Cel putin 10 kg jos (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Lulu arunc eu castronul la tine ca nu dupa 4 linguri numai intra il simt in gat.

E clar ca ma prezint la medic daca continui asa.

Asa ca sa fac haz de necaz saptamana asta am sa fiu prima la kg pierdute daca mai stau vreo 2 zile nemancata.Numai imi trebuie nici un sport sa scap de calorii.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK_2012 spune:

Gusta, sa te faci bine!

Fetelor, cred totusi ca e important sa mai ne facem si poftele...asa, in limite permisibile; adica putina prajitura, doua bucati de cioco,un strop de alcool...ca altfel o luam razna! daca tot ne chinuim sa tinem diete...

Nu ma tin deloc de sportul asta...cum ma gandesc ca trebuie sa fac spor ma apuca facutul de altceva: parca mai e un vas de spalat, ba patura de pe pat e stramba, ba pisica miorlaie ca vrea mancare...si uite asa ma abat de la tinta. Cum sa fac sa fiu mai energica? Sa am chef de sport? e complicat...

Voiam sa va intreb ceva: e adevarat ca la fiecare 3 ani (sau 2...nu stiu sigur), dupa varsta de 30 de ani, femeia pune cate unul-doua kg pe care nu le mai da niciodata jos??? E de vina metabolismul, sistemul hormonal...??? Ma gandesc cu groaza: daca la 30 de ani am 60 de kg, folosind regula de 3 simpla.... moamaaa, o sa fiu din ce in ce mai grasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

RLK, asa patesc si eu cand se apropie ora de sport, dar mi-am facut un obicei in ultima saptamana, de care am si reusit sa ma tin pana acum: ma urc pe bicicleta si pedalez cat ma uit la serial: Anatomnia lui Grey.
Oricum nu il ratez, incerc, ca imi place, asa ca impusc doi iepuri odata.
Sper sa ma tina cat mai mult obiceiul, adik sper sa ruleze cat mi mult serialul la TV, altfel trebuie sa gasesc un serial sau ceva bun/ok la tv.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK_2012 spune:

Si mie imi place serialul ala...doar ca aici eu nu prind prea multe canale romanesti (Egipt) si plus de asta, sportul pe care vreau eu sa-l fac (pilates) nu ma prea lasa sa ma uit si la TV. Daca as avea bicicleta ar fi ceva...

O sa ma motivez totusi cumva. Vad eu.... deocamdata am mancat o ciorba de perisoare (de pui) si sper sa nu mai mananc pana maine :D
(in afara de iaurtul cu Colon Help de la 20.00)

Beau apa! Poate fac si sport...va spun maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Boticelina, vezi ca am dat raportul si eu, pe prima pagina, a eram missing in action.
Merci mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK_2012 spune:

O noua zi... Niciun rezultat :)
N-am facut sport aseara dar nici n-am mai papat decat un kiwi mic (tot e bine!)

Astazi:
MD: un iaurt Activia+ 8 gr Colon Help + 500 ml apa
gustare: un mar
P: varza calita (fara carne)
gustare: 2 kiwi
C: un iaurt Activia + 8 gr Colon Help + 500 ml apa
(pe parcursul zilei inca 1 litru de apa)
Poate o sa beau si o cafea sau un cappuccino.

Ambitie: sa fac SPOOORT!!! trebuie, trebuie, trebuie!!!

Va doresc un week-end linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna seara,

a trecut si prima zi din week-end si eu sunt atre mandra d emine, am fost cuminte. nu dulciuri(sotul a venit acasa cu un platou cu prajituri), i-am zis sa il bage direct in frigider, ca nu ma tenteaza.
MD: 2 felii paine prajita cu unt si branza
G: cateva boabe de struguri
P: supa gaina cu galusti
G: 1 mar
C : un bol mic de gris cu lapte(Gusta e vinovata ) facut cu miere de albine, deci nu cred ca e o mareee abatare.

cefea, apa plata, ceai verde si L-carnitin instant.
O sa pedalez pe bicicleta si cateva minute.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Ciao ragazze,

Ce mai faceti?
Vad ca sunteti motivate si munciti, serios, bravo voua!

Eu am doua saptamini de munca enorm de multa la servici dar am facut si zumba de 3 ori pe saptamina... asa ca m-am autopremiat cu patru rochii si o vesta lunga de la magazinasul acesta: http://www.stepswebshop.nl

In my defense va spun ca erau reduse intre 70 si 90 procente...

Ieri am fost invitati la o prietena la masa si a pregatit tot felul de bunatati, tot facut in casa, de la paine si tapanade pana la mancaruri indiene. Asa ca am mancat mai mult decit ar fi trebuit, azi si maine imi iau doua zile de balans, cu fructe, cappuccino si salate. Si evident ies afara la zburdat cu pruncele.

Ele, ce idee buna cu coarda, trebuie sa imi cumpar si eu. Cred ca asa ceva mi-ar place.

Esthera, 4 kilograme! Esti pe drumul cel bun.... imi place si exercitiul propus de tine, il voi incerca.

Androix, daca zici tu ca e win-win te cred, dar sa o citesc pe Laura ca munceste pe aparat si pe tine ca ai abonament si profiti de el din plin!

Gusta, sper ca esti mai bine! Ai dat jos bine, dar evident ca nu e ideea sa ne imbolnavim si slabim, tu ai inteles gresit!

RLK, si eu cred absolut si cu tarie ca trebuie sa ne facem din cand in cand poftele, important e sa invatam sa o facem doar din cand in cand, si sa ne pastram in limitele...decentei...apropo de teoria ca dupa 30 ani te ingrasi, depinde de fiecare, eu dupa 30 am avut si copiii, si acum la 37 (aproape 38) am cu 18 kg mai putin decit la 30, cand inca nu avusesem copii, alaptare si altele...(sau o fi regula valabila doar pentru slabute)

Una dintre doamnele de la zumba (foarte plinuta in amintirile mele) vine cu tricouri din ce in ce mai largi...ma gandeam eu...cand colo, femeia slabise, mi-a spus ieri ca a dat jos 40 kilograme intr-un an cu mancat (mult)mai putin si cu zumba de 3 ori pe saptamina.... avea de unde, nu e nici acum o silfida, dar calitatea vietii ei si sanatatea ei s-au imbunatatit fantastic.

Cateva exercitii:

http://www.youtube.com/watch?v=9eAmenI2IaQ&feature=BFa&list=UUCAuYZuwgtlVFtQSFTtmjhg&lf=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=iP7eYg4dLO0&list=UUCAuYZuwgtlVFtQSFTtmjhg&index=15&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=2Yq-lVgVUHw&list=UUCAuYZuwgtlVFtQSFTtmjhg&index=10&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=Qsev7RoZuM8&feature=BFa&list=UUCAuYZuwgtlVFtQSFTtmjhg&lf=plcp

Va doresc o duminica placuta!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Iris mi-au palcut la nebunie fustele si rochiile de pe site-ul postat de tine.
Acuma am citit ce varsta ai, eu iti dadeam 29 , dupa efervescenta ta si modul in care prestezi zumba. Felicitari pt modul in care te mentii pe baricade.
Eu mi-am facut sportul azi de la 9 dimineata, cand performantele mele sportive sunt nule ...pfuuu.
Va mai dau un link cu o tipa cu care , personal tin destul de greu ritmul . In latelarale aveti si exercitii pt alte grupe de muschi. Sunt faine dar solicitante.
http://www.youtube.com/watch?v=rBejzFQVgnU&feature=related


Si am chef de nebunii culinare azi...


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

In primul rand, multumesc LULU! Ieri mi-a fost dat sa-mi vina cineva cu niste prajituri la pachet, o nebunie, mai pe seara asa. Mi-am pus deoparte si am gustat pe indelete la prima ora a dimineatii in loc de mic dejun. Si ce mi-a mai placut! Cu atat mai mult cu cat am avut parte de un cantar prietenos dimineata.

Si eu sunt de aceeasi parere cand vine vorba de pofte mai bine mi le satisfac si recuperez decat sa raman cu mintea la pofta si cand scap sa fac prapad.

In final am avut un weekend destul de cuminte asa ca ma declar multumita. Daca mentin obiceiul de a manca devreme de seara marti vin cu un raport frumos. Adica daca si maine nu ma deztrabalez la cina.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput