Clubul "babelor" FIV-oase 7

Clubul "babelor" FIV-oase 7 | Autor: aristica

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6

Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dara fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Roamnia, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Gravide: dupa prea mult timp
tamys FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV CU GEMENASI !!!


Mamici
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta.
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; In pregatire FET martie 2012


Tatici
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel


PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Iar prima?

Va pup si sa avem un capitol plin de reusite!

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Ari multumim mult!

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello
o zi buna si capitol mishto sa avem.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elenuso cred ca esti mana in mana cu Ari, de prinzi tu mereu prima capitolul nou
Samira sa ai spor la gatit, toata ziua ma voi gandi la placinta ta cu visine
Aristica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

merci domnita draga...dar dupa-amiaza bucataresc.
am fugit la treburi.
va pup





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Ady, mita se numeste


o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Buna dimineata,

Spor la treaba sa avem azi.
Ati scris o gramada, insa eu aseara dupa 2 ore de dat zapada din parcare, am picat lata si nu am mai intrat pe DC.
Si mie mi-a amintit de copilarie zapada asta si retraiesc cu nostalgie perioada aceea fericita.
Am baut deja o cafea (1 sfert cafea si 3 sferturi lapte) dar acum parca mi-e pofta iar...
Sami daca cedezi o cutie de Unicorn, as vrea sa o iau eu, e ok?

Va pup cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

da cocolyso,sigur ca poti sa iei o cutie de Unicorn.
daca mai are nevoie cineva de a2a o cedez cu placere.
eu pot astepta pana vine sotul ricai in Martie ca ma apuc de cura prin Mai.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

elenus26, tu pregatesti ceva, sau eu am citit printre randuri iar dioptriile nu m-au ajutat? Oricum ar fi bafta

Sa aveti o saptamana faina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:



declar ziua de azi- SUPERBA.
este cald,nu ninge,nu bate vantul,nu e ger...zapada este alba,proaspata si pufoasa...scartaie sub talpi.
am un zambet tamp pe fata...si-mi vine sa ma duc sa ma tavalesc prin zapada cu toti copilashii care sunt afara,la joaca, unde intorci privirea.
mai ca-mi vine sa ma duc in parc si sa las balta toata treaba.
sunt incantata maxim.






Mergi la inceput