Copii nostri speciali...*(7)*

Copii nostri speciali...*(7)* | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj

1,2,3,4,5,6,7


Zile de sarbatoare virtuala:
nikena(Alina)-01.02.1974
adrianapop-17.02.1978
wnimra(Madalina)-07.05.1981
asteryaro-12.06.1972
andru_mami-02.07.1982
Dodo-pui-13.08.1972
babette-20.09.19**
mihaela770-16.11.1977
mdanicoleta-21.12.1973
crismac-20.10.1981
evelinele-08.11.1979
Paula2003-xx.xx.19xx

Oaspetele nostru
Kariguld-05.08.19**
Marie-Luiza-12.03.19**
Victor-19.02.19**

Copii nostri

mihaela77O
Andreea-Elena-03.04.1997
paul-mihai-25.09.2003

babette
vladut-29.05.2005
olimpicul-09.09.1993
fiica de babette-02.07.1979(mama lui Vladut)

mdanicoleta
sebastian-23.06.1997
ioana-28.11.2007

wnimra-Madalina
alexandru-cristian-27.07.2005

adrianapop
adrian si cosmin-01.06.2003
andreea-11.01.2006

asteryaro
razvan-
31.01.2006

andru_mami
andrei-catalin-23.08.2007

nikena-Alina
ianis-29.01.2002
chistos-30.04.2003
petros-07.07.2008

Dodo-pui
Bogdan-Andrei-29.10.2002
Isabella-Elena-01.04.2009

Crismac
Ionut-05.10.2003

evelinele
evelina-lea-01.04.2009

Paula2003
Alexandra-13.12.2003
Paul-03.01.2006

sarbatoritii lunii

olimpicul(babette)-09.09
babette-20.09
paul-mihaita(mihaela770)-25.09




Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

Dodo- ptr bunavointa ta si imi facusi pofta cu areii umpluti,am avut sapt trecuta dar parca nu ar strica iar...

fetelor haideti la zbor sa dam gata si capitolul asta

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

n-am lasat si



Bogdan se uita la desene.Isabella inca doarme dupa masa de la ora 9 dar minunea nu o sa mai tina mult



Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

multumim DODO
gata si eu,,am pus coletele la posta,,au zis ca ajung in 2 zile,,dupa calc mele pe vineri ar trebui sa le aveti,,,,
sa intrebati postasul sau sa urmariti sa va ajunga hartia ,,,nu care cumva sa le trimita inapoi,,,,ca ii omor
DODO, BABETTE,WNIMRA, MDANICOLETA,ANDRU_MAMI,,,,,,
abea astept sa le primiti,,,si sa imi spuneti daca v-au placut,,,eu sant ca un copil mic ,ma bucur deja ptr voi,,,,dar pov vineri ,,,,,
Si eu ma apuc acum de mancare,,,si mai caut si ceva cazare in vienna,ca saptamana viitoare merg cu adrian la controlul cu ochisorii,trebuie sa schimbam ochelarii,,,,plus la ortoped ca tare rau isi intoarce piciorul stang in interior si vreau sa il vada neaparat,,,
daca doriti careva dintre voi ramele ochelarilor sau ochelarii cu tot cu lentile( mai greu ca sant ptr adrian)care ii schimb,,,am deja 2 perechi,,,sant din titan,flexibili,usori,,,special ptr copii,,,ca iar trebuie sa fac altii si sant ff scumpi,,,
daca credeti ca va trebuie,,,,numai ziceti,,,
va las si spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mdanicoleta spune:

azi am fost neurolog cu ioana. nu am mai trecut de un an pe acolo. si am auzit ce nu vroiam sa aud ....ioana are o forma urata de extrapiramidal si sa nu imi fac sperante in privinta mersului si statul in fund e undeva departe departe ...cat despre vorbit...sa incer o forma de comunicare cu ea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

nicoleta-imi pare tare rau ptr voi,poate ca si dr. nu stiu de pe acum care o sa fie evolutia ioanei si uneori mai gresesc si ei,nu te impacienta f tare,lasa sa mai treaca un timp,ioana sa mai creasca si cu multa recuperare o sa se rezolve cumva,multa putere si nervi de otel,nu te lasa doborata de asta,trebuie sa fii puternica ptr ioana.
la cine ai fost?
daca nu poti sa imi spui aici,imi spui pe PM,da?


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

adriana-eu sunt la fel,abia astept sa il primesc,l-am atentionat pe sot ca trebuie sa primesc ceva la posta,sa ii spuna postaritei
cat despre ochelari noi chiar vrem sa ii punem lui andrei ptr ca se uita f urat cu stangul si mi=e tare frica sa nu isi piarda acuitatea vizuala si cu dreptul fortandu-l asa mult,deci noi ii vrem

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

mdanicoleta,,,imi pare rau ptr voi

dar nu iti pierde speranta,,,,eu stiam si voi la fel,,,copii cu extrapiramidal recupera mai greu decat cei fara,,,dar intr-un final pot recupera si pot duce o viata cat de cat normala,,,
stiu ca pare dur ceea ce spun si nici un parinte nu prea vrea sa auda,,,dar mai bine incerci sa ii dezvolti inteligenta,,,vorbirea ,,,daca reusesti asta cu siguranta va putea din scaun sa duca o viata normala si sa aiba o meserie,,,secretara,contabile,informaticiana,,,
Am cunoscut la oradea cu 3 ani in urma o fetita bianca de 10 ani ,era din Piatra -neamt,,,cu sindrom extra,,,urat de tot,,,nu statea in picioare dar statea in fund,manca mancare solida,si vorbea fluent,,,
Era o frumusete de copil blond cu ochi albastri care s-a lipit de noi imediat,,,desi adrian se speria de ea din cauza ca mai tipa si dadea frecvent din maini necontrolat,,,,eu m-am atasat de ea imediat,chiar i-am cumparat bilute in par
Cand adrian manca ceva,,imediat vroia si ea,,,si manca singura,adica mesteca napolitane,prajiturele kinder,sandwich,,,orice,,,ii mai pica pe langa gura,,,normal dar nu dizgratios,,,,,si vb exact ca noi,,stia personaje de telenovele,,,tot,,,
Mama ei mi-a spus ca a insistat ff mult pe psihic,,,deoarece toti i-au spus ca o sa ii fie ff greu sa mearga sing din cauza extrap,,,cand o apuca tremurul atunci scapa tot din mana si se blocheza,,,si a facut progrese mari pe partea asta fara sa intrerupa gimnastica,,,,
Mi-am amintit de fetita aseara,ca nu puteam dormi,,,Wnimra a intrebat odata daca stie cineva,,,uite ca eu o luna am avut prietena fetita asta si mama ei si am uitat complet ,,,
Pe cuvant va spun ca fetita manca mancare normala singura si vorbea,,,avea ce-i drept 10 ani,,sieu nu am intrebat cand a inceput,,,ca atunci nu ma interesa,,,dar eram mereu impreuna seara si ma soca copilul blond cu ochi albastri care statea in carut si vb ca un om mare,,,,chiar a vrut la MCdonald's odata,,,
Cu rabdare toate se imbunatatesc,,,se rezolva,,,iar dr nu le stiu chiar pe toate,,,se mai pot si insela,,,,
multa rabdare si putere ,,,
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

-007 lasa geamurile ca ploua cica pana vineri



dodo,le-as lasa eu,dar nu ma lasa elesi e deasupra a iesit si soarele,ba mai mult am chemat o tanti sa ma ajute,ca sti ca nu fac fata cu mihaita si cum maine reincepem terapiae musai azi...
mdanicoleta,cuvintele mele sunt sigura ca sunt de prisos,totusi nu-ti spun decat multa putere...ai nevoie pt puiul tau! si sa stii ca suntem alaturi de tine,chiar daca numai sufleteste!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mada,cum mai este alex?

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

mihaela,,,,,
imi pare rau ca ptr tine nu am nimic,,,dar copii mei sant mai slabuti si mai micuti ca si Mihaita,,,,asa ca sorry
Si pe mine ma cheama MIHAIELA dar cu IE,,,ca a fost beata cred doamna de la consiliu cand m-a inregistrat asa ca dau o mie de explicatii cand imi scriu numele,,,la inceput toti cred ca eu gresesc si tin sa ma corecteze
acuma am vazut pozele din excursia voastra,,,santeti ff frumosi si fericiti,,,,va pup
Vera daca vrei ochelarii ii trimit cu placere,,la spitalul unde ii face controlul si unde i-am facut ochelarii o sa ii rog sa imi spuna ambele perechi ce dioptri au,,,tu fa-i la andrei consult si cine stie poate se potrivesc si lentilele nu numai ramele,,,
vb sapt viitoare cand ma intorc despre asta si tot ii pun la posta
pup pe toate

Mergi la inceput