Cel putin 10 kg jos (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

va doresc o saptamana usoara, fara pofte si abateri.

eu sper sa reusesc, asa mi-am porpus, azi de dimineatza mi-am carat la birou mancare ptr cateva zile, salata de sfecla cu hrean, mozzarela, iaurt, fructe, etc, nimik tentant.

sunt fericita ca bicicleta mea nu mai sta doar pe post de ornament si este folosita din plin in fiecare seara.
sa treaca gerul aici, ca este cumplit de frig si mi-am propus sa incep sa merg, din nou, la zumba sau kangoo.






SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Vad ca nu prea indrazniti ,deci nu sint singura care nu are nimic bun de zis!Miine sper sa nu mai arate cintarul la fel.
Am fost si in perioada biologica neplacuta ,dar reiau sportul si moderatia.
Gusta ,sper ca ti-a trecut raceala!
Va rog sa nu dezertati!
Lulu,merci de urari!
Androix ,felicitari pt vointa de a nu minca seara dulciuri!
RLK_2012,mi se pare ca maninci tare putin!
Iris ,sa le porti sanatoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna
io nu dezertez dar am avut un week end sinistru. asa ca ma tot duc... in sus.
spor tuturor!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

eu maine raportez, ptr ca la cantar am vazut ceva miscare, mica, dar destul cat sa ma stimuleze in continuare.
aseara am gatit baietilor briose cu afine si pandispan cu caise. din briosa am luat fix o gura, din pandispan doar o jumatate de felie mica.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

ziua buna
io nu dezertez dar am avut un week end sinistru. asa ca ma tot duc... in sus.
spor tuturor!

R


cam asa si la mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Iris imi pare rau daca am dat de inteles ca imi place sa fiu bolnava ,crede-ma ca nu e un lucru placut pentru mine .

E mai bine zic eu ,numai ca am un herpes la gura super si imi place de mine asa cum sunt de numai pot ma bucur totusi ca nu am speriat copii la scoala dimineata.

La cantar sper si eu sa fie ceva om vedea maine.





Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

'neata! si eu tot in categoria weekend sinistru, am mancat cu 2 guri, se apropie perioada H si de obicei patesc asa

In plus, cantarul meu cel nou m-a tradat (deh, lucru chinezesc) asa ca l-am rugat pe tata sa-l aduca de la mosie pe cel electronic bun, cred ca arata bine, dar iar mi-am pierdut reperul. In fiecare sapt m-am cantarit cu alt cantar care arata altceva, fir-ar . Sunt curioasa sa vad cat de mare va fi porcul maine...



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna dimineata,

Ele, multumesc pentru compliment...

Androix foarte bine ai impacat si dieta si poftele tale!

Lulu, bravo pentru sportul zilnic, you go girl!

Pitzinuca si Roxana, snap out of it!!!! Ia treceti voi la treaba, ce tot scuze peste scuze?

Gusta, eu imi cer scuze, a fost, din partea mea, o incercare(nereusita) de gluma... nici gand sa cred ca iti place sa fii bolnava! Multa sanatate!

Boticelina, hai ca nu o fi asa de rau... un prieten de familie e in cura de slabire (merge prin mai in America in vacanta 5 saptamini si de fiecare data face cura de slabire preventiv, pentru ca acolo oricum se ingrasa, e ideea lui, nu e supraponderal). Si el slabeste 1,5-2kg intr-o saptamina si in weekend pune iarasi un kg, asa ca per total slabeste 0,5-1 kg pe saptamina...


Dulcetica,, multumesc, trebuie sa vina comanda (le-am comandat pe internet), de-abia astept...iar tie succes maine pe cantar!

Unde e Esthera? Cine ne mai inspira pentru sport zilnic?

O saptamina cu mancare sanatoasa si sport mult!

Unul dintre work-out-urile sezonului:

http://www.youtube.com/watch?v=7mXoEeJPtDY&feature=related












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare !

Tocmai s-a terminat un weekend prelungit de 4 zile, din motive de vreme nefavorabila (sotul si fetita cea mare au stat acasa incepand de joi), asa ca nu stiu ce-mi va arata cantarul maine dimineata. Ma rog la stationare, macar. Am stat impreuna la toate mesele, asta inseamna bagat in gura si lucruri nu tocmai conforme cu dieta...dar, sanatosi sa fim. Aaaa...si ca sa fie complet meniul, am facut cheese cake sambata (duminica nu mai era). Nu m-am abtinut si am mancat cate o portie pe zi, insa nu cred sa fie asa o tragedie, ca e din branza si...zahar si... biscuiti si fructe de padure...

La capitolul sport sunt multumita, mai ales ca am suplimentat si cu dat zapada din fata casei de vreo 2 ori pe zi cand a nins tare.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, sa-mi fie rusine, am mancat ca sparta tot weekendul, mai exact vineri si sambata, ca ieri sa zicem c-am fost relativ cuminte (m-am culcat flamanda). Vineri noapte eu mancam sunca si ceapa rosie, cartofi prajiti. Sambata...nici nu mai stiu. Offf, ce m-o fi apucat? Azi am bagat chinezesc Ma tem de cantar ca de nu stiu ce, dar drept pedeapsa, maine ma cantaresc si declar aici adevarul gol-golut

Mergi la inceput