Clubul "babelor" FIV-oase 4

Clubul "babelor" FIV-oase 4 | Autor: aristica

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3
Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dara fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Roamnia, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Mamici
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta.
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima mea Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; In pregatire FET martie 2012



PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Prima!!
Un capitol frumos fara suparari!

Va pup

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

neata fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Qiao
si eu am avut PRG 20 in z9 dupa ET, si 28 in ziua 11 dupa ET si luam 600 de utrogestan vaginal.
Depinde si de ora la care ti-ai facut analiza - la cat timp dupa ce ti-ai pus UTRO, ai recoltat sange. Mie mi-au zis fetele data trecuta, sa recoltez la 3-4 ore dupa ce pun ovulele. Oricum, doctora mea nu mi-a mai recomandat sa repet progesteronul avand in vedere ca luam atata Utro si evident ca la prima sangerare, noroc cu forumul, ca balanta mi-a zis sa iau duphaston si am oprit-o. Deci e ok si cu doctorii pana la un punct

Pe de alta parte, PK - cred ca stii despre ce vorbesc - are o teorie cum ca la utro vaginal, prg-ul e mai mare ca valoare la nivel local decat cel depistat in sange...nu stiu daca o fi adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

elenush mesajul tau : "Primaaa!" se potriveste de minune cu poza ta cu veverita aia care scoate capul de dupa trunchiul copacului
smaik vin si eu, mai pe la pranz cu: Buna ziuaaa!
ioana si eu cand am avut rezultatul la beta usor peste limita, tot duphaston am primit.
adoamna profesoara care tocmai a facut o analiza pe textul lui qiao...putem sa te trecem prima mamica pe prima pagina? ca cele doua "mirodenii" au venit dupa 5 IA si 2 FIV-uri, nu?
(dar sa scri cu rosu cum vrei sa apari pe prima pagina)
balanta vrei sa apari pe prima pagina ca prima "babaciune" graviduta? Sau asteptam pana la "livrarea" celor 2 colete?
many vrei sa apari si tu cu Vlad?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristico eu ador sa fac analize pe mesajele tale
Nu am nici un chef de munca azi, dar fug dupa mine facturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

pup doamna draga, pup

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hello fetele,
Pot sa marturisesc ca nici eu nu am nici un chef de munca azi. Ma joc cu soricelul pe birou sa fac si eu ceva miscare sa nu amortesc.
Pe la 3 plec la Fundeni dupa rezultate, sper sa nu se blocheze traficul pana atunci. Dr U a strambat din nas la beta al meu si zis sa vin la ea la Medsana sa il repet, poate stie ca au ei acolo o lupa si il vedem mai mare
ioana


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

cine are chef de munca pe vremea asta!?
ne ingheata si ooole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao a fost tare Uscateasca la faza asta, tre' sa recunosti!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Lumi

Qiao tinem pumnii stransi in continuare si ne rugam la Doamne Doamne!

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput