*** LA REDOUTE *** (61)

*** LA REDOUTE *** (61) | Autor: elyanne

Link direct la acest mesaj

Asa am inceput:
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27 cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42 cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.54 cap.55 cap.56 cap.57 cap.58 cap.59 cap.60



contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com



GHIDUL INCEPATORULUI ... by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe:
http://www.ma-reduc.com/
http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15
www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php
www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.



Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.



Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)



CODURI REDUCERE / CADOURI



UTIL!!!

LISTA DE CULORI

www.laredoute.fr/Size_Chart/SizeGuideTextilePopup.aspx" target="_blank">Le guide des tailles

Marimi femei traduse in RO

Marimi barbati traduse in RO

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am deschis capitol nou... sper sa nu va suparati
Da' am incercat sa fac ceva cu lista sa nu mai lateasca pagina...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

N-am vazut inca setul. Maine ar trebui sa-i ajunga comanda. Sunt si eu tare curioasa ca mai are in colet si o rochie super la 50 euro care ma intere si pe mine. Keep in touch.




Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

croco21, multumesc mult pt explicatii si aprecierile la adresa puilor mei. Ce sa-i faci, am crescut cam mult in greutate dupa ce am devenit de 2x mamica, dar sunt si f mandra de realizari. Tu ce ti-ai comandat de pe LR (pt tine)? Tot acolo lucrezi?
Graviduta, multumesc mult pt ajutor!
addya, multumesc pt info despre bluza alb+rosu!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Gabitaco, multumesc de raspuns ! Asa o sa fac!
Daria mea are cam 86 cm, deci cred ca ii iau bine 86 la pantalonasi


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Liviana, stai linistita ca eu am dimensiuni mai mari ca tine (cu exceptia asa zisei talii) si n-am nascut, sa-mi fie rusine. Hainele mi le iau masura 48 si-mi sunt bune, la inceput s-a mai intamplat sa-mi fie mari sau mici insa dupa atatea comenzi nu prea mai dau gres.Mi-am luat de toate, nu numai haine, asa ca mi-ar lua prea mult sa-ti spun ce mi-am cumparat. Eu am o adevarata boala cu cumparaturile pe net - imi cumpar fel de fel de chestii dar dupa ce le primesc uit de ele si nu prea le folosesc. Dupa cate comenzi fac ai zice ca in fiecare zi ma imbrac cu altceva, in realitate fac o fixatie pe doua-trei chestii din care nu mai ies. Dar e funny sa primesc coletele, sa le desfac, sa vad ce-am primit, in plus la mine functioneaza foarte bine strategia asta de marketing cu coduri de cadouri sau reduceri. Tot acolo lucrez din pacate.

http://community.webshots.com/user/croco21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Graviduta eu am luat cardiganul ala pt. Marco al meu. sunt multumita de el, material bun, nu iese la spalat. poti sa-l iei linistita.
Ada nu-mi faci sange rau, am vazut uscatorul la o prietena, de-aia am si vrut sa-l comand.
cum e masina de poaine? buna? cat e?da un link, nu am timp sa caut pe site.

nu am nici un aviz. maine dim. iar fac un drum la posta, poate-poate, dar nu mai am sperante.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeea_ro spune:

puteti, va rog, sa puneti si o poza cu uscatorul de par?
mie mi-a venit cadou un sacouas din raiat maro
acum mai astept o trusa de farduri si un set de bijuterii swarovski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Camelia si Ilincai ii vin bine fustele/pantalonii 86. Insa bluzele no-way, musai 94. Chiar ieri a primit una 86 de la Z trebuie s-o schimb, ca plezneste pe ea. Din pacate, multe tricouri si pulovare de pe LR sar peste marimea 94 iar 102 e destul de mare
La pantofi poarta 23, la ghete deja 24. Acum vezi si tu cum e Dariuca.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

quote:
Originally posted by adeea_ro

puteti, va rog, sa puneti si o poza cu uscatorul de par?
mie mi-a venit cadou un sacouas din raiat maro
acum mai astept o trusa de farduri si un set de bijuterii swarovski


Ce fel de bijuterii?Imi poti da si mie codul te rog?Despre ce bijuterii este vorba?

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

am gasit codul 64092,care cica da FDP=0.Scade intr-adevar cei 6 euro dar nu ma lasa sa validez cosul.Ce naiba se intampla?

Mergi la inceput