PRIETENE FARA TITLU (4)

PRIETENE FARA TITLU (4) | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

cap.1 cap.2 cap.3

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Moni de ce nu vor astia sa faca scrisoarea, ca pana la urma asta e practica normala la banci...ma rog imi pare rau de munca ta.
Doamne cu guraliva sunt azi, nu ma recunosc.

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Am pus aseara 2 filme, nu le-a luat in totalitate, dar esentialul se vede.
Ce sa zic de raul de masina...ea a avut o minge mica in manutza, dar fara efect. Ma mosteneste pe mine, eu am avut rau de masina pana la 10 ani. Deci, inca 8 ani de chin pt Diana.
Acina, eu am luat odata o crema de fatza de la YR, foarte buna. Dar am trecut pe L'Oreal de ceva timp. Merge si asta.
O sa ai o bebelina mare. Fain. Eu cand imi amintesc de cele 2500 gr ale Dianei ..nu-mi vine sa cred nici acum cat era de mica....
Bee, nu merge fata cu spalatul pe cap deloc. Pot eu sa-i zic cate in luna si in stele. Daca vede samponul, incepe si zbiara: in camera, in camera! Si atunci, da-i si lupta cu ea. Dar e nostima ideea ta cu gargaunii .
Moni, iacata ca Diana a vrut ieri seara povestea cu broscoiul fermecat. Credeam ca a adormit si deodata se ridica in fund si spune: veau boscoiul! Deja ma saturasem de Alba aia ca Zapada...fras s-o ia! A ta cum mai sta cu povestile? Care ii place? (in afara de Scufita).
AnaM, zici ca Clarita are burtica? Pai macar e ceva bombat acolo, la a mea e totul plat ca la campie. Nu i s-a inchis fontanela? Nu cred ca e ceva alarmant, probabil ii trebuie mai mult vigantol, poate nu-l asimileaza cum trebuie.
Mirela, cum mai e cu Dani? Si tu cum te simti?
Uff, iar striga dupa mine.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ACINA pai nu au dat-o ca-s in kk pana in gat si cu firma din Italia presupun
INGRID am vazut aseara dar pe la 12 ca ai pus ceva,dar inca mergea TV-ul husbandului si n-as fi auzit nimic,ma uit eu azi.De povesti ce sa zic,ii plac in primul rand alea cu lupu', cu baba cloantza si cu zane Sincer nici nu apuc in fiecare seara sa ii zic,in WE e la mami,uneori sau e zombie ea sau eu . Ei ii place si ce improvizez eu si de multe ori aia si fac.Sau sa ii spun diverse poezii/cantecele ii place la culcare.Stiu o multime de povesti,dar unele-s cam aiurea,nu vreau sa ii zic ceva la care nu-s sigura ca ar intelege ideea de baza Mai ar trebui sa i le zic si pe alea cu zmeii,cu fat frumos,cu balauri,d-astea ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Moni, de la YR nu am luat sampoane. Am geluri de dush, roll on, crema de fata, de corp, gel exfoliant cu vanilie (yammy), farduri (singurul ruj viabil e de acolo, luat de vreun an). Nu parfumuri ca-s conservatoare si prefer alea mai clasice.
Ingrid, am inteles cu baia. Cu povestile, a mea e acum cu Hansel si Gretel. Numai asta vrea. Epoca Alba ca Zada, a trecut. I-am gasit carti de joc cu printesele din desenele DIsney (Alba ca Zapada, cenusareasa, Mica sirena, Frumoasa si bestia, Jasmine si Adormita). Ma asasineaza cu ele! Trebuie sa-i spun cum ii cheama pe totzi printzii!
Acina si eu cred ca bebe 2 va fi mai mare. La noi asa a fost. Desi in ultimele 2 luni, ritmul lui de crestere a scazut, al meu a crescut!
AnaM si noi cu fontanela. Asa-i soiul cred.
fetele

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE ha ha ... si tu de unde stii cum ii cheama pe toti printii aia? Eu nu i-am zis inca Dianei povestile cu Mica sirena ,Frumoasa adormita, iar aia cu Frumoasa si bestia ... habar nu o am.Si Jasmine cine mai e??? Ioaiii ca am ramas in urma cred ... eu prefer sa ii zic d-alea cu animale si tot felul de oratanii ... bu hu hu Dianei se pare ca ii plac personajele astea negative - care de obicei sunt mai deosebite,alea pozitive-s toate cam la fel Hansel si Gretel si Dianei ii place pe motiv de Baba Cloantza
Ce sa va zic,sunt moarta de somn de la vremea ploioasa cred.M-am si plimbat prin oras pe la banca si apoi aeroport sa ridicam niste mosafiri macaronari,maine vin si ceva clienti olandezi prin zona,mai astia lipseau din peisaj.Acum mai stau pana redactez un contract de subinchiriere ,ce conteaza ca-s contabila,la astia trebuie sa fac tot timpul si ceva munca de jurist
Voi ce faceti,va jucati cu strumfii? Ce va pasa

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Va ziceam ca am facut schimbari pe pereti la Andrei in camera .
http://good-times.webshots.com/photo/2232076940041700505OfQYkN


Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Acina super ce frumos arata peretii. Ce zice Andrei? e incantat?.........imi place si patul lui, se poate lungi??
Moni Daria spune Henel, Henel la Hensel si Gretel. si ei ii place povestea. Selin de la o vreme cere si ea seara "este" se cuibareste la mine in brate si asculta. Dar nu stiu cat receptioneaza..........prea multe nu povesteste ea de povesti.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni, pai pe unii din printi ii stiu pe nume de la Desene. Pe altii i-am botezat cand am fost intrebata. Eu le-am zis intr-un fel, Radu in alt fel!Am zapacit fata? Yasmine, e iubita lui Aladin. CE sa fac? A mea e experta in printi si printese! De la Desene i se trage. SI nu-i plac deloc cotoroantele sau vrajitoarele. Nici animalele din desene. Si cand era mica se linistea doar cu Animal Planet!
Odfffff, acum ca nu-i acasa, imi tot amintesc perle. Duminica la Hornbach, un domn cu ochelari se uita dupa niste lemne. Ana ne zice noua"Nenea ulutu!" Sa ma ascund de rusine.
V-am spus ca se uita la "GANCA"? TElenovela cu conlocuitori de pe Acasa. Ma asasineaza cu ea. Dar se uita la ea cu Radu, daca ajunge el la ora aia.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Iar se facu seara ...
ACINA tare frumoasa camera M-am uitat si la restul de poze,vad ca la voi camera de zi arata ca un adevarat loc de joaca Nu incetez sa ma mir ce seamana Andrei pe tine!!! Oare cum o fi Ana? Cred ca esti tare curioasa ca si io-s!!! Si Ale ce-a mai crescut!
MIRA am bagat nasul si pe la voi si am dat de ceva poze faine ce nu le vazusem! Ai niste mandretze de fete ,dar deja daca le vad separat trebuie sa ma gandesc cateva secunde care din ele e,asa de bine seamana pe cum cresc! Si ginerica in poze pare cumintzel,in realitate cum e ?
INGRID vazui si filmuletele,imi vine s-o pap cu coditele alea mai ales acolo unde tine papuselul ala in brate e tare scumpa! Si tot mai nestresata de aparatul de filmat e! Nu mai amintesc ce bine zice poeziile!!! M-am lamurit si ca Dinga macar e pe-afara nu in casa. Sau mai si intra uneori?
Am vazut si pozele DEEI de la munte
La restul n-am dat de poze noi , da' nu mai zic nimic ca si eu am nedescarcate in aparat de vreo cateva zile,inclusiv ceva filme mai aiurea.
Acum am ceva treaba,da' poate mai pun si eu ceva mai la noapte.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

quote:
Originally posted by Bee
Odfffff, acum ca nu-i acasa, imi tot amintesc perle. Duminica la Hornbach, un domn cu ochelari se uita dupa niste lemne. Ana ne zice noua "Nenea ulutu!" Sa ma ascund de rusine.



Hai ca m-ai binedispus pentru o saptamana ! Deci nu numai a mea e campioana la gafe

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput