Clubul "babelor" FIV-oase 2

Clubul "babelor" FIV-oase 2 | Autor: aristica

Link direct la acest mesaj

cap1

Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dara fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Roamnia, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.


PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


sunt prima baba la raport!!!


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hmmmm....mi-a raspuns si PK.
nu se lasa...da nici io nu ma las ...deci continua jocul de ping-pong.

va pupizez...ne auzim mai tarzior.




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Doamne cat de tare e mesajul asta, babuta samira

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

A treia baba!!!



o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,vezi ce constiincioasa sunt???
votez mereu subiectul.
hai...ca va mobilizez eu sa scriem ca vaz' ca s-a animat de cand am venit pe aici.
ooofff...nu mai poate omu' sa umble brambura cu creierii!!!


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira gata cu umblatu brambura
Eu am o mare problema pierd ore din noapte uitandu-ma la filme cu vampiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Adriano io imi iau funia de usturoi cand ne vedem data viitoare

Deci...o punem de o intalneala saptamana viitoare?



o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

saptamana viitoare pentru mine e bine,in orice zi.

adriano,lasa-ma fata in pace...dupa ce ca imi e mie frica sa stau singura in casa,atat imi mai lipseste...sa ma uit si la filme roaznice.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morena29 spune:

buna dragele mele ,
aristica iti multumesc pentru sfat , am sa analizez situatia mai bine . Oricum le-am trimis si eu un mail celor de la Acibadem , sa vedem daca mi-au raspuns .Mailul l-am dat in romana (cu engleza scris stau cam prost )sper sa imi raspunda .
Imi pare rau ca intrebarea mea a starnit mici "discutii" chiar nu asta era intentia mea .Das sincer sunt disperata , sunt la al 5 lea fiv . Primele doua le-am facut in Ungaria , celelalte 2 fiv-uri in Romania urmate de cele doua et-uri si sincer nu as mai suporta inca un esec si din punct de vedere psihic si financiar .Va pup si va urez mult noroc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Pai atunci ne vedem in fiecare zi?

Fetelor nu stiu ce am...de cateva zile zici c-as manca tot ce gasec...ba dulce...ba sarat...iar dulce...si tot asa...
Dar de saptamana viitoare reiau orele de zumba, ca tot ce-am dat jos inainte de sarbatori vad ca nici nu-mi trebuie prea mult sa pun la loc tot si cu +

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput