FIV in Ungaria 31

FIV in Ungaria 31 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj


Acest capitol este dedicat fetelor care fac FIV sau IA in aceasta perioada, dar si celor care inca asteapta rezultatul.
MULTA BAFTA !!! SA AUZIM NUMAI DE REUSITE !!!


FELICITARI MAMI CORINA !!!
BINE AI VENIT PE LUME BEBE ANDREI-DUMITRU !!!
Sa cresti mare sa fi sanatos si sa-ti bucuri parintii!!!





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 257.2 HUF (ianuarie 2008)
100 HUF = 1,47 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Caius siDarius si noul lor fratior Rares - ramas natural
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia
Auburn
Andicu Filip
Tanyuta -mandrete de baiat EDUARD--RAUL
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
Corina74 ANDREI-DUMITRU

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30- 4 IA in Buc.,acum la - Szeged-dr. Zadori -ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta; oct'07-IA 2 nereusit!nov'07-IA 3 nereusit; acum FIV - MULTA BAFTA !!!
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica - dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite, in pregatire FIV
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi, acum tratament cu Ac
AndraO- dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro, 1 Fiv Szeged sept. 2007,
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV reusit octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori-, sarcina pierduta la 7 saptamani, in pregatire FIV2
borzasimo - dr. Zadori - Szeged - In pregatire FIV - Februarie 2008;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega - In prezent - dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'07, in pregatire pentru FIV;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
miha2004 - 2 FIV-uri in TM - In prezent - dr. Zadori - Szeged FIV3-ian2008; Asteptam rezultatul! MULTA BAFTA !!!
Marush - dr. Zadori - Szeged - In pregatire primul FIV;
Miha3 - dr. Zadori - Szeged - FIV1 ian. 2007 -reusit dar sac embrionar gol, FIV2 ian. 2008 - Asteptam rezultatul! MULTA BAFTA !!!
tuculucu - dr. Kovacs Peter - FIV iulie 2007, Budapesta, nereusit, hiperstimulare; ET cu embrioni congelati; joi, 31 ianuarie 2008, pe ciclu natural, tot Budapesta, tot Dr. Kovacs Peter. Asteptam rezultatul! Doamne ajuta!
sorina_sz - 2IA nereusite la TM, pregatire IA Szeged - feb'08 - MULTA BAFTA !!!
Laura Garner - FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - speram in Martie 2008;
Andrada.P - FIV kaali Budapesta Dr Peter Kovacs, martie 2008;

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!






"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol pe care mi-l doresc plin de vesti bune si multe multe reusite! S-a micsorat lista de asa ca haide-ti fetelor ingrosati randurile!

pentru toate fetele!


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Bine v-am gasit!
Fetelor , va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o informatie.
Eu fac FIV la Giulesti si am pe cineva in Ungaria , l-am rugat sa-mi procure progesteron injectabil, va rog sa-mi spuneti si mie cum scrie pe fiolele de progesteron , ca nu stie ce sa-mi ia .
Va multumesc,
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

quote:
Originally posted by Teli

Bine v-am gasit!
Fetelor , va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o informatie.
Eu fac FIV la Giulesti si am pe cineva in Ungaria , l-am rugat sa-mi procure progesteron injectabil, va rog sa-mi spuneti si mie cum scrie pe fiolele de progesteron , ca nu stie ce sa-mi ia .
Va multumesc,
Otilia


Teli la fel ca si in romaneste, dar din cate stiu eu nu se da fara reteta. Mult succes totusi!


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

Borzasimo- eu am programare la 9,30 adica 10,30 ora noastra si la 10 puctia. o sa fii acolo?
Adaca - multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Multumesc ,Crisis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor,am vesti de la CHIARA!!!!!!

Tocmai am vorbit cu ea la telefon! Este foarte bine, sarcina are 15 saptamani si se pare ca este baietel(asa i-a spus dr.la eco).Nu a mai intrat pe forum din cauza de "constructii" prin casa.Magduta ,poti s-o suni daca vrei sa vb.cu ea.
Pupici tuturor!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

fetelor salutari din oradea!!!

ce ma bucur sa va scriu...
va citesc zilnic dar nu am scris pt ca mi-e putin frica sa nu ma entuziazmez din nou si apoi sa nu iasa nimic...dar acum nu ma mai pot abtine


chiara!!! doamne ce mult ma bucur pentru tine. primul fiv l-am avut deodata, am esuat deodata si tu ai fost rapid pe pozitii si uite ca ai reusit! felicitari din suflet!!! ma bucur ca esti bine si bebe la fel!

simona(cred ca din oradea) felicitari! cu cine ai facut in budapesta? nu stiam de ca esti graviduta, si cand am vazut deschiderea noului capitol, m-am uitat pe listute si te-am vazut. felicitari!!

doua semne bune sunt, sau chiar trei (poate radeti de mine) dar toate trei gravidutele au in vreun fel sau altul legatura cu mine si cu ce se va intampla:
chiara : primul FIV deodata, urmatorul reusit la ea
popica: fiv cu embrioni congelati (urmeaza sa fac si eu sapt viitoare)
simona: oradeanca, sper ca nu ma insel, si fiv la Budapesta reusit!

Doamne ajuta sa fie semne bune!!

despre mine:
ziua 10 de ciclu, un folicul de 21/13 si endometru de 10,4. astept raspunsul doctorului pentru momentul in care sa fac Ovitrrelul si apoi Budapesta here we come!!!!!

pupici, un capitol cu surprize placute si multe felicitari noilor mamici!

fetelor noi, bafta si sa ne intalnim cu toate la gravidute!!!



cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Borzasimo, ce sa mai zic...imi pare rau ca nu ai trecut si pe la noi, ne era dor de tine, dar asta este...las ca ne mai vedem noi cand mergem amandoua la soacre
Bafta multa luni la Szeged, sa ma suni cand te intorci de acolo

Miha3, da' ce productie de foliculi ai avut......asta inseamna ca e de bine

Tin pumnii pe luni la punctie

andicu, Liana30, internet va pupicesc dulce ...apropo, voi mai stiti ceva de mirabela11???

mirabeloooo, pe unde esti?????????


_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

Fetelooor,v-am rugat sa-mi spuneti si mie daca in Ungaria se face fiv cu donare de ovocite si cat costa!Sper sa-mi raspundeti si mie,chiar daca sunt noua pe forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

quote:
Originally posted by Maribela

Fetelooor,v-am rugat sa-mi spuneti si mie daca in Ungaria se face fiv cu donare de ovocite si cat costa!Sper sa-mi raspundeti si mie,chiar daca sunt noua pe forum!


Maribela scuze! Cred ca nu ti s-a raspuns pentru ca fiecare dintre noi a asteptat sa scrie cineva care stie. Si se pare ca nu stim. Cel mai bine ar fi sa-i trimiti tu un mail doctorului si sa-l intrebi.


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput