PRIETENE FARA TITLU (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID abia astept filmuletzul! O sa i-l arat si Dianei si pe urma o sa o pun si pe ea sa exerseze dupa model Sunt tare curioasa daca va avea si ea succes!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Exact de ce ma temeam: dupa ce m-am kk-rit trei sferturi de ora cu un test de conta si am mai vorbit 15 minute cu aia doi,mi-au facut deja o oferta si vor pana marti un raspuns,ca le trebuie cat mai urgent om.Mi-au oferit fix cat am aici ... cica e limita maxima de buget.Deja ma doare capuuul ca trebuie sa ma mai gandesc si la asta Si nici nu am apucat sa vorbesc despre concediu,dar clar inainte de 15 iulie nu vreau sa merg nicaieri,trebuie sa mai si respir ...
Noa ,imi strang catrafusele acum si merg imediat catre casa . Taare mult am mai lucrat azi

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Moni gradi nu intra in discutie pt ca la noi prin apropiere ca sa o duci la gradi tre sa fie copilul DOCTOR DOCENT: tre sa faca la wc, sa pape singura, sa se imbrace, sa se dezbrace, sa, sa , sa, ... ce mi-a pus capac a fost ca dupa ce face la wc tre sa se stearga singura, la care eu ii zic "copilul meu nu se sterge la fund se spala, aveti dus?" Asa ca proasta a ramas cu hartia igienica in gura ... Le-am zis ca o sa revin la gradinita lor cand o sa amenajeze dus!
Mi se pare super aberant ca nici macar sa nu supraveghezi copilul cand se duce la baie ... nu au suficiente femei de servici, eu stiam ca femeile de servici spala pe jos nu copii nostri la fund!

Poze noi nu am inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA nasoala chestie Pe mine m-a intrebat doar daca mai poarta pampers sau nu si in plus e gradinita in spatele blocului,in doua minute suntem acolo ... Acuma ce sa zic,Diana se sterge singura,dar iti dai seama cum se sterge ea ,mai ales daca ar fi cazul la kk ... Si daca incepe sa faca acolo precum acasa,le baga la faliment la consumul de hartie igienica si la apa trasa la WC De mancat mananca singura foarte bine,de imbracat/dezbracat si incaltat/descaltat iar se descurca ,nu chiar de tot la bluze si evident la sireturi.
Eu cred ca alea voiau ceva spaga ca sa ti-o inscrie,nu se poate sa aiba chiar asa pretentii,pentru ca sunt multi care nici la 3 ani jumate nu se descurca cu toate astea ...
INGRID ti-am vazut biciclista ,ai o super fata,daca ti-am zis eu ca are mare talent sportiv I-am aratat filmuletzul Dianei si a fost asa de fericita cand a vazut-o pe Diana ta pe tricicleta,striga si tremura de bucurie mai ales cand i-am zis ca mergem dincolo la Cristi unde e tricicleta.M-am uitat acolo la seriale si in pauzele publicitare am incercat sa vad ce si cum,i-am luat jos chiar si suportul de picioare.Din pacate mai mult de jumate de metru inainte sau inapoi nu se descurca inca, tot in NU POT si NU POT a tinut-o.I-am zis ca din cauza ca nu mananca nu poate (de cand cu mucii,aproape ca nu mai mananca nimic decat lapte ,iaurt si biscuiti) .Prin urmare acum seara a mancat binisor,cu scopul precis ca sa capete putere sa apese pe pedale I-am zis ca Diana ta a mancat foarte bine de se pricepe asa si ma tot intreba ca din asta a mancat ce mananca ea?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
LA MULTI ANI, ASTERY!! SA TRAIESTI ANI MULTI SI FERICITI SI SA FII INCONJURATA DE MULTA DRAGOSTE!!

