Copii nostrii speciali!*12*-suntem invingatoare!!

Copii nostrii speciali!*12*-suntem invingatoare!! | Autor: kariguld

Link direct la acest mesaj





1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11


Zile de sarbatoare virtuala:
nikena(Alina)-01.02.1974
Katteryna-20.02.1984
stefanut08-24.02.1976
wnimra-07.05.1981
asteryaro-12.06.1972
andru_mami-02.07.1982
LEDITIA-26.07.1981
claudyyya-05.08.19**
Dodo-pui-13.08.1972
ioana2005-29.08.19xx
babette-20.09.19xx
babooo1979-19.10.19xx
crismac-20.10.1981
evelinele-08.11.1979
mihaela770-16.11.1977
mdanicoleta-21.12.1973
Paula2003-29.06.197*




Oaspetele nostru
Kariguld-05.08.19**
Marie-Luiza-12.03.19**
Victor-19.02.19**

Copii nostri

mihaela77O
Andreea-Elena-03.04.1997
paul-mihai-25.09.2003

babette
vladut-29.05.2005
olimpicul-09.09.1993
fiica de babette[/b]-02.07.1979(mama lui Vladut)

mdanicoleta
sebastian-23.06.1997
ioana-28.11.2007

wnimra-Madalina
alexandru-cristian-27.07.2005



asteryaro
razvan-
31.01.2006

andru_mami
andrei-catalin-23.08.2007

nikena-Alina
ianis-29.01.2002
chistos-30.04.2003
petros-07.07.2008

Dodo-pui
Bogdan-Andrei-29.10.2002
Isabella-Elena-01.04.2009

Crismac
Ionut-05.10.2003

evelinele
evelina-lea-01.04.2009

Paula2003
Alexandra-13.12.2003
Paul-03.01.2006

iona2005
Ioana-Maria-29.07.2005

stefanut08
Stefanut-30.09.2008
Irina-xxxxxx

Katteryna
Raisa-01.09.2009

claudyyya
Iasmina-13.07.2007
Denisa-18.07.2009


babooo1979
David-09.06.2007



LEDITIA
David-18.12.2008

[purple]sarbatoritii lunii


Marie-Luiza-12.03.199*(fiica de mami Kari)











*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/b]









Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Kari multumim pentru capitol!Sa dea Dumnezeu sa fie plin de bucurii, de vesti bune si de miracole!
Multumim ca ne-ai trecut in listuta!

RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:


va invit la capitol nou! va astept cu cafea, prajituri, ceai, suc si fructe proaspete!

Nana, mai jos am pus mesajul tau!




Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Indraznesc sa va deranjez cu o intrebare, in special adresata mamicilor ai caror puiuti au epilepsie.
A folosit cineva Decortin ( substanta de baza Prednisolon)?
Este un medicament pe baza de steroizi.
Ma intereseaza si pe mine daca a folosit, pe ce perioada, ce varsta avea copilul, cate kg, cel mai important daca a fost de ajutor, in sensul daca a oprit convulsiile, si care au fost reactiile adverse.

Va multumesc din suflet!
Multa sanatate tuturor!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!




ALEX, operatie pe cord!
3000 euro, 31 ianuarie!

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Kari, merci mult!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

Buna fetelor,,,
va las si o prajitura ca azi am bucatarit ceva cubulete in ciocolata si cocos,,,preferatele copiilor


Ma apuca disperarea ca mai imbatranesc un an si asa ca tot imi ocup timpul gatind prajituri( pe mine ma relaxeaza)
sper sa vina ziua de 18, mai repede sa scap odata de stresul aniversarii ca daca nu o sa fiu obeza si apoi sa vezi jale si disperare,,,

In rest numai bine pe la noi,,,multumim lui D-zeu
Va pup si va doresc recuperare placuta si eficienta la toti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Buna dimineata,

Poftiti la .Noi servim cafeluta acum, Irina e la gradinita iar Stefanut sta langa noi si se joaca cu o orga muzicala.II plac jucariile care canta.
ADRIANA multumim ptr prajiturele, sigur au fost delicioase.
Avem multe sarbatorite luna aceasta, printre care si eu....Inca nu stiu ce o sa pregatesc bun, ma mai gandesc. Vremea de afara te imbie la stat in casa si facut prajiturele.
la toate mamicile si copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudyyya spune:

Buna fetelor,noi tocmai am venit de la gradi si ne-am pus imediat la nani,nici mancare nu ne-a mai trebuit.in rest toate bune pe la noi.
acum las si eu datele:
iasmina:13.07.2007
denisa:18.07.2009
mami:05.08.19**

http://picasaweb.google.com/claudyyya/Printeselehttp://picasaweb.google.com/claudyyya/Printesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

helloooo la ceas de seara
kari multumim ptr capitol;mi-a fost dor de tine,de fapt de toate fetele,v-am dus dorul cat am lipsit,dar nevoia ma impinge sa fac tot ce pot ptr binele copilului meu;
iti doresc multa putere sa razbati toate greutatile si momentele neplacute din viata si inca o data imi pare rau ptr pierderea suferita;

noi am ajuns aseara dar am fost super obosita ca andrei m-a capiat la spital astea 2 sptamani,si mi-a fost si greu ca nu am venit la sf. de saptamana acasa;
prima saptamana andrei a fost cam cu rosu in gat si nas infundat,imi vomita mancarea chiar si de 2 ori pe zi,dar am reusit sa trecem peste asta fara antibiotic si fara febra,asta e important;iar a 2 a sapt. a avut si are si acum niste secretii nazale vai mama noastra,dar se tine tare vad,ii dau niste sirop "propolis C CU ECHINACEEA",si septilin si vad ca merge bine,il aspir mereu,sper sa ii treaca repede,in rest bine,incet ,incet facem si noi achiziti,e mult mai atent ,mai receptiv,incepe sa inteleaga din ce in ce mai multe,ma bucur ca nu facem munca in zadar;
acum am venit de la nasi,am fost azi la el ca maine pleaca in cursa si nu mai aveam cand
de maine ,poate chiar poimaine ,ca sincer cred ca si maine mai avem de mers pe la parintii mei,la bunici,prieteni,dar sper sa fiu mai activa,sa stam mai mult la vorba pe aici,oricum vad ca a mai prins un pic de viata forumul,si chiar ma bucur


mai citesc din urma si revin,pana atunci va pupic pe toate si toti picii si va doresc o seara placuta si o duminica frumoasa


POZE

BAZAR pentru Alina Donescu
BAZAR pentru Alex
BAZAR pentru Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

Adriana ma bucur ca ti-ai facut timp sa mai treci pe la noi,ma bucur ptr progresele voastre,sa dea domnul sa fiti cat mai bine,sa reusiti sa razbateti boala asta,si sa auzim numai de bine

claudyyya bine ai venit la noi la club,in mica noastra familie

asteptam si povestea ta si sper sa te simti bine alaturi de noi,aici vei gasi o vorba buna oricand si sustinere din partea noastra



POZE

BAZAR pentru Alina Donescu
BAZAR pentru Alex
BAZAR pentru Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

neata tuturor

va las si un ceai buuun si multe ptr toate azi de Valentine's Day
sa fiti iubite si sa va iubiti perechea pana la adanci batraneti

fug sa hranesc cupilul si mai revin

ptr toata luea de la mic la mare si o duminica frumoasa sa aveti

POZE

BAZAR pentru Alina Donescu
BAZAR pentru Alex
BAZAR pentru Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Buna,

Ce faceti astazi?? Cum petreceti de Sf.Valentin?? Noi am fost la aniversarea nepotelului nostru Valentin.
Andru_mami ma bucur ca v-ati intors cu bine de la terapie, e jale cu zapezile astea peste tot.
Puiutului meu ii tremura ochisorii de cateva zile.E o miscare fina, trebuie sa te uiti de aproape ca sa observi ca ii tremura pupilele.Am sunat-o pe doctorita si ea spune ca sunt mioclonii si sa marim doza de medicamente.Oare chiar pot fi mioclonii?? Mergem maine la ea sa il vada, nu i-am marit dozele de medicamente numai dupa o discutie telefonica.Pleoapele nu ii tremura deloc, iar in acelasi timp isi freaca ochisorii mai des si nu ii place sa se uite la lumina.Cred ca o sa mergem si la oftalmolog.
O zi buna sa aveti!!
la toate mamicile.

Mergi la inceput