Paralizie Cerebrala(tetrapareza,parapareza,etc)*3*

Paralizie Cerebrala(tetrapareza,parapareza,etc)*3* | Autor: mihaela77O

Link direct la acest mesaj


1,
2


Zile de sarbatoare virtuala:
wnimra(madalina-07.05.1981
mihaela77O-16.11.1977




andreea-elena-03.04.1997(domnisoara mihaelei77O)
alexandru-cristian-27.07.2005(fecior de wnimra)
paul-mihai-25.09.2003(fecior de mihaela77O)




va invit in continuare la zile din viata noastra si a copiilor nostrii!



TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

va doresc cat mai multe progrese si sa aveti numai lucruri bune de povestit!
ce ziceti,facem o listuta cu zilele de nastere?sa ne cistim asa virtual?
astept raspunsurile voastre!

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

mihaela770-e o idee super macar sa ne uram intre noi LA MULTI ANI ca uneori cei de acasa mai uita.sunt fericita ca am putut contribiu la fercirea voastra ajutandu-l pe mihaita,asa cum am spus am romtelecom si am putut face o fapta buna.

mdanicoleta ti-am trimis un pm.
wnimra- cum merge terapia lui alex?TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro******

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

apropo de uleiul de peste omega3 ,ce parere aveti?care credeti ca e cea mai buna firma?stiti cazuri in care s-a vazut o mica imbunatatire?
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro*******

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui andru_mami

apropo de uleiul de peste omega3 ,ce parere aveti?care credeti ca e cea mai buna firma?stiti cazuri in care s-a vazut o mica imbunatatire?


andru,eu i-am dat lui mihaita omega 3 de la LISY,capsule,insa avantajul este ca au si sub forma de sirop..si nu e rau la gust..pt copilasii care nu inghit cu usurinta pastilute,e mai indicat siropul!

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

multumim pt capitol Miha
Ideea cu zilele de nastere imi place , daca poti sa ne ajuti noi vrem.

Alex la terapie,la centru, a reactionat neasteptat de bine, a plans dar nu atat de rau incat sa nu se mai opreasca, de la a doua sedinta a chitait putin si a comunicat destul de bine, dna psiho chiar a fost incantata de el ca s-a imprietenit cu ea asa de repede.I-am facut si scaunel , adica tata, ca sa nu il tin in carut , sa stea si el drept si sa poata face ceva cu manutele, maine ii duc scaunelul acolo si cred ca o sa fie mai cooperant pt ca se afla pe alta pozitie....scaunul este mai inalt.In prima faza nu face cine stie ce , eu stau cu urechea pe usa, ii arata jucarii , ii prezinta culorile, il roaga sa ia o jucarie , sa o arunce, sa raspunda prin da si nu daca ii place, sa puna manuta unde ii zice ea, chestii simple pt acomodare si mai vedem...oricum va tin la curent.Ma bucur ca dna psiho este minunata , are o voce atat de calda si linistitoare , te face sa dai tot din casa.
L-am tuns pe domnul Alex la Bretonel.
super fetele, au vazut ca are pr dar nu se holbau naspa , efectiv l-au tratat ca pe orice alt copil de acolo , l-am cocotat pe o buburuza mica eu am vrut in escavator dar data viitoare si l-a tuns belea , o sa pun zilele astea o poza cu el, gen bros dar mai modern , a facut niste fitze ca na era prima data dar printre trei lacrimi mai tragea si cu un ochi la oglinda, am zis ca merg sa il tund la o luna doua daca este cazul decat sa il fac chelie.

poop


http://community.webshots.com/photo/2261592570103302750zREysg

TELEDON PENTRU MIHAITA,in RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mada,sparg gheata cu tine?si cu mine?
,pt alex!

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

bravo!!!!!!!!!!ma bucur imens pt Alex,ce bn!Mai are si el ceva nousunt sigura ca o sa vii cu vesti bune de asvolo Mada!
Imi doresc ff mult sa-l pot duce pe Adam la gradi sau ceva asemanator,ar fi super pt el
Mihaela,e o idee ff buna!Apropo numele tau imi aminteste de desenele animate din copilarieerau singurile.Asta imi descopera varsta
va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui heer

Mihaela,e o idee ff buna!Apropo numele tau imi aminteste de desenele animate din copilarieerau singurile.Asta imi descopera varsta
va pupic!


foarte tare!uite cum sunt eu in mintea oamenilor!
haideti,va astept datele si numele....

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

wnimra 07-05-1981
Alexutu 27-07-2005


Sparge gheata Miha , asa o sa prinzi muuulta experienta si tre sa ma inveti si pe mine.
Ms heer ...important este ca am intrat in sistem, mai vedem cum o sa fie, ca orice parinte sper ca o sa il ajute toate terapiile.Poate o sa am curaj si o sa il las in cadrul gradinitei fara sa stau cu el dar pana atunci o sa fiu "omul de incredere" iar fimiu ca orice VIP care se respecta tre sa aiba staf.

Hai sa va povestesc ceva.Aici la centru s-a recuperat un baietel cu tetrapareza, acum are 6 ani , merge,vorbeste,nu mai face pe el, merge la gradinita normala.Primul an a avut parte de o educatoare ok care a avut grija de el , un timp l-a supravegheat si mama lui.De anul trecut a venit o noua educatoare, mai rece si putin proasta(o sa intelegeti de ce).Copilul s a atasat de ea dar tipa nu il ajuta mai deloc cand avea ceva de facut si vedea clar ca nu poate sau nu stie, este tratat cu indiferenta, normal ca el inca nu poate sa faca multe lucruri specific varstei si trebuie putin impulsionat , ce sa zic o atentie mai speciala.Acum ceva timp s a intamplat un lucru infiorator.Baietelul a avut o zi mai proasta la grdinita si a facut kaka pe el, educatoarea l-a bagat in baie dezbracat si bietul copil a si varsat tot pe el, l-a inchis acolo si bafta , a sunat-o pe mama lui sa vina, sta la departare de 2 blocuri.Indiferent cat timp a stat singur acolo a fost suficient sa faca un soc emotional, modul cum a fost tratat , rasetele copiilor, etc.Cand a intrat mamica lui in baie a zis ca statea cu capul in jos si era murdar , cand a vazut cine a intrat a inceput sa urle de suferinta, chiar asa s a exprimat.L-a iubit , spalat , schimbat si luat acasa.Educatoarea a motivat ca ii era scarba sa il curete si deaia l-a inchis in baie, ma gandesc ca poate existau niste manusi de cauciuc , servetele etc...a rugat-o pe mamica sa il duca la o gradi de copii speciali dar mama a fost la protectia copilului si a venit cu o hartie semnata de ei precum ca baiatul trebuie integrat la o gradi normala.Azi el nu mai vorbeste decat in casa cu sora , fratele geaman, mama si tata , in rest mut, capul in jos , ochii plecati si nimic nu ii iese pe gura, logopeda se chinuie cu el dar degeaba.Din pct meu de vedere educatoarea este o criminala care o sa il aiba pe contiinta.Mama a sperat ca peste un an doi o sa il de-a la scoala, acum cine stie cand o sa reuseasca sa treaba peste ce a patit.Sunt sigura ca au fost mai multe experiente nefericite pt acest baietel dar asta a fost cea mai grava.
Nu stiu daca am mai povestit dar acum doua zile ne-am intalnit cu ei la centru si mi-a rupt sufletul.

Va poop

http://community.webshots.com/photo/2261592570103302750zREysg

TELEDON PENTRU MIHAITA,in RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

Infiorator
nu stiu ce fel de educatoare sant acolo,,dar nu sant oameni inainte de a fii educatoare,,strigator la cer,,,
si nu stiu de unde a avut mama atata rabdare sa nu ii dea cateva sau spuna la nesimtita aia care nu poate fii numita om,,,
eu nu stiu daca puteam sta calma,,,,eu ma revolt si pe oamenii de pe strada care se uita urat sau mirat la copilul meu,,,dar la gradi? cred ca faceam un circ monstru acolo,,,
saracul copil,,nu ma mir ca a avut un soc,,,si o sa ii trebuiasca timp sa isi revina,,
va de noi si de copii nostrii,,,

Mergi la inceput