PRIETENE FARA TITLU (6)

PRIETENE FARA TITLU (6) | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ACINA mersi de veste !!! Cum i-a pus numele?
Felicitari ALI
Revin ca-s in plin proces de listari acum.


MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

gagici veste mare , mare
A nascut ALI -baietel 4000g 51 cm.Azi la 8.30.
Si mami si baietelul sunt bine.


Revin cu mesajul anterior.
Moni nu stiu ca eram prea emotionata si am uitat s-o intreb.
A zic ca a fost destul de nasol, ca la ei nu se face epidurala si a nascut fara.Aoleu.Bine ca atrecut.

Anca 32 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

quote:
Originally posted by monica70

ACINA mersi de veste !!! Cum i-a pus numele?
Felicitari ALI



..il cheama Ianis Alexandru


.........ieri le-am inscris pe fete la cresa. Binenteles ca nu sunt locuri. Eventual dupa vacanta de vara din august, dar nici atunci nu-mi garanteaza. Nici macar pentru o zi (e alt tarif/ ora) cand m-ar costa mult mai mult 80Fr/zi de caciula. Nici asa nu-mi garanteaza nimic. Nici eu nu garanzez ca vom mai fi aici pana cand se va ivi vreun loc. Dar le-am inscris. Pe David il va lua o prietena la ea dupa gradinita.
Tare as vrea sa le duc. Zilele trecute numai ma trezesc cu Selin ca vine la mine si-mi zice ca vrea la copii sa mearga. O zi intreaga a tinut-o numai asa. Unde sufletu sa o duc ca nu exista nici o posibilitate aici.

Ieri i-am impachetat pe toti si am plecat in Austria. Vreme urata ploaie ce sa facem o zi intreaga??.... La intersectia dinaite de granita, intr-o rondela era sa dea unu in noi. Eu am franat ala nici ca ma vedea. Am tremurat inca jumate de zi dupa aia. De aceea evit cat pot sa plec cu copii cu masina. Dar oricum a meritat. Prietena mea a venit si ea cu baiatul. Ne-am dus direct la restaurant in centrul comercial si copii s-au jucat la locul de joaca de langa............Selin n-a vrut. Era amenajat ca jungla destul de intunecos si cu un sarpe boa deasupra de intrare care se tot misca. I-a fost asa de frica plangea si tremura toata cum o lasam de mana. Ea care e asa curajoasa si nu-i e frica de nimic. Pe Daria am reusit sa o convingem ca e doar din plastic dar cu Selin n-am avut nici o sansa.
Pe David l-am recuperat abia la ora 6 ca n-a mai vrut sa vina cu noi, fetele, acasa.



Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA mersi.Mama ce fain trebuie sa fie locul ala de joaca pacat ca trebuie sa mergeti la asa distante cu masina ,nici mie nu-mi place deloc asta. Dar ce, vreti sa va mutati, de zici ca nu veti mai fi acolo? Ce ciuda mi-e pe fratelo ca o sa bantuie prin Elvetia in iunie Si io vreaaau !!!
Eu plec imediat acasa,desi as avea de munca aici pana diseara si tot WE Dar trebuie sa o iau pe Diana, ca mami si tati se duc dupa marfa,frate-meu e inca in Szeged,abia maine il lasa acasa.Ce nasol e de cand lucreaza iar husbandu'... dar macar tot imi mai pune pachetu' dimineata si imi incalzeste laptele
V-am pupat,WE placut!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Pai Monica noi vrem sa ne mutam de aprope 2 ani, de cand lucrez. Imi e prea departe de servici. Si uite ca tot aici suntem, si cine stie pana cand. De, am un barbat tare incapatanat. el vrea intr-o directie , eu in alta

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Ceau fetele,
Azi simt nevoia sa va scriu sa vad ce mai fac spiridusii . Clara s-a facut o rasfatata aici cu bunica , numai tipa pe aici , dar e fericiuta , foarte fericita . Ma bucur macar ca din toata povestea asta macar ea e fericita . Se duce la copii in fiecare zi si aici sunt multi copii la locurile de joaca , super . Ceea ce m-a uimit aici e cati copii cu caciula in cap am vazut , dar ma rog , parintii stiu mai bine ce fac si daca cred ca e bine pt copilul lor , treaba lor , mie tot aia imi este .

Asa am vazut ca piticii lu Mira vor la copii , sracautele , poate ai noroc si o sa aiba locuri .
Si daca Ali a nascut , felicitari !!!!!!
Altceva nu stiu nimic .
Daca tot am intrat sa va salut , daca vreti si aveti timp , votati-o si pe Clara in concurs . Are 2 poze
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=28 poza MAJOC

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=42 poza TEIUBESCMAMI

habar nu am avut ca a inceput concursul , ma rog de multe nu am habar in ultima vreme .
V-am pupat


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA sper sa faceti un compromis ,e tare greu sa fi asa de departe de serviciu .
ANA ma bucur ca e asa happy Clara,dar nu-i de mirare daca sunt copii multi.Despre caciuli ce sa zic,la fel e si Diana cu caciula,daca indraznesc sa comentez sare mami imediat ca nu vad ca tot copiii sunt cu caciula??? Si pe urma daca se raceste cumva,tot mie imi scoate ochii ca din cauza mea,asa ca las dupa ea ... ce sa fac? Adevarul e ca s-a racit iar de vreo doua zile , iar acum e un vant rece de te taie,brrr.Saptamana trecuta abandonasem caciula,acum iar i-o punem.Poate daca o caleam de mica era altfel,desi ma cam indoiesc.
Ce n-am chef de nimic,atatea ar trebui sa fac si nu stiu de care sa ma apuc mai intai.Si nici pe Dia nu o poate lua mami azi,ca are probleme una din vanzatoare cu baietelul si trebuie sa o inlocuiasca ea dimineata.Cred ca merg sa fac ordine in dulapuri,asta ii place si Dianei,deci ma va ajuta Si ca sa nu pierdem nicio clipa ,o sa ii reamintesc asa culorile ( "da-mi bluza rosie" etc. )
Uitam: Diana mai are o pasiune - sa imi bea apa minerala direct din sticla.Dar i s-a pus pata pe apa Vlacele care e medicinala ,tare mult ii place,sper sa nu aiba nimic,la urma urmei e calcica,magnezica,feruginoasa , e doar usor gazoasa si nici nu bea o tona,ca n-o las - ea ar bea toata ziua.
Am plecat la dulapuri,dar intai sa pun o tura de haine si la spalat ... apropo INGRID ,unde esti? Rzolvasi cu masina aia de spalat?
DIA FACE PISHU ... am fugiiit


MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ole ole am venit sa-mi caut refugiul pe net.Ca-s numai eu cu Diana acasa.Sotul a tot plecat si venit ba la piatza,ba la market,ba sa plateasca facturili ... numai acasa sa nu stea.Macar mi-a adus din piata zambile Si afara ploua,deci nu-i nici rost de scos strumfa la aer.
Azi noapte la ora 1 ,aceeasi faza - trezit,scancit,invartit,DIA FACE PISHU si cum am dus-o la WC si si-a facut treaba,cum a adormit instant ... dar azidimineata special am controlat pampersul si avea ceva in el,sigur a mai dat o tura en gros azinoapte,dar nu stiu sigur daca noaptea sau dimineata,ca nu a mers la WC decat dupa vreun sfert de ora de invartit in pat.La 9 a fost sus si vaaai ... ce-as mai fi dormit eu !!! Am mai stat eu in pat,dar a umplut patul cu papusi si jucarii , tzopaia si vorbea non stop ... mai baga cate-un DIA FACE PISHU sau DIA FACE CACA MALE ca asa reusea sigur sa ma ridice din pat sa o asist
Acum i-am pus desene animate,asa sper sa ma lase sa ma ocup un pic de acte.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Scriu repede un mesaj, ca acusi zbiara Diana dupa mine, iar sotzul pleaca la meci peste vreo ora. N-au fost plecati azi la iarba verde, deoarece era frig si se anunta ploaie...numai bine ca a si plouat, dar dupa-masa.
AnaM, ti-am votat frumusetea. Ma bucur ca ea se simte bine, sper din toata inima sa fie ok cu mama ta.
Eu ieri i-am dat caciulita subtire Dianei, ca a batut tare vantul si era rece afara, in rest nu o mai tin cu nimik pe cap, eventual un fes cand arde soarele. Si n-am vazut sa raceasca.
Ali, felicitari mami pentru baietel!! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos, iar tie refacere rapida iti urez! Ce nume frumos are...
Moni, zau asa, prevad ca imediat scapati si de pampersul de noapte, bravo Dianei! Mai naspa cu trezitul noaptea, dar e mai bine pt ea sa se obisnuiasca la wc.
Eu am pus-o ieri la desene si am avut surpriza sa constat ca se uita si comenteaza fazele...de fapt, de mult timp nu s-a mai uitat. Bine, nu fac din asta un obicei.
Mira, noroc ca n-ati patit nimik, zilele trecute eram si eu cu Diana in masina si un dobitoc ne taie calea la o intersectie, trece ca vantul...si trebuia sa opreasca, eu eram pe drumul principal. Daca intra in noi, praf ne facea, bine ca incetinesc cand ma apropii de o intersectie nesemaforizata....
Fug ca ma striga, continuarea in numarul viitor.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Helau,ce bine am dormit si eu cu Diana Acum a luat-o mami la ea,iar Diana abia asteapta sa il vada pe Cristi,ca ieri se tot jeluia UNDE-I CHITI MIEU?
In rest am mai bucatarit p-aci,cu Diana care numai prostii face Un pic tot a iesit afara vreo ora,cat se oprise ploaia.Cu caciula ,evident
INGRID nu stiu ce sa zic cu pampersul de noapte,cam preferam sa faca in el decat sa ne trezeasca noaptea Acum seara i-am povestit lui mami chestia asta si mi-a zis de una cu care se intalneste la hinte,care trezea copilul in varsta de un an noaptea sa il puna pe olitza Sunt eu exagerata sau aia nu-i normala la cap???
Ai dreptate si tu,ca e bine sa se invete sa nu mai faca in el,dar deja chiar s-a invatat se pare.Si se poate tine bine deja.Pai nu vrei sa stii ce mi-a mancat nervii zielele astea.DIA FACE PISHU ... fuga dupa ea in baie,vreau sa o pun pe WC,nuuuu, ca ea vrea pe olitza ; cand sa se desfaca nu poate repede,daca am incercat eu si i-am dat jos hainele ,da-i si urlaaaaa ca ea singura vrea.I le trag la loc, zic hai fa acum,dar ea zbiaraaaa ca inca are nervi.Plec din baie si ii zic sa faca pe ea n-are decat.Vine fuga si urland dupa mine in camera,HAI SI TUUUUU,merg iar,astept sa se desfaaca si apoi sa goleasca olitza,sa o clateasca,sa se stearga,ca daca indraznesc sa intervin ... iar incepe circul , NUMA' EEEEU!!! Si tot asa des face,de cca 2 ori pe ora,uneori ajunge seara si de 5-6 ori sa vrea la wc Am crezut ca o fi racit,dar adevarul e ca si bea destule lichide ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput