*** LA REDOUTE *** (57)

*** LA REDOUTE *** (57) | Autor: felicia74

Link direct la acest mesaj





Asa am inceput: cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13
cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27
cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42
cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.55
cap.56




contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com

____________________________________________________________________________________________________________________________________


ghidul incepatorului ...by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe http://www.ma-reduc.com/ , http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15 , www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php , www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

*Tot pe prima pagina gasiti si lista de culori.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.

Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.


Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)

CODURI REDUCERE / CADOURI



* COLIS - FDP=0
* 16543 - CADOU VAS MICROUNDE - poza
* 68659 - pour taille 38/40, 68667 pour taille 42/44, 68675 pour taille 46/48 et 68683 pour taille 50/52 - CADOU GEACA MATLASATA - poza
* 75000 - CADOU 4 CASOLETE CU CAPAC ETANS

UTIL!!!LISTA DE CULORI


Marimi femei traduse in RO:
http://img64.imageshack.us/my.php?image=marimifemeixj8.jpg

Marimi barbati traduse in RO:
http://img405.imageshack.us/my.php?image=marimibarbatijc6.jpg

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Buna, fetele!
Am intrat sa va anunt ca azi merg la nunta. Cu rochia LR, aia din voal Daca nu mai apar inseamna ca am murit de frig

Va pup!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Off topic: Fetelor, cunoasteti vreo mamica de bebe de vreo 3-4 luni care ar vrea niste salopete si un pulovaras gros? Hainutele nu sunt noi, dar nici foarte uzate. Nu stiu cat au fost purtate, povestea lor fiind aceea ca eu le-am achiztionat aceste hainute de la o persoana de pe net care spunea ca sunt noi. Si m-am trezit ca nu erau asa noi cum mi se spusese (ca doar le-a fost indepartata eticheta). Acum, sincer, eu le-as putea da Marei sa le poarte, ca nu sunt rele, dar, data fiind povestea cu persoana in cauza, nu prea imi place sa le vad. Motivul este acela ca, in plus fata de faptul ca m-a mintit, nici nu mai vroia sa raspunda la telefon ulterior, apoi l-a pus pe sotul ei sa raspunda, care mi-a spus ca daca le cumparam din magazin nu mi-ar fi fost primite inapoi. In fine, ideea e ca nu au vrut sa le returnez, desi am dat ceva bani pe ele, de care puteam cumpara chiar lucruri faine. Revin: sa-mi spuneti daca stiti pe cineva, poate in zona Crangasi sau care se poate deplasa pana in Crangasi. Scuze pt off topic.

Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

Ella multumesc pentru raspuns, voi comanda 37 cat port si in ro, dar inca nu stiu modelul (deci nu e deloc tarziu).

Laura Ioana bluza adidas am luat 96-103 care corespunde marimii L, dar merge pentru cineva care poarta XL. Materialul e fain, nu foarte gros.

edit: http://www.laredoute.fr/vente-sweat-adidas-modele-adulte.aspx?productid=324124126&documentid=201207&categoryid=0&single=&hasnext=0&hasprev=1&direct=false&pagesize=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

Off topic: Fetelor, cunoasteti vreo mamica de bebe de vreo 3-4 luni care ar vrea niste salopete si un pulovaras gros? Hainutele nu sunt noi, dar nici foarte uzate. Nu stiu cat au fost purtate, povestea lor fiind aceea ca eu le-am achiztionat aceste hainute de la o persoana de pe net care spunea ca sunt noi. Si m-am trezit ca nu erau asa noi cum mi se spusese (ca doar le-a fost indepartata eticheta). Acum, sincer, eu le-as putea da Marei sa le poarte, ca nu sunt rele, dar, data fiind povestea cu persoana in cauza, nu prea imi place sa le vad. Motivul este acela ca, in plus fata de faptul ca m-a mintit, nici nu mai vroia sa raspunda la telefon ulterior, apoi l-a pus pe sotul ei sa raspunda, care mi-a spus ca daca le cumparam din magazin nu mi-ar fi fost primite inapoi. In fine, ideea e ca nu au vrut sa le returnez, desi am dat ceva bani pe ele, de care puteam cumpara chiar lucruri faine. Revin: sa-mi spuneti daca stiti pe cineva, poate in zona Crangasi sau care se poate deplasa pana in Crangasi. Scuze pt off topic.

Alina si Mara (27 iunie 2007)


Ce chestie deranjanta,eu zic ca ar trebui sa deschizi un topic la ZZ,eventual,ca sa stie si alte persoane si sa nu ia aceeiasi teapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Graviduta ti-am trimis PM.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

am intrat si eu sa le felici pe fetele gravidutele, deci:

nushu, acina, andreea - sa fie intr-un ceas bun, mamicilor, sa aveti sarcini usoare si fara stres, bebei sanatosi si voiosi!

pupicei pe burtucei!


acu ontopic, am mai facut o comanda pe 1 care mi-a venit deja, doar o pereche de pantaloni, si una care tb sa vina sapt viitoare, pun linkuri atunci.

intrebare: fetele care v-ati luat tunica aia la 10 euroi, cum e materialul: moale sau batzos?

pup!

b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Lorenza
Ce chestie deranjanta,eu zic ca ar trebui sa deschizi un topic la ZZ,eventual,ca sa stie si alte persoane si sa nu ia aceeiasi teapa.



Lorenza, ce este ZZ, ca nu stiu?

Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

quote:
Originally posted by Lorenza
Ce chestie deranjanta,eu zic ca ar trebui sa deschizi un topic la ZZ,eventual,ca sa stie si alte persoane si sa nu ia aceeiasi teapa.



Lorenza, ce este ZZ, ca nu stiu?

Alina si Mara (27 iunie 2007)


ZZ este zona zoster,unde topicurile postate nu-si au locul in alta parte.Aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=45

sau aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=9

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by cristi22na

si-a luat vreun sot produse de la SOFT GREY http://www.laredoute.fr/vente-chaussures-forme-joggers-soft-grey.aspx?productid=324126139&documentid=201207&categoryid=22908951&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
vreau sa stiu daca sunt ok


Eu i-am luat sotului papuci de vara Soft Grey.Trebuie sa iei un numar mai mare fata de numarul din Romania.Calitatea este ok.I-am luat albi si acum vreau sa-i iau si negri,ptr. ca i-a placut mult modelul,dar nu mai gasesc coduri de reducere pentru produsele de vara.

Mergi la inceput