Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (31)

Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (31) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj


(1)[/url],www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78142" target="_blank">20, 21 , 22 23, 24, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82068&whichpage=20" target="_blank">25, 26 , 27 ,30

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 11,7 kg/87 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,8 kg/89 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11,5 kg/86 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly) 12,5 kg/86 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 9,2kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 87 cm/11,3 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 14kg /90cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!


Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Buna fetelor,
Imi pare rau ca unele dintre voi sunteti suparate. Va doresc sa treceti repede peste starea asta!

Multumesc pt urari, sunt un pic mai bine...

Si eu am dat Peritol (lui Eric). L-a tolerat bine. Nu mai stiu cine intreba. Oana, parca...

Ixxi, incepi o viata noua. Priveste totul cu incredere si, cu ajutorul lui Dumnezeu, va fi bine, ai sa vezi! Pupici piersicutei!

Am admirat si eu frumusetea de fatuca a Laviniei. Ref. la pofta de mancare, eu iau niste pastilute de la PharmaNord -Bio-Crom se cheama- taie pofta de dulce. Cred ca exista similar pt taiatul poftei de mancare in general.

Si pe Mandy vazut. S-a facut mare si e frumoasa foc!

Adita, sanatate multa!

Tomasa, felicitari vorbaretului!

Liviana, Ruxi nu se trezeste peste noapte de la 3 luni. A dormit intre noi pana acum. Ma bucur ca v-a priit concediul, poze, ceva?

Alex, bine ai venit!

Gata, fug sa pregatesc ceva fain, ca azi e ziua sotului meu drag!


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Dana, LMA sotului, sa fie sanatos si distractie placuta!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Erica,sa-ti traiasca sotul!LMA!

Cat costa pastilutele alea?Ca m-ar tenta,desi tare muuult imi place sa bag la ghiozdan!Dar si cand ma uit in oglinda ma apuca nervii.Iar acum cu frigul,cum nu prea am ce face,mananc.Eu mereu am mancat mult iarna si vara de abia dau prin bucatarie.Nu stiu cum dar vara ma satur cu o cafea.

Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Erica, La multi ani pentru sotul tau!

Ce pregatesti bun?

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Lavinia, ti-am admirat si eu nastrusnica frumusica.
si pe Mandy, dealtfel...fetelor, avem niste copii foarte reusiti, care de care mai frumos, mai smecher, mai vorbaret. Nu vreau sa zic ca sint cei mai cei de pe forum, cum am vazut pe la alte subiecteca nu se cade.

lavinia, suna fascinant ceea ce povestesti tu acolo...foc, carti, fructe...eventual nu copil, nu treaba, nu nimic...vreau si eu, mcar 2 zile.

Erica, LMA pentru sotul tau.

Crinuta, asa doarme si adoarme si Rebecca, nu stiu zau cum am sa fac, chiar daca acum imi place la nebunie sa dorm cu ea. este cel mai minunat sentiment, chiar daca foarte obositor. NU exista noapte in care sa nu se trezeasca-chiar daca pentru 5 secunde-de macar 10 ori si sa scinceasca, sa ma ia de git, sa zica "mama bache=brate", etc.
eu chestia cu scutecul ud nu am patitit-o, nu am urmarit, e cumva numai la baietei?sa nu fie totusi scutecul prea mare.

Adita, sper ca nu e periculoasa scarlatina pentru tine.

Bubu, maine incepe cresa, sau luni?? abia astept primele impresii.

Tomasa, imi pare rau sa aud ca ai necazuri in familie. sper ca nu e de sanatate.
Mai stii ceva de simona dinca?? ultima oara postase niste poze-long time ago- si mi-a placut mult de nora. Cred ca s-a facut o d-ra tare draguta.
eu ma simt putin mai bine, incerc sa imi revin.
nu mai stiu nimic de doamna respectiva, o sa mearga sotul sa mai vada ce este sau sa dam un telefon la spital. de la politie am primit sfaturi sa nu facem prea multe vizite sau sa oferim ceva.
Dar e trist ca neatentia poate aduce necaz in ambele familii. Mi-e groaza sa ma gindesc ce ni se putea intimpla si noua daca ar fi fost cineva in spatele nostru, la frina pe care am pus-o.

Liviana, ma bucur ca te-ai odihnit la munte.
Kris, imi pare rau de nepotel. eu sper ca se va face bine.





Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, nu stiu daca e doar la baietei. Azi noapte a fost ok si cred ca de maine incep pachetul cu marimea 4+.
Asa-i ca e fain sa dormi cu copilul?


Eu stiu ca mama a avut scarlatina cand a fost mica. Tot cu erupite e, dar daca vreti amanunte ma uit in Capraru.

Rayan a fost azi imposibil, de fapt cadea dintr-o extrema in alta.
In primul rand ca nu prea mananca. A baut dimineata 300 ml lapte, apoi a vrut iaurt exact and gateam, dar tati i-a dat totusi unul, dupa care a deschis frigiderul si si-a mai luat unul
Cand m-am dus in living sa ii dau ( in bucatarie facea sotul creveti pane) mi-a intors spatele si era preocupat sa manance servetel.
Asa m-am enervat ca am dus iaurtul la loc si i-am spus ca nu-i mai dau, la care incepe cu urlete, dat cu capul in usa, faza la care eu plec si il las.

Tot timpul mananca de pe jos, orice gaseste mananca. Pur si simplu ma dispera si am epuizat toate metodele, de la tipat, dat la fund, facut pe suparata, etc.

Apoi cand sa mancam, desi facusem nudeli chinezesti + creveti ( ambele ii plac la nebunie) nici sa nu vada mancarea.
De groaza nu alta.
Mai mult decat atat, noi incercam sa mancam si el trage de firul de telefon si indiferent ca l-am pedepsit sau am tipat la el nu conta, nu a ajutat deloc.
De regula ma asculta, dar azi a fost de-a dreptul imposibil si mi-a pus rau nervii la incercare.
Apoi tot el se loveste din greseala si sa vezi ce plange si vine la mine cu degetul sa i-l pup.
Normal ca cedez ca nu pot altfel.

Dar, ce m-a enervat azi cel mai tare a fost ca ia mancare in gura si apoi o scuipa pe covor, de a ajuns livingul cos de gunoi, nu alta.
Acum aproximtativ 15 minute, a vrut biscuiti cu crema de la mine si cand i-am dat i-a scuipat pe covor, dupa ce ca abia aspirasem si spalaem pe jos.
Pai daca tot imi cere de ce nu mananca? Nici nu am maturat iar ( nu va mai spun cu ce nervi) ca a cerut iar si de data asta i-a mancat.
Deci, eu stiu ca ii plac acesti biscuiti, si atunci de ce i-a scuipat prima data?

Ma rog, sa zicem ca e o zi mai aiurea.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi, Crinuta ce haioasa esti! Eu de doua-trei zile ma inteleg bine cu Vlad, chiar am avut rabdare sa stau mai mult cu el si sa ma joc. Eu cred ca iti face in ciuda ca sa te enervezi. Deci, mai bine stai calma si nu-l baga in seama si o sa-i treaca. M-ai innebunit cu crevetii! Am facut si eu un fel de salata orientala super buna: creveti, surimi, cartofi fierti, ardei gras rosu, maioneza si zeama de la o lamaie.

Patricia, luni incepem! va tin la curent!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

[quote]Originally posted by bubu05

Hi, hi, Crinuta ce haioasa esti! Eu de doua-trei zile ma inteleg bine cu Vlad, chiar am avut rabdare sa stau mai mult cu el si sa ma joc. Eu cred ca iti face in ciuda ca sa te enervezi. Deci, mai bine stai calma si nu-l baga in seama si o sa-i treaca. M-ai innebunit cu crevetii! Am facut si eu un fel de salata orientala super buna: creveti, surimi, cartofi fierti, ardei gras rosu, maioneza si zeama de la o lamaie.

Patricia, luni incepem! va tin la curent!














Astia au fost cei mai mari creveti pe care i-am avut, costa 10$ kg.
Oricum, n-am mai mancat de vreo 2 saptamani creveti si vroiam sa vad cum sunt astia mari.
Aia mici costa de la 2$ in sus, cam intre 2$-4$, dar dupa ce ii cureti ramai cu aproape nimic, pe cand astia de azi, wow, intr-adevar sunt foarte mari.


Maine fac peste pe plita, abia astept.



Legat de Rayan, si noi ne intelegem foarte bine, si pe mine ma asculta in proportie de 90%, dar azi nu stiu ce a avut.
A, sa va spun continuarea: dupa ce a mancat biscuiti, a vrut creveti si apoi nudels chinezesti





Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Liviana, am inteles ca ai fost la teatru cu Matei? unde si la ce piesa? vrem si noi sa mergem cu Codrin, ne-am interesat si ar fi 2 piese 0-3 ani: 1. Baloane colorate care momentan nu se mai joaca si 2. Greierele si furnica care se joaca doar joia la 17:00. ambele la T. Ion Creanga. tu la ce ai fost?
chiar sunt hotarata sa mergem si astept impresiile tale, pls. tks.

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Fetelor multumesc mult de incurajari, mi/au facut tare bine. am crezut ca o sa fie mai usor, dar......viata nu/i ca in filme....

casha (cu a din a nu din i...), dupa cum isi spune ea e tare vorbareata....deja combina cate 2-3 cuvinte si ma uimeste in fiecare zi cu vorbitul. pampi nu purtam decat noatea si cand plecam de acasa mai mult de o ora. nu o data m/a trezit noaptea cu "mama cish" si nu am putut sa o calmez pana nu am pus/o pe olita. vorbeste la telefon cu tata si ii raspunde la intrebari (ce ai mancat, ai fost afara, cu ce te joci...etc), intrebari la care raspunde......
pe mine ma striga "mami"...nu mai sunt "mama" si apa e "apica"....aaaaa si indiferent daca ii dau ceva sau ii iau ceva ea zice "mesi mami".....ma termina cand imi zice asa......



Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput