Clubul "babelor" FIV-oase 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira sunt faine domnita draga! nu sunt asa de groaza cum as fi crezut si eu la inceput Pai si eu as putea sapt viitoare, sa ne alegem o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

da mai, eu nu pot sa-l votez, ca nu m-a dus capul sa-l deschid de pe alt cont, da-ti multumesc din suflet.
Eu, intr-adevar, azi am o zi proasta. ma puse pe ganduri un director-grec, care-mi vorbi despre un ceai d-al lor, care vindeca TOT, e panaceul suprem...si m-am pus sa-l caut pe net (greek mountain tea), dar nu ma incanta pentru "stresul" cu copchilul, asa c-am profitat iar de terminarea taskurilor zilnice, si-am reinceput sa citesc in engleza despre imbunatatirea gigeilor sau a foliculilor. Si-n afara de eternele vitamine, sport si mancare din curtea bunicii, nimic nou. Dar mi-a atras atentia o tinctura peste care am sarit mereu, ca dadeam mereu de diverse povestiri cu unicorni cand incercam sa vad de unde o pot cumpara.
E vorba despre False Unicorn care-ar fi un tonic bestial pentru ovare, uter si chestiutele sotilor. Dar a reusit cineva sa cumpere tinctura asta magica? A incercat-o cineva? Si, mai ales, cat costa? ca eu am vazut preturi intre 9 si 80$ !?

Cat despre ieseala...dap, azi am vorbit cu Elena si-am zis ca intreb pe forum, sa ne punem de acord, da' noroc c-a intrebat ea.
fetele, daca ne vedem "curand", eu propun sa evitam centrul, c-am patit-o eu duminica, la Unirii, deci chiar nu e de iesit acum prin locurile pe unde ne putem intalni cu protestatarii dornici de scandal.

Eu va propun un loc superb, cu o mancare delicioasa (se mananca cu mana), se numeste EXCALIBUR. http://www.restaurantexcalibur.ro/index1.html
Eu il recomand pe cel din Piata Mihail Kogalniceanu (ca mai e unul, mare, dar e localizat in Piata Revolutiei ). Cel din Mihail Kogalniceanu este pozitionat foarte bine - cum venti dinspre Universitate spre Opera, coborati exact la statuia lui M.K. Pe partea stanga este o posta. Dupa posta este o usa micuta, pictata frumos, deasupra careia scrie Excalibur. Va garantez ca mancarea este excelenta.
Doar ca trebuie sa facem rezervare inainte. Deci, ne vedem?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

morena si la mine tot FIV5 urmeaza si ET nr.7

elenusho si eu mai stau pana la 1 Februarie si-mi fac de cap.
dupa fiecare FIV am facut asa...in luma de dupa FIV am mancat toate porcariile din lume,am stat ca besnita fara sa fac ceva si dupa o luna m-am apucat iar de treaba.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Mi se pare dragut localul... eu votez pentru! O luam de luni sa ne mearga bine toata saptamana?

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,Excalibur imi e foarte cunoscut.
am fost de multe ori acolo,chiar mi-am serbat ziua de nastere acum 2 ani la ala de la Piata Revolutiei-mancarea e foarte ieftina insa bautura e groaznic de scumpa,am avut 18 invitati si toata nota a facut 223 de milioane,din care mancarea a costat doar 6 milioane.
cum noi nu bem...sunt de parere ca merg sa facem un Excalibur.

cat despre tinctura du unicorn....eu am cautat de mi-a venit acru in gura...nu se gaseste.
in cel mai rau caz gasesti ceva suplimente care sa contina si o doza infima de radacina de unicorn,prea putin in comparatie cu dozele recomandate pe siteuri.
am bifat-o si pe asta in cautarile mele de asta stiu ce-ti spun.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

23 de milioane nu 223


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pentru mine e bine Luni.
daca mergeti Sambata seara au si program de dansuri medievale.
cand mi-am serbat eu ziua,cand au adus tortul au stins luminile in tot restaurantul si au venit ospatarii cu el pe o tava mare de lemn cu faclii aprinse in 4 colturi si toti,mai da toti cei din restaurant de la celelalte mese au inceput sa-mi cante Multi Ani Traiasca.
a fost ceva spontan dar foarte misto.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira imi statu inima in loc cand am citit 223 de milioane, am zis ca ai facut nunta pai hai sa vb cu toate fetele, vedem cand poate fiecare si stabilim ziua....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

mai fetelor,dar nu aveti gusturi relesi francezii mei au facut Halloween-ul acolo cd va hotarati dati veste!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,hai,poate gasim tinctura de unicorn in State si ne combinam la transport si taxe-care vor fi cu mult peste costul produsului,ce zici???cautam???
ca si pe mine m-a tentat mult unicornu asta,din ce se scrie despre el face minuni.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput