Ingineri fosti, viitori...(27)

Ingineri fosti, viitori...(27) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Si pt inceput va invit sa admirati pozici

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna dimineata!
Nico ce scumpa e Andra a ta! De ai sii cat imi doresc si eu o fata pt mine! Deja Vla nu mai vrea sa stea cu mine. Ma maraie pana vine tasu. Zice ca eu nu s baiat sa ma joc cu el. Cica cu mine doar se iubeste si mananca!!
Sambata de dimineata am stat singura. Baietii s au dus pe santier. Si ce i a mai placut lui fimiu. Mi a zis ca a vazut o macara, ca a fost la un subsol. Si eu am stat singura si ma gandeam ce frumos ar fi sa fac o fetita mica, sa stam si noi "ca fetele" sa facem codite impletite, mancare si prajituri.
Asa ca vrem si noi reteta de fetita!!!!!!!! Deja am programat o sa iasa in scorpion (imi place mult zodia) si sa o cheme Beatrice si inca cumva (alege Cristi). Deja prea multe lanuri, nu? Incerc sa ma trezesc la realitate!!!!!!!
Va pup! (ca ma simt mult mai bine!)

Ioana si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Ai o fetita tare dragalasa, Nico. Sa iti traiasca!

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Multumim frumos pentru capitol nou Nico! Am vazut-o si eu pe Andruta ta si tare frumoasa este! Se pare ca era interesata de jupoanele papusii la greu!Imi pare rau ca esti bolnava dar iei antibioticele pentru rinichi sau pentru raceala?
Ioana sper sa ti se implineasca dorinta si sa ai o fetita cu care sa poti face un club de fete in casa la tine. Sa stii ca este greu cu fete ca a mea tare cocheta mai este si de la varsta asta a inceput sa ma dascaleasca ca vrea aia si pe cealalta dar culoarea sat si tot asa ...
Xerxe cum stai cu stomatologul? Cat despre masaj aia este slujba lui asa ca nu trebuie sa fii pudica!
Ancuta vezi si tu prognoza meteo si apoi decizi daca te duci au ba. Si eu ca si Nico am pregatit petrecerea pentru 21. Deci da-ne vestea cea mare!
Eu nu va spun nimic despre ce am facut intre timp ca nu este prea roz deci nu zic nika!
Va pupic si sa aveti o zi usoara!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Azi merg sa probez scheletul metalic al lucrarii stomatologice, urmanad ca peste cateva zile sa probez forma finala, cu compozit.

Cristina, la tine, acolo unde esti acum, se simte criza in vreun fel?

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

foarte frumoasa papusik ta, nma si foarte dragutza hanuitza

xerxeiti tin pumnii la proba, eu imi fac curaj de ceva timp sa merg la nenea stomatologu'... dar stiti voi, frica asta

deocamdata astept sa treaca sesiunea... ufff, abia astept sa se termine facultatea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna!
Haideti ca am mai intrat o fuga ca mananc langa calculator! Asta este!
Elena tin si eu pumnii sa-ti iasa bine lucrarea si sa nu te chinuie prea tare. Cat despre criza sa stii ca aici se simte foarte tare. Multe companii se inchid. Esti un mare norocos daca ai avut un contract de munca pe termen limitat ca in felul asta tot mai sunt obligati sa-ti mai dea cate ceva. Au inceput inca si sa se bata ca sunt foarte multi polonezi aici si de multe ori angajatorii prefera strainii ca lucreaza si la negru, si pe bani mai putini si timp mai mult ... Localnicii se revolta pe chestia asta si joia sau vinerea trecuta la o firma aici in NI s-au si batut pe strada...
La noi in Romania eu zic ca inca nu o sa sa se simta asa de tare anul acesta. Anul viitor cred ca va fi mai grav.
Gabitza bine ai revenit printre noi! Tu ce mai zici?

Va pupic si sa aveti o dupamiaza placuta!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare si din campul muncii.
Nico, scumpa foc Andra dar nu ma mira, ca seamana cu mami. Ce papusa stil Chuckie...lol, nu te supara. Eu m-as speria de papusa aia. Dar nu sunt in masura sa comentez ca eu aveam o papusa negresa urata cu spume si o iubeam nespus...nu stiu unde a disparut intre timp, cred ca am pierdut-o, dar cand am uitat-o odata la mare a fost jale, a trebuit sa ne intoarcem dupa ea. Lolita o chema.
Cris, asa este. Stiu si de la ai mei ca sunt tare fericiti ca lucreaza in Romanica, daca erau in UK acum erau someri jumate sau toti.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Ma bucur ca v-au placut pozele si domnisoara.
Gabytza ma bucur ca ai mai trecut pe la noi. Bafta cu lucrarea!
Ioana tare mi-am dorit si eu fetita. Si am vrut sa nasc primavara, nu conta zodia. Pe Alex l-am nascut la 40 de grade, a fost sarcina grea si am vrut sa evit caldura. pana la urma am ajuns sa ma rog sa nu nasc chiar de ziua lui Alex. Mi-am dorit fetita ca sa pot sa o imbrac in rochite, sa ii fac codite. Dupa ce am aflat ca sunt insarcinata am sperat sa fie gemeni. Si sarcina 2 a fost cu probleme de la inceput asa ca nu mai conta daca era fetita ci sa fie doar un copil sanatos.
Anca papusa e una din jucariile ei preferate. O are de un an si o plimba peste tot. E scrisa cu pixul pe fata. Cel mai tare ii place sa ii schimbe hainele. A avut o perioada cand pleca cu ea afara fara haine. O imbracam eu pe drum ca se uita lumea ciudat.
Cristina antibiotice pt rinichi am luat. Acum am trecut pe ceaiuri. Trebuie sa imi mai fac si o prgramare la ecograf.
Ce s-a intamplat de nu e totul roz? Iar nu merge ceva?
Elena am reusit sa ma programez si eu pt vineri la stomatolog. ma enerveaza ca am o problema cu o plomba care ne are mai mult de un an. La voi se simte criza?
Din pacate eu stiu multe persoane care au ramas fara job.
cristibna am uita sa iti spun ca si eu mananc langa calculator .

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Eu azi am interviu de jumatate de termen pentru slujba de la student support asa ca sunt cu inima 13-14 ... Am emotii si nu gasesc motivul dar este normal este ceva oficial in care unii pun intrebarile si tu esti cel care trebuie sa raspunda ...
Nico sa stii ca nu este bine sa mananci langa calculator. Mie cel putin dupa o ora de la masa imi este foame iar ca nu realizez ca mai si mananc din motive de prea multa concentrare.
Ce sila imi este cand abia ti-ai pus o plomba si deja te supara ca acum stomatologii astia le pun asa ca sa mai vii din nou... Eu am avut noroc cu gramada ca mi-am gasit o stomatoloaga buna.
Ancuta sa stii ca asa este: mai sigur in Romania acum cu slujba decat aici. Si aici predictiile sunt sumbre rau de tot pentru uramtaorea jumatate de an.
Cat despre iubitul meu job ce sa va spun: am avut studentasii mei dragi (3 din ei - cat eunul pentru fiecare fel: licenta, master si doctorat) pentru 2 zile continuu pe capul meu. Astia sunt mai rau decat la gradinita! Mi-au scos peri albi! Ii cer unuia sa-mi dea o sticla de toluen ca doar faceam treaba pentru el si imi inmaneaza constiincios o sticla norocul este ca eu am obiceiul prost sau bun sa verific si cand ma uit imi dadeuse altceva. Noi vroiam sa amestecam doua solutii si imagineaza tu amestecand ceva inflamabil cu ceva foarte inflamabil ce frumos ar fi fiert pe fataul meu. M-am enervat si i-am zis si eu ...
Si au fost mai multe dar nu va mai zic ca iar ma puca si abia m-am trezit bine de dimineat fara dracii de rigoare.
Va pupic si sper sa aveti super zi!

Cristina

Mergi la inceput