Moldovence aspirante sau gravidute(14)

Moldovence aspirante sau gravidute(14) | Autor: Delphinas

Link direct la acest mesaj

Moldovence optimiste aspirante la titlul de
Delphinas- Vaslui, 26 de ani
Medeea-vs-Vaslui,26 de ani
Sinzyk06-Bacau, 23 de ani
Mara80-Dorohoi,29 de ani
Inginera-Slanic Moldova, 25 de ani
Stroan-Sibiu
Monna03-Suceava,26 de ani
Onuta05-Vaslui, 25 de ani
@Dodo@-
Any75-Roman
Gilutza-Vaslui
Sophie76-Botosani, 32 de ani
Pogonici1977-Piatra Neamt,31 de ani
Gabriella 1-Vaslui, 37 de ani
Iliuta-Suceava
Happymum-Galati, 33 de ani
Mvb(Monica)-Botosani, 31 de ani
Vanessa80-Iasi, 29 de ani
Ellenii-Bacau, 28 de ani
Bitza-Suceava, 27 de ani
Bitzy-32 de ani
Pysypisi-Barlad, 31 de ani

Cele mai optimiste moldovence !
Amir10-Iasi, 34 de ani
Dymomo77-Iasi
Anadomnica -Iasi
Dasalina-Botosani
Adrriana-Iasi
Hera01-Olanda
Ramona7575-Bacau,33 de ani
Oanka80-Iasi, 28 de ani
Arinna-Barlad, 30 de ani
Katyuscha21-Iasi

Cele mai fericite moldovence
Laurraa-Iasi,27 de ani de Maya Teodora

Doamne ajuta sa le urmam toate!


cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11
cap.12 cap.13


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

Sa dea Domnul sa fie un capitol plin de vesti bune!!!
bitza20, bytzi tin pumnii sa aveti foliculasi grasunei si inseminarea sa se lase cu!!!
pysypisi , e posibil ca la gynera sa fie in concediu acum, daca le ai trimis mail sigur iti vor raspunde, daca te intereseaza lista cu baremul de analize FIV ti le pot trimite eu pe mail - da mi un PM cu adresa de mail -, asa iti faci o idee si poti incepe sa ti faci din analize.
amir , sper ca tu si printesa sunteti bine si va odihniti pe burtica!!
sper ca toata lumea a avut sau inca are parte de un concediu cit mai placut

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor sunt fericita..miau iesit negative in sfarist ureaplasma..si am repetat si micoplasma..deci am scapt de orice infectie...doamne ajuta cat ma bucur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

delphinas multumim de noul capitol
sophie , pe unde ai umblat ca nu te-am mai vazut o vreme
Pogonici ce ma bucur ca au iesit analizele bine, totul va fi perfect pt FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

bytzi ma gandeam ca te-ai razgandit si faci IA la Iasi. E prima inseminare la mine. am ceva emotii ca nu prea stiu la ce sa ma astept, dar cu Dumnezeu inainte speram sa fie totul bn pentru fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

draga bitza, am fost in concediu care taaare repede s-a mai terminat. Acum ma stradui sa recuperez din urma de pe forum.Cum a fost intilnirea cu dr Dracea? ce impresia ti a facut?Vad ca ai inceput stimularea si vei face la Iasi o IA, ma bucur pt tine si mergi in continuare increzatoare pe acest drum, conteaza f mult, nu te mai stresa si nu ti mai pune tot felul de intrebari care iti fac rau Uita te la bytzi cit este de increzatoare in sansa ei , eu o admir pentru curajul si optimismul cu care continua lupta.
pogonici , ma bucur ca ti au iesit bune analizele, sa vezi tu cum vine BB acum la tine.
O zi buna tuturor!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

felicitari pogonici pt rezultatul pozitiv.
eu sunt mai bine azi. am avut niste greturi si o stare groaznica de rau, simptomele de dinainte.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui sophie76
pysypisi , e posibil ca la gynera sa fie in concediu acum, daca le ai trimis mail sigur iti vor raspunde, daca te intereseaza lista cu baremul de analize FIV ti le pot trimite eu pe mail - da mi un PM cu adresa de mail -, asa iti faci o idee si poti incepe sa ti faci din analize.
sophie

Pana la urma mi-au raspuns printr-un sms si mi-au spus ca sunt in concediu pana pe 3 septembrie.Ti-am dat un PM cu adresa de mail si astept listuta.Iti multumesc tare mult pentru amabilitatea ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas

felicitari pogonici pt rezultatul pozitiv.
eu sunt mai bine azi. am avut niste greturi si o stare groaznica de rau, simptomele de dinainte.

Draga Delphinas te rog sa ma treci si pe mine in listuta,am 31 de ani si sunt din Barlad,multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amir10 spune:

Sa fie de bun augur noul capitol.
Eu de-abia am intrat in concediu, ne simtim mai bine, simt bebita miscandu-se mai ales seara. Ne pregatim de plecat cateva zile la munte si ne facem plinul pt septembrie, ca se anunta o luna plina de sedinte...
Sophie, esti o scumpica..
Pogonici, bine ca ai scapat de griji. De-acum te pregatesti de Budapesta linistita.
Bytzi, Bitza, spor la crescut foliculasi. Eu am reactionat f bine de la Puregon, va doresc si voua la fel.
Delphinas, cand te mai vezi cu dr. Avatajitei?
Va astept cu vesti bune si cu mult optimism. Si la celelalte gravidute, Oanka si Arina, .


19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

delphinas multumim pt capitol nou
eii,amir,te-am gasit aici am tinut eu bine minte ca intri in concediu...iti doresc un concediu placut si odihnitor
a si eu nu fac stimulare,merg pe CM natural
sophie,chiar ti-am simtit lipsa ,bine ai revenit,te asteptam sa te apuci de treaba, acum ca te-ai odihnit...
ei ...sint eu optimista dar nu stiu cite sanse am,daca mi-am propus sa mai fac o incercare ,o fac si pe asta,cum va vrea dumnezeu
daca nu e sa fie cred ca asa a considerat dumnezeu ca e mai bine pt noi
pogonici,super ca ai scapat de ureaplasma ,ce trat ai facut?
mult te-au mai tinut astia cu anal,nu ai incercat niciodata la Medicaltest se da rez in 3 zile...succes pe mai departe
bitza,stai fara grija ca e usor la inseminare,emotiile sint mai mari sa vezi ce rez ai....bine ca la inceput nici eu nu-mi faceam griji cind totul era bine,dar acum cind merg la prima eco am niste emotii
va dati seama cum a fost cind am facut eu stimulare 6 zile cu 2 gonal zi si ma duc la mine in oras pt prima eco si-mi zice un dr ca nu am nici un folicul ,plingeam si vorbeam cu dr meu la Sibiu,nici lui nu ia venit sa creada si m-a trimis la alt dr sa mai fac o eco si care mi-a facut-o si mai lata ...

va pup pe toate



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput