PRIETENE FARA TITLU (5)

PRIETENE FARA TITLU (5) | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Ora de plastilina la ora asta Moni? Somnic! Nu plastilina. A mea al 9.30 adoarme, ca e matinala. Mai nou se scoala la 6.30! CA doar la tara are de lucru. SI sta afara toata ziulica (mai putin somnul de pranz). Ma simt asa de vinovata ca n-o tin cu mine in Bucuresti. Dar aici nu mai era viata de ea. Trebuia sa ne fi grabit cu casa si nu aveam acum dilme din astea. Eu nu pot sa ma duc la tzara cu bebe, ca mama are 3 camarute mici in care stau ei si 4 pisici (internele, cele care au voie in casa in pat, etc. Externle care-s de la 5 in sus si stau in curte, nu se pun). Si e la parrrrrrrr. brrrr. Cu bebe chiar nu se poate sta asa. Cu Ana, hai treaca mearga, e mai mare. Si s-o tin la Bucuresti, inseamna sa o scot afara cu portia. Eu una singura cu amandoi afara ma descurc destul de dificil. Razvi e uneori agitat in carutz, Ana nu prea merge pe jos (decat in parc). Am iesit cu ei odata: RAzvan in carutz, iar Ana pe roata din fata si a fost cum a fost. Radu vine seara de obicei dupa ce nu mai am copiii treji. Asa ca asta este. De cand a dat firul ierbii si soarele prin ograda (de 2 saptamani) Ana sta la tara de luni pana joi. SI e greeeeeeeeeu! Imi zice mama, ca 2 zile nu ne pomeneste, dupa care nu mai vrea sa stea. Astazi cica mergea singura pe carare si spunea "Trebuie sa merg neaparat la Bucataresti sa-l vad pe Radul meu, pe mama si pe bebe" E o scumpa.
Azi m-am motorizat singura cu bebelul si a fost cam emotionant. Trebuie sa ma invatz, ca o sa am de alergat perioada ce vine. Si cum domnul depinde de mine, trebuie sa-l iau peste tot. Maine ne vine si masina (un Logan maaare, cu 7 locuri) si gata, o returnez pe asta la socrul meu, unde-i este locul.
Denisa, ati pescuit la copca? Sanatate copiilor. Sper sa nu ia nimic Alex. La noi nu s-a intamplat inca minunea (sa faca Ana ceva si sa nu ia Razvi)>
March, te invidiez cu lipsa bolilor. Anul asta pentru noi chiar a fost horror. Dar cum a venit primavara, gata, speram la mai bine (zic eu, in timp ce Razvi inca tuseste).
si Noapte Buna!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna fetele,
Sunt si eu pe aici cu treburi.
Am intrat doar sa va salut, sa nu ma dati disparuta.
Pupicei

Anca 29 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Mi-ar placea sa mai intre Denisa sa povesteasca despre Alex si Emma. As vrea sa stiu cum interactioneaza si alti copii de aceeasi varsta cu ai mei.
Rares cum vede ceva la Ioana vrea si el neaaparat, e musai sa-i dai si lui sau macar sa-i atragi atentia cu ceva similar sau mult mai spectaculos ca sa-i distrag atentia ca altfel este jale. De acum este baiat mare si sta bine in fundulet, numai ca pericol penrtu el nu exista asa ca trebuie pazit ca se arunca dupa diverse, mai ales dupa sora lui care trece in fuga pe langa el. Nu cred ca stie ce-i aia nu pot, macar incearca baiatul asa ca ochii pe el. De acum frecventam si premergatorul, chiar a inceput sa se plimbe prin casa, desi episoade de topaiala inca mai exista.
Ioana la randul ei vrea musai jucariile cu care se joaca Rares si atunci sa vezi chiote si zbierete pe Rares caci din nefericire pentru el este inca la varsta la care pierde intotdeauna. Norocul lui este ca sunt prin preajma si incerc atat cat pot sa mediez situatia printr-o imparteala echitabila a jucariilor. Oricum, si daca am fi avut cate doua identice din fiecare tot ar fi existat disputa.
Copii mei mananca foarte bine amandoi, ma cam dau eu peste cap cu prepararea nenumaratelor mese pe zi dar nu-mi pare rau. Tot zic sa-mi fac timp sa merg sa cumpar un aparat de gatit cu aburi.
Nu stiu in ce stadiu sunteti voi dar eu n-am reusit s-o dezvat pe Ioana de pampers. Face la olita atunci cand o pun(in fiecare dimineata, face si kk si pisu)dar cand iesim afara tot trebuie sa-i pun ca este inca rece afara si n-am nici chef si nici timp sa stau dupa curu ei cu olita. Oricum cu exceptia diminetilor, rar se intampla sa mai faca la olita peste zi, cred ca suntem in contratimp. Ma mai straduiesc.
Moni tu ai de lucru, ai cumparat par la papusa?? Pupicei Dianei care este o fetita tare desteapta.
Bee, cum nu mai sunt domnule copii viabili??? Se vede ca te grabesti, schimba cuvantul ca suna horror! Nici Ioana mea nu face puzzle, doar le imprastie prin toata casa, poate nici nu am unele adecvate varstei(poate nici nu exista, nu stiu), am numai de la 3 ani in sus. Eu reusesc destul de bine sa fac plimbari cu amandoi, rares sta in carut si ioana vine pe langa noi sau mai in urma, de obicei preocupata de ce se intampla pe strada sau de vreo jucarie. Rar se cere si ea in carut, si ii inghesui eu cumva pe amandoi acolo.
De vorbit despre copii cred ca as umple capitole intregi fara sa termin asa ca ma opresc inainte sa se scoale vreunul din copii si sa dispar in mare viteza fara sa fi reusit sa trimit mesajul.
Anca, tu ce treburi ai? Mai povesteste si tu despre Andrei. O asteapta pe surioara mica?

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Intru si eu repede sa va urez un Paste Fericit la cei care-l serbeaza duminica Dumnezeu sa va dea bucurie si lumina in casa si in suflet, sa fiti buni(nu doar de Paste) si sa fiti sanatosi ! Tot ce imi doresc mie, voua va doresc !!! Domnul sa va aiba in paza si sa ne reauzim cu bine dupa Paste !
.... eu am dubii cu iepurasul asta. Aici il serbeaza toti acum. Acum e liber, se vopsesc oua, si copilasii primesc cate un iepuras de cioco......eu le voi pune langa cosul de oua si cate un cadou micut. Vom face sigur inca odata oua rosii si de Pastele nostru si vom merge la biserica, dar de sarbatorit il sarbatorim acum.

........... noi s-a facut tare frig, asteptam sa ninga

V-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare dragelor,

March-uite itzi scriu cateva randuri desi sunt intr-o pasa proasta din cauza copiilor.Emma de ce ziceam ca e mai bine, ca nu face febra, dar aseara a apucat-o tusea rau,si a si vomat laptele si iaurtul care il mincase, ca mare lucru nu a vrut sa pape ieri,Partea proasta e ca si Alex azi noapte a fost marait si s-a tot trezit,nu prea a mincat ieri, are gingiile umflate, sper sa ii iasa dintzii jos si sa nu fie prea grav cu raceala asta, oricum in juma de ora merg cu el la medic si pe dupa-amiaza o duc si pe Emma-i-am dat eu niste sirop de tuse naturist din romania adus.
Legat de relatia dintre ei, ce sa zic, Emma il iubeste dar face mult si pe porfesoara cu el, ii arata, ii explica, in ambele limbi, ca s-a dat drumul, nu prea face ea acordul subiectului cu predicatul,d ar de mai are timp,iar Alex e tare incantat de cum o ved epe sora-sa, rade si se hlizeste de ce face Emma, dar asa la greu, eu nu am vazut copil ca Alex, sa rada si chair dc ridici din sprincene, de aia cand ii dau sa pape treb sa fiu serioasa, nu prea pot schita gesturi ca rade si ii curge din gura, apoi vrea mereu ceva in mina,deci ii dau jucarii- comparativ cu emma la varsta li papa mai usor dar e mut mai slab, nu stiu de ce,o sa vad dupa controlul de 9 luni dc treb sa ii dau ceva vitamine si cand o veni amica-mea poate cu preparatele ei sa mai castige in greutate, as vrea sa aiba cu 1kg mai mult, nu cum era emma, dar asta e.Avea la 8 luni si o sapt.72 cm si 8,9 kg, iar emma la varsta lui avea 75cm si aproape 10,5 kg..dar sanatosi sa fim.Eu sunt racita cam varza, dar o duc pe picioare, asta e, am gatit, spalat si acum sa il duc la medic, sper la prinz sa prind 1h de somn.
Partea proasta e ca din 15 aprilie treb sa ma apuc sa caut job,ca unde am lucrat au taiat astai bugetul si m-au trecut cu juma de norma ca au zis ca nu vreau mai mault ca am 2 copii, si ma oftic, pe asemenea salariu nu ma duc, sper sa imi gasesc ceva pina la 1 iulie si colac peste asta, ca sa fie tacamul compelt, mai treb sa cer trimitere si la mamografie, sper sa nu am si eu noduli si apoi cancer de san, ca e singurul lucru care imi mai lipseste- eu aveam nodul inainte de emma, plus ca am in familie cazuri
V-am plictisit destul, merg sa vad ce mai fac, si sa ma hgandesc cu ce o mai distrez mai ales pe emma ca e cam plictisita de cand cu raceala asta, si deci dupa amiaza dupa ce vine acasa vreau sa ma joc mai mult cu ea-poate inatam sa recunoastem numerele sau sa scrie literele mici-a si de pe 2 aprilie va merge la innot 12 sapt, 1 data pe saptamina, sper sa fie ok si sa nu faca prea multe sinuzite.
Va pup,sanatate tuturor si numai bine.

PS-scuze dc am greseli de editare, dar nu am dormit decat 1h azi noapte.

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Intru numai sa zic ca sunt OBOSITA (scuze daca zbier), dar nu prea mai pot. In fine, sper sa am timp deseara sa detaliez, Diana e turbata, ca astia mici ai prietenei mele sunt cu jucariile ei mereu si ea parca nu-si mai gaseste locul.
Denisa, ce bine ca mai scrii...nu mai vb de cancer si noduli la san ca mor cand te aud, Doamne fereste de asa ceva! O sa fie bine, nu gandi asa negativ.
Danielo, si tie, bine ca te descurci cu amandoi, eu la una nu fac fatza.
Pe deseara!
MOni, Mira, Bee, Deea, Acina .

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau fetele,bag si eu nasul rapid pana nu-mi incepe comedia.La 21 vine baiatul la masaj,pe urma trebuie culcata Diana,vreau sa bag si o baie ... printre picatele sper sa mai intru sa va raspund.
Azi la ora 19 am ajuns acasa de la birou, sunt efectiv zombie,am venit si cu mancarea neatinsa,am rontzait doar biscuiti si am baut cafea toata ziua,noroc cu cana de lapte de azi dimineata.
Si maine am de lucru mult,dar sper ca nu si asa stres ca azi.
Diana a avut program de coafura azi,asta e nou ca ii e scurtat bretonul si taiate varfurile.Altceva nu stiu,sunt mama de o ora pe zi
Revin in pauza publicitara sper ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Na' ca mi-au tras tzeapa,azi nu-i serialul.Asa ca trec la .... plastelina,ca asta vrea
Mai evadez io



MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


In primul rand, pana nu uit, PASTE FERICIT MIRA (desi nu ma mai auzi ),ANA si cine-o mai fi ...
DENISA termina cu prostiile,dar de facut fa aia preventiv ca asa e ok sa stai linistita.Imi pare rau de copii si de serviciul tau
INGRID ai capitulat?
DANIELA mi-e dor de curtea ta galagioasa de-asta vara
BEE nu te bagi? Macar un WE cand om fi noi in zona.Daca om mai fi ....
ANO cum stai cu pregatirili?
ACINA te-ai hotarat la ceva?
DEEEEEEAAAAAA!!!! Tu esti exceptia ,pe tine te tot strig

Fug sa pap sarmale si pe urma ... masaj de voie

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Heeeeeeeeeeeeeelp
M-am trezit cu un melc pe calculatorul de birou.Mic,de cca 1 cm dar MELC VIU Si Diana imi zice senina ca l-a adus ea de la flori!!! De la narcisele din vaza,aduse din gradina de la socru .Acum l-am debarasat in balcon la flori.Brrrrr si acum mi-e greatza,bine ca n-am pus mana,initial am crezut ca e o bucata de plastelina Mi-am adus aminte ca asa mi-a dat un gandac mare si negru in mana cand avea vreun an


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

CUI II PASA DE LUPUL CEL RAU? (:

Mergi la inceput