FIV in Ungaria 22

FIV in Ungaria 22 | Autor: pussi

Link direct la acest mesaj





***Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternic, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !





Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiune Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
Lista preturi Budapesta
1 eur = 252.5 fts (august 2007)
1ft = 130 rol
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006


Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9,Cap.10Cap.11 Cap.12Cap.13,Cap.14,Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18,Cap. 19,Cap. 20,Cap. 21



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
AdelaCaiusDarius
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia
Auburn
Andicu Filip
Tanyuta
Daniela76 Alexandra


GRAVIDUTE


pussi FIV martie 2007 cu ajutorul lui DD
Adela natural aprilie 2007 cu + Caius si Darius (FIV Szeged)
Corina74 FIV mai 2007
Simona FIV sept. 2007 Budapesta

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa va vedem cat mai repede pe lista!!!
Sa va ajute Dumnezeu!!



Liana30 - dr. Zadori - Szeged - 4 IA in Buc., 1 IA Szeged cu sarcina pierduta; 06.10 incepe stimularea
magduta10 - dr. Krizsan - Szeged - un Fiv nefinalizat iunie 2007 (hiperstimulare}, Fiv 2 in sept. 2007, punctia 01.10.2007
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - un 2Fiv nereusite 2007!
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007! 24.11.2007
sandica - dr. Zadori - Szeged - 2 IA nereusite,
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof - dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, asteptare rezultat!
chiara - dr. Krizsan - Szeged - 4 Fiv-uri, completari analize;
dariaioana - dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi, acum tratament cu Ac
AndraO- dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro, 1 Fiv Szeged sept. 2007
crisis81 - dr. Zadori - Szeged - primul Fiv, pe AC, in 12.10 incepe stimularea!

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!





PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

FELICITARI MAMICII! DANIELA SI UN BUN VENIT PE LUME PRINTESEI ALEXANDRA!


Magda super vesti! Sa dea DD ca maine dimineata sa se transforme toti in si peste 2 saptamani sa fi
sandica imi pare rau! Dar trebuie sa ai incredere! Te asteptam cu urmatorul plan de bataie!

Sa dea DD ca aici, in acest capitol, sa creasca lista gravidutelor!!!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va cresteeeeeeeeeeee..ai sa veziii

apropooo am auzit..dehhh mi'a soptit o pasaricaca doamna de la Szeged cu pensiunea ceteste si pe'aci pe la noi..Doamnaaaaa buna seara..sunteti bineee venita..de ce nu va faceti un cont sa vb cu noi?????ne'ar prinde bineeee...suntem multe pe'aci care vrem sa venim acolo la dumneavoastra..si ne'ar prinde bine sa vedem niste poze cu pensiunea dvs..va puppp doamnaaa primitoareee..ca asa am auzit ca sunteti..si va astept pe aici..dar grabiti'va ca io pe 9 plec deja..si ar fi pacat sa pierd ocazia asta,,

klaaaaaaaa tin pumniii..aaaaaaa si sa'ti spun un sicretdaca doare burtica e de bineee asculta la baba

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Capitol nou!!! Vesti bune de la incepup! Asa imi place!
Pussi scrie si la mine sa vada lumea ca pe 12 sunt la Szeged pe baricade.
Am sunat la pensiune, mi-am facut rezervarea, mergem de pe 11 ca sa ma duc dimineatza odihnita la analize.
Acum mai ramane sa-l convinga si Liana pe sot sa stea si ei tot acolo si sa vedeti ce ne distram, asta pana la ET ca dupa aia....la ! Mai vine careva?

Feicitari Daniela!!! Abia astept sa ne spui cum a fost!

Magduta bravo!!! Sa speram ca se cupleaza toti!
si multa bafta!!!!

www.flickr.com/photos/11706357@N04" target="_blank">SPANIA 2007
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Bulgari2007 si Animalutzete mele Multe poze
Asteptand un ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

kla stam toate trei cu pumnii stransiiiii!!!!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Buna, fetelor. Nu am mai dat nici un semn de viata, dar o vreme nu am avut acces la internet iar apoi nu am vrut sa va intristez sau sa va descurajez. Dar ma gandesc ca experienta fiecareia conteaza, invatam din toate, indiferent ca sunt bune sau rele. Dupa cum va amintiti, incepusem tratamentul (al treilea FIV). Am facut punctia pe 13 septembrie, 6 ovocite dintre care 5 fertilizate prin ICSI (desi spermograma numara 64 milioane, mobilitatea a lasat de dorit). ET-ul l-am avut pe 17 septembrie, cu trei embrioni de 7,8,9 celule, cu asisted hatching; nu am inteles daca pana la urma toti aveau mici fragmentatii sau nu. Ceilalti doi ajunsesera in ziua 4 doar la 4 celule asa ca s-a renuntat la ei. M-am intors la Cluj in aceeasi zi cu ET-ul, la recomandarea d-nei doctor. Nu am stat numai la pat, dar m-am ferit de eforturi, si apoi am iesit din casa prima data vineri seara, respectiv sambata, in conditiile in care ET-ul l-am facut lunea. Duminica surpriza: a inceput sa mi se coloreze secretia (ziua 6), luni dimineata transformandu-se in pete maronii, iar de luni si sanii au inceput sa isi piarda din sensibilitate. Am continuat cu petele maronii pana vinerea, cand mi-a venit si ciclul, exact la 15 zile de la punctie, respectiv 11 de la ET. Nu stiu care a fost cauza, dar suspectez o insuficienta de progesteron si in plus poate ca nu trebuia totusi sa plec din Szeged chiar in ziua cu ET-ul si poate ca nu trebuia sa ies din casa nici macar vinerea sau sambata. Plus ca am fost destul de stresata (vindem casa si cautam altceva). Cam asta a fost experienta mea. Acum m-am mai linistit si vreau sa va spun ca nu renuntam. Prin ianuarie probabil voi lua din nou drumul Szegedului si pana atunci incerc sa invat mai multe din toate greselile pe care le-am facut, respectiv voi incerca sa fiu mult mai optimista decat pana acum, desi cele trei esecuri ma cam trag in spate.
Magduta, iti tin pumnii si te astept cu vesti bune.
Urez mult succes tuturor si moralul sus! (ultima parte imi suna mai mult mie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

andra0 imi pare rau,cuvintele sunt de prisos insa inteleg ce simti...si eu am simtit la fel,si eu am zis ca la urmatorul fiv voi invata din greselile primului....uite un de la mine


alexandra bine ai venit pe lume,sa fii un copil cuminte si mancacios si sa le aduci parintilor multe multe bucurii
felicitari daniela

magduta pumnii stransi de la mine sa fie bine in continuare
criss iti trimit un PM
va pup pe toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Ce pustiu pe aici! Nimeni nu mai vrea sa scrie?
Andrao capu sus si dai inainte. La Szeged cine nu a reusit din prima reuseste din a doua .
Kla78 hai cu productia aia odata ca stam in tensiune
Fetelor de azi incep oficial sa va stresez. Va cer scuze anticipat, dar eu mai am o saptamana si ceva si plec si vreau sa fie totul perfect.
Vreau sa stiu: - ce trebuie sa mananc
- ce trebuie sa beau
- ce trebuie sa fac
- tot
Am gasit listuta cu ce trebuie facut dupa ET, dar mai demult gasisem si ce trebuie sa mananci si parca scri si de ceai de cretisoara...acum cand imi trebuie nimic nu mai gasesc .Va rog ! Impartasiti-mi din experienta voastra, din cunostintele voastre.
pussi s-a lamurit pana la urma cum era cu ananasul?


www.flickr.com/photos/11706357@N04" target="_blank">SPANIA 2007
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Bulgari2007 si Animalutzete mele Multe poze
Asteptand un ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! In sfarsit am ajuns si noi acasa! A fost drumul cam lung, dar am stat majoritatea timpului intinsa, am si dormit. Important e ca am ajuns cu bine acasa toti trei, sper!
In primul rand vreau sa o felicit pe proaspata mamica DANIELA FELICITARI! SA-TI TRAIASCA PRINTESA, SA FIE SANATOASA SI SA VA FACA CEI MAI FERICITI PARINTI!
Iti doresc refacere usoara si mult laptic pentru micuta Alexandra!


Andra imi pare foarte rau, stiu cum e, din pacate, iti doresc sa reusesti sa redevii optimista si sa crezi ca va fi bine!
Eu asa fac acum, sa speram ca asta e cheia..
Magduta iti doresc sa fie bine si de acum inainte, sa se dezvolte embrionasi frumosi care sa se lipeasca bine de burtica ta! Iti tin pumnii in continuare!
PS - Nu va e dor de noi? Mie imi e deja dor de Szeged, de pensiune, parca nu prea imi era dor de Romania, doar de animalutele mele imi era dor
Liana poate maine pun eu niste poze facute la pensiune, oricum daca vrei sa mergi acolo e o alegere f. buna, noi ne-am simtit f. bine, pentru ca are si o curte unde mai poti sta
Cris ce putin mai e si incepi tu..sa stii ca e bun ceaiul de cretisoara, eu beau 1,5 litri pe zi, oricum dupa punctie trebuie sa bei min 2,5 l de lichide. Eu stiu de la Pussi de acest ceai si poate va avea si la noi efectul pe care l-a avut la ea.
Si ref. la mancat se zice ca e bine sa mananci peste si sa bei un pahar de vin pe zi in perioada stimularii, dar la cati hormoni primim nu stiu cat de mult mai conteaza alimentatia.
Pussi sa stii ca a contat mult pentru mine cand mi-ai transmis ca o prietena a ta a reusit cu un singur ovocit, tot la Zadori. Urmatoarea voi fi eu!

Va fetelor pe toate!




Ioana
poze szeged poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ioanaaa bine ca'ai ajuns cu bineee..mama io nu vreau sa te obosesti da?stai potol...tu trebe sa stai in pat..auzi tu?
daca poti sa le pui binee..daca nu NU'i bai...te puppp si tin pumniii..
klaaaaaaaaaa sunt aci cu pumnii stransii..
magdutza tin pumniii..
Pissssssssssssssss
ZoRiiiiiiiiiiiiiii
ileanaaaaaaaaaaaa
cenusereasoooooobreee voi chiar vreti sa scotnu intelegeti ca mii dor..taree..tareee de voi??????plec pe 9 si nu va mai auz 9 luni de acu incolo..macar aparaeti sa va auz glasciorul si gataa va las in pace..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andra O imi pare rau, dar atata timp cat o iei de la capat nu pot decat sa-ti spun ca DD va fi cu tine si-ti va implini visul!
Crisis eu n-am mancat, am vorbit si cu Zadori de el, nu stia nimic sa-mi spuna in afara de efectul diuretic! In schimb am baut ceai de cretisoara 1 litru/zi din ziua Et-ului. Am baut si o cescuta mai mica... imi era frica de constipatie, care de obicei apare dupa ET datorita progesteronului care incetineste tranzitul! Am fumat 5 tigari/zi! De mancat am mancat sanatos: in sensul ca si consistent: carne, oua, lactate... mai putin cu prajelile! Ce e foarte important: Moralul si Linistea Sufleteasca!
ioana ma bucur ca ati ajuns acasa! Sti.. ea naste sper finalul sapt. asteia sau inceputul viitoarei... tu cand faci testul?? Ca trebuie sa-i iei locul!




PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput