Cel putin 10 kg jos (2)

Cel putin 10 kg jos (2) | Autor: boticelina

Link direct la acest mesaj

Continuam aici stradania de a da jos 10 kg (+/-). Mancam inteligent, daca putem facem si sport.

Zi de raport: marti

Combatantele:
Iris 2002 - citiva cm, Zumba Queen
Laura25 1.60m, 68kg - tinta 58 kg, -1 kg
Dulcetica 1.58m,65 kg tinta sub 46kg, -1 kg
Roxanaz - stationar
Mari78 1.68 cm si 76 kg, target -10 (1.05.2012), -0.6kg
RLK 2012, 60.5 kg, target -5kg, -0.5kg
Gusta, 1.65, 71.5kg, target 61 kg (-10kg), -2.5kg
adinag 164cm -64,7kg tinta 59kg, -1.2 kg
pitzinuca, 1.62, 89.9kg, target 1 -10kg, (pt fiecare 5kg slabite, omuletul iti va zambi), -2 kg
gabyv, (undisclosed measurements ), target -10 kg,
Boticelina, 1.68m, greutate (12.01.2012) - 70.5 kg, target 1 - 66kg, target 2 - 62kg, sport: walk-aerobic, -1.4kg
anamariame 1,61 m, start 16.01.2012 de la 62,1 kg, target no 1 58 kg, target no 2 55 kg. Sport: Pilates, -1.2 kg
Esthera2011, 1.73, 78.4 kg, sport: aerobic/cardio+mers pe jos, -4kg (in total)
Androix, 85 kg, target -10kg, stationar
Ellinia, 64 kg, target -5kg
Cl, 1.64m, target 1 -10 kg, -1.5kg
Lulu77 -8kg, stationar

In cursa cu premii pt primele -5kg suntem: (start la 24.01)
Gusta, GI: 69kg
Dulcetica, GI: 64kg
Pitzinuca, GI: 88kg
Ellinia, GI: 64 kg
Boticelina, GI: 69kg
Androix, GI: 85kg
si cine mai vrea


Asteptam vesti de la urmatoarele fete "missing in action"
Happiness_4_us 1,67 m 72 Kg tinta sub 60kg
cleo 78 -5kg
AdrianaSM -5kg
Matildasep -15kg
Danutza26 1.72 m,greutate actuala 77 kg. target 65 kg


Tools:
Calculator calorii exhaustiv , www.halls.md/ideal-weight/body.htm" target="_blank">Ideal weight calculator (inclusiv People's choice si medical reccomendation)

Facem si sport:
Iris recomanda www.youtube.com/watch?v=6sAq1GK2JL0" target="_blank">Zumba (1), www.youtube.com/watch?v=Dq-FT06E3aw&feature=related" target="_blank">Zumba (2), www.youtube.com/watch?v=VcxjCruOhU0&feature=related" target="_blank">Zumba (3), www.youtube.com/watch?v=yu_HBItk-h4" target="_blank">Zumba (4)
Pitzinuca si Boticelina ii tin isonul lui Leslie Sansone www.youtube.com/watch?v=ndVjwkaLGDk" target="_blank">Walk-aerobic
Laura si anamariame fac www.youtube.com/watch?v=OiofMIbEJeA" target="_blank">Pilates
Esthera face www.youtube.com/watch?v=KwDVSFj4E90&feature=related" target="_blank">aerobic/cardio work-out
Dulcetica face www.youtube.com/watch?v=xQGrrLpHy78&feature=related" target="_blank">Tae Bo cu Billy Blanks si www.youtube.com/watch?v=M38HDCGmhm4" target="_blank">cardio
Ele (our coach & supporter) ne recomanda www.youtube.com/watch?v=EkzscyvXiwY" target="_blank">aerobic cu Iulia

Ne autopremiem la atingerea targetului!

De aici am plecat: (1)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Ieri iar am reusit sa nu bobinez dulciuri . Si-am facut si sportul meu, doar 4 din cele 5 mile, ca era harmalaie in casa si nu prea m-am putut concentra...

Ele retinusem de atunci ca-i dificil programul, la momentul respectiv n-am avut curiozitatea sa frunzaresc printre rutine, dar cand il cautam pe Billy, cele mai multe downloaduri le avea PX90-ul si am zis ia sa mi-l iau si io. M-am cam tuflit, nu stiu daca in urmatoarele 2 luni voi rezista la asa ceva. O iau treptat ca mi-e teama sa nu fac rupturi de muschi sau alte alea.

Lulu shame! shame! shame!

Dulcetica e normal ca atunci cand te apuci de sport sa nu se prea miste acul cantarului fiindca iti creste masa musculara. Bravo pt ora de sport!

Ziceti daca vreti sa mai adaug ceva in header-ul capitolului (linkuri la progr de sport, calc de calorii, yada-yada...



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ar fi super daca ai aduna toate linkurile de sport pe care le-au pus fetele. Poate asa ma motivez si eu sa fac acasa. Greu e! Mai usor imi era sa imi pun ceasul sa sune si sa fug la sala mai bine ma duc sa muncesc ceva ca sa produc bani si de sala

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata, fetelor!Vreau si eu pe lista!anamariame 1,61 m, start 16.01.2012 de la 62,1 kg, target no 1 58 kg, target no 2 55 kg. Sport: PilatesIeri am fost relativ cumintica, am avut asa:MD: cafea si 2 oua fierteP: iaurt cu sunca de puiC: gratar de pui cu fasole verde si salatao portocalaDin pacate, nu am facut Pilates, am preferat sa vad un film cu sotul, rusine mie La mine s-a intamplat ceva ciudat, saptamana trecuta aveam 60.7 kg, intre timp am facut 4 sedinte de Pilates, am mancat normal (poate putin exagerat intr-o zi), iar luni dimineata cantarul mi-a zgariat retina cu un 62.1 kg. Azi imi arata din nou 60.7, si nu pot sa nu ma gandesc cat de bine ar fi fost sa fi slabit kilogramul asta saptamana trecuta, acum aveam 59.3 Vise, maica, vise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumim pt noul capitol! Eu am vizionat bucatele din filmuletele cu sport. Daca ma uit stand in fund pe scaun, nu slabesc si eu un pic ?

Adevarul este ca am o perioada absolut nebuna in privinta muncii (de ex, ieri m-am apucat de lucru pe la 5 dimineata si cu mici pauze - pregatit copii de gradi, luat de la gradi, hranit, stat la un pic de discutii- am lucrat pana asnoapte la 1). Sper sa termin luna asta ce am extra-work (extr-extra work, ca pt cateva luni voi tot avea de facut chestii suplimetare) si sa am un pic de timp si pentru mine. Ma simt tot mai obosita, achilozata si cocosata. Incerc de la 1 februarie sa imi fac un abonament la sala, de mila banilor dati sa ma simt obligata sa imi misc fundul de 2 ori pe saptamana.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
pot sa pun doar un emoticon?
dulcetico, cum era cu pedeapsa aia?

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

roxanaz,chiar nu ma asteptam la tine!Tocmai tu sa faci asta?Rusinica!
Daca poti sa pui toate linkurile de sport ,inclusiv cu ce faci tu ar fi excelent!Asa am deschide si ne-am apuca de treaba,cica.
Androix,dezavantajul de a face acasa e ca n-are cine sa te corecteze daca nu tii piciorul intins,la nivelul care trebuie etc.Aspectul financiar e si el de luat in calcul ,dar si timpul pina la sala si retur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Le-am recuperat si pe astea ,ca sa le poti adauga sa nu le cautam greu.Merci,boticelina!
http://www.youtube.com/watch?v=M38HDCGmhm4 10 min sarituri

http://www.youtube.com/watch?v=xQGrrLpHy78&feature=related tae bo 44 min

http://www.youtube.com/watch?v=KwDVSFj4E90&feature=related esthera aerobic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Am intrat si eu pe youtube si am gasit pump it up asta, mi-am salvat toate cele 8 parti. Daca reusesc sa alung populatia din sufragerie poate ma echipez si le fac.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Am intrat si eu pe youtube si am gasit pump it up asta, mi-am salvat toate cele 8 parti. Daca reusesc sa alung populatia din sufragerie poate ma echipez si le fac.


Dirty dancing va scrie pe tine, nebunatico

Dulcetica am adunat linkurile, sar'na de ajutor, daca mai gasiti si alte programe eficiente (poate ne arata Tanti Z ceva cu belly dance) le pun si pe alea.

Cine nu poate sa faca sport sa nu se necajeasca, se poate slabi si fara sa dai din craci, doar grija sa nu va infometati!



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna dimineata fetele!!!


A 17-cea zi de Pump it up(30 de minute)..dupa un iaurt de 500 gr.(de baut, fara grasimi+ 2 morcovi cruzi)...iar ceva mai tarziu voi manca si 2 portocale! La pranz mancare de varza(noua ca acra nu am) cu carne de porc la gratar..iar la cina...habar n-am!!!

Dimineata am mai prestat(am gasit pe you tube) exercitii pentru fese si coapse!! http://www.youtube.com/watch?v=yHNAeow4UV0

...si ma gandesc saptamana care vine sa-mi cumpar si o coarda

Cel putin pentru psihicul meu trebuie sa mentionez: 17 zile in care n-am gustat,n-am mirosit,n-am atins...ceva dulce!!!

Mergi la inceput