Cel putin 10 kg jos (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata, fetelor!Eu raman pe baricade numai cu sportul, bine, nu stiu daca 20 min Pilates se poate numi sport, insa atat am facut. Ieri, pentru upper body. Mie imi plac foarte tare cele pentru fese, insa pt abdomen ma termina, mi se par infioratoare si nu suport sa imi simt muschii burtii incordati In fine, ieri am mancat 1/2 felie de tort. Mi-au venit si musafirii, asa ca am fost in pofte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello
citesc si eu :)

Wassa sunt niste pesmeti ce se cumpara din hipermarketuri de la raionul de fainoase, paine, naturiste, depinde pe unde le pun. Sunt tari ca naiba si cam fara gust, de secara. Mananci unul si pana-l termini te-ai saturat

eu nu fac nici miscare sustinut si nici dieta. Mi-am facut analizele prin septembrie ca ma banuiam de ceva la tiroida dupa niste semnalmente comparate cu ce scrie pe net si dr m-a trimis sa-mi fac testele. Nu am la tiroida nimic.

nu pot tine diete organizate de genul dukan, rina, insa pot sa mananc cu simt de raspundere. am avut nevoie de un imbold si l-am gasit, de o motivatie. de cate ori ma paste tentatia sa pun mana pe un dulce idiot, pe o grisina, croisant, etc, ma gandesc automat la acea motivatie.

sa vdm ce voi face, deocamdata e devreme sa ma pronunt, insa cele 5 kg stupide deja de care tot zic de 5 ani incoace, ar trebui sa se duca in 5 luni. Altfel as fi o nesimtita, cel putin in ochii mei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Multumesc frumos Dorsilia O sa incerc sa caut si eu in hipermarketuri in Grecia!..sper sa aiba aceiasi denumire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Esthera, mie imi place mult mai mult decat wassa, painea integrala de secara RIVERCOTE, are alt gust, si o mananc cu placere cu diverse chestii.
O poti gasi in hiper/supe-marketuri.http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Pieczywo-chrupkie-%C5%BCytnie-razowe-z-sezamem-Sesam-Knackebrot-Rivercote.html

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hello!

Mi-a venit calculatorul si sunt foarte feiricita, il mai las putin sa se incalzeasca si il montez sa vad cat de repede se misca.

Iris, da mai, uite si eu mi-am vandut bicicleta ca de cand am luat-o spatiul in casa s-a tot imputinat si ajunsese de-o tineam demontata la colt. Si de cumparat a cumparat-o Laura care acum o sa aibe si motivele si mijloacele sa faca miscare acasa. Iar cu banii de pe ea ma duc si-mi fac abonament la sala, promit! It;s a win win situation!

M-ati facut de mi-am cumparat si eu L carnitin, si mi-am mai luat si niste batoane fibrobar ca le mananc pe post de dulce, mie imi plac de mor si-mi trece de pofta de desert cu ele. Deocamdata am luat din piata doar 10 pliculete cu 1.5 lei sa vad ce branza fac si daca imi place gustul si arata si ceva rezultate investesc in 50 de la redis. Si o sa-mi cumpar si fructoza aia pe care vroiam s-o cumpar ca sa renunt la zahar. Dar au si scumpit-o nesimtitii intr-un hal fara de hal. Cand am descoperit eu fructoza de la ei, acum 2 ani era 9 lei kg iar acum e 16. In conditiile in care totusi nu au mai crescut preturile cu 80-90%.
Eniuei, ideea era ca imi trec pofta de dulce cu fibrobar si intentionez sa ma ajut cu batoanele astea sa renunt la cina. Asta apropo de faptul ca de saptamana viitoare voi fi pe drumuri seara. O sa mananc acasa la 16, iar cand ajung seara un fibrobar, doua paharoaie cu apa si gata!

Mi-am luat si crema, nu am luat-o pe cea veche ca avea parabeni (atrix) desi pretul era imbietor, nu am luat neutrogena ca m-a picat in fund pretul si avea si parabeni, in schimb m-am intors la prima iubire dinainte de galeata de atrix, pe care tot din cauza ca o cumparasem la galeata si ma plictisisem de ea am schimbat-o si anume nivea soft. Tot o galetusa, dar pretul a fost cat era neutrogena dar pentru o cantitate de 4-5 ori mai mica, siiiiii NU ARE PARABENI!!! Nu mi-a venit sa cred cand am citit. Asa ca acum am crema sa-mi ajunga iar cativa ani, pana dupa ce expira

Va las ca am de recuperat cu pisiul, cred ca s-a acomodat, ma duc sa-l conectez si sa muncesc si eu putin saptamana asta poate mai recuperez din pierderi

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Deci nu m-am suparat absolut deloc cu pilates!Eu ,uneori ,chiar ma simt ca o balena esuata(mi- placut expresia ,cind am auzit-o).
Petrecerea a fost foarte reusita ,in sensul ca mincarea a fost un bufet suedez cu mincare chinezeasca ,Desert n-au avut si simteam acut nevoia sa maninc un pic ,daca tot am luat-o razna si-am baut un pic de bere chinezeasca si vin alb si rosu din 2009 ,ceva sp#259;ecial ,nu chinezesc ,care m-a ametit instantaneu ,ca nu-s antrenata.Ati ghicit ca era un pic ,dar cu un efect distrugator.Afara erau minus in prostie si mi-am revenit subit.
Minunatul a fost plasat prin scara ,asa ca nu am zabovit pe masura atmosferei.
A fost prezentat si un filmulet cu China ,care e spectaculoasa ,dar l-am cam ignorat,pe motiv de conversatie.A fost in schimb o prezentare interesanta, la inceput ,tinuta de un prof univ istorie ,ceva spatiu /timp ,calendar,etc.
Am avut la masa noastra o companie extrem de placuta si as mai fi stat,dar ma mustra constiinta cu copilul.
Era bine merci,asa ca am multumit mamei copilului care venise la el si se jucau jocuri,care m-a servit cu 3 prajituri ,care m-au uns la suflet ,cind le-am terminat.
Azi aveam +0.5kg.
Miine super botez,unde reiau derapajele culinare ,bahice probabil nu ca e in alt oras ,dar ceva prajiturele, cred ca ma vor tenta.
Macar voi nu minvati!
Cele de la -5kg ,nu va abtineti de la nimic.Asa ar fi corect!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Puneti si la mine niste porci in lista . Nu mai povestesc ce am mancat si cat sport nu am facut, ca nu are sens.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

Eu la fel sunt stiu ca ar trebui sa ma bucur ca nu pot manca dar nu e chiar asa bine.Aseara le-am facut la cei 2 din casa brownies si eu numai o firimitura ca nu am simtit nici gust nici nica si nici pe gat nu intra iar cei 2 ai casei m-au concluzionat avem noi mai mult si e chiar buna.

Azi incerc niste lapte cu gris ca numai pot sper macar sa reusesc vreo cateva linguri ca nu e de gluma.

Dulcetica lasa ca faci un dans si dai tot jos de la botez.

Androix super cu abonamentul .





Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Esthera eu sar coarda vara, primavara, cand stau mai mult prin curte.Si nu o fac mai mult de 2 ori/sapt. ce-i drept am ajuns la 1000 sarituri

Mai eu am o eliptica care multa vreme e obiect de mobilier dar am si perioade cand o forjez.
Mai nou as fi interesata si de asa ceva:

http://dra.ro/produse/Ab-Circle-Pro.html

Deci le pastrez, nu vand nimic. :)

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

gusta ce pofta mi-ai facut....gris cu lapte si dulceata de cirese/visine cred ca ma paste o abatere de acest fel in week-end, dar pun zahar brun in gris sau fructoza.

SOACRA MARE

Mergi la inceput