PRIETENE FARA TITLU (2)

PRIETENE FARA TITLU (2) | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

cap.1


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello,
Daniela- pai dc borcanasele de papa se pot tzien 48 ore la frigi,nu vad de ce mincarea facute de mine azi nu i-o pot da si poimiine maxim,o pun in portzii exacte cat ii treb,scot,incalzesc si ii dau si nu are nika,iar emmei ii dau maxim 3zile din ceva ce ii place- eu as innebuni sa gatesc zilnic,sorry.Iar alor mei nu le place papa prea calda, calaie e cea mai buna:))
Am fugit la treburi ca e emma plecata cu tati.Duminica faina!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Scriu pe fuga, Diana s-a trezit pe la 16 cu mana in urechi si a urlat vreo ora, nici s-o imbrac n-am putut, astept ziua de maine sa mergem la medic. Ca asa nu se mai poate!
Muci nu mai are, cel putin, nu atatia...dar cred ca inflamatia la ureche a ramas. Si totusi, de atatea ori a avut otita serioasa si n-a urlat in halul asta, de fapt, nu mi-as fi dat seama daca nu se freca mereu cu urechea de perna. Ce e diferit acum? Am luat in calcul si maselele...dar tot nu-mi pot imagina asemenea dureri.
Ma duc sa stau cu ea, n-am un moment de liniste, urla cand sta cu tata-su, doar in brate la mine vrea. M-am cocosat deja...

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID of iar plange saracuta Diana ? Dar tu nu ii dai nimic pentru durere? Da-i niste nurofen,nu o lasa asa! E logic sa vrea la tine in brate,uite ieri numai pentru ca avea un pic de muci,Diana mea a fost cam mamoasa,s-a si cerut in brate de vreo 2-3 ori cand eram la locul ala de joaca! Si ea nu prea face asa ceva ...
Eu zic ca s-ar putea sa fie si dintii,stiam ca durerea radiaza spre ureche.Sper sa treceti cu bine noaptea,neaparat sa-i dai ceva medicament.
DANIELA are dreptate Denisa,fix asa faceam si fac si eu cu mancarea,naiba isi permite sa faca zilnic mancare.Pai nici daca stateam acasa nu reuseam cred,darmite cum sunt si cu serviciul ...

Eu am tras un pui de somn odata cu Diana,acum ar trebui sa ma apuc de ceva conta ca azi n-am facut nimic in domeniu Pe Diana a luat-o mami la ei pana mai spre seara,ca plimbare ioc,e vreme nasoala,e mai frig si parca si ploua.


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Foarte mult cred ca i-ar placea si Ioanei la teatru si mie desemenea. Misto ca ati mers Moni, acum o sa trebuiasca sa o duceti mereu. Am vazut si pozele de la joaca, se vede ca este fericita!!!
Ioana se plimba prin casa cu o umbrela si zice "zburam stufoasa mea" mai ia si cate o papusa sa o plimbe putin. Daca va uitati pe minimax stiti la ce se refera. Eu nu prea vreau sa stea la tv dar cateodata n-am incotro si o mai las si baga repede la cap toate prostioarele.
Ingrid imi pare rau ca plange asa tare Diana. Imi imaginez ca o si doare foarte tare ca ei in general se mai iau cu joaca si uita de un disconfort dar se pare ca la ea este mai mult de atat.
Denisaaa, eu te inteleg foarte bine si as face la fel ca tine daca n-as avea ajutor. Eu o mai am pe matusa care lucreaza o zi cu o zi si in ziua libera face mancare pentru toata lumea, adica eu nu intru deloc in bucatarie si mai imi lasa si pentru a doua zi. Bonus mai face si curat, asa ca eu o zi ma ocup exclusiv de copii si cealalta zi mai bag si eu o supita la rare si un felul doi pt ioana. Nici eu nu le dau papa fierbinte dar mancarea tinuta in frigider trebuie fiarta.


daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA habar nu aveam ca mancarea tinuta in frigider trebuie fiarta ... in 38 de ani n-am aflat Da' tu stii ca noi o luam intotdeauna mai lejer
Sa stii ca si mie mi-a placut enorm la teatru,nimic nu se compara cu senzatia aia de "in direct" .Pe vremuri mergeam la teatru normal,dar dupa revolutie,cam ciuciu Pe langa ca suntem tot in criza de timp,baga astia niste preturi la bilete de mori.
Mami cand a aflat ca a stat cuminte Diana a zis ca de-acum o va mai duce si ea deci am impuscat doi iepuri: pot dormi mai mult duminica dimineata si Diana se distreaza la teatru! A fost full de copii in sala!!! Si a tinut cam o ora cu totul,deci jumate de ora o piesa.
Nu stiu care-i treaba cu "stufoasa mea" ca Diana mea nu serveste desene,decat rar.Eu chiar o mai momesc sa ii pun DVD-uri cu desene,dar nu se agita ea sa stea prea mult la TV.
Ca tot ai mai intrebat cu ce ne jucam,nu cu prea multe ca nu prea apuc sa stau cu ea.Zilele astea am luat carticelele de povesti si i-am mai citit/povestit din ele.Adevarul e ca si eu sunt cam obosita psihic de la stresul cu conta perioada asta,asa ca prefer sa zac in pat cu ea langa mine,asa sta cuminte si se joaca cu papusile,vasele etc. si tot imi povesteste una alta.Pana se plictiseste si se catzara si sare pe mine ... atunci il chem pe taica-su si evadez dincoace

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am uitat sa va zic in legatura cu teatrul de papusi.Diana a fost cu atat mai cuminte,cu cat am ajuns acolo pe la 10,20 in conditiile in care spectacolul a inceput la 11! Prima jumatate de ora au mai fost doar vreo 5-6 copii si ea a mai colindat printre randuri,a tot coborat si ridicat scaunele si n-a dat semne de nerabdare.O fetitza de vreo 6 ani s-a tot tinut scai de ea,o tot mangaia si zicea ca parca e Scufita Rosie Diana nu de alta dar era imbracata in rosu. pe urma s-a umplut pe rand sala si a fost ocupata sa ii studieze pe cei care soseau,dar statea cuminte in scaun.
De exemplu venise tot asa mai devreme o doamna cu un baietel,mai mare cu ceva decat Diana .Si el s-a tot plimbat,a vorbit,dar in momentul cand s-a stins lumina si a inceput spectacolul,a inceput sa plangaaa de nu l-a potolit nicicum si ... au plecat acasa ...
Mi-a mai povestit o doamna cum au mai fost copii care izbucneau in plans sau se speriau rau,ba de lup cand manca iezii,ba de te miri ce personaje ... ca norocul ca Dianei ii plac la nebunie personajele negative.Mai si ce lup fain si mare au facut

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Moni, eu am mai invatat-o pe ioana cu desene animate la Tv ca mai sunt momente in zi cand trebuie sa-i dau sa suga lui rare sau sa-l schimb sau sa fac te miri ce iar ea vreau sa aiba o ocupatie cat de cat linistita. Si daca imi amintesc bine de fapt o puneam la desene cand vroiam sa stea pe olita, Atunci se mai joaca prin preajma tv-ului si mai baga un ochi si pe ecran cand pare mai "interesant", altfel ea nu sta locului neam cum zici tu ca povesteste Diana cu tine..poate cand s-o mai mari. Acum daca o tin in pat imi sare in cap, se urca pe calorifere sa se uite pe geam, doamne fereste sa uit usa deschisa la intrare ca este fugita in sec urmatoare din casa.
In curand ma bag sa fac baie puradeilor. Si mi-e o leneeeeee
Denisa tu il pui pe Alex in premergator? daca da la ce varsta?
Voi ati dat copii lor sa manance rodie? Ioanei ii place foarte mult si nu stiu daca este ok sa-i dau multa mai ales ca nu scuipa samburii. Da avocado? Eu am citit ca este super bun asta dar am cumparat si am gustat eu si nu mi-a placut, bleah, este super naspa, ma gandeam ca stiti voi un mod de a manca fructul asta.
moni, stii cum se spune ca mancarea preparata pe loc este cea mai buna si inca are majoritatea calitatilor nutritive. bleah. Aberez.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA nu aberezi deloc,normal ca mancarea preparata pe loc e mai sanatoasa.Problema e ca nu ne putem tine de asta.Si daca sa zicem acum gatesc ceva,poate n-are ea chef sa manance in momentul ala chestia aia si tot ramane pe mai tarziu - deci trebuie reincalzita,sau pe a doua,a treia zi ... frigiderul sa traiasca!
Distractie la baie,eu nu-i mai fac azi,abia astept sa se culce ca zice Ghita ca e ceva film bun la TV.Inca n-a adus-o,dar trebuie sa apara din moment in moment.Pana atunci mai sunt p-aci cu aranjat harztoagele si cu un ochi pe net .

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mor de ras.Dupa ce am stat cu Diana vreo jumate de ora si nici vorba sa adoarma,ca tot se fatzaia si povestea,am lasat-o singura si am venit aici.Acum ce credeti? S-a apucat sa cante:
TEI IEZI CUCUIETZI
MAMA USA DESCUIETZI
ADUCE VOUA
LAPTE TZATZE
A SPINALE ...
si iar ...
TEI IEZI CUCUIETZI ....
Vad ca numai atat stie,dar tot e ceva,avand in vedere ca nu i-am mai zis-o de un cincinal si ca pana acum doar primul vers il zicea!
Pacat ca-s descarate bateriile la aparat Inca tot mai canta, a nu stiu a cata oara

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Salutare si de la noi. Am citit tot, dar .. iertati-ma nu am puterea sa raspund in amanunt

E faina ideea cu teatrul Merita perseverat

Eu am facut zilele astea 4 torturi ... multe tare, avand in vedere ca le fac noaptea Deci aseara am apucat si eu sa dorm.. intr-un sfarsit. Ieri am lucrat la eterna noastra baie. Si pentru ca am lucrat asa de mult, am zis ca .. sa dam si tavanul jos .. tavan care era de cand l-am cumparat vopsit cu vinarom, peste care am gletuit eu un strat subtire, si am tot dat cu lavabila. Eh .. si ne apucam voiniceste, adica Silviu .. ca eu terminam ultimele retusuri la un tort. L-am inchis in baie, am lipit usa cu scotch pe langa toc, sa nu intre praf in casa.. si .. la munca. A spart Silviu tot tavanul, eu am terminat tortul, si am trecut la schimbul 2 .. la gletuit. Am gletuit juma de baie.. si ... atunci ne-am dat seama ca .. de fapt... se desprindea toata tencuiala aia veche ceausista Prin urmare, am daramat totul din nou, de aceasta data pana la beton ... si urmeaza sa facem alta tencuiala Prin urmare, ne apuca pastele .... si noi tot cu baia in constructii

http://community.webshots.com/user/torturi

http://community.webshots.com/user/daria_ioana

Mergi la inceput