FIV in Ungaria 37

FIV in Ungaria 37 | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 250 HUF (aprilie 2008)
100 HUF = 1,41 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33,Cap. 34, Cap. 35,Cap. 36



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005
Szeged - dr. Zadori
4 IA - nereusite
1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005
si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural
InternetDaria 25 iunie 2006
1 IA - nereusit la TM
1 FIV - reusit la TM
4 FIV-uri - nereusite la TM
1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006
1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006
Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007
FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
iunie 2006 IA in TM
dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit
martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica cu ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged
tuculucu ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged;
AncaoradeaIAS feb.2008, Debreten;
Andrada.P FIV mar. 2008, Budapesta;
Marush FIV mar. 2008, Szeged;
Julia75FIV mar.2008, Szeged;
2 IA - nereusite la Targu Mures
1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30- 7IA nereusite-4 in tara si 3 la Szeged-dr.Zadori-ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta la 16 sapt,ian'08 Fiv intrerupt, FIV 2 Aprilie 2008 - acu in pat
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica- dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite;FIV1 Martie 2008 - nereusit,FIV 2 in mai 2008 Bafta multa!!
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi;FIV 1 - Medlife - dr. Silviu Predoi - diphereline -9 mai - Bafta multa!!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008; MULTA BAFTA !!!
crisis81- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit;
borzasimo - dr. Zadori - Szeged - FIV - Februarie 2008-nereusit;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega - In prezent - dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, in pregatire FIV;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
miha2004 - 2 FIV-uri in TM - In prezent - dr. Zadori - Szeged FIV3-ianuarie 2008 nereusit; FIV4-APRILIE 2008;BAFTA!!BAFTA!!! MULTAAAA MULTAAAAAAAAAAA!!!
Micky2007 - 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
sorina_sz - 2IA nereusite la TM,IA Szeged-feb'08- nereusit.In pregatire Fiv aprilie-mai,Szeged, dr.Zadori.
dannette 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori; MULTA BAFTA !!!
Laura Garner- FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - nereusit(sarcina "biochimica")
sima1 - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), urmeaza FIV 3 la Debreten - Multa bafta!
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten - Multa bafta!
valeria72 - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - in pregatire la dr. Zadori - Szeged - Multa bafta!
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen, acum FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, FIV sau IA la Szeged in mai 2008,dr. Zadori - MULTA BAFTA !!!
klu73
- 4 IA in tara..acum la Szeged .dr.Zadori"Baby".Fiv 1 aprilie BAFTAAA MULTAAA!!!!

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

BUNA FETELOR

Sa avem un capitol cu multe.......
Pt fetele care sunt in focuri
pt toate fivoasele.
Liana30 iti multumim pt noul capitol.


Vreau sa fiu si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

acum am reusit si eu sa citesc din urma.sa va spun si eu prin cite am trecut.primul fiv in 2006 la tm -reusit. am dus sarcina pina la 7 luni .am avut 3 copii dar din pacate nu a trait nici unu .al 2 fiv tot la tm -nereusit. si al 3 fiv la unguri -reusit . am nascut pe 31 august . sper ca am scris bine . daca mai trebuie ceva mai complec
tam.
arata bine prima pagina.
le doresc la toate fetele care asteapta rezultatu sa fie cu doua liuniute . noi suntem bine .va pupam pe toate




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna
multumesc
Micky - ti-am trimi un PM.Imi pare rau...am citi din urma...multa credinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna !!!!
am inceput sa ma documentez , deci este ffff probabil sa va bombardez cu intrebari
pentru "incalzire" am o intrebare : am citit pe prima pagina care sunt analizele obligatorii:
"Analizele din partea femeii:
- Teste HIV, HBsAg, anti-HCV
- Test de cancer (probabil Papanicolau) si testarea sanului
- Testul bacteriologie al secretiei vaginale: aerob, micoze, Trichomonas vaginalis, Chlamydia trachomatis (rezistenta directa)
- Profilul hormonal (recoltare de sange in ziua a doua sau a treia a ciclului menstrual): FSH, LH, PRL, Oestradiol"

puteti sa ma imi explicati ce test de cancer se face? cum se numeste?

revin cu ac problema : IN CE LIMBA VORBITI CU DR?
Dureaza mult pana te programeaza?
poate imi povestiti (sau ma indrumati) cum ati procedat voi pentru prima oara ????

Multumesc pentru rabdare si ca mi-ati citit mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:


LA MULTI ANI TUTUROR FLORICELELOR!





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Mult succes fetelor in plina "actiune"!!!!
Gabitoni- testul de cancer e papanicolau, mie test de sani nu mi-au cerut. oricum daca iei legatura cu un doctor iti zice el sau ea de ce ai nevoie. Doctorii vorbesc maghiara, Dr. Zadori stie bine engleza, daca tu nu te descurci pe nici o limba, sunt fete care iti traduc pentru bani. Daca stii engleza scriei un mail lui Dr. Zadori, intotdeauna raspunde, explicai in scurt istoricul tau. Cred ca mai repede de iulie deja nu te poate programa, pana atunci poti sa faci analizele acasa.
va pup julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza azi ziua, sa va dea DD tot ce doriti
Gabitoni poti incepe cu un mail la dr sau cu un telefon, de inteles cu el te poti intelege in engleza dar cu asistentele mai mult prin semne sau poti apela la o translatoare, daca mai ai intrebari iti raspundem cu placere
Va pup pe toate si poate daca o sa ma simt bine maine o sa va scriu sa va spun cate ovocite avem .
special pt Pussi multumim pt sfat, am fost la biserica dimineata si am primit crengute de salcie, slujba s-a tinut in sarbeste dar la sfarsit ne-a intrebat preotul de unde suntem si ne-a spus DOAMNE AJUTA am plecat foarte fericite de acolo cu salcii in jurul braului, multumesc.
Acum va las ca facem un gratar in curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

La multi ani celor care poarta nume de floare
Danette, Pamy, Elmasi, Liana 30, Miha2004, Steliana
Miha ce bine de tine ca esti slabuta, ai putut sa pui salcia in jurul braului, daca eram eu trebuia sa caut o salcie XXL . Te pupam .
Liana Te pupam
Adela
Lelia ce face Maria?
Va pupam pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

La multi ani tuturor floricelelor
Sa avem parte de implinirea sufletui nostru si fiecare dintre noi sa venim cu vesti imbucuratoare.
Ne rugam pentru toate aspirantele sa vina cat mai repede si sa aduca pe lume copilasi sanatosi.
Pussi, multumim pentru sfat! crenguta este la brau si sper sa imi aduca o fetita dulce cum sunt ale tale.
Liana30, Miha04 si gasca de la Szeged, Doamne ajuta la fiecare!
Sima1, bafta maine la Debrecen! Sa imi zici ce impresie ti-a facut Botnar si care mai este atmosfera pe acolo. Te astept cu vesti bune.
Multumiri pentru sustinere si pupici multi!!!

Mergi la inceput