Moni, mersi de aprecieri, dar si eu m-am mirat ca a luat-o asa, dintr-o data. De fapt, ea iese mai mereu cu tricicleta, se pare ca nu mai vroia sa fie ghidata, vrea sa "conduca"...
Eu zic ca si Diana ta va merge, cu conditia sa o duci mereu cu trici afara. Noi ne punem in spate lopatele si galeata, ceaiul, telefonul meu...si asa folosim trici pe post de carutz.
Diana ta se sterge singura la funduletz?? Bravo mai, a mea nici chilotii nu si-i trage, stie, dar ii e lene...
Ursulina, m-am dat pe spate la postarea ta (ultima) de ras, evident. E tare faza cu doctorul docent. Eu cred ca prea mari pretentii au de la copii sau, cum preciza si Moni, le-or fi trebuind o mica atentie pe acolo...poate le flutura buzunarele.
La gradinita unde am inscris-o pe Diana, mi-ar fi luat-o si cu pampers..ii ajuta la mancare, imbracat etc, bine, ca ea nu mai are nevoie de pampers, dar ca si idee. Te rog sa pui poze cu frumoasa Raisa, sa o mai vedem cat a crescut.
Mirela, asa a fost si Diana plecata la sat si abia a adormit dupa-masa, dar asta pt ca a atipit in masina la intoarcere...in rest eu n-am probleme cu somnul de dupa-amiaza. Sa intri sa ne spui de Andrei, cum fu la control. Colicile...nu mai vreau sa-mi amintesc. Asta retin cand ma gandesc la un alt bebe.. Aaa, sa nu uit, si Diana ar vrea sa umble cu medicamentele, dar i-am explicat ca doar medicul i le da cand e bolnava, vad ca a renuntat deocamdata. Odihneste-te cat poti, ca ai mare nevoie!
Denisa , pai am avut si eu jumate de zi de pauza, nu prea e boierie, dar na...cica m-am relaxat nitel. Pai tu cu atatea pe cap esti grozava, ce sa mai spun, noroc ca vine mama ta, mai rezista si tu o saptamana....Ma gandesc ca o sa ai de lucru pentru ziua lui Alex, sunt cam multi invitati...
Si eu vroiam sa-i cumpar leagan Dianei, cel vechi s-a rupt, dar cum toata ziua stam in parc, nu cred ca merita efortul.
Eu azi am fost cu Diana si sotul la Kaufland (maare lucru, de regula stau acasa si bantui pe net) si i-am cumparat un alt puzzle de 12 piese Dianei.
Am venit acasa, i l-am dat si m-am dus sa ma schimb, sa mai adun de prin casa, nu a durat 10 min si ma duc sa vad ce face. ERA GATA!! IL FACUSE SINGURA! Fetelor, m-a luat cu ameteli, ea radea si era atat de fericita, tot spunea: "eu l-am facut, mami, eu singura!!"
Cred ca trebuie sa caut cu 18 piese, asta e deja prea usor pt ea.
Ma duc si eu la nani, pe maine, noapte buna va doresc!

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata am pus strumfulitza la orizontala si m-am intors sa mai bag un ochi pana imi beau laptele cu cacao.
Ma gandeam la faza cu gradinita,cine stie cum o mai fi si pe-acolo,e clar ca in astea de stat nu au cine stie ce personal si de-aia prefera copii care cam se descurca singuri.La gradi de peste sosea au si zis alea (neoficial) ca nu mai vor sa inscrie copii sub 3 ani ca-s toata ziua cu bibele de lapte dupa ei si cu pampersul la purtator ... Eventual pe pile mai baga cate unul presupun.Daca nu o fi ok aci langa noi,o sa o mutam dincolo.Culmea ca in ambele locuri o parte din educatoare/ingrijitoare sunt cliente la mami la magazin ...
I-am mai aratat Dianei niste poze si filme cu copilasi si la fiecare ma tot intreba: NU ALE MAMICA SI TATIC? DA' UNDE S-A DUS MAMICA SI TATICU' EI? Atata poate vorbi! Ma intreb daca o fi tot asa si daca merge la gradinita,sper ca n-o fi bleaga cum eram eu,ca abia deschideam gura ... iar la spus poezii pe scena eram cu lacrimi in ochi,desi le stiam foarte bine,dar eram timida raau de tot
Ploua aici in ultimul hal,cred ca de-asta am fost toata ziua asa de lesinata de somn si fara energie.Noroc ca am tras o tura de ras cu colega-mea,tot ne facem planuri cum ne-am putea angaja undeva tot impreuna si i-am zis ca am rezolvat preoblema: la firma asta unde am primit oferta am vazut pe postul de secretara o babeta si i-am zis ca rezolv,o scot la pensie urgent,un proces de casare acolo Ioai si daca ma suna italianu' maine merg si ii cer mogliei o suma de "x" de euroi Da' ce naiba fac daca chiar mi-ar oferi ? Stiu ca-s sony da' nu-mi place ca trebuie sa le dau raspuns la aia asa repede,e asa distractiv cu interviurile! Azi iar am vazut un post la alta firma italiana,plus ca aia cu care m-am intalnit acum doua saptamani vine in tara la sfarsitul lunii si vrea sa ma prezinte patronului,mi-au zis fetele de la firma de recrutare ca a fost tare incantata ... Pe de alta parte astia mi-au oferit din prima o suma ok,fara ore suplimentare,dar nu-mi place ideea de sef,suprasefa,administrator,asociati ... e prea ierarhie p-acolo,nu cred ca as avea asa libertate de miscare ca si pe unde am lucrat in ultimii ani,ca sa nu mai vorbesc ca e vorba de comert en gros.Logic, pot sa imi gasesc in alta parte dupa cateva luni daca nu-mi convine,dar nu e genul meu sa ma fatzai dintr-o parte in alta,mi-ar fi si jena sa le zic,cand imi amintesc ce moaca a facut saracul fost director acum doi ani cand i-am bagat in mod sadic demisia sub nas fix in toiul petrecerii de Craciun (nu ca n-ar fi meritat,dar tot m-am simtit o cremenala)
Iar m-am intins aiurea
DENISA pe unde bantui,zi si tu ce hal de joburi mai gasisi,sa mai facem comparatii

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata pentru cine-o fi buna ,ca mie mi-a dat Diana desteptarea la 5 Intai maraita,pe urma ca vrea pishu,ca vrea lapte,taica-su s-a enervat si l-am trimis dincolo,ea a vrut cu mine in pat si s-a tot sucit si invartit si in final s-a pus pe povestit despre pasarea de la geamul lui Cristi,cea care face caca pe pervaz si alte minuni In timp ce ma imbracam imi facea cica poze cu aparatul de jucarie din pufuleti si se distra ca imi face poze in timp ce-s gol Am lasat-o sarind in pat in ei gol,ca dupa ce s-a dus la WC si le-a dat jos,cred ca taica-su o si fi si caftit-o dupa ce am plecat daca nu s-a potolit
INGRID abia acum am vazut ca ai scris aseara! E super fata ta si cu puzzle ala Poate ai dreptate ce ziceai cu tricicleta,ca trebuie iesit cu ea si exersat.Sincer saptamana asta am stat cu Diana de la ora 20,30 pana la culcare ... Si de la 21 la 22 ma uitam la seriale eventual mai vorbeam cu ea in pauzele publicitare. Deci ce tricicleta,ce puzzle,ce citit povesti ??? Dimineata a stat cu taica-su care numai de ea nu se ocupa - ieri de exemplu l-a apucat harnicia si a aspirat in loc sa o scoata la plimbare Mami e super ocupata cu magazinul si mers dupa marfa acum,bucatareste pe fuga cu Diana pe cap,o mai duce la hinte sau in fata blocului si cam atat.Tati saracul era turbat saptamana asta ca ar fi vrut sa vada meciurile si mami fiind la magazin i-a lasat-o pe Diana cadou taman la ora aia Eu am ajuns aproape zilnic tarziu acasa iar si cand am ajuns mai ok, pe cum am putut sau am tras cu facut contabilitatea,sau m-am odihnit pana mi-a returnat-o.
E nasol,cum lipseste unul la inventar (Cristi care-i in Elvetia),cum e bai! Si urmeaza pe rand cate o vanzatoare in concediu,deci tot asa o fi ... pai nu am dreptate ca am inscris-o pe Diana la gradinita din toamna??? Asa mami va fi mai lejera dimineata si ma mai poate ajuta dupa masa cu ea !

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni, sincer si eu astept sa mearga la gradinita. Macar pana la ora 13 nu mai bate pe nimeni la cap (eventual pe aducatoare).
Sotul se uita la meciuri in bucatarie, mai invarte la oale, la arunca un ochi la goluri...Diana e cu mine, ca il inteleg si pe el, e doar campionat european.
Eu una sunt satula de sculatul de dimineatza, aici e innorat, a tot plouat, si Diana s-a trezit la 6,30 ca vrea pishu, cum spuneai si tu. Vai, ce as mai fi dormit...
La mine iar zboara prin casa, trebuie aspirat, dar cred ca las naibii curatenia si ies cu ea. E mai important...
Si ca tot spuneai de puzzle, azi-dimineatza le-a scos pe amandoua si ala vechi si cel nou de cate 12 piese, le-a amestecat si dupa aia le alegea si le facea...nu-i mai iau de 18, cumpar direct unul de 100 de piese..

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID chiar asa lasa curatenia aia si treci la plimbarica! Pai cred ca Diana ta l-ar face rapid si pe ala de-o suta,ca vad ca ii place mult! Pe a mea nu o pasioneaza,il mai ia din cand in cand,mai pune din ele si il face si complet,dar in general ma tot bate pe mine la cap cu intrebari ca unde sa puna aia ,sau cealalta ,ca nu stie,ca nu poate etc. Cred ca isi doreste putina atentie,adevarul e ca eu cam faceam acte in timp ce ea le manevra ... Deci banuiesc ca de aia le-a si luat sa le faca,precis ca sa ma fortzeze sa stau langa ea,nu ca ar fi ea prea pasionata de ele.
La meciuri si eu ma uit,cel putin la ala de diseara,sper sa le dam macaronarilor.Imi aduc aminte ca acum 4 ani eram la fosta firma italiana (aia cu vitei) si mai mult eram in bucatarie la TV sa vad meciurile,decat lucram Faina viata am dus si acolo 6 ani

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am ramas cu Diana acasa,sotzul s-a dus la socru-meu.Diana a dormit de pe la 7,30 pana la 11 azi (asta dupa ce de la 5 la 7 a stat treaza cum va ziceam) si prin urmare acum n-are de gand sa se mai culce Canta cat o tine gura LALALA-URI si ceva cu FALA MAMA SI FALA TZALA si DE LA MOLDOVA Nu stiu de unde le scoate,presupun c-o fi auzit pe posturile de muzica populara pe care se uita ai mei cine stie ce refrene cu "fara mama si fara tzara" Eu trebuia sa fiu la denstista acum,dar m-a sunat sa vin luni.In final am vorbit cu ea si am amanat lucrarile pe inceputul lunii iulie,macar de stresul asta sa scap acum. Ma bucur mai ales ca-s acasa sa vad meciul diseara,sper sa ii bubuim pe macaraonari Am invatat-o si pe Diana ,asa ca zice si ea HAI LUMANIAAA!
Acum si-a dat jos pantalonii si si-a luat o fusta pe ea.Na' iar a dat-o jos, cica o strange,e mica si deci o da la bobo.
Daca tot nu se culca si nu pot invata sau face conta de ea,ma pun sa ii sortez si aranjez hainele.Daca ati vedea de-i pe jos in toata casa,numai puzzle cu cifre si domino-ul si ala din burete ,plus alte aiureli.Acum a pus fustitza aia intr-o plasa si mi-o intinde zicand NA BOBO! si radeee ... si tzopaieee,toata e transpirata!
INGRID sa inteleg ca va sta doar 4 ore la gradinita Diana ta,deci va dormi acasa,nu?
Acum mi s-a urcat in bratze si mazgaleste cu creionul: VEAU SA SCHIU! IO SCHIU NUMELE LU DANA! MAMI UITE AICEA DOI TEI PATU CINCI ... NU ASA CATE UN PIC,DIA ASA TALE FACE! FACE UN OM DE ZAPADA: FACI UN CECULETZ ASA ... FAC OCHII ,FAC OCHELALII,FAC LINII,FAC SI MAINILE FAC SI PICIOALELE... VEAU SA CULATZ (sa curetze cu guma de sters )FACE O FETITZA FAC SI CODITZE SI PAL LUNG ... FAC SI BULTICA ... nu mai taaaceeee
Toata e teorie cata e din gura,dar numai mazgaleste aiurea peste ce desenez eu ,evident .



MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput