PRIETENE FARA TITLU (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Moni bun banc...
Stii ce cred eu apropo de batranete? Ca poti arata cu riduri ca la 100 de ani dar daca esti vesel si nu ai nici o problema de sanatate, esti tanar.Conteaza cum gandesti nu cum arati.
Deea ce 53 kg doamna? Pai eu prin clasa a 10-a aveam atat, doar nu vrei sa arati ca o pustoaica de 18 ani la varsta ta, tz, tz.
Ingrid ce program fain aveti voi, super ca iesiti atat de mult pe afara ...ar fi si pacat sa n-o faceti ca e asa frumos si soare...
Bee ma bucur ce strumfii sunt bine.Lasa mai ca slabesti tu.
Ana vrei in Romania?Serios?
Denisa
Pupicei gagici si o zi buna.


Anca 25 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Bey ce pustiu pe aici, unde sunteti?
Na ca am mai crescut o saptamana da?

Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineatza!
Acina, eu am atatea probleme de sanatate, ca n-as stii de unde sa incep cu ele. Dar ma consolez cu ideea ca inca mai arat tanara....
Moni, faina ideea cu verdele broasca si verdele spanac. Vezi ca stie culorile? Ce te tot plangi? Un picutz de rabdare trebuie...
Diana ieri n-a vrut sa se dea pe toboganul galben (ca mai e unul albastru), cica e murdar...Si plangea pe acolo: sterge mami! Cum dracu sa sterg un tobogan plin de noroi?? Asa ca mai avem una care nu suporta lucrurile murdare.
Eu am mai pus un film cu ea in drop si am scos parola. Sa vedem...or mai fi marlani care sa scrie ceva urat?
Ma duc sa inchid geamul la camera, se aeriseste de vreo 2 ore...o fi inghetat si mobila de frig.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

P-aci is si io da' am de lucru
Si taman acum se mai gaseste cate o prietena sa ma sune.
Faceam un decont de TVA in timp ce vorbeam cu una si la final,la intrebarea "salvati?" am dat clik pe NU in loc de DA Deci again
Mai revin io ... numa' sa mai pun cate ceva la punct prin zona.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am revenit.Ce sa va mai zic,iar are ceva mai multi mucisori Diana si aseara a tusit iar de cateva ori,asa ca am inceput sa ii dau din siropelul ala prescris de pediatra.
Vad ca de la tratamentul cu zentel n-are absolut nimic,dar pentru ca am citit ca-i cam toxic la ficat (de parca antibioticele nu-s ...) i-am dat mai mult suc de lamaie+grape plus clementine zilele astea.
Vestea cea buna e ca de cand am inceput cu el,nu s-a mai plans absolut deloc de dureri de burtica (cel putin odata pe zi zicea inainte),chiar acum am intrebat-o la telefon si mi-a zis ca NU MAI DOALE ,deci ... Mi-e ciuda ca atunci cand s-a plans prima oara,mai demult am dus-o de vreo doua ori la pediatra si a zis aia ca n-are nimic,in loc sa imi recomande sa ii fac copro de vreo 3 ori la rand ... nu era logic sa ii treaca prin cap ce ar putea fi???
Ce-i drept e si ca nu a avut alte manifestari in afara de asta. Am gasit un link despre ascardioza de te iei de cap si la manifestari (printre care la prima infestare bronsita,alergii,apoi varsaturi,iar la infectare masiva slabire brusca etc.) si mai ales la contaminare:cica si astia se iau de la apa si legume sau salata nespalate bine - cica trebuie oparite !!! Voi opariti salata verde???? Si cica ascarizii sunt cei mai intalniti la oameni ... in plus m-a "incurajat" de numa' sa o dau la gradinitza,ca de-acolo se contamineaza cel mai des de din astea
Asta e unul din linkuri:
http://www.boli-medicina.com/aparatul-digestiv/bolile-intestinului/ASCARIDIOZA-BM-COM.php

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID am vazut acum filmuletzul,maaai o ia Diana pe urmele Dariei la desen vad
Ziceai de culori.Sa stii ca am depistat care-i treaba.Daca o intreb care-i movul sau alta culoare,o arata corect.Daca o pun sa imi zica ea ce culoare e asta,sau zice aiurea la cele mai multe,sau imi zice ca ieri "ca spanacu" la verde inchis. Deci le recunoaste,dar nu le zice bine pe nume,cred ca ii e greu sa le memoreze ca-s ceva abstract ... nu ma refer la pronuntzat,ca de pronuntzat le zice binisor (losu,galben,albastlu,loz,velde,alb,neglu,mov,loz,malo - sempre senza R )
ACINA ai crescut ai,da' noua nu ne arati odata ? Ce mai face Andrei?

Eu sunt cam pleostita azi,nu stiu de ce cred ca ar trebui o tura de dat iama prin site-uri cu bancuri sa-mi revin.
Pana una alta ma apuc iar de lucru.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Helou gagicile ,
Noi tot o vreme urat asi umezealaaaaaaaaaaaaaaaa , uf , asa o stare imi da .
Clara de cand am venit adoarme singura din nou , ca pierdusem chestia asta de Craciun cand am fost in tara , acum ma pus-o din start singurica si vad ca adoarme . O si mut sear ain patutul ei , din pacate sta doar vreo 2-3 ore si ma striga. Azi noapte a avut si un episod de scarpineala, asa ca am gasit-o in patut cu toata lenjeria patata cu sange , again . Asa ca am luat-o cu mine in pat si acolo nu o prea las eu sa se scarpine , chit ca nu dorm si eu . Azi dimineata s-a trezit de la 6 juma . Of of . Eu la 8 am fost sa imi ia sange pt analize (mi-au luat vreo 3 tuburi ).
Acum fac mancarea , mancare de linte si niste clatite cu branza dulce , ca tot intreba Denisa de idei de gateala . Mi-ai facut pofta cu ciorba de fasole, maine fac si eu . Nu prea mai stiu nici eu ce sa fac .
Moni , talente culinare
Acina , nu stiu ce vreau nici eu exat , dar da , cred ca vreau in Ro . Am zis ca mai stam vreo 2 ani ca sa platim masina , ca mai avem 3 ani jumate de paltit la ea, sa fie cat mai mult platit din ea , si vedem. Ori mai aproape sa venim de Ro , ori acasa . Eu sper sa inceapa sa mearga lucrurile spre bine . Mai ales cand stii ca ai tai mai au nevoie ed tine, si tu esti hat la mama dracului departare . Nu pot sa zic ca nu imi place Spania , ca ma intrebai INgrid , ar trebui sa fiu ipocrita sa spun ca nu imi place . Dar ......exista darrrrr-uri multe . Cand pretul locuintelor e care e aici , cand stiu ca nu voi da atatia bani pe un apartament mic , ma gandesc ce draci sa mai fac aici , cand in tara , am unde sa stau , si pot sa imi amenajez o casa , apartamanet al meu . Cred ca de fapt asta e marele meu of , vreau sa am casa noastra odata .
pana si in Germania sunt casele mai ieftine, ca sa nu vb raportat fat de nivelul salarial care e dublu fata de spania. Si preturi mai mici . Nicu se gandeste sa isi caute ceva pt Germania , Austria . Sa vedem ce o mai fii .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Maaai mi-ai facut pofta de ciorba de fasole
Ano io as fi taaare happy sa reventi acasa hai ca aci ai casa ta,bagi si o piscina in curte si atunci sa vezi ... nici de mare nu mai ti-o fi dor
Imi pare rau de Clara ca e tot asa
Ce analize iti faci? Am si uitat sa te intreb cu chestia cealalta,ti-au dat rezuultatul? Sper ca e ok totul.

Pe mine ma impunge asa in nas si ma doare fruntea un pic ca la sinusita ... sper sa nu ma apuce si pe mine ceva raceala.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Ana , preturile la case au luat-o razna si in Romania nu numai pe acolo...
Moni singurele poze cu burta pe care le am sunt alea de pe webshots.


Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
Vad ca e iarasi pauza la greu.
Ingrid-am ajuns pe urmele tale cu programul de vizite si restul pe linga-adica:spalat iarasi si am si maine pt.kids,gatit,aspirat si curatztat bucataria ,curat in laptop-copiat poze,maine-dentist,shopping,tort si copiii,azi mers la fizio si uite asa nu mai am timp de ale mele,dar asta e.Gata,m-am descara
Daniela si Bee- ce facetzi?
Anam-mersi de ideea cu clatite, dar nu ma bag ca e de munca, fac cartofi frantuzesti azi si simbata o retzeta faina de paste cu legume,pui si shrimpi ca avem musafiri, iar maine un tort rapid de nuca de cocos si care se serveste cu inghetzata.Sanatate Clarei!
Moni-sanatate si voua,eu ii dau naturiste Emmei,dc vretzi lista o trimit,amluat medicamentele dinro,vad caii merge bine cu ele.
Deea,Mirela si Acina-Salutare si pupici!
Ar mai fi de scris de fii-mea,dar poate mai incolo..Ierimi-a cerut fasole,zice asa corect si cu accent englezesc de ma topesc,si ma innebuneste cu literele-citeste pe orice prinde,dar nu zice inca cuvinte,si culorile la fel:sosu/rosu cand vrea,albastru,verde, galben, black,roz,mov,lila,bleu,alb,porto,maro si nu maictiu,cert e ca ea vrea sale zica ca si zilele saptaminii in ambele limbi- mai greu e in engl dar culmea le zice mai bine

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput