*** LA REDOUTE *** (65)

*** LA REDOUTE *** (65) | Autor: claujro

Link direct la acest mesaj


Asa am inceput:
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27 cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42 cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.54 cap.55 cap.56 cap.57 cap.58 cap.59 cap.60 cap.61 cap.62 cap.63
cap.64



contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com



GHIDUL INCEPATORULUI ... by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale; cu acelasi card nu se poate plati decat pe maxim 2 conturi; exista carduri emise in euro, dar care nu pot fi folosite pentru plati on-line; in acest sens, se face cerere la banca pentru autorizarea platilor on-line; se poate plati si cu carduri emise in lei;

* La lansarea comenzii trebuie sa fie banii pe card (chiar si e cel de credit); este foarte important ca pe card sa fie suma exacta, pentru ca daca lipseste un singur cent, nu se accepta comanda; in acest sens, in cazul cardurilor in lei, pentru a calcula valoarea comenzii, folositi cursul valutar al bancii la care aveti cardul

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j'applique mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe:
http://www.ma-reduc.com/
http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15
www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php
www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

* Cand bagati un cod ar fi bine sa tineti apasat CTRL in momentul in care, dupa ce ai introdus codul, dati clic pe campul "J'applique mon offre". Ca sa nu vi se goleasca cosul.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii este de 10 euro.

La valoarea produselor din cos se adauga * o taxa de manipulare (frais de port=FDP) de 5 sau 6 euro si * taxa de transport (aproximativ 5% din valoarea comenzii, inclusiv taxa de manipulare). Exista posibilitatea ca taxa de manipulare sa fie anulata prin folosirea unui cod de reducere, in functie de promotiile disponibile la momentul comenzii (de ex, 64092).


Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.



Pentru neclaritati sau informatii suplimentare , de regula se contacteaza serviciul de relatii cu clientii al LR, prin postarea intrebarii/solicitarii pe site-ul LR, in sectiunea Aide & Service.



Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)



CODURI REDUCERE / CADOURI



UTIL!!!

LISTA DE CULORI

www.laredoute.fr/Size_Chart/SizeGuideTextilePopup.aspx" target="_blank">Le guide des tailles

Marimi femei traduse in RO

Marimi barbati traduse in RO



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

cristina si eu am primit codul si sunt f bucuroasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by gab_

cristina si eu am primit codul si sunt f bucuroasa!!!

http://www.dropshots.com/gab_



si eu l-am primit dar nu sunt asa bucuroasa ca voi. cu greu se gasesc ceva produse pe care sa mearga codul si ca sa comand doar de dragul codului, nu o fac, in plus vin reducerile cu 75-80% si reducerea asta va parea nesemnificativa.

Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Dupa ce m-am gandit si razgandit de cateva ori, pana la urma n-am mai rezistat si am comandat azi parka asta:
http://www.laredoute.fr/vente-longue-parka-matelassee.aspx?productid=324090008&documentid=346107&categoryid=23110319&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16

Sper sa nu fie prea turbata culoarea.

http://andrei.seek-on.com/ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Comanda de pe 5 mi-a venit joi, 13 dec, acasa.

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mi-a venit si mie pe 15 decembrie coletul de pe 22 noiembrie

A continut asa:
www.laredoute.fr/vente-parka-enfant.aspx?productid=324124962&documentid=201207&categoryid=22916924&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">geaca de fetita - OK, exterior bbc, ma asteptam sa fie mai gros materialul exterior. Imblanita cu exceptia manecilor, blanita arata bine. Per ansamblu OK.
www.laredoute.fr/vente-le-pyjama-fille.aspx?productid=324120747&documentid=201207&categoryid=22919287&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">pijama fetita - material plin, mai grosuta decat cele cu Dora&co; culoare un pic mai stearsa decat in poza (am luat 102 pt Natalia la toamna cand va merge la gradi)
www.laredoute.fr/vente-la-blouse-enfant.aspx?productid=324103272&documentid=344707&categoryid=22918554&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">bluza fetita - imi place
www.laredoute.fr/vente-2-t-shirts-manches-longues-enfant-prix-mini.aspx?productid=324120999&documentid=201207&categoryid=22918152&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16" target="_blank">2 tricouri cu maneca lunga fetita - material plin, cel alb e frumos, cel violet - culoarea mai stearsa ca in poza; mai iese cate o ata pe ici pe colo
www.laredoute.fr/vente-2-t-shirts-a-superposer.aspx?productid=324112333&documentid=482607&categoryid=38152016&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">tricouri suprapuse fetita intr-adevar material Ok, dar fie-mea fiind slabuta cam stau pe ea ca pe gard, datorita croiului
www.laredoute.fr/vente-chaussures-de-sport-speed-dash-adidas.aspx?productid=324124422&documentid=201207&categoryid=22927568&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">adidasi barbatesti pe maro - piele, OK.

Eu nu astept reducerile la LR; daca imi mai place ceva comand acum, ca sunt destule preturi reduse. Pana la reduceri n-or mai fi numerele/culorile pe care le vreau.

Ati vazut ca a inceput sa apara colectia primavara-vara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Am primit comanda din 5 decembrie ! Aveam alta treaba la posta, iar doamna de la ghiseu mi-a spus ca am colet extern, asa ca m-am dus si cu pachet acasa!

geanta active wear e exact ce ma asteptam, sport, calitate buna

combinezon pe crem pentru pitic, e moale si pufos, si arata nemaipomenit imbracat cu el!

pantalon raiat tot pentru pitic, un raiat subtirel captusit, culoare placuta

set 2 topurimerg, e un tul dragut, am luat corai si pruna picatele corai

fusta blug lunga super achizitie!

pulover pe rosu calitate buna, se aseaza frumos

faimoasa fusta cu 3 volane pe tabac e ok, dar imi este mare, calitatea e ok, nu ma asteptam la mai mult.

Mai e un set de trei bluzite pentru copil, bumbac subtire, bun pe sub pulovere.

Fusta de blug am luat-o nr 42 (ca nu mai era nimic pana la 50) si ma asteptam sa trec la dieta drastica dar nu e cazul, insa fusta cealalta imi e mare la 44, cat ar fi trebuit sa iau dupa tabela de marimi.

Am primit si faimosul set de argint, va fi un cadou perfect pentru verisoara sotului!

Pachetul a ajuns fara nici un "decupaj".

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Fetelor, ajutor!

Ma duc acum cateva zile la BRD-ul de langa mine sa intreb daca incaseaza cec-uri. Tipa cand aude de LR zice ca au mai fost persoane cu cecuri dar pe ele scrie "payable en France" si nu a putut sa le ia. Sa verific eu acasa... Uit de poveste, stiind ca toate ati incasat cecuri si la mine trebuie sa fie la fel...si ma uit in dimineata asta pe cec.

"PAYABLE EN FRANCE"...Ce Dumnezeu fac? Are dreptul banca sa-l refuze spre incasare? Precizez ca e un cec normal, cum au fost cele din vara, cu nimic diferit.

Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by claujro

Fetelor, ajutor!

Ma duc acum cateva zile la BRD-ul de langa mine sa intreb daca incaseaza cec-uri. Tipa cand aude de LR zice ca au mai fost persoane cu cecuri dar pe ele scrie "payable en France" si nu a putut sa le ia. Sa verific eu acasa... Uit de poveste, stiind ca toate ati incasat cecuri si la mine trebuie sa fie la fel...si ma uit in dimineata asta pe cec.

"PAYABLE EN FRANCE"...Ce Dumnezeu fac? Are dreptul banca sa-l refuze spre incasare? Precizez ca e un cec normal, cum au fost cele din vara, cu nimic diferit.

Paris



Ii scrii Sabinei ca ai primit un cec pe care nu poti sa-l incasezi in RO pt ca ti l-au emis ei gresit,si ceri sa-ti trimita altul.

Sau mai astepti pana la reduceri si faci atunci o comanda pe care o platesti cu cecul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Jasmine, am verificat pe cecul primit din vara, tot payable en France scrie si totusi fetele au incasat cecuri... Foarte ciudat! Sa ma invatati cum pot comanda si eu cu cecul la reduceri...

Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Claudia si pe cecul meu tot asa scria...si pe cel al Lilinei la fel..si ea l-a incasat in vara.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput