*** LA REDOUTE *** (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by claujro

Fetelor, ajutor!

Ma duc acum cateva zile la BRD-ul de langa mine sa intreb daca incaseaza cec-uri. Tipa cand aude de LR zice ca au mai fost persoane cu cecuri dar pe ele scrie "payable en France" si nu a putut sa le ia. Sa verific eu acasa... Uit de poveste, stiind ca toate ati incasat cecuri si la mine trebuie sa fie la fel...si ma uit in dimineata asta pe cec.

"PAYABLE EN FRANCE"...Ce Dumnezeu fac? Are dreptul banca sa-l refuze spre incasare? Precizez ca e un cec normal, cum au fost cele din vara, cu nimic diferit.

Paris



clau incaseaza-l la bcr ca sigur ti-l primesc si comisionu e to mic ca si la brd...sau asteapta reducerile si comanzi cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

buna fetelor.....va mai amintiti de noi???....
Nu am dat bir cu fugitii...dar am inceput munca.....vin sarbatorile...si timpul liber il petrec cu pitica, ca seara, cand doarme, am program de smotru.
Am primit si eu pe 13 comanda din 3 dec. Multumita de produse. Ma duc sa caut linkurile...si vi le pun indata.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

1.www.laredoute.fr/vente-pantacourt-velours-fille-okaou.aspx?productid=324121481&documentid=201207&categoryid=22910966&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> pantalon 3/4 pt Mateea ...pe gri, mar.86- f frumosi, merita banii

2.www.laredoute.fr/vente-lot-de-t-shirt-fille-okaou.aspx?productid=324121105&documentid=201207&categoryid=22911341&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> bluze pt Mateea- dragute, cam subtirele. Am luat 94 si ii sunt un pic mai largute, da pana la primavara vor fi numa bune

3.www.laredoute.fr/vente-cardigan-zippe-garcon-okaou.aspx?productid=324124280&documentid=201207&categoryid=22914769&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> hanorac bebe- am luat pt Mateea; vine bine cu pantalonii 3/4, e gros si ffff frumos. Mateea e indragostitata de el.Am luat 86 si e ffff bun.

4.www.laredoute.fr/vente-pantalon-fille-okaou.aspx?productid=324121018&documentid=201207&categoryid=22910966&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">blugi pt Mateea- ffffff frumosi, nu grosi, eleganti.merita luati.

5.www.laredoute.fr/vente-chemise-popeline-unie-manches-longues-la-redoute-creation.aspx?productid=324079901&documentid=201207&categoryid=22898624&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> camasa pt sot- f frumoasa. Am luat pe bordeaux, mar 41-42. ii vine f bine sotului.

6.www.laredoute.fr/vente-chemise-grain-oxford-manches-longues.aspx?productid=055010431&documentid=346107&categoryid=23111785&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> camasa sot- la fel. f frumoasa, merita banii.am luat pe vernil. Culoarea e un pic mai stearsa decat ne asteptam , dar e ok.

7.www.laredoute.fr/vente-pull.aspx?productid=324103925&documentid=344707&categoryid=22897253&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">pulover - dragutel. Am luat pt sora mea 36, prune.Cam stramt si prea decupat la gat. De fapt vine pe umeri croiala.Subtirel...da merge la o intrunire in familie de sarbatori...

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Maria-alexia...noi avem tunica www.laredoute.fr/vente-ensemble-tunique-et-pantalon-fille-okaou.aspx?productid=324121489&documentid=201207&categoryid=22911341&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16" target="_blank">asta pt Mateea. Prima impresie...cam lasa de dorit. Cu un body alb vine superb. Mie imi place f mult. Daca vrei iti pun o poza cu Mateea cu tunica. E f faina.Merita banii...toata lumea a admirat tunica Mateei de ziua ei.Eu zic ca merita facuta cadou.....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

buna am scos si eu comanda si sunt super incantata de ttoate hainutele!!!
1)setul 2 pantaloni verde-lila, super frumosi, culori placute, grosuti.
2)bluzita rosie cu floricele si 3 nasturei la piept subtirica dar placut colorata
3)set 3 bluze verde-lila-roz f dragute
4) broscuta educativa cu forme de la 18 luni, super misto
5) bolero lila tricotat cu fir argintiu f frumos.
si mai trebuie sa soseasca 2 bluzite alb cu floricele roz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mama ce de comenzi in ultimul timp..a fost darnic Mosul din ce vad. Asa, asa, ca nu-mi mai clatisem de multisor ochii cu ceva hainute frumusele. Sa le imbracati sanatoase/sanatosi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Buna fetelor.
Sunt noua pe aici. Desi cu ajutorul vostru am descoperit laredoute si am facut doua comenzi, nu am scris nimic pana acum. La prima comanda am luat doar lucruri recomandate de voi pe aici si am fost foarte multumita. La a doua am insa o problema si v-as ruga sa ma ajutati daca ati mai intalnit aceasta situatie. Am primit aviz pentru comanda din 4 decembrie, dar cand am mers azi la posta mi-a zis ca nu poate sa-mi dea coletul pentru ca este adresa gresita. Si ca o sa astepte sa treaca cele 30 de zile si apoi o sa-l trimita inapoi. S-a mai confruntat cineva cu situatia asta? Ce as putea sa fac? Daca ii scriu Sabinei poate sa ma ajute cu ceva? Dar nu o sa reusesc in veci sa scriu eu trei vorbe in franceza. V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta si pe mine cu un sfat, asteptam cu mare merabdare coletul asta pentru ca am cadouri de sarbatori in el si in plus mai am lucruri si pentru niste prietene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

fetelor help!!!!!!!
acesti pantofi lacuiti sunt din piele sau nu?
am vazut ca exista si din piele dar vreau lacuiti.
Sunt din piele sau sintetic?http://www.laredoute.fr/vente-chaussures-derby-femme-soft-grey.aspx?productid=324125253&documentid=201207&categoryid=30365229&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
voi ce intelegi din descriere ,ca nu prea le am cu franceza

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

quote:
Originally posted by numai_eu

Buna fetelor.
Sunt noua pe aici. Desi cu ajutorul vostru am descoperit laredoute si am facut doua comenzi, nu am scris nimic pana acum. La prima comanda am luat doar lucruri recomandate de voi pe aici si am fost foarte multumita. La a doua am insa o problema si v-as ruga sa ma ajutati daca ati mai intalnit aceasta situatie. Am primit aviz pentru comanda din 4 decembrie, dar cand am mers azi la posta mi-a zis ca nu poate sa-mi dea coletul pentru ca este adresa gresita. Si ca o sa astepte sa treaca cele 30 de zile si apoi o sa-l trimita inapoi. S-a mai confruntat cineva cu situatia asta? Ce as putea sa fac? Daca ii scriu Sabinei poate sa ma ajute cu ceva? Dar nu o sa reusesc in veci sa scriu eu trei vorbe in franceza. V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta si pe mine cu un sfat, asteptam cu mare merabdare coletul asta pentru ca am cadouri de sarbatori in el si in plus mai am lucruri si pentru niste prietene.

Mamica de David Andrei, 10 iunie 2007



cum adica este adresa gresita?pe colet?
inteleg ca au trimis aviz acasa ,nu?
ce este gresit la adresa?


Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Monica, pantofii sunt sintetici daca-i iei pe aia lacuiti si din piele daca-i iei nelacuiti. La interior sunt din piele.

http://andrei.seek-on.com/ro/

Mergi la inceput