Cel putin 10 kg jos (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Laura, ne tinem de mana, cam acelasi program ca si tine l-am avut...am primit ieri la 16.00 (ora la care mi se termina programul) un client nou, asa ca am luat documentele acasa, am sarit lectia de zumba (o recuperez vineri seara) si, dupa ora de culcare a copiilor, am lucrat pana la 1 fara un sfert... azi merg la zumba, dar dupa voi lucra iarasi. La mine ianuarie e luna cea mai aglomerata, that`s life.
Cu mancarea...sa ma gandesc, cred ca am fost ok...nu am facut exagerari. Pana la sfarsit de martie trebuie sa se inchida nasturii la cele doua rochii...

Gusta, Disneyland.... eu sunt fana impatimita, diseara discutam si noi cand sa mergem, al meu drag vrea sfarsit de februarie, eu tind la aprilie sau mai, vom vedea....

A, si pentru mine un porcusor... am baut iarasi 3 cappuccino duble, dupa ce cateva zile reusisem sa rezist cu doua... e nesimtire din partea mea, sunt 175 calorii fara vitamine sau minerale, sa imi fie rusine!!! Sunt dependenta de cofeina, asta e clar...

Boticelina, ai slabit enorm, intr-adevar, trebuie sa ajungi iarasi la greutatea aceea, pacat de munca ta, draga mea!

Lulu, e saptamana de carne, aceea cu barbatii?...mi se pare periculos.....

Fetele care fac sport acasa au toata admiratia mea, mie nu imi iese....

va imbratisez, diseara am zumba+30 minute alergat+ sauna....

Va urez sa rezistati la tentatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Esthera, bravo tot asa sa o tii!!!!! Asa-i ca te simti mai bine dupa aceste 17 zile? Adica mai plina de energie, mai pozitiva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

OOooo...daaa Iris! Pozitiva, energica,optimista si mai putin stresata!!!!...iar apoi am citit si faptul ca in timpul exercitiilor corpul elibereaza endorfine si regleaza secretia de cortizol(cunoscut hormon al stresului).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am mincat o ciorba si jumatate de felie de cozonac.Ceva ce eu apreciez ca avea intre 1.5 milioane si 2 milioane calorii.Nici mie nu-mi vine sa cred ,plus cva mai am acasa jumatate de cozonac.Ma gindesc sa nu ma mai intorc acasa....Sint constienta si de prejudiciul de imagine adus,impactul,ma trage cu 1 saptamina in jos etc.Of! Cred ca o sa tai cina si venele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ce-mi place sa va citesc ! Asa ma motivati :-)
Esthera, ai toata admiratia mea ! Bravo ! Bine, toate aveti, dar cand citesc ce scrie Esthera ma incarc cu energie, e foarte hotarata !

Aseara am calcat stramb (un sfert de cutie cu pringles) dupa ce toata ziua tinusem Monti.

Azi :
MD : un morcov + 2 mere
Gustare : un iaurt 0%
Pranz : pulpe de pui(fara piele) si o rosie + urda
Seara : nu stiu inca...

...si nelipsitele exercitii acasa, pe covor in fata TV
trebuie sa ma masor si eu, mereu uit

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari78

Aseara am calcat stramb (un sfert de cutie cu pringles) dupa ce toata ziua tinusem Monti.


Cutie mare sau cutie mica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

daca era cutie mica nici nu mai scriam...abia ajungea pe masele un sfert din ea

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Esthera you go girl! Ai si de ce sa fii mandra, tu chiar te tii de treaba!

Iris

Dulcetica nu-i chiar asa un capat de tara felia aia de cozonac, mai mult de 250 de calorii n-are cum sa aiba. Deci e 1/6 din minimul zilnic, relax. Nu mai culpabiliza asa tare ca asta-i drumul spre abandon

Am pus in primul mesaj un calculator de greutate ideala care are si recomandari "pleople's choice" plus cele medicale (in functie de sex, varsta si inaltime). Asta ca sa va ajute sa va fixati tinte realiste in loc sa-i numarati coastele lui Kate Moss



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Monica, super linkul cu people's choice ; eu ar trebui sa am 64 kg, nu-i imposibil de atins

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui boticelina
[Asta ca sa va ajute sa va fixati tinte realiste in loc sa-i numarati coastele lui Kate Moss


Dar tie cite ti-au iesit?
Merci pt sustinere!


Mergi la inceput