PRIETENE FARA TITLU (3)

PRIETENE FARA TITLU (3) | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Am inceput si capitolul 3...

Anca 25 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Putine da' guralive
Revin,ca tre sa termin de infulecat shaorma asta

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Asaaaa ,acu-s satula,alta viatza
Deci am rezolvat cu iradierile si la dinti si la solar
Am rezolvat si la banci si la finante,numai cadou la nasa-mea n-am luat.
S-a facut cald ,e si soare,zici ca e primavara! Si Diana era iesita la plimbare,sper sa doarma azi la amiaza,nu ca ieri.

Acu' ma pun sa imi mai fac o cafea si ma apuc de bag salarii in plicuri,ca mai am cativa rataciti care nu si-au facut carduri Cred ca azi o sa stau iar in plus p-aci,ca vad ca deja e aproape ora 15


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Hai sa trec sa va salut!
Parca imi mai vine inima la loc daca vad si eu soare afara! Soare- parc- plimbari- pleaca grasimea. . Hai sa spun si eu cate kg am, poate pleaca de buna voie si nesilite de mine (ca eu nu ma indur sa le evacuez). Cu groaza in suflet, nu reusesc sa cobor sub 70. . Asa ca Denisa, pazea! Te-am luat cu muuult! Si am avut 78 cand am nascut si 58 inainte sa raman gravida (dar imi luase 1 an sa ajung la 58). Iarna asta si bolile copiilor mi-au dat o grea lovitura. Nu am putut sa ma plimb cum am facut-o toata sarcina, in schimb de la nesomn si oboseala, compensam cu ciocolata. Trebuie sa tin eu cura lui Ingrid. Ingrid, nu-i dieta Daneza, cea de care vorbeai tu (ca si aia e cu telina- ocazional, dar nu e ffff greu de tinut)? Dar seamana oricum. Eu am tinut-o pe aia, 10 zile din 13, am slabit 4 kg si am pus 2 rapid. Dar de modificat metabolismul l-a modificat in bine. Am fost imediat in stare sa ma apuc de un regim moderat pe termen lung, care a dat rezultate la mine (Montignac)- 10 kg in circa 7 luni. Acum alaptez, deci ma abtin de la diete. Desi cred ca voi incerca din nou dieta minune, macar sa scap de nevoia asta de dulce.
Am fost cu copiii la neurolog si la kineto (cu Ana inca lucram) si Razvan e ok. Uraaaa! Parca nici nu-mi vine sa ma bucur. Am mereu inima stransa cu ei.
Solar Moni? Sa-ti fie de bine! Mie mi s-a acrit de Bucuresti! Am fost sa ma tund acum o saptamana. Si pana sa reusesc sa ajung inapoi zbiera copilul meu de foame si eu eram prinsa in trafic. Tuns dus- intors 3 ore! SI am parul scurt. Asa ca alde cosmetica, mai asteapta. Trebuie sa gasesc macar un aerobic in cartier (sa fac 10-15 minute cu masina, nu mai mult), ca nu mai pot.
Poate revin mai pe seara, ca mai nou sotzul ma cam ignora ( il obosesc copiii!), asa ca-l ignor si eu pe el.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Beeeei, nu mai vorbiti de slabit, ca vin cu . Mai ales la cele a caror greutate incepe cu 5. Eu nici nu va spun cate kg am, mult mai mult decat va puteti inchipui, imediat o scriu cu 3 cifre asa ca plsss...cand vi se pare ca sunteti grase, ganditi-va ce inseamna asta cu adevarat Eu am renuntat la orice dieta. In conditiile actuale imi este imposibil sa mananc corect. Cateodata nici macar o gura de apa nu apuc sa beau toata ziua, de alte reguli...nici nu mai vorbesc Si eu imi amintesc cu nostalgie cand aveam 53 kg ... si nici macar nu ma simt altfel, tocmai de accea, cand ma uit in oglinda, am un soc total. Nu se poate sa fiu eu cea din oglinda. Prin urmare, nu am nici o oglinda in casa, decat una mica Atata timp cat exista mereu lucruri mai importante decat silueta mea ... o sa fiu .. cu china... Poate va exista acel moment in care silueta mea va trece pe primul loc...cine stie ?

http://community.webshots.com/user/torturi

http://community.webshots.com/user/daria_ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Beeey hai ca am oleak de timop pana se scalda Diana in vana,ca o pazeste taica-su.La 21,30 imi vine maseurul - asta ora de masaj,nu? da' nu mai face omu' decat o zi pe saptamana si cum sta aproape,numa' bine sunt ultima pe ziua de azi.
BEE ma bucur ca e ok Razvan,nu iti mai face probleme,daca s-a intamplat odata cu Ana ,nu inseamna ca o sa aiba si el ceva.
Hai sa iti zic ultima statistica pentru orasul Arad: 172000 delocuitori si 120000 de masini.Nu le mai pun pe alea de tranzit,ca pe aici trec toate ce intra in tzara pe la Nadlac,pana nu e gata autostrada.Pe cre nici n-au inceput-o inca Deci imi imaginez ce-i in Bucuresti atunci
DEEA pai ia pune-te si tu un pic pe primul plan! Ia-o intai mental,imagineaza-ti ce o sa fi si intre timp mananca,rontzaie! Normal ca daca nu mananci nimic toata ziua ,organismul e in alerta si cum prinde haleala,cum o depune integral,sa fie acolo, ca cine stie cand mai prinde ... Am observat ca majoritatea celor cu mai multe kg in plus mananca cel mult 2-3 mese pe zi ... si nu mananca deloc dimineata, nici seara unele. Eu rontzai toata ziua cate ceva.Si atunci organismul meu consuma 90% din ce-i dau,mai depune si vreo 10% acolo,ca ce sa se streseze,peste 20 de minute iar vin provizii ... uraaa! Stiu ca pare o gluma simplista,dar cred ca asta e explicatia...
Fug sa o spal pe Dia

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello,
Vai ce liniste pe aici-nu stiu ce sa zic, decat ca sper ca in Aprilie sa mergem 1 sapt la soare in insule, doar cu Emma,Alex ramane 100% in grija lui Geta,pina atunci o sa avem un weekend aglomerat, si eu si maine si vineri full de curatenie, ceva acte,telefoane,shopping,si gatit- zau dc stiu ce sa mai fac,ieri am facut ciorba de fasole. Asa ca saritzi cu idei,plss.
Va pupam ca nuvaz poze noi si nici prea multe vesti.

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Pe mine sa ma iertati, dar eu sunt toata ziua ba cu Dia, ba cu musafirii, ca s-a incalzit si acum sora-mea e pe capul meu toata ziua cu nepotelul, in parcul de langa noi. Azi a venit prietena mea la mine cu finutza mea si tot asa. Nu ca nu ma bucur. Dar n-am timp nici sa trag o tigara.
Au venit si parintii mei din Germania, a primit Diana hainutze si pantofi si o cutie cu dulciuri metalica, la care invarti de o cheitza si canta: O, Tannenbaum! A trecut timpul de brazi, dar aseara statea Diana si asculta fermecata. Si mi-a zis: mami, ce fumos canta!
Numara toata ziua scarile la urcat si coborat, piticii..de fapt numara tot ce prinde. O fi o perioada.
Bee, daca vrei cura aia, eu ti-o dau. Numai sa-mi spui. Dar mi se pare mai important sa mananci sanatos (lapte fara grasime, paine putina si aia sa fie graham, nimik de la 19 in sus, ceaiuri, apa, si legume multe). Si asa slabesti mai natural.
Ce nu pot eu sa pricep e, cum Deea, vegetariana, nu poate slabi? Eu am tinut post o singura data. O luna jumatate. Si atarnau toate pe mine si mancam o paine pe zi. De foame. Fara carne, lactate, oua. Numai chestii cu legume. Eram schelet. O fi vorba si de metabolism.
De ce ai fost cu Razvan la neurolog? Ma bucur ca sunt ok amandoi. Am citit ca ai pus poze, o sa ma uit maine. Abia astept sa-i vad pe copilasi.
Deea, sa va fie de bine la Curmatura . Sper sa ajungeti. Cica se incalzeste in urmatoarele zile. Azi la noi erau vreo 10 grade. Sa aveti bafta cu aniversarea...dar cum duci tortul?
Denisa, fain program de 1 aprilie. Si tu tot cu curatenia? Eu nu mai chem femeia si fac curat odata la 4 zile. E mai usor asa. Dar de mancare se ocupa totusi sotul, soacra sau mama. Deci, am la variante.
Moni, la ora asta masaj? Pai direct la nani mergi dupa aia, eu dormeam vreo ora intotdeauna dupa ce termina gagica.
Mai, ca tot ziceai tu de filmuletul ala cu Ioana cand se catara pe geam..Diana numai pe ala vrea sa-l vada. Si il pun de vreo 10 ori pana termina de mancat. Trebuia Daniela sa-l faca lung de o ora. Si a mai vazut-o pe Diana cand manca orez...cica si ea vrea. I-am facut si culmea, a mancat. Vreo 5 linguri mari. Si ea il vomita de scarba pana acum. Mai puneti fetelor filme cu papa ai vostri legume si orez. Ca poate asa va manca si Diana.
Acina, imi pare rau ca n-ai dormit azi-noapte, l-o fi durut gatul pe Andrei, saracutzul . Eu dorm cu Diana, asa nu se mai scoala decat pentru ceai...dar se cuibareste in mine..mi-e tare drag de ea.
AnaM, cum adik vrei acasa? Credeam ca iti place in Spania. O fi si oboseala asta de pe drum si nervii cand ajungi si trebuie sa faci curatenie....le cunosc si eu. si nu te mai necaji.
V-am lasat, ma doare spatele. Eu am masorul meu personal. Ma duc sa-l pun la treaba.


Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hai ca am mai bagat nasul un pic inainte de a ma imersa in
INGRID pai n-am avut cum sa ma culc,ca de exemplu Diana inca nu doarme la ora asta Sta in pat doar ... Si tipu' cu masajul a mai piscalit si pe la PC vreo juma' de ora,numa' bine in timpul asta am citit presa si am mancat.
DENISA uau ce planuri,super! Ce idei de papa mai vrei,n-am scris destule ieri?

cAND ce am echipat-o dUpa baie,am vrut sa ii dau Dianei tot ciorapii care ii avusese inainte si a inceput sa strige ca NUUUU ca-s .... JIGOSI! Deci am pus jegosii la spalat si i-am dat altii imaculati
M-a chemat azi sa ma joc cu literele alea colorate din lemn,si tot insirandu-le pe atza am depistat ca stie pe langa culorile principale si movul,portocaliul,albul,negrul si rozul.Cand am intrebat-o de verde inchis ca ce culoare e,a zis ... CA SPANACU'
Cel deschis e ... ca broasca.Cu metoda asta le-a invatat rapid vad.
Merg ca se raceste apa,noapte buna !


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
Hai sa va scriu una sa va distrati
''Te-ai simtit vreodata vinovat/a privindu-i pe unii de varsta ta si gandind 'Eu nu arat chiar asa batran/a!'? Ei bine, atunci o sa-ti placa poanta urmatoare : Stateam in sala de asteptare pentru prima intalnire programata la dentist cand i-am vazut diploma atarnata pe perete. Citind numele, mi-am amintit deodata un baiat brunet, inalt si frumos cu acelasi nume. Fusesem colegi de liceu cu vreo 40 de ani in urma si ma intrebam daca putea sa fie acelasi tip pentru care nutream o pasiune secreta. Cand am intrat in cabinetul lui, am lepadat pe loc gandul acela.
Cheliosul cu trasaturi brazdate era mult prea batran ca sa fi fost iubirea mea secreta... oare? Dupa ce s-a uitat la dintii mei mi-am facut curaj si l-am intrebat daca a facut liceul la 'Sf. Sava'. 'Sigur ca da, doamna! Cum ati ghicit?' a raspuns, plin de mandrie. 'Cand ati absolvit?', l-am intrebat. 'In 1979. De ce ma intrebati?' 'Ei bine, ai fost in clasa mea!', am exclamat.
Si atunci, cheliosul zbarcit m-a intrebat: 'Ce materie predati?''

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput