Cel putin 10 kg jos (3)

Cel putin 10 kg jos (3) | Autor: boticelina

Link direct la acest mesaj

Continuam aici stradania de a da jos 10 kg (+/-). Mancam inteligent, daca putem facem si sport.

Zi de raport: marti

Combatantele:
Iris 2002 - citiva cm, Zumba Queen
Laura25 1.60m, 68kg - tinta 58 kg, back to square 1
Dulcetica 1.58m,65 kg tinta sub 46kg, back to square 1
Roxanaz, target -8kg,
Mari78 1.68 cm si 76 kg, target -10 (1.05.2012), -1kg
RLK 2012, 60.5 kg, target -5kg, -0.5kg, asteptam raport
Gusta, 1.65, 71.5kg, target 61 kg (-10kg), -4kg regina saptamanii
adinag 164cm -64,7kg tinta 59kg, -1.7 kg
pitzinuca, 1.62, 89.9kg, target 1 -10kg, (pt fiecare 5kg slabite, omuletul iti va zambi), -2 kg
gabyv, (undisclosed measurements ), target -10 kg, -0.5kg
Boticelina, 1.68m, greutate (12.01.2012) - 70.5 kg, target 1 - 66kg, target 2 - 62kg, sport: walk-aerobic, -0.7kg
anamariame 1,61 m, start 16.01.2012 de la 62,1 kg, target no 1 58 kg, target no 2 55 kg. Sport: Pilates, -0.6 kg
Esthera2011, 1.73, 78.4 kg, sport: aerobic/cardio+mers pe jos, -4kg (in total), stationar
Androix, 85 kg, target -10kg, -0.5kg
Ellinia, 64 kg, target -5kg, -1.3kg
Cl, 1.64m, target 1 -10 kg, -1.5kg, stationar
Lulu77, 70,5 kg, target 60 kg sau macar -8kg, -0.9kg
Happiness_4_us 1,67 m, 72 Kg, tinta sub 60kg, -2.4kg
Cornelia, 67,5kg, target 60 kg
Bpaula, 1.69m, 80.5 kg, target 1: 70 kg, target 2: 65 kg


In cursa cu premii pt primele -5kg suntem: (start la 24.01)
1. Gusta, GI: 69kg, GA: 67.5kg, -1.5kg
2. Ellinia, GI: 64kg, GA: 62.7kg, -1.3kg
3. Lulu77, GI: 70.5kg, GA: 69.6kg, -0.9kg
4. Androix, GI: 85kg, GA: 84.5kg, -0.5kg
5. Boticelina, GI: 69kg, GA: 69.8, +0.8kg
6. Dulcetica, GI: 64kg, GA: 65 kg, +1kg
7. Pitzinuca, GI: 88kg, GA: ?? kg, +?kg
si cine mai vrea

Asteptam vesti de la urmatoarele fete "missing in action"
cleo 78, AdrianaSM, Matildasep, Danutza26


Tools:
Calculator calorii exhaustiv , www.halls.md/ideal-weight/body.htm" target="_blank">Ideal weight calculator (inclusiv People's choice si medical reccomendation)

Facem si sport:
Iris recomanda www.youtube.com/watch?v=6sAq1GK2JL0" target="_blank">Zumba (1), www.youtube.com/watch?v=Dq-FT06E3aw&feature=related" target="_blank">Zumba (2), www.youtube.com/watch?v=VcxjCruOhU0&feature=related" target="_blank">Zumba (3), www.youtube.com/watch?v=yu_HBItk-h4" target="_blank">Zumba (4)
Pitzinuca si Boticelina ii tin isonul lui Leslie Sansone www.youtube.com/watch?v=ndVjwkaLGDk" target="_blank">Walk-aerobic
Laura si anamariame fac www.youtube.com/watch?v=OiofMIbEJeA" target="_blank">Pilates
Esthera face www.youtube.com/watch?v=KwDVSFj4E90&feature=related" target="_blank">aerobic/cardio work-out
Dulcetica face www.youtube.com/watch?v=xQGrrLpHy78&feature=related" target="_blank">Tae Bo cu Billy Blanks si www.youtube.com/watch?v=M38HDCGmhm4" target="_blank">cardio
Ele (our coach & supporter) ne recomanda www.youtube.com/watch?v=EkzscyvXiwY" target="_blank">aerobic cu Iulia

Ne autopremiem la atingerea targetului!

De aici am plecat: (1), (2)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Boti, cred ca poti deshidrata coacazele, si apoi ai cliente.

ai gasit dvd-ul cu Sam?

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Pt Carnitina dati cautare pe google pro nutrition. Gasiti produsul in forma capsule, si e mai avantajos ca pret.
am folosit si eu intr-o vreme, cred ca o sa mai imi cumpar.
Magazinele respective sunt si imprastiate prin tara, deci ati putea cumpara local.
In Brasov de ex, este.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Dulcetica, nu am vrut sa supar pe nimeni, eu am zis ce am vazut aici, unde locuiesc eu(si evident nu ma refer la toata tara, ci la un centru sportiv)...nu am timp acum sa caut ce am scris, dar ma indoiesc sa ma fi exprimat atit de plastic...oricum eu am vazut doamne peste 50 ani aici, la Pilates, la centrul unde eu fac zumba. Si, 10 minute cat vad eu pana sa inceapa ora mea de zumba, nu m-a tentat. Am citit ca da rezultate fantastice, se pare ca Pippa datorita Pilates arata atit de bine. Nu e pe stilul meu, atit am vrut sa spun. Daca iti place, you go girl, important e la fiecare sport sa iti placa ce faci, asa ai sansa sa il practici mult si bine!

Eu azi m-am destrabalat, fiind acasa si facand mancare, am mancat mai mult decit e bine pentru mine... si in weekend am o cina la o prietena, plus o zi de nastere... sa imi fie rusine!

Va ofer un caipirinha care arde calorii:

http://www.youtube.com/watch?v=u-YIDSgF7rg

Acolo nu se aude insa melodia bine, aici e melodia http://www.youtube.com/watch?v=g_2X59Cycrc&feature=related



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna fetele
Sper ca nu aveti rude inzapezite.
Eu tot cu Leslie sunt prietena, dar ma apropii de acea perioada a lunii si nu prea pot sa fac nimic, plus ca dulciurile si in plus mi-e asa de somn....Eu fac in fiecare zi 2 mile cu Leslie si sunt amortita peste tot, nici nu imi vine sa cred.
L-carnitina e buna si pt sotii vostrii, de fapt la noi, pt ei se recomanda, pt a face bebei.
In schimb sucul il beau si eu cu placere, ca imi place!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata!
Imi cer scuze ca nu am mai apucat sa postez, din lipsa de timp si copilas de 11 luni care merge non stop.
Asadar, am urmat sfaturile Mihaelei Bilic, am renuntat de 12 zile la dulciuri, rontzaitul dintre mese si mi- am alcatuit meniuri zilnice dupa sugestiile de meniuri din cartea ei.
Dimineata la cantarire aveam 69,6 kg.
Bafta in continuare!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu m-am cantarit azi dimineata si aveam 62,7 kg. Azi sunt doua saptamani de cand m-am cantarit, de cand aveam 64 de kg. Mi se pare cam mult si e inselator, asa ca nu ma bazez prea tare, cred ca e mai mult apa. Sa vedem de acum inainte daca o sa mearga tot asa, sincer ma indoiesc. Deocamdata inca nu am timp de sport, sa treaca si saptaman viitoare si voi avea dupa-amiezile mai libere. Am cd-uri si cu pilates si cu zumba pe care o laudati. Chiar e atat de buna? Nu m-a tentat sa fac, am sa le studiez mai cu atentie miscarile.

Edit: am vazut ca nu mi-am spus inaltimea, pentru lista - 1,68.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

Boticelina acum am vazut ca m-ai denumit "our coach"....e prea mult spus si nici nu merit atributul. Oricum multumesc din suflet.
Iar la recomandari de antrenamente fac liste cat zile de post. :)

In alta ordine de idei va zic de sport, dar nu va zic ce mananc.
Sunt la fel om cu slabiciuni si obsesii. Slabiciuni: tot ce e cu zahar. Obsesii: niciodata nu sunt multumita de cum arat.

Cu alte cuvinte daca va urmaresc pe voi, poate ma mai educ si eu, mereu e loc de mai bine.



Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna sportivelor


Ele vreau sa-ti spun ca m-au epuizat fantastic sariturile cu coarda. Atat de obosita am fst incat ieri mi-am luat o pauza de la sport si-am lasat muschii sa se relaxeze. Mi-am dat seama ca nu este inca un moment foarte bun sa incep sariturile cu coarda deoarece inca sunt supraponderala!..iar kg in plus nu ma ajuta, nu am mobilitate,stabilitate si obosesc groaznic.
Azi de dimineata am executat cele 30 de min de pump it up + 10 min ale Iuliei. Cum am mai spus, mie nu mi s-au parut grele deoarece seamana cu programul meu(nu contest insa intensitatea programului Iuliei).
Am renuntat(cel putin pt 1 saptamana) si la exercitiile pentru fese si coapse. Si astea m-au obosit fantastic.
Raman la cele 30 de min de aerobic si mersul pe jos(mie imi place cel mai mult!...combin miscarea, respiratia in aer liber si admir peisaje).
Imi place si zumba(imi aduc aminte cand eram mai tinerica si dansam in disco) dar imi place si pilates(si fetele mele fac asa ceva la sfarsitul programului). La cat topaie ele...la sfarsit se relaxeaza cu 10 de pilates.
Am si eu o problema
Din februarie mi-am propus sa incer si asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=FyUF6uYqsdI&feature=related....dar nu pot!...am incercat si nu am reusit mai mult de 3 min
Sa fie oare din cauza faptului ca organismul nu e pregatit(fac sport de aproape 4 sapatamani) sau e din vina faptului ca eu

Mic dejun: nimic ca n-am pofta
Pranz: am ardei umplut cu carne de vita
Dulcetica cum a fost la petrecere?
Iris...spor la treaba
Salutari si toate fetele

PS: 25 de zile fara dulciuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

aseara am reusit si eu sa stau cocotata pe bicicleta 35 minute.
azi inca nu am dat-o in bara, si am mancat:
MD: o banana si cateva Goji+ 1 ness
G: o para
P: zacusca cu wassa
G: 1 mandarina
C: salata verde +orez brun cu legume la cuptor

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Lulu spune-mi si mie te rog ce-i aia wassa? am tras cu ochiul si la fetele care tin dieta(ma rog, stil de viata) Montignac si ele mananca mai tot timpul asa ceva:.
Se gaseste in magazin? o faci in casa? cum?

Mergi la inceput