sef Ma mai gandesc ... e prea domestic,firma romaneasca,stabilitate,fara suplimentare ... dar fara macaronari? Ar fi cam ciudat, ca in ultimii 9 ani m-am obisnuit cu ei
Gata am decolat,noapte buna

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata la o cafea,sunt in forma si azi,desi cam mor de somn ...
Diana a dormit binisor,odata s-a trezit doar si i-am pus atunci vibrocil.Febra n-are,doar secretiile alea o cam ineaca.
Eu am fost la interviul ala si ... ar fi prea frumos.Pai asta are firma care le tine contabilitatea,au o secretara/contabilitate primara si le trebuie doar o persoana de incredere cum ar veni, care sa se ocupe de plati,telefoane cu clientii si alte cele,ca sa stea ei linistiti in Italia.Din pacate e plin de doritori la posturi d-astea unde n-ai nimic de facut (din punctul meu de vedere, care oricum faceam toate astea pe langa toata contabilitatea ...) Maine o sa merg sa ma intalnesc si cu moglia lui,adica nevasta-sa si aia o sa imi zica mai exact ce vor.Asta daca ma mai suna,am vazut ca au aplicat pe net vreo 25 de persoane deja la post .Cred ca ar trebui sa schimb titlul in "jurnal de interviuri"
Gata ma apuc de treburi,o zi buna la toata lumea !
Muzica , pe cai ... si haai!
http://www.youtube.com/watch?v=XLD4t-0i2jo&feature=related

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Sunt lesinata de sooomn sau de oboseala,nu stiu ,cert e ca precis vine ploaia si simt din plin si bioritmul fizic aflat pe zero azi.
Si m-a sunat si directoarea de la firma aia romaneasca sa merg azi la al doilea interviu cu directorul economic si sa dau si un test din contabilitate. Pai sunt in stare? Ca abia imi tin capul sus si nici n-am lucrat azi cine stie ce
Probabil ca ma duc colo pe la 14,30 ,mai beau o cafea pana atunci ... Da' n-am nici un chef de ei,dupa cat am mirosit e ceva mai mult de lucru si salariul cel mult cat fu aci ...
Voi pe unde sunteti,pe la plimbare cu pruncii?


MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni, eu sunt acasa, pana acum am fost cu ea la plimbare, mai bine de 3 ore. Asa ca mi-a ajuns.
Am vazut ca au scris Ursulina, Denisa si Mirela, raspund dupa ce o culc.
Am facut si film cu ea cum merge singura cu trici. O sa-l pun tot atunci, cand adoarme.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput