Moldovence aspirante sau gravidute(15)

Moldovence aspirante sau gravidute(15) | Autor: Delphinas

Link direct la acest mesaj

Moldovence optimiste aspirante la titlul de !
Inginera-Slanic Moldova, Bacau
Ellenii-Bacau
Sinzyk06-Bacau
Delphinas- Vaslui
Medeea-vs-Vaslui
Dana1980- Botosani
Mara80-Dorohoi, Botosani
Stroan-Sibiu
Monna03-Suceava
Onuta05-Vaslui
Any75-Roman, Neamt
Gilutza-Vaslui
Sophie76-Botosani
Pogonici1977-Piatra Neamt
Gabriella1-Vaslui
Iliuta-Suceava
Happymum-Galati
Mvb(Monica)-Botosani
Vanessa80-Iasi
Bitza-Suceava
Bitzy
Pysypisi-Barlad, Vaslui
Iris1211-Bacau

Moldovence optimiste!
Taty_ana - Galati
Amir10-Iasi
Dymomo77-Iasi
Anadomnica-Iasi
Dasalina-Botosani
Adrriana-Iasi
Ramona7575-Bacau
Oanka80-Iasi
Arinna-Barlad
Katyuscha21-Iasi

moldovence fericite
Laurraa-Iasi de Maya Teodora
Hera01-Olanda de Roan(15.06.2009)

Doamne ajuta sa le urmam toate!

cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11
cap.12 cap.13 cap.14


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Delphinas, multumim de noul capitol, aici vor mult mai multe vesti si cu siguranta vor fi bune

Pogo, cum te-ai pregatit pentru prima intalnire, ai facut ceva analize? Stiu ca tu spuneai ca nu mergi cu gandul neaparat sa faci FIV, daca se poate ai incerca si o IA - ca mine de altfel. De asta te intreb in afara de dosarul cu analizele din trecut ce altceva ai facut, ai facut cumva analizele alea pentru FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

uite aici lista de analize care mia trimiso mie ptr FIV...dar atentie bitaz,,eu nu fca FIV nici IUI acum cand merg la el

merg doar ptr o dicutie..eco endovaginala..cica au un aparat supetperformant,...si ce sanse ne da el..si vream sa fecm si niste analize acolo..ca nu am incredere la ce a, facut noi aici in tara

poftiti lista
lista cu analizele necesare pentru FIV budapesta. O postez aici in cazul in care mai e cineva interesat:
Test required for IVF-ICSI treatment:;

• FSH, LH, estradiol, PRL, TSH hormone levels day 2-4 of menstrual cycle
• Pap smear (from within 1 year accepted)
• Cervical culture for Chlamydia
• Rubella screen
• HIV, hepatitis B and C screen (both partners)
• Complete blood coun=hemograma, liver function tests= teste privind fct ficatului analizele ficat, TGP, TGO (transaminazele),, sodium, potassium, Creatinine, ECG
• Semen analysis=analiza spermei
Uterine cavity evaluation (we usually perform ourselves during the initial visit [saline sonohysterogram, a quick, simple, painless ultrasound evaluation]. We also accept hysteroscopy results performed by others.)



Complete blood count = Hemoleucograma
Liver function = Teste ale functiei hepatice
Electolytes = Ionogramaunde e scris pe rom, sunt traduse ptr a intelege mai bine

mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana1980 spune:

buna fetelor!
va multumesc la toate pentru urari si incurajari, si eu va doresc la fel. Mi-am facut unele analize hormonale care au iesit ft. bune. Dupa cum v-am mai spus am hipotiroidie. Dr. mi-a spus ca valoarea TSH este ft buna si ca nu exista vreo cauza endocrina pt. care nu as putea ramane insarcinata.Ma gandesc si eu din ce in ce mai mult la o FIV. Multumesc Pogonici pt info date si fii sigura ca minunea se va intampla pe strada tuturor aspirantelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bitza,imi pare sincer rau pt nereusita...te felicit ca deja te gindesti ce vei face incontinuare,mult noroc iti doresc
amir,hmmm fetitei tale ia crescut cuc?iti doresc incontinuare sarcina usoara ...
sophie,mai ai putin pina pleci,abia astept sa ne zici ce impresie ti-a facut dr K ,iti doresc sa vii multumita de la el si gata sa te apuci de fiv,doamne ajuta
pogonici,succes dragutza si drum bun
delphinas,multumim de cap nou

mie mi-au iesit toate analizele ok,dar deja sint in z30 si nu mi-a venit CM ceea ce nu se intimpla la mine ,abia astept sa-mi vina CM sa ma apuc de AC si in oct sa dam drumul la fiv..

va pup pe toate



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

noi de azi intro saptamana plecam la un drum ffff greu si in necunoscut..dar nu ne e frica ca dd si maicuta domnului e cu noi si il vom ruga mereu sa ne ajute oriunde om fi

sincer nu am emotii deloc..simt ca va fi bine



mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

bytza, ce mai faci ? pe cind incepi pregatirile de FIV la Sibiu?
pogonici, multa bafta la noul drum, sunt sigura ca va fi bine!Pina la urma mergeti cu trenul? unde va cazati?
O seara buna la toate fetele si o noua saptamina excelenta!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Buna fetelor, vineri am avut primele semne ale CM care m-au pus pe ganduri, era negru si cu cheaguri , n-am mai patit asa ceva...In fine sambata dimineata am trimis mail la Sibiu, acum astept sa-mi raspunda sa vad ce ma sfatuieste dl dr. Deoarece nu puteam sa stau asa, am sunat in prealabil si la omini si mi-am facut pe azi programare, macare sa fac o eco sa vad care mai e situatie pe acolo cu chistul ala, daca totul e ok dupa stimulare. Azi am sa ma sfatu cu dr de la iasi la ce riscuri ma supun daca nu fac luna asta stimulare.
Va pup pe toate si sa aveti o saptamana frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bitza,daca i-ai scris dr Ispasoiu ,el deabia de miine e la clinica ,asa ca cred ca miine vei avea raspuns..
iti urez bafta la eco
sophie,in oct ar trebui ,dar vad ca CM asta se incapatineaza sa mai vina....

va pup pe toate ,sa aveti o saptamina frumoasa



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

bitza sa speram ca este bine.
o saptamana buna va doresc si eu.
simptomele premenstruale deja se instaleaza
luna asta sa vad poate fac si eu o hsg.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

bytzi, multumesc de detaliu, eu stateam cu ochii pe mail sa vad ce-mi raspunde. Ar fi fost ideal sa fi putut vb cu el si poate accepta varianta sa fac stimularea aici si monitorizarile si doar IA sa o fac la el. Practic tot la Omini trebuie sa merg la monitorizari pt la mine in oras nu exista dr gineco care sa aiba eco endovaginala( parca as fi intr-un catun)

Mergi la inceput