Cel putin 10 kg jos (7)

Cel putin 10 kg jos (7) | Autor: arturicii

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent

A venit primavara si avem mai multa ambitie sa slabim de kg in plus.
Zi de raport: marti

Combatantele:

Iris 2002 - citiva cm, Zumba Queen
Laura25 1.60m, 68kg - tinta 58 kg, -3kg
Dulcetica 1.58m,65 kg tinta sub 46kg, -1kg ,- 4 kg
Roxanaz, target -8kg, -0.7kg , - 1 kg
Mari78 1.68 cm si 76 kg, target -10 (1.05.2012), -1kg, asteptam raport
Gusta, 1.65, 71.5kg, target 61 kg (-10kg), -7,5kg
adinag 164cm -64,7kg tinta 59kg, -1.7 kg, asteptam raport
pitzinuca, 1.62, 89.9kg, target 1 -10kg, (pt fiecare 5kg slabite, omuletul iti va zambi), -2.5 kg, stationar
gabyv, (undisclosed measurements ), target -10 kg, -0.5kg, stationar
Boticelina, 1.68m, greutate (12.01.2012) - 70.5 kg, target 1 - 66kg, target 2 - 62kg, -0.7kg
anamariame 1,61 m, start 16.01.2012 de la 62,1 kg, target no 1 58 kg, target no 2 55 kg, -1,1 kg
Esthera2011, 1.73, 82.5 kg, sport: aerobic/cardio+mers pe jos, -4kg (in total),- 1.1kg
Androix, 85 kg, target -10kg, -0.5kg, - 0,5 kg
Ellinia, 64 kg, target -5kg, -1.5kg, -1kg
Cl, 1.64m, target 1 -10 kg, -1.5kg, stationar, asteptam raport
Lulu77, 70,5 kg, target 60 kg sau macar -8kg, -4kg
Happiness_4_us 1,67 m, 72 Kg, tinta sub 60kg, -2.4kg, asteptam raport
Cornelia, 67,5kg, target 60 kg, -0.7, asteptam raport
Bpaula, 1.69m, 80.5 kg, target 1: 70 kg, target 2: 65 kg, -1kg ,- 0,3 kg
Petaluda, 1,55m, 57 kg, target 50 kg, asteptam raport
Bonsai, 1.70m, 79 kg, target -12kg, -4 kg
Simimarina72, 1.68m, 68,7kg, +0.2kg
Ancadragoman, 1,63m, 88 kg-2kg
Ralcat, 1,60m, 70 kg, target 58 kg, -1kg
Zubi, 1,57m, 72 kg, target 57 kg
Alinakv, 63 kg, target 55 kg, -5,7kg
LYADA, 1,74m, 71,2 kg, target 65 kg, -0,5 kg

In cursa cu premii pt primele -5kg suntem: (start la 24.01)
1. Gusta, GI: 69kg, GA: 65.5kg, -2.5kg
2. Ellinia, GI: 64kg, GA: 62.2kg, -1.5kg
3. Lulu77, GI: 70.5kg, GA: 69.1kg, -1.4kg, stationar
4. Dulcetica, GI: 64kg, GA: 64 kg, -1kg,
5. Pitzinuca, GI: 88kg, GA: 87.5 kg, -0.5kg stationar
6. Androix, GI: 85kg, GA: 84.5kg, -0.5kg stationar
7. Boticelina, GI: 69kg, GA: 69.8kg, +0.8kg,
si cine mai vrea

Asteptam vesti de la urmatoarele fete "missing in action"
cleo 78, AdrianaSM, Matildasep, Danutza26,
RLK 2012, 60.5 kg, target -5kg, -0.5kg



Tools:
Calculator calorii exhaustiv , www.halls.md/ideal-weight/body.htm" target="_blank">Ideal weight calculator (inclusiv People's choice si medical reccomendation)

Facem si sport:
Iris recomanda www.youtube.com/watch?v=6sAq1GK2JL0" target="_blank">Zumba (1), www.youtube.com/watch?v=Dq-FT06E3aw&feature=related" target="_blank">Zumba (2), www.youtube.com/watch?v=VcxjCruOhU0&feature=related" target="_blank">Zumba (3), www.youtube.com/watch?v=yu_HBItk-h4" target="_blank">Zumba (4)
Pitzinuca si Boticelina ii tin isonul lui Leslie Sansone www.youtube.com/watch?v=ndVjwkaLGDk" target="_blank">Walk-aerobic
Laura si anamariame fac www.youtube.com/watch?v=OiofMIbEJeA" target="_blank">Pilates
Esthera face www.youtube.com/watch?v=KwDVSFj4E90&feature=related" target="_blank">aerobic/cardio work-out
Dulcetica face www.youtube.com/watch?v=xQGrrLpHy78&feature=related" target="_blank">Tae Bo cu Billy Blanks si www.youtube.com/watch?v=M38HDCGmhm4" target="_blank">cardio
Ele (our coach & supporter) ne recomanda www.youtube.com/watch?v=EkzscyvXiwY" target="_blank">aerobic cu Iulia

Ne autopremiem la atingerea targetului!

De aici am plecat: (1), (2), (3) (4) (5) (6)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

cand ar trebui sa se vada primele efecte?



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Din cartea dieta Rina

"Procesul de pierdere in greutate depinde in mod decisiv
de dumneavoastra. Cu cat respectati mai exact meniurile,
cu atat mai mult veti slabi. Va puteti permite sa „trisati" din
cand in cand (sa va abateti de la principiile Rina's 90) si
trebuie sa fiti, de asemenea, constienti ca aceasta
incetineste procesul de slabire."

"Este posibil ca in timpul dietei masa dumneavoastra corporala sa ajunga intr-un punct fix: kilogramele nu vor mai disparea mai multe zile sau chiar saptamani. Acest lucru se poate intampla chiar la inceputul regimului sau dupa o luna, oricand. Schimbarile din organism au loc in timp, prin urmare nu va faceti griji, incercati urmatoarele:

- Masurati-va dimensiunile corporale. Veti observa ca veti slabi in centimetri in pofida stagnarii kilogramelor, iar acest lucru va va ridica moralul.

- Faceti exercitii fizice. Exercitiile fizice regulate stimuleaza consumul de energie. Miscarea influenteaza sanatatea in mod pozitiv si este o buna pregatire pentru perioada de mentinere a greutatii corporale.

- Tratati ziua de apa ca fiind un lucru serios si de valoare. Conform experientelor celor care au tinut Rina's 90, aceasta inclina balanta in favoarea scopurilor dumneavoastra.

- Din cand in cand, sariti peste o zi de carbohidrati sau alegeti o zi de proteine sau de amidonuri in schimb. Este posibil ca dulciurile consumate in ziua de carbohidrati sa fi fost prea bogate.
"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Eu de cand am inceput si pana azi dimineata, deci dupa 6 zile complete, abateri zero, am - 1.3 kg


***

Maine am ziua de vitamine.





Citat:
citat din mesajul lui gusta

Arturici ai intrebat de trandafiri si am uitat sa raspund am zis eu ca batranetea e problema grea.Cred ca i-am taiat cam tarziu anul asta ca nu arata pra bine plus ca unul l-am scos ca il deranja pe vecin asta e.Sper totusi sa reusesc sa fac ceva cu ce am ramas daca nu cred ca imi cumpar inca 3 butuci.Acuma am lalele si narcise si astept hortensiile ca am albe roz si albatre.Asta e linistea mea sufleteasca florile.

http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1
Marilena si Mara Augusta



si eu cand iti tot spun ca munca in gradina e Yoga pur nu ma crezi...

Sa faci poze si la flori, da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La mine astazi este a sasea zi....tot fara abateri.....nu prea vad multe.Nu am cantar deci nu m-am cantarit,parca in talie s-au dus 1.5 cm.
Insa ar trebui sa notez dimensiunile cateva zile la rand.
O sa vad azi.De fapt cred ca voi astepta pana duminica sa ma cantaresc.
V-am spus eu sunt sceptica.Plus ca kg mele s-au pus ca urmare a tratamentului hormonal intens(progesteron injectabil)timp de 5 luni in timpul sarcinii.Iarasi e o problema aici.O sa vad daca sase luni ajung si cat voi da jos.Mie medicul mi-a spus ca hormonii se vor elimina abia in 6-7 ani de la nastere.Mai ales ca incap in blugii dinainte de sarcina,doar umerii si sanii sunt imensi,nu s-au redus deloc.

Din ce am mai citit si eu despre dieta asta,este destul de restrictiva,mai ales cand esti la munca 8-10 ore si nu ai posibilitatea sa-ti gatesti retetele.De fapt trei zile mananci ierburi..o singura zi proteina.In mod normal,ca sa se asimileze in organism vitaminele din fructe trebuie mancate cateva zeci de kilograme pentru o doza zilnica,Iar fructoza din fructe este zahar pur si se transforma in grasimi.Iar ca sa nu se transforme in grasimi trebuie arse,adica consumate,ceea ce presupune efort fizic intens.Asta exista dar nu sub forma de fitness,nu am timpul necesar ar insemna sa privez copilul de iesit afara la aer.Nu vreau.

Incerc din rasputeri pentru a vedea daca e adevarat sau nu.




Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Eu si Rina incepem sa fim bune prietene plus ca ma ajuta f mult ca sunteti si voi aici.
Mada si eu m-am ingrasat rau de la progesteronul injectabil si slabesc f greu ...
Azi am vitamine asa ca la pranz imi fac o salata mare iar in timpul zilei fructe,nuci si morcov
Pup fetele si o zi buna

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai adevarul e ca nu prea mai am senzatia aia de foame.Urata rau.Dar o sa trisez....la zilele restrictive,doua,vitamine si legume o sa trisez si o sa iau cate o pastiluta care taie pofta de mancare...nu total dar o taie...ca sa nu mai bag in disperare mere ca mi s-a acrit deja.Si inca ceva....mi-a disparut pofta de dulce....oare de ce?
Sa fac doua zile de proteina?Pai undeva zicea ca ordinea nu se schimba,nu se inlocuiesc....se merge exact asa....si exista riscul,desi tii ca la carte si conform retelor din carte sa nu slabesti,nu-i asa?Sau kilogramele sa fie nesemnificative...


Madalina si Eva-Maria

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Arturicii, !

Fetele, mult succes cu dietele!

Esthera, pe unde mai esti?

Gusta, auzi la el vecin, il deranja un trandafir.... zau asa....
Zilele astea mergi la DL, nu-i asa? Si noi la sfarsit de aprilie...

Eumada, eu nu stiu daca trebuie sa iei pastilele astea impotriva foamei.. dar evident ca tu stii ce faci, eu nu sunt in stare sa tin diete, maninc ce imi place dar (incerc) in cantitati rezonabile.

Aseara am facut zumba super, mai fac si vineri si sambata... va pupacesc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Azi la amidoane cartofi la dry cooker si salata de sfecla rosie....
Sau salata de ardei copti cu rosii ceapa si morcov?

Noroc ca am dry cooker si cu ceramica si cu teflon si pot pregati orice in ele...sanatos si gustos si dietetic pe deasupra.
Maine la carbohidrati lipie cu rosii pranz,paste cu sos de rosii seara.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mada,maine seara trebuie sa mananci dulce

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Am disparut din peisaj ca mi s-a imbolnavit copilul si am stat mai mult cu el. In perioada asta am meditat si m-am hotarat sa renunt la grasimile animale si la preparate de orice fel. Si cand zic grasimi animale ma refer la cascaval, branza, lapte. Ma axez pe tofu si lapte de soia. Pe leguminoase, frcute si legume. Deja studiez de cateva zile meniuri ce si cum as putea sa manac, am mai experimentat.
Cred ca asta ar fi singura solutie la mine ca sa pot slabi. Sper sa nu mi se para foarte greu. La noi inca nu au aparut urzici, stevie, etc, e prea devreme, dar intentionez sa mananc din plin. Azi ma si masor - n-am mai facut-o de ceva vreme pentru ca nu am mai fost in forma, am mai mancat si dulce.
Asa ca sper sa fie bine si la mine, sa pot slabi cele 5 kg care ma deranjeaza.
Felicitari pentru toate kg pierdute! Sa o tineti tot asa de acum incolo!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput