Copii nostri speciali...*(7)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mihaeielacu ie,stai linistita,pe noi ne-ai ajutat enorm,esti o draguta ca te gandesti la noi!multumim de aprecieri...!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

adriana-e ok asa,vb dupace vii tu de la viena.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

fetelor,,,mai stie cineva ceva de Evelinele noastre?
cum se simte fetita dupa terapie,,,in ce constau inbunatatirile?
in primul rand ce varsta are fetita ,,pe ea am sarit-o de pe lista,,,scuze dar am uitat complet,,,poate poate mai gasesc ceva,daca e de varsta lui fiica-mea
am incaltaminte ptr baieti marimea 25,26 daca doreste cineva,,ghete de iarna, pantofi,,,si ptr fetite marimea 23,24

pupici la pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mdanicoleta spune:

eu am vb putin cu evelina azi si pleaca maine dim din constanta. a zis ca vede lucruri bune la fetita ei. o sa scrie ea sigur pe forum cand ajunge acasa
multumesc de incurajari
inca nu pot sa accept dar ...vom lupta macar ca sa-i demonstram dr ca nu e ca ea , ca asa sunt eu incapatanata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo fetelor!

Nicoleta, imi pare rau pentru vestile neplacute pe care le-ai primit, dar ma bucur si te incurajez sa fii optimista. medicii se mai pot insela cateodata. curaj, va fii asa cum crezi tu si-ti doresti sa fie!

babette iti emailez indata, sa hranesc boraceii.

in rest, multa sanatate si impliniri tuturor.

Dodo, multam de capitol nou. eu stau mai prost cu tehnica asta...

adriana, pleci la Viena? gut! drum bun, succes si sa aveti parte de o vreme buna!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

hello!

Adriana multumesc mult , vineri facem parada modei, ca tot suntem acasa liberi din cauza racelii lui alex, si dimineata trimit pe omul meu la posta....mai doare herpesul, pup sa treaca....de incaltaminte eu chiar nu vreau, alex inca poarta 21,22...nu prea creste copilul asta al meu, i-am cumparat adidasi frumosi foc si daca o sa mai am un baiat s a scos de haine marfa si noi ca alex nu le toceste nu le strica.
Miha fimiu inca face febra dar ceva de speriat, azi i-am dat un castron de ciorba ca s a trezit tarziu si a sarit peste micul dejun, nu ma mai agit, chiar este un copil foarte sanatos si rezistent, o imunitate buna dar na ca toti ciutaneii mai racesc, ce sa ii fac , poate a tusit cineva peste el, stranutat, l-am tot scos afara , a mai transpirat, nu ma mai gandesc la rau convulsii bla bla ,eee ca o iau razna asa....vazut poze, intrat si la plesneala vazut si acolo , mi-a placut tatuajul, mi-au iesit ochii ca la melc si mi-am bagat unghia in gat ca pitigoiul...dupa am citit si m-am clamat este doar temporar
mdanicoleta te rog din suflet sa iti scoti din cap ce ti-a zis dr......eu deaia nu mai merg sau nu mai intreb, toti o sa ne zica asa, mi-au zis ca nici capul nu o sa il tina si uite ca la 4 ani sta in fundulet singur cu ajutor de cele mai multe ori, ii sustin un piciorus sau ma rog nu conteaza dar sta si se joaca, baga mana in galetusa cu legoo si le scoate pe rand le baga inapoi, plimba sosetele,masinuta o ia o plimba ii da drumul ca sa ajunga la ea se rastogoleste si tot asa, ne jucam fotbal pe covor cu mingea mare si a reusit sa o prinda cu mainile de ne-am stricat de ras parca era un catel.....recupereaza atat de incet ca eu nu mai am nervi multi ca sa ma necajesc, dar sunt sigura ca o sa se descurce amandoi in viata o sa vezi....peste un an doi nu o sa o mai recunosti pe Ioana, sa te joci mult cu manutele ei , ia jucaria cu manuta ei si uite asa pana intr-o zi cand o sa se joace singura, o sa faca transferul dintr-o manuta in alta si etc...sincer imi doresc sa fiu sanataosa si sa ii scot pe amandoi intr-un club la un dans sprijiniti de un cadru sper mistoc.....te pop
nikena,andru_m,babette,crismac,dodo,asteryaro,kariguld-- si si pe fetele care doar citesc

poze Alex


Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babette spune:

mdanicoleta,

E greu cand auzi tot felul de pronosticuri date de diversi medici sau alte cadre medicale. Toate incurajarile pe care le-ai primit aici sunt din inima.As vrea insa sa-ti spun si eu doua vorbe, tot din inima, dar si din experienta traita deja. Eu am trecut deja de doua ori prin ceea ce treceti voi acum. Odata, eu insami! Am crescut in centre de recuperare in care pe vremea mea nu aveau voie nici sa intre parintii, dar sa mai si stea cu copiii! Se numeau pe atunci sanatorii si seria dura 3 luni! Deci 3 luni se intampla ca unii copii care erau din localitati indepartate sa nu-si vada parintii. Altii aveau norocul sa primeasca vizite. Am auzit de multe ori expresia : "nu sunt sanse".
Apoi, cu fiica mea. De atatea ori mi s-a spus sa o dau la stat ca " nu are sanse" ,de atatea ori mi s-a spus ca lupt degeaba, de atatea ori mi s-a spus ca tot o sa moara si eu ma chinui fara rost. Capac i-a pus dr Ciurea care dimineata imi spunea la vizita ca mai traieste poate 8-10 luni, iar seara la contravizita ca nu mai rezista nici 2 luni!
Eu sunt si asa am fost o viata intreaga, o incapatanata!
Mama mea (dumnezeu s-o odihneasca!)imi spunea ca eu sunt "Toma necredinciosul".
Astazi fiica mea are 30 de ani! Isi duce singura copilasul in brate cu toata hemipareza cu care a ramas dupa ce am reusit s-o operam.
Vorbeste normal, se descurca bine intr-un spatiu delimitat (ex acasa, in curte si imprejurimi). Nici o clipa n-am crezut in ce mi-au spus atunci medicii.
Acum, cu Vladut am primit din nou o mie de pronosticuri care mai de care mai sumbre.
DAR N-O SA MA DOBOARE! La el vad si eu si regrese, am mai spus aici, dar vad si imbunatatiri!
Asa ca, te rog lasa vorbele altora, lupta si crede ca va fi bine.
N-o sa fie perfect niciodata, dar bine poate sa fie!
Nu te lasa impresionata de talentele "binevoitoare" ale cadrelor medicale!
Si mai ales lasa deoparte intristarea. Trebuie sa lupti cu optimism si cauta si frumosul din viata!
pt lupta ta
pt ca nu te dai batuta
pt ca ramai alaturi de mamele luptatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:


Mdanicoleta- specialy for you

In inima ta o sa afli speranta si credinta
Ce-ti va face sufletul sa zburde
Iar dragostea de mama ,toata
O sa iti alunge toate gandurile absurde.


e obligatoriu sa iti pastrezi curajul,credinta si optimismul,,,numai impreuna veti reusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

dragelor unde ati disparut?

kari draga mea tu ce mai faci?

eu ma chinui cu herpesul,,sau herpesurile de mor,,,toate 6 s-au unit ,,am un ciorchine de toata frumusetea,,,si o buza inferioara de zic toti ca parca sant chinezoaica .
am incercat tot ce mi-ati sugerat,,,fara efecte ,,,,
astept si ma gandesc ca durerea e ingrozitoare
noapte buna la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

adriana-sincer si din tot sufletul te compatimesc ca stiu cum e sa ai asa multe,am simtit pe piele mea,chiar nu stiu ce sa mai pui pe ele,si mie imi trecea repede cu zovirax dar atunci la nastere cred ca m-au tinut vreo saptamana cu zoviraxul meu cu tot,ce sa zic doamne ajuta sa treaca mai repede;ai incercat cum a zis kari cu iaurt rece?poate mai scade durerea si mancarimea macar.

fetele v-ati culcat asa devreme?or sa se supere copii pe voi ca le luati locul mai devreme ca ei

somn usor si vise placute ptr toate fetele,o noapte linistita

POZE

Mergi la inceput