PRIETENE FARA TITLU

PRIETENE FARA TITLU | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

Dragelor v-am facut pana la urma si subiectul promis,dar tot fara titlu Daca aveti idei,sariti.M-am tot gandit ce avem noi in comun,in afara de niste fetitze / baietei zglobii ,asta ca sa gasesc un titlu adecvat.Si am ajuns la concluzia ca ceea ce avem in comun e dorinta de a discuta despre ei sau despre noi,intr-o atmosfera placuta.Eu cel putin,din cauza asta am plecat la "jurnal" - m-am saturat intr-un final de circ,de insinuari,de certaretze,de cele tip "stiu eu mai bine ce gandesti tu".Unele cand au ajuns la o saturatie de tipul asta au luat o pauza,mai mare sau mai mica.Altele si-au sters chiar contul,apoi au revenit.Eu am ales sa scriu singurica la jurnal.Si chiar sunt destul de nebuna sa fi scris mult si bine singura acolo,dar daca ati venit cateva dupa mine,asta e ... m-am bucurat si mi-a placut atat de mult sa scriu cu voi acolo,incat deschid subiectul asta cu inima stransa,doar "la cerere".Stiu ca aveti dreptate,ca numai jurnal numai e daca scriem mai multe acolo.La fel,stiu ca e incomod de ajuns in zona.Tare mult as dori sa ramana la fel de placuta astmosfera.Daca nu s-o putea,asta e,ma intorc fain frumos la jurnal...
As mai avea multe de spus,dar nu mi-am baut cafeaua.Poate apuc azi,poate doar alta data.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dimineata doamna,
Ce ma bucur de subiect.Ne gandim noi si la un nume pana la urma.
Am ceva de facut acum , dar revin.Pupici.

Anca 22 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ACINA deja aparusi? Ce matinala esti! Spor la treaba!
INGRID si eu zic ca Denisa, e super ideea ta cu esarfa Diseara cred ca o fi show la noi cu asa ceva.Nu stiu daca o sa il intrec pe tati,care ieri cica si-a trantit o patura pe el si s-a facut "capra" ,iar Diana radea,il pocnea si striga: NU VENI A MINE!!! Ma bucur ca i-a placut si Dianei tale jocul cu bagheta magica,vezi ca pana la urma a "disparut" si ea?
Eu am de facut niste contracte de munca si n-am nici un chef,da' le fac sa ma scap de ele ,pe urma ma apuc de chestiuni serioase de conta.
Mai vin p-aci,sper. Desi atat am scris in We ca acum nu prea mai am ce

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Buna dimineata ,
Noi dupa o noapte de cosmar ..... stiti voi ... problema Clarei . O ami las sa doarma 5 min si o trezesc ca as vrea sa mergem putin la plimbare mai departe si pana plecam sigur ne trebuie o ora - ora jumate .
Aseara am avut musafirii , nasii fetitei . i-au adus o papusa cu trusou . Are haine de schimb , babetica, biberon , cana de apa, pudra , poseta pt carucior , carucior, are jucarie pt papusa . E totala acum cu 2 carucioare de papusi nu mai stie pe care sa il ia . Acum are trei bebelusi , chiar m-am gandit ca gata cu papusile , eu nu ii mai iau , ca mai are si altele in afara de bebelusii astia .
O zii buna si spor la treaba la cine are nevoie


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Am revenit.
Am fost sambata la un botez la niste prieteni din Ploiesti.L-am luat si pe Andrei cu noi.Eram trupa de soc toata lumea se uita la noi ca la extraterestrii.Eu cu fimiu de mana si cu ditamai burtica.Mda ciu nu-i place sa nu se uite.
Oricum chiar ne-am distrat .Andrei a alergat tot timpul pe acolo .nu a stat locului nici o clipa, doar cat a mancat am putut sa-l tin la masa.
In rest cu Maria (fetita nasilor) de mana au facut ture prin local , fiecare dintre ei cu cate un balon in mana.Au dansat , au alergat dupa ceilalti copii (ca erau destui) .Andrei l-a tot stresat pe DJ ca mergea mereu pe capul bietului om si saracul d eel cu toate firele alea pe acolo intinse se si gandea la piticania care va incepe sa traga de toate alea.Dar a fost pasnic fimiu si nu a tras de nimic din fericire.
hai ca va bag si poze de la eveniment
http://good-times.webshots.com/photo/2820124460041700505qyFtDb

Anca 22 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Ana cum mai e Clara cu pielicica?Sa stapaneasca fata sanatoasa jucariile primite.



Anca 22 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineatza!
Pentru noi nu-i buna! A tusit toata noaptea si a baut vreo 100 de lapte. Nu poate manca nimik, deoarece tuseste foarte violent, parca ii vine sa vomite. Pana la urma, ma duc cu ea la pediatra azi, a trecut o saptamana si conform teoriei cu viroza, ar fi trebuit sa-i treaca, ei bine, eu vad ca e tot mai rau.
Moni, ce sa zic, eu am idei, dar acum nu le pot pune in practica. E prea bolnava si maraita. Dar precis ii va place Dianei tale sa se joace de-a baba-oarba. Asa cum o stiu pe ea...
AnaM, are cu ce se juca Clara acum. Si bucatarie si papusi si carucior...Poate deschide o gradinita, cum facea Dia de Moni. Bine ar fi sa se joace si Diana vreo ora singura, ea se plictiseste repede daca nu-i mami pe acolo...
I-a trecut raceala? Mananca acum?
Acina, spor la treaba!
Voua va raspund copiii inapoi cand ii strigati? Diana de vreo 2 saptamani, imi zice: da, mami...si asteapta sa vada ce vreau cu ea. E nostim asa.
Ma duc sa pun rufe la spalat. Nu-s multe, dar trebuie sa-i bag pernitza cu care doarme, ca o taraie prin toata casa dupa ea si in loc de alba, devine gri.


Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Ingrid maraita.
La intoarcere am condus eu si Dan a stat cu Andrei in spate , cu ocazia asta mi-am amintit ca nu-mi place sa conduc noaptea in afara orasului.
Dupa ce am ajuns acasa Andrei mi-a cerut f suav "veau laptic".
Asa ca a initiat Dan capitolul baita , ca e singura chestie ca-l face sa uite de laptic.Dar ce sa zic dupa baita si laptic mi-a adormit copilul de la 10 seara.Ceea ce la noi nu se intampla niciodata.
Vreau sai schimb un pic programul de somn , nu stiu daca o sa pot.Ca prea tarziu se culca mai , numai la 11 jum 12 .La varsta lui mi se pare f tarziu.Asta e .
Am rugat-o pe mama sa nu-l mai lase sa doarma dimineata pana tarziu .
E adevarat ca intre orele 10-1 noaptea se dezvolta creirasul la copii?

Anca 22 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai nu va inghesuiti asa ca am de lucru
ANA am vazut deja de-aseara bebe ala ,e suuper fain! Sa stii ca Diana mea toata ziua e cu bebe ala dupa ea.Acum am fixul sa ii iau si ei o bucatarie d-aia ,dar nu dau 1 mil pe ea,mai bine astept pana se duce frate-meu prin Austria,Germania,paote imi gaseste mai ieftina acolo .
ACINA voi la distractie ? Ai si dansat? Super de tine , abia astept o nunta sa mai tzopai,dar n-am nimic la orizont anul asta. Vad ca Andrei tot cumintel e ,bravo lui! Ma uit la poze cand pap,in pauza de masa.Daca nu apuc,atunci diseara.
INGRID du-te mai la pediatra,sa vezi ce si cum,dar probabil tot de le viroza o fi si tusea aia .
Daca raspunde cand o strigam? Nu mai stiu ,dar nu cred ca zice ca a ta DA MAMI! Spor la spalat,eu am bagat vineri si sambata si mai am o tura si pentru azi.V-am zis ca m-a lovit dragostea de gospodina perfecta Vorba vine...
Imi pare tare rau de Diana si Clara ca-s bolnavioare,sper sa le treaca repede
Ma intorc la munca,revin daca am noutati,chiar asa,ia sa sun eu strumfa sa vad ce face ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Acina, eu stiu ca intre orele 22-1 e cel mai odihnitor somn pt copii, nu stiam de dezvoltarea creierului. O sa ma uit si la poze, dar pe deseara, ca acuma n-am timp.
Diana a vomitat vreo 50 gr de branza cu fructe, asa ca ma mai asteapta o tura de spalat. Si a plans...asta din cauza tusei, naiba s-o ia. Acum doarme, cand se scoala ma duc cu ea la medic, noroc ca are program de la 14. Pot sa fiu prima acolo, data trecuta era puhoi de copii.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Moni , chiar ne-am distrat.Parca la fix a venit botezul asta, ne-au zis de botez cu o saptamana inainte.
Ingrid of mai, cu tusea asta.Vezi ce zice pediatrul.

Anca 22 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput