Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Le-am vazut si eu pe Mandy si Natalia..Doua scumpe! Amindoua seamana mult cu mamele lor..
Ma bucur ca o sa mai scrie si un tatic!
Florina le doresc celor doi baietii ai tai insanatosire grabnica si ma bucur ca ai mai scris cite ceva.
Eu cu Amanda am fost la trick or treat aseara.. si ne-am umplut de bomboane, ciocolotele si chipsuri..Aseara a avut si ea voie sa pape 2 bobo, dar azi au "disparut "din casa..A vrut azi-dimineatza cum s-a trezit sa se imbrace iar in costum si i-am explicat ca exista doar o noapte magica, cind copii primesc bomboane..
O sa pun citeva poze in albumul de toamna de pe yahoo..
Pupici copilasilor bolnaviori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Adita sanatate multa lui Antim.

patricia.....banuiesc ca esti marcata de eveniment, dar gandeste/te ce e in sufletul sotului tau.....ajuta/l pe el sa treaca peste asta si te vei ajuta si pe tine....

Acum ceva din...trecutul meu...... acum 3 saptamani am ajunt in spital...amigdalele mele, care in ultimele 3 luni au fot in permanenta inflamate, s/au intrecut pe sine. erau super umflate si pline de puroi. asa ca am stat 7 zile in spital si inca 3 acasa cu penicilina la 6 ore intravenos......o experienta urata.....nu am mancat nimic o saptamana, nici apa nu puteam bea, iar temperatura am avut 5 zile (sub antibiotic). acum fac moldamin, mai am unul maine si apoi, daca o sa fiu bine, sapt viitoare ma opereaza, cu internare de 3 zile......

asa ca sunt in super forma.....plus ca azi m/au sunat de la salarizare ca nu au cum sa/mi plateasca cele 14 zile de concediu, ca am fost in CIC si nu au cum sa faca (eu schimbandu/mi jobul inainte)....ca sa incerce cu adev de la vechiul serv sau sa vb eu cu sefu sa ma ponteze prezenta toata perioada......o nebunie curata!!!! imi vine sa plec in lume..............

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Beatrice, ma bucur tare mult ca ai inceput sa scrii! Of, prin cate ai trecut! Iti doresc sanatate si sa scapi de amigdale repede, apoi te invitam la o inghetata maaare! Multi pupici vorbaretei si felicitari pt. chilotei!

Cory, in ce s-a costumat Amanda? Sa ne pui poze sa o vedem!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Amanda a fost inorog..Si am pus poze in albumul de pe yahoo, in cel de toamna..Chiar vreau sa te rog, Oana sa incerci sa-l deschizi sa-mi spui dca merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Alex, bun venit! Detalii?

Dana, La multi ani sotului si petrecere frumoasa.

Adita, refacere rapida lui Antim.

Cory, vazut poze, simpatica Amanda costumata. Cred ca e tare distractiv de Halloween pentru copilasi.

Dupa a doua zi la cresa de stat bilantul e urmatorul: "Nu mananca, doamna! Alfel e cuminte, nu plange, doarme, se joaca, dar nu vrea nici sa guste". Meniul afisat la avizier suna bine, doar ca al meu il refuza cu desavarsire Speram ca aici fiind mai multi copii va intelege ca trebuie sa manance si altceva decat iaurt si doua-trei linguri de ciorba ...

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Ixxi, sanatate multa, dar cum te-ai procopsit cu asa amigdalita urata de ajungi la cutit?! Sper sa-ti rezolvi problema cu concediul platit. Mi se pare aiurea de tot, din cate stiu CIC-ul e perioada asimilata, deci ar trebui sa fie problema firmei actuale recuperatul banilor. Dar deh, nu mi-s de meserie, asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cory, am vazut pozele si e tare scumpa in costumas! Imi place si caruciorul acela de cumparaturi cu care se joaca, e super! E o dulce!

Amo, pai asa te lauzi tu cu cresa? Nici acasa nu mananca sau doar la cresa? Bine ca in rest s-a obisnuit cu copiii si doarme si nu plange dupa voi! Hai ca eu numar zilele...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Amaya, esti bine?



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

[quote]Originally posted by PatriciaArdeleanu


lavinia, suna fascinant ceea ce povestesti tu acolo...foc, carti, fructe...eventual nu copil, nu treaba, nu nimic...vreau si eu, mcar 2 zile.


Stiu ca suna bine,dar am parte de asta doar noaptea cand doarme toata casa.De facut treaba acolo eu nu ma omor ca deh am menajera care e si bona acum,e de fapt buna la toate.De asta imi permit sa-mi pierd si noptile,ca stiu ca dimineata la 7 are cine sa aiba grija de Natalia.Dar in timpul zilei orice as face nu pot sta o clipa sa ma relaxez,cacai Natalia e ca un abtibild pe mine.Aici cel putin nu suporta sa ma vada ca stau si eu.Cum ma asez la tv ori se suie pe mine si ma ciupeste de nas sau ma plesneste,ori imi stinge televizorul.Si daca o cert urla ca din gura de sarpe.


Cory am vazut si eu pitica simpatica mascata,e dulce foc!


Azi i-am luat olita Nataliei,e moarta dupa ea,sa stea numai fara pampers si sta cam 5 secunde pe olita,se ridica,iar se aseaza iar se ridica,zice incontinuu pish si a facut fix 2 picaturi cat boabele de mazare dupa care s-a ridicat ca arsa...si iar se aseaza si iar se ridica si daca vreau s-o imbrac fuge pana o prind,dupa care o iau pe sus si ma lupt cu ea sa o imbrac.Ma loveste cu picioarele(voit!!!),plange si e tare ranita in orgoliu,se duce la mama si-i zice mami...pish.In seara asta a adormit cu nutza(mashinuta) in brate.Si a bagat clatite la ghiozdan.

Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

dragele mele, multumesc pt urari, ai mei baieti sint mai bine acum, copilu chiar parca e mai cuminte de cind merge la grupa mijlocie, iar saptamina asta a dormit toate noptile !!!! e adevarat ca acum citeva saptamini, dupa nenumarate treziri, urlete, laptic noaptea, dl sotz a inceput militaria cu el, care se vede ca a functionat cu succes... culcatul e o operatiune usoara, cu putin timp inainte incep sa-i spun ca trebuie sa mergem la nani, el da din cap ca nu, il mai las putin si apoi iar ii spun, apoi ma ridic si il pun sa-si ia ursuletii si mergem in dormitorul lui unde isi aprinde veioza de sub masa, ii pun muzica lui de nani si il punem in pat, unde de obicei ia pozitia culcat (cu fata in jos, miinile rasfirate cu 1 ursuletz in fiecare si cu fundul in sus)
mai plinge si ne fugarim prin casa la schimbat de haine, dat cu crema, sters cu prosopul, mai face accidente pe parchet (nici o problema ca doar nu avem covoare), maninca stafide la greu, face scandal daca sta prea mult in carutz sau masina, aseara chiar a descoperit ca poate ajunge in interior la minerul portierei, am tras o spaima ca va deschide usa, noroc ca era blocata pe dinafara, sotzu a fost precaut si a pus child lock...
crinuta, daca mai te lauzi o data cu preturile la creveti ma urc in avion si vin la tine
adita, sanatate lui antim si multa putere sa treci prin toate.
ixxi, liviana, sa dea Domnul sa va rezolvati problemele...
cory, si la mine au venit cu trick & treat pt prima data, eu le-am dat un pachet de biscuiti "cruskits" care nici macar nu sint dulci, dar altceva nu aveam in casa ca nu stiam de haloween. copiii au fost haiosi si nu s-au suparat...
va pupacesc si va salut pe toate, am pus zilele trecute citeva poze noi la albumul de sep-oct

Mergi la inceput