Redoutistele fidele LR France(170)

Redoutistele fidele LR France(170) | Autor: Redoutistele

Link direct la acest mesaj




Asa am inceput:


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 47, 48, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169

ATENTIE ! La Redoute NU livreaza in Romania
* Codurile-cadou le puteti afla de pe:
http://www.ma-reduc.com/
http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15 http://www.clubpromos.fr/forum/redoute-solution-maison/
http://ovpc.forumpro.fr/la-redoute-f5/
La unele dintre aceste site-uri/forumuri trebuie facut cont pt. a vizualiza subiectele/pozele

Componenta lenjeriilor de pat LR
Drap = cearsaf normal
Drap-housse – cearsaf cu elastic jos
housse de couette – cearsaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin – fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette – set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 fete de perna, in functie de dimensiunea aleasa)
Parure drap – set cu cearsaf (1 cearsaf de pat si 1-2 fete de perna)

UTIL!!!
Masurile pot semana cu cele din Ro sau pot sa nu fie la fel. De asemenea difera de la o "marca" la alta. La fel si masurile la incaltaminte. 37 poate fi 37 sau 36 sau 38...difera de "firma" care face respectivul produs. Nu exista garantie pentru masuri. Toate am luat multe "tepe" pana am invatat care masura ni se potriveste.

Din observatiile redoutistelor:
- hainele Anne Weyburn sunt un pic mai mari,deci ar tb sa comandam cu un nr mai mic...
- hainutele OKAOU sunt de calitate f buna,marimile se potrivesc
- hainele Taillisime sunt mai mari un numar
- pantofii Anne Weyburn sunt mai mari cu un nr.
- adidasii sunt mai mici un numar, de regula, si trebuie comandat un nr.mai mare decat purtati.
- marimile la sutiene sunt nr. european +15 (ex: 85 B Eu = 100 B Fr.)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

miki are dreptate..lucratorii postei di la noi din moldovasunt oameni de omenieeu nici macar 1leu n-am data data trecuta...si luasem ruj,fon de ton si farduri



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Si eu am dt o comanda pe 3suisse ...la Cristina-inima. Sper sa nu fie pb. Oricum, daca e vreo pb noi o rezolvam loco...caci vreau musai produsele.
Cristina...astept vesti de la tine...deocamdata nu au livrat produsele la tine in rellais. Ma uit in suivre si daca apar noutati iti trimit mesaj.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna seara!

Va scriu si eu cu o "problema" legata de LR - am avut o comanda la ei (era facuta pe Moldova) care nu mi-a ajuns si pentru care am facut charge-back. Ieri am vazut banii "returnati". Problema e ca intre timp am primit o scrisoare de la ei prin care imi cer sa le returnez banii. Eu am corespondenta cu ei anterioara charge-backului in care i-am rugat sa gaseasca o alternativa... nu au vrut! (au sustinut sa astept sa se "intoarca" coletul la ei si dupa aceea imi vor returna ei contra-valoare comenzii. va dati seama ca nu s-a intors niciun colet!) Acum ei zic sa le dau banii, pentru ca, coordonatele cardului nu au fost corespunzatoare/ valide si nu au putut "trage" contravaloarea comenzii in cauza (si ei cum au livrat daca nu aveau banii? si mie de ce mi-au luat banii de pe card - in extrassul meu se vede ca banutii au fost luati) Cert e ca eu nu am primit nicio comanda de la ei ! Ce fac acum? Pentru ce sa le dau eu banii acestia si cum oare ar fi posibil ceea ce zic ei!??! Eu nu mai inteleg absolut nimic! A mai patit cineva asa ceva???
Ce ar putea sa se intample daca nu le dau banii astia?


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Camelia, vai, vai, ar putea intrerupe livrarile spre Ro Ce ar mai putea sa faca! Sa te sufle de praf!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Ce ar putea sa se intample daca nu le dau banii astia?


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Nimic. Daca aveau argumente viabile, banca ta nu ti-ar fi virat banii inapoi in cont. Oricum, daca apar elemente noi in sustinerea lr, au ei grija sa le comunice bancii lor care, daca va putea, va convinge banca ta si, aceasta din urma va trage banii din nou din contul tau si te va pune sa platesti aia 10 euro pentru refuz nejustificat. Eu insa ma indoiesc ca vreo banca din Ro iti crediteaza contul in urma unui refuz, fara a fi absolut siguri ca aia nu si-au onorat obligatia de a-ti trimite comanda.
Ideea e ca, cu cardul ala nu mai poti lua de la lr ca-i pe "lista neagra", asa ca daca n-ai alt card, stai "pe bara" de-acu

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky81 spune:

buna dimineata! Am si eu o intrebare: cum sunt pantalonii de pe Kiabi, au talie intalta, ca anul trecut mi-am luat o pereche de pe LR si aveau talie inalta, iar pe mine acest tip de pantalon nu ma avantajeaza. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Micky, multumesc de raspuns! Am alt card... deci nu e asta problema !
Ia sa va redau eu scrisorile lor:
1. "Chere Mdame,
Je me permets de vous ecrire au sujet du reglement de 76,6 E que vous aviez choisi d'effectuer par carte bancaire, Nous venons d'etre informes par votre banque que nous lui trasmis un numero inexistant. Il ne peut dons pasetre utilise.
C'est pourquoi, je vous demande de nous envoyer, le plus rapidement possible, un cheque ou un mandat de le meme somme, accompagne du coupon ci-dessous...
Merci de bien vouloir indique votre numero de compte au dos de votre reglement.
Vous pouvez aussi, plus simplement, nous renvoyer le coupon en indiquant a nouveau votre numero de carte bancaire...."
La aceasta scrisoare eu le-am raspuns (pe mail) ca banii au fost luati de pe card fara nicio problema in momentul lansarii comenzii, comanda care nu a ajuns de niciun fel. In plus nu vad de ce le-as da banii, de vreme ce eu nu am primit nimic de la ei, imi trimit ei coletul acum, sau ce? (ceva de genu')
Dupa care am primit aceasta ultima scrisoare:
2. "Chere Madame,
Vous n'avez pas repondu a ma lettre precedente dans laquelle je vous demandais de nous regler la somme de 76,60 E que vous nous devez.
En effect, je vous rappelle que le paiement par carte bancaire n'avait pas ete possible parce que le numero transmis n'existait pas.
Afin de regulariser cette situation, je vous invite a nous fair parvenir votre reglement dans les quinze jours.
Au dela de ce delai et sans nouvelles de votre part, je me verrais dans l'obligation de remettre votre dossier a notre Service Contentieux: ce qui entrainerait pour vous des frais supplementaires.
Bien entendu, si vous aves repondu entre temp, veuillez ne pas tenir compte de ce rappel.
Je vous prie d'accepter, chere Madame, mes sinceres salutations..."
Oricum, eu nu inteleg nimc!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Raspuns tampit marca LR Adica daca nu le trimiti suma, or sa te raporteze serviciului contencios al lr... Da-mi voie sa rad de cat is de penibili. Adica cu toate ca nr.cardului nu exista, ei totusi ti-au tras banii, iar dupa refuzul de plata, banca lor nu a adus argumente ca comanda a fost onorata si drept urmare, banca ta ti-a virat banii din nou in cont. Si acu, ce si-au zis ei, poate o prostim si ne trimite banii... Stai linistita ca nu se intampla nimic!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaDia spune:

Buna,
Eu am patit-o cu 3suisses! Si de mai multe ori... Adica mi-am facut cont pe numele si adresa varului meu si am platit cu cardul meu si nu a fost bine (a trebuit platit dupa, cu cec). Dupa aceea mi-am facut alt cont pe numele meu si platit cu cardul meu si iar n-a fost bine (prima comanda trimisa, a doua n-au mai trimis-o, contul l-au blocat...). Plus ca l-au bombardat pe vara-miu cu telefoane, ca sa stie cine sunt eu, cine e el s.a.m.d. In concluzie: nu se poate plati cu cardul romanesc, ci doar cu card Franta. Asa ca, eu am mai facut o comanda, dar la plata am optat pt. plata cu cec, urmand ca vara-miu s-o plateasca, dupa care sa trimita ei comanda. Peripetii, ce sa mai... Dar tot nu m-am lecuit, pt. ca mi se pare buna calitatea produselor lor...
Pupici si sper ca v-am fost de folos cu povestea mea cu 3suisses
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Micky, asa ma gandeam si eu, dar am zis sa va-ntreb si pe voi pentru a mai afla o parere!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput