PRIETENE FARA TITLU (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

A mancat fata mea, destul de bine si acum a strigat: Nu mi-e frica de bau-bau! Asa ca asculta melodia aia...tata-su i-a pus-o odata si vad ca si-a amintit de ea. O vad prin usa de la bucatarie..tzopaie..
Azi n-am avut pui si i-am dat peste cu cartofi piure. A mancat, era salau adus de la Dunare. Vai de mine, ca mi-e o greata de peste...si m-am spalat de 10 ori pe maini, degeaba.
Moni, cu poeziie m-am lamurit: invata singura ascultandu-ma pe mine! Eu ii spun tot felul de cantecele si poezii si ma trezesc ca le repeta dupa mine. Sincer, n-am mai invatat-o ceva de mult timp. Si stie cam vreo 7 poezii si cantecele. In ultimele 2 saptamani a invatat 4. A, si cu baietelul ala imaginar, stai linistita ca e si in casa. Uneori.
Acina, frumoasa camera lui Andrei . Tare mult imi plac figurinele alea lipite. Cred ca si Marco avea la fel.
Bee, nostima fiica-ta. D-apoi gafe din astea fac si eu, asa ca ce sa zic de prichindei. Zici ca nu-i plac vrajitoarele? Dar cui ii plac?
Mira, ca mi-ai amintit, sora-mea pe la vreo 4-5 ani, numai povestea Hansel si Gretel i-o cerea bunicii mele. Facuse o pasiune. O nepoata a mea vroia doar Cenusareasa. Sa vedem ce fixuri o sa aibe Diana, ca m-am lamurit cu Alba-ca-Zapada. Daca ii spui povesti Dariei, sigur asculta si Selin, sa vezi ce-o sa-i mai placa. Ce poze ai si nu stiu eu de ele?
Deea, ia fa bine si intra aici si zi-ne cum fu la Curmatura. Ce te ascunzi dupa deget? Si eu vreau pozele tale.
Denisooo, unde esti???
A intrat Diana acum in baie, ma duc s-o culc si poate revin.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hai sa va scriu repede pana nu se intorc mami si Diana,ca-s la fratelo. Pai iar a facut show azi Diana cu mami,cat m-am odihnit eu.
Erau tot la fratelo si intai i-a trebuit lui mami juma' de ora sa o poata imbraca sa iasa afara - cum se vede in gol incepe sa fuga,sa tzopaie,sa se prosteasca si n-o mai prinzi Acum s-a bagat la fratelo in pat pe sub plapumi si se prostea ...
Dupa ce cu chiu cu vai au plecat,in fata unui market din zona a inceput sa vocifereze ca vrea inauntru - vazuse carucioarele alea.Si mami a lasat plasa cu banii sus la noi,urmau numai se plimbe,deci n-a vrut sa intre sa se faca de ras ca nu-i cumpara nimic,ca logic ca i-ar fi trebuit ceva.Doar ca tot de miraz s-a facut ca s-a pus Diana pe tzipaaaat si cum mami a luat-o de mana ,a inceput sa strige : AUUU MA DOALE MANAAA! Pe urma mami i-a zis ca ea nu merge in magazin si n-are decat sa mearga singura,deci iar tzipete: HAI CU MINEEEE! NU SINGULAAAAA! Cu chiu cu vai a adus-o de mana si continua sa strige AUUU ,MA DOALE MANAAA! Evident toti din jur se uitau la ele Si bineinteles ca tot cu mami face asa show-uri, ca de obicei cam lasa dupa ea
Merg sa papam ca s-au intors.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

helau girls!
azi am stat toata ziulica cu dani,ca bate un vant pe aici de te ia pe sus.asa ca am stat mai mult in casa.si a fost atat de marait si plangacios de-mi venea sa ma impusc,nik nu-i convenea.nici cu mama nu a vrut sa stea...si bineinteles ca i-a deranjat somnul lui iulian,care s-a sculat sa ma intrebe ca ce-i fac de plange?pai doar nu-l torturam...si seara ma intreaba ca de ce am fatza asta de suparata...pai aveam nervii prastie...
si colac peste pupaza,fiind dna presedinta de scara tre sa stau cu plodul agatzat de gat sa repare astia interfonul,sa ma ocup de sunat si vb cu mesterii,scos banii de la banca si platit...
bine macar ca-s in concediu medical de ieri ca altfel o luam razna.
de cum ma simt nu vreau sa va mai impui si voua capul,ca deja pe iulian l-am terminat psihic,ca tot timpul ma doare cate ceva,moartea pasiunii ce sa mai....

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (30) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello hello ,
Iar sunt p-aci,as avea de lucru da' n-am chef,asa ca m-am pus pe studiat masini pe net .Imediat citesc si presa si pe urma merg la nani.Ca dimineata am ceva urgent de facut la prima ora,n-o sa am timp de presa.
Ce sa va zic ca mi-a mancat nervii Diana in seara asta,mai nou numai sa se fatzaie prin baie cu pasta de dinti vrea si nu-i ajunge sa ii pui odata,de doua ori,mai vrea sa isi puna ea singura.Cum nu-i faci pe plac,cum circ.Asta pentru ca am laudat-o ca e tot mai cuminte
De mancat ce sa zic,azi dupa nici juma' de cremvusti si o tona de mustar ,cand am tot rugat-o sa mai ia o gura de cremvusti a zis ca NU ca ... MA USTULA! Ce sa zic ...
Azi mi-a tot repetat de mai multe ori: NU MAI POT DE SOMN! Zis perfect,dar nu ii era ei somn,ii placea expresia , ca se mai si hizlea en gros cand zicea. Sau DU-TE DE AICI zice perfect ...in schimb e greu cu consoanele R deloc,V,F,B mai greu.
Mi-a zis azi aiurea in viteza si incalecat poezia "Pisicutza noastra-i hoatza" ,dar cand am pus-o sa o repete cuvant cu cuvant dupa mine a pronuntat perfect,mai putin R-ul pe care il zice L. Nu stiu cum de a binevoit sa o repete,ca asta e maare eveniment.De obicei asa face si ea ca Diana de Ingrid - noi i le spunem din cand in cand si ea le retine si zice ... cand are chef.
Azi a stat vreo 5 minute la masutza - singura - si a mazgalit pe un desen de colorat,un clown.Eveniment ... ca daca stau langa ea sta ea si mai mult,dar singura tare greu.
Am descarcat ceva poze si filme,sa vad daca e ceva de capul lor,poate pun ceva si in drop pana citesc presa.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata am pus ceva in drop,nu mare branza.
MIRELA pai e normal sa te plangi,nu-ti amintesti ce ne mai jeluiam in grup compact pe DC la odisee? Saracu' Dani cum sa nu fie marait,pai e groaznic sa trebuiasca sa fie tot timpul cuminte si sa pastreze linistea.Mie mi se pare practic imposibil,cel putin sa aiba una ca a mea,atunci sa vezi odihna pe Iulian
Te-ai bagat si tu la presedentie de bloc??? Macar eu in afara ca semnez cateva acte,nu fac nimic ... se ocupa administratorul de absolut tot,ca de-aia e platit.

Fetele tot am vrut sa va intreb,cand or sa invete sa pedaleze pe tricilcleta? A inceput careva? Ca eu am incercat sa o invat in We pe Diana - ajunge cate de cat acum la pedale - dar a fost cam fiasco,a inaintat doar cate un pic,ba inainte ,ba inapoi si se cam uita mirata la mine,nu stiu ce i se parea asa ciudat ... ca nu a mai vrut dupa aia.Da si cand o prinde gustul sa te ti ...


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetee.
Rapid, ca ma papa crocodilul (Razvan)!
Mirelutza, plange-te si la noi, ca ascultam cu drag. Pai noi nu ne plangem cand ne vine randul? Bine ca esti in sfarsit in concediu!
Deea, hai si spune-ne (fa-mi mie sange rau) cum ai petrecut la munte de ziua voastra ( a casatoriei)/
Mai stiti ce-am facut eu ieri? A uitat barbatul ca facem 2 ani de casnicie! Pai ii spun eu Duminica: MAi bine iei de maine ceva (de luni) si sarbatorim noaptea dupa 12 (ca oricum eu sunt vesnic pe baricade). Ok. Vine ziua de luni, il anunta si telefonul lui (care tine minte multe): "vezi ca maine, ....casatorie". OK. Trece si luni (vine acasa la 9) cu mana goala, am zis ca pregateste surpriza pt ieri. Vine si ieri la 9, cu mana goala, am zis ca e asa de surpriza surpriza aia, ca o sa mi-o dea mai tarziu! Si tot asha! SI la culcare tot cu mana goala, atunci nu m-am rabdat si i-am zis. PAi daca la aniversarea a 2 ani de casnicie uiti, inseamna ca nu mai ajungi la 3. Si tot noi femeile suntem cicalitoare (daca-s cicalitoare nu ma aude; daca nu-i zic nimic "de unde era sa stie" si tot asa). De ce nu ne inmultim prin inmugurire, diviziune, etc. Nu de alta, dar copiii sunt minunati!




Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dimineata, si o bomboana cu rom sa taie greata...adica ma tras eu deja o punga de bomboane d-alea.
Mira da mai se lungeste patutul , are 3 pozitii, cel mai mic poate fi de 120 cm , 160cm si 200 cm.Imi palce f mult si cel mai important lucru , ii place si lui de cand l-am luat.
Moni mie imi zici , e nebunie de jucarii la noi, deja pe cele mai de pici cele pe care nici Ale nu le mai vrea, le-am strans in cutii.Am decis deja sa nu le mai luam nimic , a doar setul ala de curatenie ca a inebunit-o pe mama , vrea sa-i ia matura si farasul femeii.Asa daca le are pe ale lui la dimensiune mica e ok.Dupa parerea mea Ana o sa semene cu Dan , cel putin asa mi se pare la eco , osatura fetei e mai mare- ca a lui Dan, Andrei de cand era in burtica avea formatul fetei ca al meu de aceea eu am fost sigura ca va semana cu mine.
Bee draguta faza cu "nenea ulutu".
Ingrid, Deea, Denisa, Mirela, Ana pupicei si voua.

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Aseara s-a lovit Ale cu gurita de masa de joaca si cred ca si-a spart buzita ca a inceput sa-i curga sange din gurita, s-a speriat Andreea rau de tot, ma intreba ce si faca...Eram impreuna cand s-a intamplat dar nu am apucat s-o prind inaite sa se loveasca.Am apucat-o prea tarziu, s-o duc la baie sa o spal la gurita ca se speriase mititica.I-a trecut sangerarea si ne-am gandit noi ca ea este mai nazdravana decat Andrei si se catara mai mult si nu e precauta.
Am aerisit aseara cu Andrei in camera si l-am invelit intr-o paturica pana la gat, i-am zis sa stea acolo sub paturica ca e geamul deschis si vine frigul si ingheata piciorusele daca le scoate de acolo.A stat dragutul de el pana l-am lasat eu sa iasa.
Andrei sarea in pat aseara si la un moment dat a tras destul de tare de perdea si a sarit din vreo 3 carlige , l-am apucat de mana si l-am oprit din sarit si certat ...el a fost foarte mirat ca il cert eu nu-l cert de obicei, dar cred ca si tonul l-a mirat...A zis imediat "imi paie iau mami"(imi pare rau) si m-am simtit f prost,ultimul om, dar mai fetelor nu pot sa zic ca il si vedeam cu galeria aia in cap, mi-a fost frica sincer.Ne-am imbratisat, i-am zis ca il iert si sa nu mai faca asa ca se va lovi si il va durea.Sper sa fi inteles.

Dimineata Dan a plecat la Constanta si el s-a trezit atunci pentru laptic , pe la 5 jumate.Si i-am zis daca vrea sa vina cu mine in pat si a zis ca "daaa place in pat la mamiii"S-a cocolosit langa mami si a zic ca vrea sa-l ia mami in batzica...o doamne cum ma impart eu in doua dupa ce nasc.Oare o sa am loc sa-i iubesc pe amnadoi la fel , in acelasi timp.Ma tot gandesc la asta mai fetelor.

Hai pupici , ca m-am intins cat o placinta la tava maree , mare.

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna fetele!
Eu sunt tare ocupata si fara nici un chef pe deasupra.Sper sa imi revina pe parcurs.
ACINA hai mai ca o sa fie ok, o sa reusesti te imparti fix cum trebuie intre ei. Imi pare rau de biata Ale si Diana a mai patit-o cu buzita.
BEE nu te mai necaji mai pentru atat, asta sa fie tot baiul de pe lume.Pai ma crezi ca eu sunt atat de obosita fizic si psihic uneori,incat m-ar durea fix in de toate aniversarile din lume? Asa ca pe de-o parte il inteleg,poate are multe pe cap la serviciu,sunteti si cu casa in constructie ... nu?

Revin ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Acina dulce Andrei. Auzi, pentru ce-ti faci tu probleme. O sa-i iubesti la fel de mult si te vei putea imparti si-n zece nu numai in doua. Selin de cateva seri vrea sa adoarma la mien in pat, nu-i mai place la ea............si noi am cedat. al meu barbat s-a uitat in prima seara semnificativ la mine cica " ne-o facem singuri", da ce sa-i fac ca altfel face numai scandal...........si-i mai trebuie telefonul meu,carti, tzitzi (pisica ei), si Rösli (un cal), si, si......
Ingrid nu stiu ce poze?? eu n-am mai pus de multicel ca nu am inca calculator acasa. Poate prin celelate albume care mai sunt pe acolo!!

Hai ca plac sa-mi beau cafeaua!!


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput