*** LA REDOUTE *** (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

quote:
Originally posted by Bratu Monica

cum adica este adresa gresita?pe colet?
inteleg ca au trimis aviz acasa ,nu?
ce este gresit la adresa?


Monikka


Da, adresa este gresita pe colet. La bloc in loc de I scrie 1 si nu e trecut apartamentul. Data trecuta tot 1 in loc de I era, dar mi l-a dat, pentru ca exista alt bloc care sa corespunda pe stada respectiva. Si corespunde si numele. Mai incerc maine la cealalta tura, daca nu nu stiu ce pot face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

quote:
Originally posted by numai_eu

quote:
Originally posted by Bratu Monica

cum adica este adresa gresita?pe colet?
inteleg ca au trimis aviz acasa ,nu?
ce este gresit la adresa?


Monikka


Da, adresa este gresita pe colet. La bloc in loc de I scrie 1 si nu e trecut apartamentul. Data trecuta tot 1 in loc de I era, dar mi l-a dat, pentru ca exista alt bloc care sa corespunda pe stada respectiva. Si corespunde si numele. Mai incerc maine la cealalta tura, daca nu nu stiu ce pot face.

Mamica de David Andrei, 10 iunie 2007



Ce sa faci, te certi cu ei ca-s tampiti asta o stiu bine.Norocul meu e ca am o fata tanara si isteata la posta ca altfel se leaga de tot felul de chichite.Si-l vor trimite inapoi pe banii lor?
La adresa de pe Lr fa-ti tu modificarea in asa fel incat sa-ti apara adresa completa si exacta,altfel te freaca astia mereu.La adresa veche si eu nu aveam tot complet scris si ma frecau mereu.
Iti poti modifica datele si adresa respectiv si va fi Ok.La posta daca te iei putin de ei si numele corespunde nu vad de ce-ar fi o confuzie

CROCO 21 MERCI MULT!ii doream pe cei lacuiti ,ca aia de piele-s prea de babet dar daca nu-s de piele.....

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

aM PRIMIT SI EU COLETUL DIN 5.12.
Am luat:http://www.laredoute.fr/vente-parka-enfant.aspx?productid=324124962&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
in coletul trecut bej,acum amluat prune.
Bejul a fost mai placut ,prune este o culoare stearsa ,singurul lucru bun este ca are blanita tot interiorul(este foarte groasa).Cred ca si maro ar fi draguta dar ma opresc aici,personal o prefer pe cea bej.-
http://www.laredoute.fr/vente-le-cardigan.aspx?productid=324105500&documentid=346107&categoryid=23110571&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
este foarte frumos pe roz.pe negru nu-mi plac margelele aplicate sunt din sticla alba gen strass dar nu vin bine
-http://www.laredoute.fr/vente-2-cardigans-zippes-enfant-prix-mini.aspx?productid=324121864&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
pe roz si portocaliu ,merita banii -bune
http://www.laredoute.fr/vente-bermuda-fille-okaou.aspx?productid=324122599&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
foarte draguti,material bun merita
cam astea au fost cadou setul de bijuterii argint in final ma declar MULTUMITA.

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

quote:
Originally posted by Bratu Monica


Ce sa faci, te certi cu ei ca-s tampiti asta o stiu bine.Norocul meu e ca am o fata tanara si isteata la posta ca altfel se leaga de tot felul de chichite.Si-l vor trimite inapoi pe banii lor?
La adresa de pe Lr fa-ti tu modificarea in asa fel incat sa-ti apara adresa completa si exacta,altfel te freaca astia mereu.La adresa veche si eu nu aveam tot complet scris si ma frecau mereu.
Iti poti modifica datele si adresa respectiv si va fi Ok.La posta daca te iei putin de ei si numele corespunde nu vad de ce-ar fi o confuzie

CROCO 21 MERCI MULT!ii doream pe cei lacuiti ,ca aia de piele-s prea de babet dar daca nu-s de piele.....

Monikka


Adresa pe site e corecta, doar I-ul ala ei il vad 1. Si nu stiu cum sa fac sa ii avertizez.
Am lasat si spatiu intre el si restul cifrelor si tot asa mi-au scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Numai_eu, uite ce cred eu ca ar trebui sa faci sau ce as face eu...Tu trebuie sa ai mailul de confirmare a comenzii sau, daca l-ai sters, cel putin ai comanda in "suivi de commande" pe contul tau. Coletul vine insotit de o lista de produse comandate. Printeaza mailul de confirmare sau confirmarea comenzii din "suivi de commande" si du-te cu printul la posta si da-i tipei cu coletele sa compare cu lista atasata la colet. Acolo iti apare si numele. Poate rezolvi asa, fara sa-l trimita inapoi.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

Numai_eu, uite ce cred eu ca ar trebui sa faci sau ce as face eu...Tu trebuie sa ai mailul de confirmare a comenzii sau, daca l-ai sters, cel putin ai comanda in "suivi de commande" pe contul tau. Coletul vine insotit de o lista de produse comandate. Printeaza mailul de confirmare sau confirmarea comenzii din "suivi de commande" si du-te cu printul la posta si da-i tipei cu coletele sa compare cu lista atasata la colet. Acolo iti apare si numele. Poate rezolvi asa, fara sa-l trimita inapoi.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea


buna idee graviduta!numai sa nu fie tanti grea de cap

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

MONIKKA, as vrea sa-i comand si eu baietelului un set de cardigane de la fetite , pe bleu si maro, crezi ca se prinde cineva ca e de la fete?

NUMAI EU, cred ca cu greu o sa la bagi in cap ca e blocul I in loc de 1, ca nu cred ca mai sunt la alte natii adrese pestrite ca la noi. Buna ideea Gravidutei, poate asa pricep moacele alea de la posta. Pe viitor, nu prea stiu ce ar fi de facut, ori te muti, ori trimiti pe adresa altcuiva...

GAB nu ne pui link-uri?

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Inca ceva, trecand de faptul ca nu inteleg, atunci, cum de te-au avizat...In fine..Daca nu intelege madama de la ghiseu, vorbeste cu dirigintele/diriginta postei.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.
Din pacate varianta cu mailul printat am propus-o si eu si nu a fost de acord cu ea. A zis ca merge doar daca laredoute-ul trimite o recomandata pe adresa postei cum ca eu sunt persoana care trebuie sa primeasca coletul.
Dar de fapt ea nu se indoia ca eu sunt destinatara, dar o dadea inainte ca nu poate ea sa aiba dovezi clare si e si colet extern pe deasupra. Iar la chestia cu de unde ati stiut sa ma avizati atunci am primit un raspuns foarte inteligent "nu eu v-am avizat".
O sa merg maine pe tura cealalta, sper sa gasesc o persoana mai deschisa la minte. De fapt colega ei mi-a sugerat sa merg maine la schimbarea turei sa faca consiliu acolo si sa vada daca mi-l dau sau nu.
Primul colet era tot cu 1 in loc de I, dar a venit la posta centrala si nu am avut nici o problema sa-l ridic. Ba chiar mi-a zis ca atunci cand stiu ca trebuie sa mai primesc colet si nu imi vinea avizul sa merg sa intreb la ei, ca poate gresesc din nou blocul si nu se prinde postarita unde sa mearga cu avizul. Dar acum l-au trimis la posta din cartier . Sper sa rezolv maine, va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

CRISTIANA 70 cred ca nu-i nici o problema sa comanzi pentru baietel.
Nu cred ca cineva va sti ca e luat de la fetite,mai ales acele culori care merg la baietel.

Despre asta intrebam si eu: CUM AU TRIMIS AVIZUL DACA ADRESA PE PACKET E UNA SI PE AVIZ CEA CORECTA?
Is duse rau mamaiele de la posta:deh maica.....batranetile maice ..ce sa-i faci?
LA NOI TOTUL ESTE POSIBIL asa ca numa mai mira nimic.
Eu cand am patit la fel m-am enervat si am facut un scandal de se uitau toate una l a alta si nu stiau ce sa mai faca.Le-am intrebat de unde e avizul si mi-au raspuns ca de la ele of.postal nr...
le-am intrebat daca ele au scris adresa mea (era corect in aviz) si au raspuns ca da.La fel 1 se confunda cu I-ul totul era bun mai putin 1.Au dat din colt in colt si mi-au dat coletul.
Eu m-am mutat ca trebuia nu din cauza coletelor dr intr-un fel trebuie rezolvata sau ideea Gravidutei cu confirmarea printata este Ok zic eu.


Monikka

Mergi la inceput