Copii nostri speciali...*(6)*

Copii nostri speciali...*(6)* | Autor: kariguld

Link direct la acest mesaj




1,2,3,4
,5


Zile de sarbatoare virtuala:
nikena(Alina)-01.02.1974
adrianapop-17.02.1978
wnimra(Madalina)-07.05.1981
asteryaro-12.06.1972
andru_mami-02.07.1982
Dodo-pui-13.08.1972
babette-20.09.19**
mihaela770-16.11.1977
mdanicoleta-21.12.1973
crismac-data n.???

Oaspetele nostru
Kariguld-05.08.19**
Marie-Luiza-12.03.19**
Victor-19.02.19**

Copii nostri

mihaela77O
Andreea-Elena-03.04.1997
paul-mihai-25.09.2003

babette
vladut-29.05.2005
olimpicul-09.09.1993
fiica de babette-02.07.1979(mama lui Vladut)

mdanicoleta
sebastian-23.06.1997
ioana-28.11.2007

wnimra-Madalina
alexandru-cristian-27.07.2005

adrianapop
adrian si cosmin-01.06.2003
andreea-11.01.2006

asteryaro
razvan-
31.01.2006

andru_mami
andrei-catalin-23.08.2007

nikena-Alina
ianis-29.01.2002
chistos-30.04.2003
petros-07.07.2008

Dodo-pui
Bogdan-Andrei-29.10.2002
Isabella-Elena-01.04.2009


poftiti la capitol nou! va sustin si ma rog pentru voi, MAME speciale!


cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/red]

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine![/b]


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

am trecut aici mesajul lui babette!


citat din mesajul lui babette

buna,

Hai sa va spun ceva: nu voi comenta, nu voi insista pe cava anume, pur si simplu, va spun ce am facut zilele acestea.
Deja stiti de starea lui Vladut pt ca in mare v-am spus.
Deci, cam pe 8 Vlad a inceput sa se simta rau, vizibil rau!
Nu mai stiam ce sa fac, incotro s-o iau si atunci am hotarat sa merg peste tot, adica in vreo 5 locuri: bioenergie, clinica part pt comunicare in afara ca sa primesc un punct de vedere, d-ra care il ingrijeste, centrul de referinta pe tara, si inca in vreo 2 locuri.
Am incercat o marire de doza, dar am renuntat de teama, i-am dat un antiinflamator 2 zile, fara efect si bioenergie. Bioenergia am inceput-o miercuri si la prima sedinta mi s-a spus sa urmaresc ce se intampla dupa a patra sedinta. Apoi mi s-a explicat ca se poate rezolva. Eu am mai facut bioenergie, stiu ca a avut efect asupra mea si am avut incredere cand am mers acolo.
Apoi, lui Vlad i-a fost si mai rau in urmatoarele 3 zile.
Duminica, cand ne-am sculat, am mancat, ne-am jucat,...etc.... si am realizat ca exista o mica modificare in bine in starea lui Vlad. Nu era spectaculos dar ERA! Si pe urma mi-a picat fisa! Trecuse a patra sedinta!
Luni, a fost din nou o diferenta, tot mica, dar a fost!
Paralel am facut noi investigatii, au iesit vineri ffff rele, de aceea am facut si o internare ambulatorie ca sa incepem si un tratament, pe care abia azi l-am inceput.
Inainte de a incepe , deja a fost inca o diferenta in bine. Tot o diferenta mica, dar a fost!
Deci acum, Vlad este un pic mai bine, nu-i mai cade capul, nu mai cade cand sta in fund, cel mult se apleaca putin dar isi revine repede.
Nu pot spune ca si-a revenit inca, dar nu mai e nici chiar asa rau!
In septembrie vom merge din nou la bioenergie. Si tot cu incredere ca si prima oara.
Acum va las pe voi sa trageti concluziile!
Va pup,mai revin


cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:


si ultimele mesaje, tot aici.

Citat:
citat din mesajul lui adrianapop

babette- ma bucur din suflet,,,eu eram sigura ca ceva rezultate o sa aveti,,,,
eu am avut 2 cazuri vindecate cu succes,,desi eu sant TOMA NECREDINCIOSUL cand vine vb de tratamente alternative,,,,
dar cand ti se intampla tie,,,nu mai ai ce sa zici,,,decat sa te bucuri
maine revin si va spun mai multe,,,,
va pup ,noapte buna

povestea unor ingerasi



Dragostea de mama face ca toate celelalte sentimente sa paleasca.




Citat:
citat din mesajul lui babette

Am revenit pt ca vreau sa va multumesc pt tot ajutorul acordat.
A contat enorm sa stiu ca cineva se gandeste si la noi, chiar daca eu n-am avut timp sa ies pe forum
Nici acum nu prea am, zilnic merg la spital, noaptea fac mancare, curat, discut cu olimpicul, etc



cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

buna dragele mele ....avem cap nou tra la la la laaaa...Kari

Am intrat tarziu ca sotul a poftit la un joc pe calc si na sa fiu si eu fata simtita.
Mdanicoleta maine sun pe "mamica" am aflat toata ruta.
Ma bucur ca nu te lasi batuta si nu esti smerita , pt ca trebuie sa fii tare , daca tu nu te lupti pt copiii tai atunci cine, barbatii sunt mai sensibili dar sigur sotul tau este mandru de tine.
De acum ai nervi tociti , stii cu ce se mananca tot ce are Ioana, cat dureaza recuperarea si tot stresul, tre' sa ai timp rabdare si sanatate si ii poti anunta pe cei de la spital ca mai iesi si tu din cotidian cu o reclamatie doua ca poate nu ai ce face si daca au chef sa o priveze pe Ioana de drepturile ei sa se puna cu tine ....stai linistita ca tot tu o sa ai castig de cauza

Adriana si eu vreau sa mai vb cu tine, sa imi iau portia de optimism, ma bucur ca cei mici sunt ok , asta e asa sunt copiii cu o enterocolita cu o bronsita se fac mari , asa ne-am facut si noi, numai ca ei cresc intr-un sist care ii defavorizeaza si noi ca parinti tre' sa ne luptam pt drepturile lor.

Babette tare draga imi esti ....enorm de multi pupici pt Vladut, merita toate aplauzele pt vointa lui si mai ales tu care faci totul pt el si restul familiei.
Este minunat ca bioenergia a dat rezultate ,sunt afectiuni care dau inapoi sau chiar se vindeca ....in cazul nostru nu stiu ce sa zic , cand am vrut sa incerc o doamna renumita de la noi care ne-a zis ca sigur il face bine , dupa ce a auzit ce are , nu a mai dat nici un semn de viata.
Sper din suflet sa gasiti solutia ideala pt el si sa treaca cu bine prin perioada mai grea , sa se faca mare si sa uite ce a avut

Andru_m te-ai odihnit? cum a dormit Andrei, mai este agitat?
Va poop pe amandoi

Kari chiar iti simtim lipsa , sa intrii mai des , sa ne povestesti , orice , mie imi place ...cum au venit copiii pe lume , cum este viata in alta tara , ex de viata pur si simplu

Azi noapte m-a luat plansul , asa de mult imi doresc sa ramana bebelus , sa imi incapa in brate of of, sa mai am timp pt absolut orice si este atat de cuminte si cere atat de putin.Simt nevoia sa petrec mai mult timp cu el si uneori nu imi ajunge si dupa ce il culc il privesc cu atata dragoste si imi pare rau.Dar mai este si maine o zi...

pup pe toata lumea fara exceptii


poze Alex


Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

buna dimineata
la toate mamicile luptatoare
babette- revin ca aseara nu am apucat sa iti pov,,,eu anul trecut dupa un control de rutina al mamei,mi-am facut o ecografie la tiroida,,,asa in gluma ca ne era prietena dr,,, Si socul imens a fost sa descopar ca am gusa polinodulara ,glanda marita si vreo 30 de noduli de toate dimensiunile pe ambele parti ale glandei tiroide.urgent am fost trimisa la operatie,glanda scoasa,ca asa multi noduli ei nu au mai vazut si DEZASTRU nu se stia daca sant cancerigeni sau nu....trebuia sa astept biopsia
Am cautat repede pe net am gasit o clinica privata in wiena si in 3 zile eram acolo la investigatii.
Dr o confirmat tot,ff multi noduli,gusa,glanda marita si suspiciunea de a fi cancerigeni,,trebuia sa fac scintigrafie si apoi punctie sa vad daca sant cancerigeni sau nu
Mi-a injectat substanta si am stat 30 min pana imi facea un fel de tomografie la glanda sa vada daca sant cancerigeni sau nu,,,,,nu pot sa va spun cum m-am simtit,,,am crezut ca mor de frica,,,ma gandeam la copii,la adrian la parinti,,,toti erau disperati,,,intr-o saptamana am ajuns sa umblam toti ca niste zombi,,,si sa se uite la mine cu lacrimi in ochii,,,am facut analiza,,rezultat bun,,,dar mi-a spus sa pot devenii cancerigeni oricand ,ca trebuie sa fac de 2 ori pe an punctie ,Era un stres imens sa astept 6 luni sa vad sant sau nu cancerigeni si ar fi mai bine sa scot glanda ,,pe viitor
La 30 de ani sa raman fara glanda,,,cam nasol,,mai ales ca functiona perfect,,,,am ales sa merg regulat la control,si sa incerc si altceva,,,,ASA am ajuns la T MOLNAR,,un om extraordinar,,care nu iti promite minuni dar am zis ca incerc,,, si azi dupa un an jumate ,si 4 cure a 7 zile de tratament,,,nu mai am nici un nodul,,,nici macar unul,,,toate hartiile,si analizele sant prezente,,din noduli au ramas niste urme de vezicule ff mici,,,inainte se simteau cu mana asa multi erau,,,acum nimic,,,,
Deci credem sau nu,,,la mine a avut efect maxim,,,alt tratament nu am facut,,,plus ca m-am simtit excelent,,,
In cazul copiilor nostrii,,nici un bioenergoterapeut nu poate sa vindece tetrapareza,,,dar poate ajuta la imunitate,sau alte afectiuni mici care apar ca urmare a bolii,,,cine garanteaza ca vindeca pareze sau tetra,,,e sarlatan dupa mine una,,,
Fetelor,,sper ca nu v-am plictisit,,,daca da,,SCUZE,,,
va pup pe toate si pe copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Kari multam de capitol...Stiai ca-s mioapa de ai marit scrisul asa????


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Kari multam de capitol...Stiai ca-s mioapa de ai marit scrisul asa????




aoleu, abia acuma am observat... aseara eram putin cheauna, nu se poate rectifica?

sorry....

Adriana, ce luptatoare esti mama! pe mine ma ia asa...niste senzatii cand citesc de-astea, ca la varsta mea...dar ma remontez repede si merg inainte!

fetelor, va doresc o zi exceptionala, plina de reusite! va pe toate!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

kariguld---
VARSTA TA???? draga mea suna de parca ai avea 80 de ani,,,,fetelor sa nu o credeti ,e tanara,apropiata de varsta noastra,,,plus ca arata aproape ca fiica ei,,,
Dar ii place sa se vaite nitel auzi tu la ea,,,varsta ei,,,

la varsta si fizicul tau eu as umbla cu tatuaj,cercel in buric si freza punk
te pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

bai dar repede mai mergeti mai fetelor,aproape ca nu mai am timp sa tin pasul cu voi;

andrei e mai linistit acum dar sigur e de la masele,ii sparge gingia in doua locuri deci va dati seama cum estesi in rest suntem bine,papa bine,caca bine,totul okpana aici.
eu sunt un pic supy ca nu se deschide pagina cu npoze ca sa pun si eu poze de la mare,nu stiu ce are,deci fac apel la cine ma poate ajuta;
in rest va pupic dulce pe toate ,as mai sta dar trebe sa il culc pe dl.andrei si profit de situatie sa stau si eu un pic in pat,,ne auzim mai tarziu;
kari-multumim de capitol ,ramanem datoare de cinste,da?

POZE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianapop

kariguld---
VARSTA TA???? draga mea suna de parca ai avea 80 de ani,,,,fetelor sa nu o credeti ,e tanara,apropiata de varsta noastra,,,plus ca arata aproape ca fiica ei,,,
Dar ii place sa se vaite nitel auzi tu la ea,,,varsta ei,,,

la varsta si fizicul tau eu as umbla cu tatuaj,cercel in buric si freza punk
te pupacesc




hai ca mi-ai inseninat ziua (nu ca ar fi fost inorata).

""e tanara,apropiata de varsta noastra,"" asta e cea mai tare! o iau ca pe un compliment...hmm si zi asea, tatuaj, cercel in buric...

o sa va mai povestesc din viata mea, Madalina ma indemna la povesti. promit ca va mai povestesc. mai tarziu....

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

am pus poze de la mare

POZE

Mergi la inceput